Hakurk

Hakurk

Son dakika hakurk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hakurk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hakurk haber sayfamızda...

Hakurk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.163 hakurk haberi bulunmuştur.
Sınırdan sonra ilk hedef: Gara
Sınırdan sonra ilk hedef: GaraPençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekâtı’nda 4. gün geride kalırken, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37’ye yükseldi. Avaşin-Basyan’da bir mağaradaki üç PKK’lı terörist havadan tam isabetle imha edildi
28.04.2021Siyaset
Son dakika... Teröristler için artık güvenli yer yok! 460 hedef yerle bir
Son dakika... Teröristler için artık güvenli yer yok! 460 hedef yerle birTSK, Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerine harekât başlattı. ‘Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım’ adı verilen operasyona ilişkin Milli Savunma Bakanı Akar, “Teröristler için artık güvenli bir yer yoktur” dedi.
25.04.2021Gündem
'Zap'ta boğuldu' denmişti! 'Bu fotoğrafa ne diyecek?'
'Zap'ta boğuldu' denmişti! 'Bu fotoğrafa ne diyecek?'Hamza Adıyaman; 5 yıl önce, henüz 8 yaşında bir çocukken, Hakkari'de ortadan kayboldu. Zap Suyu'nda boğulduğu düşünülüyordu ancak bir videoyla, yaşadığı ve Hamza'nın Irak'ın kuzeyindeki bir PKK kampına kaçırıldığı ortaya çıktı. Abla Aysun Adıyaman Hamza'nın kayboluşu ile ilgili "Zap Suyu'na düştü ve ailesi para karşılığında HDP il binası önünde oturtuluyor" iddialarında bulunan HDP milletvekili Meral Danış Beştaş'a tepki gösterdi. Beştaş'a seslenen Aysun Adıyaman, 'Kardeşimin PKK kampında çekilen fotoğrafları için ne diyecek?' dedi.
9.04.2021Haberler
"Zap'ta boğuldu" dediler, PKK kampında çıktı! 'Bu fotoğrafa ne diyecek?'
"Zap'ta boğuldu" dediler, PKK kampında çıktı! 'Bu fotoğrafa ne diyecek?'Hamza Adıyaman; 5 yıl önce, henüz 8 yaşında bir çocukken, Hakkari'de ortadan kayboldu. Zap Suyu'nda boğulduğu düşünülüyordu ancak bir videoyla, yaşadığı ve Hamza'nın Irak'ın kuzeyindeki bir PKK kampına kaçırıldığı ortaya çıktı. Abla Aysun Adıyaman Hamza'nın kayboluşu ile ilgili "Zap Suyu'na düştü ve ailesi para karşılığında HDP il binası önünde oturtuluyor" iddialarında bulunan HDP milletvekili Meral Danış Beştaş'a tepki gösterdi. Beştaş'a seslenen Aysun Adıyaman, 'Kardeşimin PKK kampında çekilen fotoğrafları için ne diyecek?' dedi.
9.04.2021Gündem
‘Kırmızı liste’den 41 terörist eksildi
‘Kırmızı liste’den 41 terörist eksildiYurt içi ve sınır ötesinde kararlılıkla devam eden operasyonlar sayesinde, terör örgütleri üst düzey yöneticilerinin yer aldığı, terörden arananlar listesi kırmızı kategori bir bir eksiliyor.
1.04.2021Gündem
Son dakika... MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorum
Son dakika... MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorumGelen son dakika haberine göre; MİT ve TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de düzenlediği operasyonda PKK/KCK'nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Öte yandan güvenlik politikaları uzman Mete Yarar, MİT ve TSK'nın bölgedeki operasyonlarına ilişkin CNN TÜRK moderatörü Göksu Öngören Özgür'ün sorularını yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
29.03.2021Gündem
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattıArtık terörle sınır dışından mücadele ediliyor. Teröristler sınır içine girmeden etkisiz hale getiriliyor. Peki bu nasıl başarılıyor? Altınbaş Üniversitesi öğretim görevlisi, terör ve güvenlik uzmanı Dr Eray Güçlüer Hakurk'a gitti, bölgedeki izlenimlerini ve Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır’a anlattı.
23.03.2021Televizyon
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattı
Eray Güçlüer Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK’te anlattıArtık terörle sınır dışından mücadele ediliyor. Teröristler sınır içine girmeden etkisiz hale getiriliyor. Peki bu nasıl başarılıyor? Altınbaş Üniversitesi öğretim görevlisi, terör ve güvenlik uzmanı Dr Eray Güçlüer Hakurk'a gitti, bölgedeki izlenimlerini ve Hakurk’un Türkiye için önemini CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır’a anlattı.
23.03.2021Gündem
Son Dakika Haberi! Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Son Dakika Haberi! Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!Gelen son dakika haberine göre; CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Gündem
Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Gündem
Türkiye’yi bu üsler koruyor… Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Türkiye’yi bu üsler koruyor… Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Haberler
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktı
Son dakika... SİHA korkusu PKK'ya bunu da yaptırdı! Görüntüler ortaya çıktıGelen son dakika haberine göre; Son yıllarda büyük kayıplar veren terör örgütü PKK'yı İHA ve SİHA korkusu sardı. Sözde Nevruz kutlaması yapan teröristlerin SİHA'lara yakalanmamak için kamufle olduğu görüntüler ortaya çıktı.
21.03.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı: "Şehitlerimize selam duruyoruz"
Milli Savunma Bakanlığı: "Şehitlerimize selam duruyoruz"Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Haberler
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımı
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Haberler
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımı
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Gündem
‘Hakurk ve Kandil’de 25 terörist öldürüldü’
‘Hakurk ve Kandil’de 25 terörist öldürüldü’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakurk ve Kandil’e yapılan hava harekatında 25 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.
10.03.2021Siyaset
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hakurk ve Kandil'e yapılan hava harekatında biri sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 teröristin etkisiz hale getirildiğine ilişkin istihbarat kanallarından bilgi aldık." dedi.
9.03.2021Haberler
Son dakika! Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika! Bakan Akar duyurdu! 25 terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hakurk ve Kandil'e yapılan hava harekatında biri sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 teröristin etkisiz hale getirildiğine ilişkin istihbarat kanallarından bilgi aldık." dedi.
9.03.2021Gündem
‘Gara’ya giden HDP’li Taşdemir’
‘Gara’ya giden HDP’li Taşdemir’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
21.02.2021Siyaset
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladı
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Gara, Kandil ve Suriye koridorunun geçiş alanıdır. Terör örgütünün bütün akademileri buradadır" dedi. Soylu, Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı.
21.02.2021Gündem
PKK'nın bombacısı Kocaeli'nde yakalandı!
PKK'nın bombacısı Kocaeli'nde yakalandı!Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, PKK silahlı terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi ve örgütün bombacısı olduğu öğrenilen K.H isimli terörist yakalandı. Teröristin birçok kanlı eylemin de planlayıcısı olduğu öğrenildi.
19.02.2021Haberler
Son dakika... PKK'nın bombacısı Kocaeli'nde yakalandı!
Son dakika... PKK'nın bombacısı Kocaeli'nde yakalandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, PKK silahlı terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi ve örgütün bombacısı olduğu öğrenilen K.H isimli terörist yakalandı. Teröristin birçok kanlı eylemin de planlayıcısı olduğu öğrenildi.
19.02.2021Gündem
Gara'da şehit düşen Yüzbaşı Coşkun, Karayılan'ın mağarasına Türk bayrağı asmış
Gara'da şehit düşen Yüzbaşı Coşkun, Karayılan'ın mağarasına Türk bayrağı asmışGara'ya ilk adımı atan ve 3 silah arkadaşıyla şehit düşen Piyade Yüzbaşı Burak Coşkun'un 2019 yılında düzenlendi. Yüzbaşı Coşkun'uN Operasyonda PKK elebaşı Karayılan'ın sözde karargâh olarak kullandığı mağaraya Türk bayrağını asan komandolardan biri olduğu öğrenildi.
18.02.2021Gündem
Sınıra yakın kamplar öncelikli hedef
Sınıra yakın kamplar öncelikli hedefIrak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekâtı’nın tamamlanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı, tehditlerin hala yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz” diyerek yeni operasyon sinyali verdi.
18.02.2021Gündem
Bakan Akar Gara operasyonunun detaylarını anlattı
Bakan Akar Gara operasyonunun detaylarını anlattıMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Pençe Kartal-2 Harekâtı ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nu bilgilendirdi. Akar, "Bölgeye uçakla etki etmek neredeyse mümkün değildi. Mağara girişinde sadece göz yaşartıcı gazlar kullanılmıştır." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

pkkhakurkkandiloperasyonson dakika haberler

Hakurk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.