Haşdi Şabi

Haşdi Şabi

Son dakika Haşdi Şabi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haşdi Şabi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haşdi Şabi haber sayfamızda...

Haşdi Şabi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 859 hasdi sabi haberi bulunmuştur.
Erbil Başkonsolosu: Ezidiler terör örgütü PKK nedeniyle evlerine dönemiyor!
Erbil Başkonsolosu: Ezidiler terör örgütü PKK nedeniyle evlerine dönemiyor!Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, Irak'ın Duhok kentine bağlı Şeyhan ilçesinde, Ezidilerin Miri Hazım Tahsin Beg ve ruhani lideri Baba Şeyhi ziyareti sırasında, terör örgütü PKK'nın varlığı ve zulmünün Ezidilerin evlerine dönmesine engel olduğunu belirtti.
1.04.2021Dünya
IKBY, Erbil'e füze saldırısı faillerinden 2 kişinin yakalandığını duyurdu
IKBY, Erbil'e füze saldırısı faillerinden 2 kişinin yakalandığını duyurduIrak'ın Erbil kentinde 15 Şubat'ta Erbil Uluslararası Havalimanı ve kente yönelik füze saldırısında bulunanlardan 2 kişinin yakalandığı açıklandı.
3.03.2021Dünya
ABD’nin Suriye'deki İran destekli gruplara saldırısında Irak Hizbullahı’na bağlı 1 kişi öldü
ABD’nin Suriye'deki İran destekli gruplara saldırısında Irak Hizbullahı’na bağlı 1 kişi öldüABD’nin Suriye'de İran destekli gruplara yönelik hava saldırısında Irak’taki Şii milis gücü Hizbullah’a bağlı bir kişinin öldüğü bildirildi.
26.02.2021Dünya
Sincar’dan sonra Mahmur’a yığınak
Sincar’dan sonra Mahmur’a yığınakTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) harekât olasılığına karşı Haşdi Şabi örgütü, Irak’ta tartışmalı bölgeler arasında bulunan Suriye sınır hattındaki Sincar’dan sonra Mahmur’a da kuvvet konuşlandırdı.
23.02.2021Gündem
Katar, Erbil'e düzenlenen roket saldırılarını kınadı
Katar, Erbil'e düzenlenen roket saldırılarını kınadıKatar Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Erbil kentine düzenlenen ve sivil yerleşim birimlerini de hedef aldığı anlaşılan roket saldırılarını kınadığını bildirdi.
16.02.2021Dünya
Haşdi Şabi güçleri Sincar’a konuşlandı
Haşdi Şabi güçleri Sincar’a konuşlandıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) harekât olasılığına karşı Irak’ta tartışmalı bölgeler arasında bulunan Suriye sınır hattındaki Sincar’a 10 bin Haşdi Şabi mensubu konuşlandırıldı.
15.02.2021Gündem
Ortak operasyon masada
Ortak operasyon masadaTürkiye ve Irak arasında yoğunlaşan ziyaret trafiği, PKK terör örgütüne nihai darbeyi vuracak ortak operasyonun yaklaştığına işaret ediyor.
23.01.2021Gündem
Irak, Trump hakkında yakalama kararı çıkardı
Irak, Trump hakkında yakalama kararı çıkardıIrak yargısı, İranlı Komutan Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in öldürülmesi olayıyla ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump hakkında yakalama kararı verdi.
7.01.2021Dünya
Irak'taki İran'a yakın cepheden 'ABD askerleri ülkeden çıkarılsın' çağrısı
Irak'taki İran'a yakın cepheden 'ABD askerleri ülkeden çıkarılsın' çağrısıIrak'taki Şii milis gücü Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad, ABD askerlerinin ülkeden çıkarılmasına ilişkin geçen yıl Mecliste onaylanan yasanın uygulamaya konulması çağrısını yineledi.
3.01.2021Dünya
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılı
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılıGeçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılı münasebetiyle, İran'ın güney doğusunda yer alan Kirman kentinde anma töreni düzenlendi. Kentteki Süleymani'nin mezarı, ziyaretçi akınına uğradı.
3.01.2021Dünya
İran: İsrailli ajanlar Trump'ı savaşa sokmak için Amerikalılara saldırılar planlıyor
İran: İsrailli ajanlar Trump'ı savaşa sokmak için Amerikalılara saldırılar planlıyorİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ı İran'a karşı savaşa sokmak için İsrail ajanlarının Irak'taki ABD güçlerine saldırılar planladığına dair istihbarat elde ettiklerini bildirdi. Öte yandan Irak'ta başkent Bağdat başta olmak üzere ülke genelinde İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılında İran'a yakın grupların gösteri çağrıları ve olası füze saldırılarına karşı güvenlik alarmı verildi.
2.01.2021Dünya
'İran, Süleymani'nin intikamını ABD içinde de alabilir'
'İran, Süleymani'nin intikamını ABD içinde de alabilir'İran Devrim Muhafızları Ordusunun ülke dışındaki askeri-istihbari operasyonlarını yürüten Kudüs Gücü'nün Komutanı Tuğgeneral İsmail Kaani, Kasım Süleymani'nin intikamını alacaklarını söyleyerek, "Evinizin içinde (ABD'de) dahi bu işlediğiniz suçun karşılığını verecek kişilerin olması mümkündür." dedi.
1.01.2021Dünya
Ruhani, Trump'ı Saddam'a benzetti: Tarihte onursuz bir kişi olarak anılacak!
Ruhani, Trump'ı Saddam'a benzetti: Tarihte onursuz bir kişi olarak anılacak!İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD Başkanı Trump'ı Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'e benzeterek, "Tarihte onursuz bir kişi olarak anılacak." dedi.
31.12.2020Dünya
Irak-İran arasında kritik temas
Irak-İran arasında kritik temasIrak'ta hükümet ile Şii silahlı milisler arasında yaşanan gerginliğin ardından Başbakan Mustafa el-Kazımi'nin temsilcisinin başkanlık ettiği heyet İran'a geldi.
28.12.2020Dünya
Irak ordusundan PKK’ya operasyon
Irak ordusundan PKK’ya operasyonIrak’ta Bağdat ile Erbil yönetimleri arasında varılan anlaşma doğrultusunda Musul’un batısındaki Sincar’da kontrolü sağlayan Irak ordusu, terör örgütü PKK ve denetimindeki silahlı grupları bölgeden çıkarmak için operasyonlarını sürdürüyor.
28.12.2020Gündem
Tiyatro ortaya çıktı! PKK'lı teröristler Sincar'ı göstermelik boşalttı
Tiyatro ortaya çıktı! PKK'lı teröristler Sincar'ı göstermelik boşalttıSincar'ı terk ettiği öne sürülen terör örgütü PKK'nın bölgedeki varlığının devam ettiği belirtiliyor. KDP Sincar ilçe sorumlusu Kadir Kaçak, "Bazı noktaları BM'ye göstermek için boşalttılar ancak bu boşaltma işi bir tiyatrodur ve doğru değildir. Bazıları (PKK) kıyafetlerini değiştirip sivil kıyafetler giymiş. Bu şekilde kendilerini saklıyor. Bazılarını da Sincar Dağı ve civarına göndermişler" diyor.
5.12.2020Dünya
Son dakika: ABD-İran geriliminde sıcak gelişme! Kritik hamle...
Son dakika: ABD-İran geriliminde sıcak gelişme! Kritik hamle...Gelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığının, İran'la artan gerginlik dolayısıyla Irak'taki diplomatik personelinin sayısını bir süreliğine azaltacağı iddia edildi.
2.12.2020Dünya
PKK’lıları Sincar’dan çıkarma süreci başladı
PKK’lıları Sincar’dan çıkarma süreci başladıBağdat ile Erbil yönetimleri arasında yapılan anlaşma kapsamında terör örgütü PKK, Şii milis grubu Haşdi Şabi ve diğer silahlı grupların Sincar’dan çıkarılmasına yönelik ilk adım atıldı.
24.10.2020Gündem
Sincar’da sadece Irak bayrağı olacak
Sincar’da sadece Irak bayrağı olacakBağdat ile Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında Sincar bölgesindeki yönetim merkezi idareye, güvenlik ise orduya devrediliyor. Bölgedeki silahlı grupların kurumlara bayrak asmaları yasaklanırken, bölgede sadece Irak bayrağı dalgalanacak.
13.10.2020Dünya
PKK çıkarılacak, güvenlik  Bağdat’a devredilecek
PKK çıkarılacak, güvenlik Bağdat’a devredilecekIrak Merkezi Yönetimi ile Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IBKY) arasında Sincar’ın geleceğine yönelik yapılan anlaşma ile terör örgütü PKK ve silahlı Şii milis grubu Haşdi Şabi’nin bölgeden çıkarılması süreci başladı.
12.10.2020Dünya
Sincar anlaşmasına göre terör örgütü PKK bölgeden çıkarılacak
Sincar anlaşmasına göre terör örgütü PKK bölgeden çıkarılacakIrak’ın Musul kentine bağlı Sincar'la ilgili merkezi yönetim ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında imzalanan anlaşmaya göre, terör örgütü PKK’nın bölgedeki varlığına son verilecek.
10.10.2020Dünya
Son dakika! Irak'ta İKDP kampının bulunduğu bölgeye füze saldırısı
Son dakika! Irak'ta İKDP kampının bulunduğu bölgeye füze saldırısıIrak'ın Erbil kentinde, İran yönetimine muhalif İran-Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) kampı ve havalimanının bulunduğu bölgeye birden fazla füze düştüğü belirtildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Haşdi Şabi’nin ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanı’na düzenlediği füze saldırısını kınadı.
30.09.2020Dünya
Son dakika... İran'dan ABD'ye 'Saddamlı' tehdit: Tarihi bir delil
Son dakika... İran'dan ABD'ye 'Saddamlı' tehdit: Tarihi bir delilGelen son dakika haberlerine göre; İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın "1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecek" tehdidine "Vatan evlatlarının kanının dökülmesinde rolü olanlar Saddam gibi mezarlığa gönderilecek." cevabını verdi.
16.09.2020Dünya
Kasım Süleymani'nin intikamını mı alacaklardı? İran'dan açıklama geldi
Kasım Süleymani'nin intikamını mı alacaklardı? İran'dan açıklama geldiİran, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin intikamını almak için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiasını reddetti.
14.09.2020Dünya
Son dakika... İran, Kasım Süleymani füzesini fırlattı
Son dakika... İran, Kasım Süleymani füzesini fırlattıABD tarafından füzeyle vurulan Ortadoğu'nun en korkulan isminin verildiği füzelerin görüntüleri yayınlandı. Resmi adı Şehid Hac Kasım Süleymani olan füzenin menzili, 1400 kilometre.
20.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ırakiranabdKasım Süleymanipkk

Haşdi Şabi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.