Halka Arz

Halka Arz

Son dakika halka arz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan halka arz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan halka arz haber sayfamızda...

Halka Arz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.205 halka arz haberi bulunmuştur.
GES'te talep toplama süreci için geri sayım başladı: Yarın son!
GES'te talep toplama süreci için geri sayım başladı: Yarın son!Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Gelire Endeksli Senet ihracına ilişkin süre yarın bitiyor. Yatırımcılar en az bin lira tutarında talepte bulunabiliyor. Peki ilk ödeme ne zaman yapılacak? İşte vatandaşın merak ettiği 10 önemli sorunun cevabı...
21.06.2022Ekonomi
Yeni ekonomi adımı! GES düzenlemesi bugün başlıyor
Yeni ekonomi adımı! GES düzenlemesi bugün başlıyorGelire Endeksli Senetlerin arzı için süreç bugün başlıyor. Talepler üç kamu bankası aracılığıyla toplanacak. Yatırımcılar en az 1000 lira tutarında talepte bulunabilecek. Talep toplama işlemi bir hafta sürecek.
15.06.2022Ekonomi
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?Hiç şüphesiz dünyanın en büyük ara motoru ve en çok ziyaretçi alan sitesi Google’dır. Arama motoru devinin dünya çapında çalışanı ve binası bulunur. Kuruluşundan bu yana ilk olması nedeniyle büyümesine ivme katan Google’ın arama motoru dışında yeni ürünler ve hizmet geliştirmesine olanak sağladı. Zamanında iki doktora öğrencisi tarafından kurulan Google’ın ABD dahil pek çok ülkede binası bulunur. Google merkez binası hangi ülkede? “Google'ın Merkez Binası Nerededir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
13.06.2022Teknoloji
10 maddede Gelire Endeksli Senet ile ilgili herşey
10 maddede Gelire Endeksli Senet ile ilgili herşeyMaliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, Gelire Endeksli Senet (GES) uygulamasına değinerek, “GES’lerde getiri KİT içindeki DHMİ ve Kıyı Emniyeti’nden bütçeye aktarılacak hasılata endeksli olacak. Hasılat arttıkça yatırımcılar ilave getiri kazanacak. GES’te asgari getiri garantisi olacak” dedi. Hazine ve Maliye Bakanlığı,  Gelire Endeksli Senet (GES) ihracının detaylarını 10 soruya verilen cevaplarla anlattı.
12.06.2022Ekonomi
10 soruda 'GES' düzenlemesi!
10 soruda 'GES' düzenlemesi!Hazine ve Maliye Bakanlığı, GES hakkında merak edilen 10 önemli soruya açıklık getirdi.
11.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati: Türk Lirası varlıklara erişim imkanı genişletilecek
Bakan Nebati: Türk Lirası varlıklara erişim imkanı genişletilecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanı ile yurt dışı yerleşiklerin, belirlenecek alanlarda kullanılmak üzere Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanı genişletilecektir" dedi.
10.06.2022Ekonomi
SPK'dan halka arzlarla ilgili açıklama
SPK'dan halka arzlarla ilgili açıklamaSermaye Piyasası Kurulu (SPK) şirketlerin yurt dışında sermaye piyasası aracı ihracı yoluyla fon temin etmelerini teşvik etmek amacıyla tahsil edilen ücretlerde indirime gitti.
10.06.2022Uzmanpara
Ekonomide yeni adımlar! SPK'dan halka arzlarla ilgili açıklama
Ekonomide yeni adımlar! SPK'dan halka arzlarla ilgili açıklamaSPK'dan gelen açıklamada ,"Şirketlerin yurt dışında sermaye piyasası aracı ihracı yoluyla fon temin etmelerini teşvik etmek amacıyla ilgili ihraçlarda SPK tarafından tahsil edilen ücretlerde indirime gidilmiştir." ifadeleri yer aldı. Öte yandan Sermaye Piyasası Kurulu Borsa İstanbul nezdinde 'Emtia Pazarı' kurulduğunu altın sertifikası ihracına ilişkin çalışmalara başlandığı bildirdi.
9.06.2022Ekonomi
Türk Lirası'nı teşvikte GES adımı! Hazine ve Maliye Bakanlığı detaylarını paylaştı...
Türk Lirası'nı teşvikte GES adımı! Hazine ve Maliye Bakanlığı detaylarını paylaştı...Hazine ve Maliye Bakanlığı ekonomide atılan yeni adımları duyurdu. Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde kamuoyu paylaşılan yeni GES hamlesinin ardından BDDK SPK ve Merkez Bankası'ndan da ekonomi adımları peş peşe geldi.
10.06.2022Ekonomi
Türk ‘unicorn’ yağmuruna hazır mısınız?
Türk ‘unicorn’ yağmuruna hazır mısınız?Türkiye’de startup ekosistemi rekorlara imza atıyor. Unicorn sayısı 6’ya ulaşırken, yenileri yolda. Endeavor Türkiye Başkanı Kurttepeli, “İlk unicorn çıkınca beklentim 5 yılda 10 tane olmalarıydı. Haklı çıktım, daha fazla unicorn kaçınılmaz” diyor.
‘Gıdanın geleceğine ortaklık’
‘Gıdanın geleceğine ortaklık’Yayla Agro Gıda’nın halka arzında 2022’nin en yüksek ikinci talebi toplandı. Yayla Agro Gıda Başkanı Hasan Gümüş, “Bize güvenip gıdanın geleceğine ortak olan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi
Halka arzla 1.5 yılda tam 3 milyar $ nakit kasada
Halka arzla 1.5 yılda tam 3 milyar $ nakit kasadaPandemi süreciyle birlikte yatırımcıların borsaya giderek artan ilgisi halka arzları da çoğalttı. 2021 yılında 53 halka arz gerçekleşti ve büyüklükleri 2.4 milyar doları buldu. 2022 yılının ilk beş ayında ise 18 halka arz ile büyüklük 534 milyon dolara ulaştı. Böylece yaklaşık 1.5 yıllık süre içinde toplamda şirketler 3 milyar dolarlık nakit temin etmiş oldu
Makim Makina halka arz ediliyor
Makim Makina halka arz ediliyorHassas döküm alanında faaliyet gösteren Makim Makina halka arz ediliyor. Makim Makina’nın ortağı olan KOBİ Girişim’in 18 milyon TL nominal değerli payı için 9-10 Haziran tarihlerinde 8.80 TL fiyattan sabit fiyat yöntemiyle, Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğindeki konsorsiyum aracılığı ile talep toplanacak.
5.06.2022Ekonomi
İzmir’de yatırım  zirvesine geri sayım
İzmir’de yatırım zirvesine geri sayımEge Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD), “Doğru Yatırım, Finansmana Erişim ve Güçlü Yarınlar İçin ESİAD Yatırım Zirvesi” mottosuyla ESİAD Yatırım Zirvesi düzenleniyor.
2.06.2022Ege
Ekonominin kalbi İzmir’de atacak
Ekonominin kalbi İzmir’de atacakEge Bölgesi ihracatının yüzde 50’sinden fazlasını gerçekleştiren ESİAD, iş dünyasının tüm bileşenlerini İzmir’de buluşturacak
30.05.2022Ege
Borsa İstanbul’da gong Yayla Agro Gıda için çaldı
Borsa İstanbul’da gong Yayla Agro Gıda için çaldıPirinç, bakliyat ve işlenmiş gıda sektöründe 26 yıldır faaliyet gösteren Yayla Agro Gıda’nın halka arzı dolayısıyla Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. Törenle birlikte Yayla Agro Gıda’nın hisseleri “YYLGD” kodu ile Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Garanti BBVA Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım eş liderliğinde halka açılan Yayla Agro Gıda’nın halka arzı yüzde 15.02 oranındaki payların satışıyla gerçekleştirildi.
21.05.2022Ekonomi
65 ülkeden sonra borsaya açılıyor
65 ülkeden sonra borsaya açılıyorBorsada işlem görmek için gün sayan Yayla Agro Gıda’nın Başkanı Hasan Gümüş, Türkiye ve global arenada atacakları etkili adımlarla sağlıklı büyümeyi hızlandıracaklarını söyledi.
8.05.2022Ekonomi
Halka arz başvurusu için SPK onayı geldi
Halka arz başvurusu için SPK onayı geldiKimya sanayi şirketi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (KİMPUR), halka arz için yaptığı başvuru 14 Nisan 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.
19.04.2022Ekonomi
Konsern Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Konsern Amaçları Nelerdir?
Konsern Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Konsern Amaçları Nelerdir?Konsern bir veya birden fazla şirketlerin mali durumunun çökmesi durumunda bir şirketin çatısı altında toplanarak tüzel kişiliğini kaybetme karşılığında borçlarını devir etmeleri ve çatısı altına giren şirket tarafından devir borçların ödenmesi yani kısaca şirket birleşmesi olarak hukuki işlev ve uygulama şeklinde ifade edilmektedir. Şirketler hukuku ve Ticaret hukukunda geniş bir şekilde ele alınmaktadır. İşte, konsern hakkında tüm detaylar.
18.04.2022Eğitim
ABD'li bankalardan yavaşlama sinyali
ABD'li bankalardan yavaşlama sinyaliABD'nin en büyük bankaları geçtiğimiz yıl Wall Street'in rekor kar elde etmesine yardım eden faktörlerin ortadan kalkmaya başlaması ile birlikte gelecek hafta yatırım gelirlerinde son yılların en büyük yavaşlamasını açıklamaya hazırlanıyor.
11.04.2022Uzmanpara
Yenilenebilir enerjide halka arz
Yenilenebilir enerjide halka arzGlobal Yatırım Holding iştiraki Consus Enerji’nin halka arzına onay geldi. Şirket 14-15 Nisan tarihlerinde borsada satış ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.
9.04.2022Ekonomi
Consus Enerji halka arz oluyor
Consus Enerji halka arz oluyorYenilenebilir enerji ve dağıtık enerji alanında faaliyet gösteren Consus Enerji halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun gerçekleştirdiği son toplantıda halka açılma için onay alan Consus Enerji, nominal hisse başına 4.50 TL fiyatla 14-15 Nisan tarihlerinde borsada satış ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.
8.04.2022Uzmanpara
Consus Enerji halka arz oluyor
Consus Enerji halka arz oluyorEnerji şirketlerinden Global Yatırım Holding'in iştiraki Consus Enerji’nin halka arzı için SPK’dan onay çıktı. Bu kapsamda 52 milyon 500 bin liralık hisse halka açılacak.
13.04.2022Vitrin
Havaya yazıyor
Havaya yazıyorHem havacılık, hem de yazılım... İki erkek egemen sektörde başarı hikâyesi yazan bir kadın girişimci, Nur Gökman... Havacılık yazılımı konusunda dünyada söz sahibi olan Gökman’ın firması Hitit’in çözümlerini 50 havayolu, 300 havalimanı ve 70 bin seyahat acentesi kullanıyor. Cirosu ise 14.4 milyon doları buldu
Her eve ‘beş’li formül
Her eve ‘beş’li formülDAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, şehir merkezinde yatay mimari ve ‘sağlıklı ev’ konseptine pandemiden önce başladıklarını anlatıyor. Yılmaz, 58 bin kişiyle konuşarak Türkiye ve Avrupa’da her yeni evde uygulayacakları 5 kriter belirlediklerini söylüyor. Bakın onlar neler...

Benzer Haber Etiketleri

Halka Arz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.