Harkov

Harkov

Son dakika Harkov haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Harkov gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Harkov haber sayfamızda...

Harkov

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 493 harkov haberi bulunmuştur.
Putin'e sürpriz teklif! 'Ukrayna'ya 100 bin asker'
Putin'e sürpriz teklif! 'Ukrayna'ya 100 bin asker'Donetsk'te kıpırdayamayan ve güney cephesindeki şehirlerde sürekli mevzi kaybeden Rus ordusu, Melitopol'de bir gecede 100'den fazla kayıp verdi. Rus medyasında ise bütün gelişmeleri gölgede bırakacak bir haber var: Tahıl ve enerji karşılığı yabancı asker!
8.08.2022Dünya
Af Örgütü’nden Zelenskiy’i kızdıran rapor
Af Örgütü’nden Zelenskiy’i kızdıran raporUluslararası Af Örgütü’nün, Ukrayna güçlerini yoğun sivil nüfusun bulunduğu yerlerde askeri üs ve silah sistemleri kurarak, sivilleri kalkan olarak kullanmakla suçlamasına Kiev yönetiminden zehir zemberek yanıt geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, raporu “uydurma” diye niteledi.
6.08.2022Dünya
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haber
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haberSavaşın gidişatını ilk kez aktif şekilde belirlemeye başlayan Ukrayna ordusu, hareket halindeki bir aracı füzeyle havaya uçurdu. Ruslar ilk kez bir kadın subay kaybetti, 'bayan ölüm' lakaplı Korsa'nın yok edilişi Kremlin'de şok etkisi yarattı.
5.08.2022Dünya
Ukrayna ayçiçeği, sosyal medya ilanlarıyla Rusya'ya nasıl taşınıyor?
Ukrayna ayçiçeği, sosyal medya ilanlarıyla Rusya'ya nasıl taşınıyor?Yaklaşık 500 kişinin dahil olduğu kapalı bir Whatsapp konuşmasında, kullanıcılar Ukrayna'nın Rus işgali altındaki bölgelerinden taşımak üzere hasat sipariş ediyorlar: "Yükleme noktası - Kupyansk, Harkov bölgesi, Ukrayna, indirme - Voronej bölgesi [Rusya]. Acil! Yarın yükleniyor."
3.08.2022Dünya
Kimin suçu?
Kimin suçu?Rusya yanlısı güçlerin kontrolünde olan Donetsk’te meydana gelen hapishane saldırısıyla ilgili tartışma devam ediyor.
31.07.2022Dünya
Rusya gazı kesiyor!
Rusya gazı kesiyor!Rusya, bir kez daha Avrupa’ya giden gazı ciddi oranda kesme kararı alırken, AB üyeleri ise gaz talebinin gönüllü olarak yüzde 15 azaltılması için anlaşmaya vardı.
27.07.2022Dünya
Askere çağrılmayan Ukraynalı adam anlattı! Ordu bu şartı koydu
Askere çağrılmayan Ukraynalı adam anlattı! Ordu bu şartı koydu24 Şubat gecesi, her zamanki gibi erken bir vakitte yatağına uzandı. Bir sonraki gün işe gidecekti. Eşi ve çocuklarıyla geçirdiği mutlu bir akşamın gecesinde bombaların sesleriyle uyanmak aklının ucundan bile geçmeyen Roman Kushnarov, yaşadıklarını ve askere çağrılmama sebebini anlattı.
27.07.2022Dünya
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa oldu
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa olduRus savaş pilotuna göre hayli çekici sevgilisi gündüzleri bir spor salonunda eğitmenlik yapıyordu, akşamları ise bambaşka bir görevi vardı. Dahası, pasaport sahibi Maria birkaç ay önce İstanbul'daydı. Pilotun duydukları şoke ediciydi.
26.07.2022Dünya
Resmen doğrulandı! Ruslar iki ABD'liyi öldürdü
Resmen doğrulandı! Ruslar iki ABD'liyi öldürdüİngiliz The Telegraph gazetesi, Dolmabahçe'de imzalar atılırken ortaya çıkan manzara için 'kesinlikle olağanüstü' dedi, Rusya'nın direncini kıran silah ise hayli tanıdık. Donbas'ta öldürülen ABD'lilerin kimliği ise şimdilik belirsiz.
24.07.2022Dünya
ABD, Putin'in son planını ifşa etti: İlhak!
ABD, Putin'in son planını ifşa etti: İlhak!Rusya’nın Kırım’da yaptığı gibi, Ukrayna’nın doğusu ve güneyinde kontrol altına aldığı bölgeleri ilhak etmeyi planladığı ifade ediliyor.
21.07.2022Dünya
Zelenskiy, Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı ve Ukrayna Başsavcısını görevden aldı
Zelenskiy, Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı ve Ukrayna Başsavcısını görevden aldıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Ivan Bakanov ve Ukrayna Başsavcısı Irina Venediktova’yı yayınladığı kararname ile görevden aldığını duyurarak, “Vatana ihanet ve işbirliği faaliyetlerine ilişkin 651 ceza davası kaydedildi” dedi.
17.07.2022Dünya
Rusya, Harkov ve Odessa'yı vurdu: 3 ölü, 3 yaralı
Rusya, Harkov ve Odessa'yı vurdu: 3 ölü, 3 yaralıRus ordusunun Harkov'a gerçekleştirdiği saldırıda 3 sivil hayatını kaybederken, 3 sivil de yaralandı. Odessa'da ise Rus roketleri bir depoyu hedef aldı.
16.07.2022Dünya
Rusya Ukrayna'da kritik noktaları vurmaya devam ediyor! Karadeniz'den seyir füzeleri havalandı
Rusya Ukrayna'da kritik noktaları vurmaya devam ediyor! Karadeniz'den seyir füzeleri havalandıRusya-Ukrayna savaşı devam ederken Zelenskiy bir son dakika açıklamasında bulundu. Ukrayna Lideri Rus ordusunun sivil yerleşim yerlerini bir kez daha hedef aldığını duyurdu ve can kaybını açıkladı.
14.07.2022Dünya
Ruslar Brezilyalı modeli Ukrayna'da öldürdü!
Ruslar Brezilyalı modeli Ukrayna'da öldürdü!Putin'in en yakınında olan isimlerden biri olan Patruşev'in sözleri Moskova'nın hedefini apaçık ortaya koydu, cephe hattında can veren ismin kimliği ise dünya çapında yankı buldu.
6.07.2022Dünya
Mayın patladı, ayağı sallanıyordu... 33 yaşındaki cesur anne anlattı!
Mayın patladı, ayağı sallanıyordu... 33 yaşındaki cesur anne anlattı!Tanksavar mayını patladığında hayatının bir daha eskisi gibi olmayacağını biliyordu. Bir çocuk annesi Ukraynalı onbaşı, yaraları iyileştiğinde birliğine dönmek istiyor.
4.07.2022 Dünya
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ı ele geçirdi
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ı ele geçirdiRusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ın Rus ordusu tarafından tamamen kontrol altına alındığı duyuruldu.
3.07.2022Dünya
Harkov'da 9 katlı binanın çatısındaki bomba vinçle çıkarıldı
Harkov'da 9 katlı binanın çatısındaki bomba vinçle çıkarıldıUkrayna'nın Harkov bölgesinde Mart ayında 9 katlı bir binaya atılan ve infilak etmeyen Rus yapımı bomba, ekiplerin titiz çalışmasıyla vinç kullanılarak sıkıştığı yerden çıkarıldı.
24.06.2022Dünya
Rusya Harkov bölgesini vurdu! Çok sayıda can kaybı var
Rusya Harkov bölgesini vurdu! Çok sayıda can kaybı varHarkov Valisi Oleh Synegubov, Rus ordusunun Harkov bölgesine düzenlediği bombardımanda en az 15 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.
21.06.2022Dünya
Rusya'dan NATO ülkesine savaş tehdidi: Harekete geçeriz!
Rusya'dan NATO ülkesine savaş tehdidi: Harekete geçeriz!Avrupa'nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad'a giden trenlere geçiş izni verilmemesi Moskova'nın gözünün dönmesine yol açtı, hem Kremlin hem de Rusya Dışişleri Bakanlığı tehditler savurdu.
20.06.2022Dünya
Ukrayna'da Rus kitap ve şarkılarına kısıtlama!
Ukrayna'da Rus kitap ve şarkılarına kısıtlama!Ukrayna parlamentosu, ülkedeki Rusya vatandaşlarının müzik yapmasını engelleyen yasalara "Evet" dedi.
20.06.2022Dünya
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovdu
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovduİngiltere Rus işgalcilere karşı savaşan Ukrayna ordusuna denklemi değiştirebilecek bir program sundu, Putin Hava İndirme Kuvvetleri Komutanı'nı kovdu. Ukrayna'dan yüzlerce kilometre uzakta ise Rus savaş gemisi gökyüzünden izleniyordu.
18.06.2022Dünya
Rusya’nın Ukrayna'ya saldırılarında 313 çocuk öldü
Rusya’nın Ukrayna'ya saldırılarında 313 çocuk öldüRusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında en az 313 çocuğun hayatını kaybettiği, 579 kişinin de yaralandığı açıklandı.
15.06.2022Dünya
Skandal üç ay sonra ortaya çıktı! Kameralar önünde çırılçıplak soydular
Skandal üç ay sonra ortaya çıktı! Kameralar önünde çırılçıplak soydularUkrayna'nın doğusundaki Severodonetsk'le bağlantı kopmak üzere, gece yarısı birçok şehirde siren sesleri duyuldu. Rusya'da ise Nizhny Novgorod'daki 20 kadının yaşadıkları şok etkisi yarattı.
14.06.2022Dünya
Uluslararası Af Örgütü: Rusya yüzlerce sivili 'misket bombaları da kullanarak öldürdü'
Uluslararası Af Örgütü: Rusya yüzlerce sivili 'misket bombaları da kullanarak öldürdü'Uluslararası Af Örgütü'nün (Amnesty International) Rusya'nın Ukrayna işgali ile ilgili hazırladığı yeni raporda Rusya, Ukrayna'nın kuzeydoğusundaki Harkov kentinde "ayrım gözetmeden yaptığı bombardımanlarla" yüzlerce sivili öldürmek ve büyük oranda yasaklı olan misket bombalarını kullanmakla suçlandı.
13.06.2022Dünya
Savaş mağduru Ukraynalılara Türkçe dersi
Savaş mağduru Ukraynalılara Türkçe dersiRusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınanların büyük çoğunluğu kadınlar ve çocuklardan oluşuyor.
13.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Harkov ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.