Hes

Hes

Son dakika hes haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hes gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hes haber sayfamızda...

Hes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.579 hes haberi bulunmuştur.
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022İngilizce dersi ortaokul öğrencilerinin alması gereken derslerden bir tanesidir. Ancak öğrencilerin okul dışında hayat boyu ihtiyaç duyacağı alanlardandır. İngilizce ders konuları sınıf derecesine göre değişiklik gösterir. Konular MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında da toplamda 9 ünite bulunmaktadır. Bu ünitelerde öğrencilerin konuşma, yazma ve okuma yeteneklerini geliştirecek pek çok etkinlik ve alıştırmalar bulunur. 2021-2022 MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabı cevaplarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Su altında kalacak Yusufeli'nin yeni yerleşim yerine arena
Su altında kalacak Yusufeli'nin yeni yerleşim yerine arenaArtvin’in, Yusufeli Barajı nedeniyle 152 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınmasına hazırlanılan Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor. 72 senelik son alana veda edecek ilçe halkının isteğiyle yeni yerleyim yerinde boğa güreşleri geleneğinin yaşatılabilmesi için arena yapımına da başlandı. Mesire alanında amfitiyatro halinde oluşturulacak arenada, boğa ve karakucak güreşleri gerçekleştirilecek.
22.01.2022Ekonomi
Oyuncak silahla akrabasının evini soymak istedi! Çocukların çığlıklarıyla kaçtı
Oyuncak silahla akrabasının evini soymak istedi! Çocukların çığlıklarıyla kaçtıİstanbul Bayrampaşa’da tanınmamak için kar maskesi takan bir şüpheli, oyuncak tabancayla akrabasının evini soymak isterken evdeki çocukların çığlıklarıyla kaçtı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüpheli kişiyi akbil bilgilerinden yakaladı.
19.01.2022Gündem
Hafife almayın
Hafife almayınYoğun bakım servisinde Kovid-19’a bağlı yüzde 90 doluluk olduğunu belirten Prof. Dr. Sipahi, “Yarıyıl tatilinde dikkat edilmezse durum kötüye gider” dedi
18.01.2022Ege
Vaka sayısının arttığı Kocaeli'de kurallar unutuldu
Vaka sayısının arttığı Kocaeli'de kurallar unutulduKocaeli'de koronavirüs vakaları artarken, kentin birçok noktasında vatandaşların maskesiz olduğu ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüldü. Vaka sayılarının 100 bin nüfusta 511,65'e ulaştığı kentte, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki yoğunluk haritası da kırmızıya döndü.
19.01.2022Gündem
Ulaşımda temassız ödeme kolaylığı
Ulaşımda temassız ödeme kolaylığıİzmir’de toplu ulaşımda kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartlar ile temassız ödeme dönemi başlıyor. Yurt içi temassız kartların yanı sıra yurt dışı kredi ve banka kartları ile ön ödemeli kartların, toplu ulaşımın tüm unsurlarında ve aktarma sistemi dahilinde sorunsuz kullanımı, Türkiye’de bir ilk olacak.
17.01.2022Ege
Eskişehir'in artan vaka oranlarında 'yılbaşı' etkisi
Eskişehir'in artan vaka oranlarında 'yılbaşı' etkisiSağlık Bakanlığı'nın yeni yılın ilk haftasına ilişkin açıkladığı koronavirüs risk haritasında Eskişehir, 100 bin kişide 533,62 artış göstererek 1359,54 vaka sayısına yükseldi. En az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85,6 olan Eskişehir, Türkiye'de en çok vaka oranı artan 3'üncü il oldu. Kentte vaka artışlarının özellikle yılbaşı kutlamaları sırasında kapalı ortamlarda uzun süre kalınmasından kaynaklandığı da belirlendi.
17.01.2022Gündem
Trakya'da vaka sayılarında yükseliş
Trakya'da vaka sayılarında yükselişSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre, Trakya illeri Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da vaka artışı oldu. Kırklareli, vaka sayısı artan 6'ncı il oldu.
17.01.2022Gündem
PCR testi artık zorunlu değil!
PCR testi artık zorunlu değil!Yeni genelgede şehirlerarası ulaşımdan, okullarda görevli personele kadar pek çok grupta aşısız ya da eksik aşılı ve son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmeyenlere PCR testi şartı kaldırıldı.
16.01.2022Gündem
PCR testi kalktı mı? PCR testi zorunluluğunda son dakika gelişmesi
PCR testi kalktı mı? PCR testi zorunluluğunda son dakika gelişmesiPCR testi ile ilgili son dakika gelişmesi. Koronavirüs salgını ile birlikte hayatımıza giren PCR testi birçok alana girişte kullanılıyordu. Aşısız kişilerden seyahat, etklinlik, iş yeri ve okullarda istenen PCR testi zorunluluğu kalktı mı? İşte PCRT testi zorunluluğunda son dakika.
15.01.2022Gündem
THY'den PCR testi kararı! İç hat uçuşlarıyla ilgili flaş açıklama
THY'den PCR testi kararı! İç hat uçuşlarıyla ilgili flaş açıklamaTürk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iç hat uçuşlarında tüm yolcular için PCR test zorunluluğunun kaldırıldığını, HES kodu ibraz etmenin yeterli olacağını açıkladı.
15.01.2022Haberler
Aşısız kişilerle ilgili flaş karar! Test zorunluluğu kaldırıldı
Aşısız kişilerle ilgili flaş karar! Test zorunluluğu kaldırıldıKoronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşısız kişilerden seyahat, etkinlik, iş yeri ve okullarda istenen test zorunluluğu kalktı.
15.01.2022Haberler
Aşısız kişilerle ilgili flaş karar! Test zorunluluğu kaldırıldı
Aşısız kişilerle ilgili flaş karar! Test zorunluluğu kaldırıldıGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşısız kişilerden seyahat, etkinlik, iş yeri ve okullarda istenen test zorunluluğu kalktı.
15.01.2022Gündem
THY'den PCR testi kararı! İç hat uçuşlarıyla ilgili flaş açıklama
THY'den PCR testi kararı! İç hat uçuşlarıyla ilgili flaş açıklamaTürk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iç hat uçuşlarında tüm yolcular için PCR test zorunluluğunun kaldırıldığını, HES kodu ibraz etmenin yeterli olacağını açıkladı.
15.01.2022Gündem
Virüslü karı-koca otobüste yakalandı: "Yanlış yaptığımı biliyorum"
Virüslü karı-koca otobüste yakalandı: "Yanlış yaptığımı biliyorum"Kırıkkale'de akrabasının HES kodu ile otobüste seyahat ederken jandarmaya yakalanan korona virüsü hastası karı ve kocaya 4 bin 750'şer lira idari para cezası uygulandı. Eşi ile birlikte karantina ihlali yapan Mücahit Tatlı, "Yanlış yaptığımı biliyorum" dedi.
14.01.2022Haberler
Koronavirüs hastası çift otobüste yakalandı! 'Düşünemedik'
Koronavirüs hastası çift otobüste yakalandı! 'Düşünemedik'Kırıkkale'de akrabasının HES kodu ile otobüste seyahat ederken jandarmaya yakalanan korona virüsü hastası karı ve kocaya 4 bin 750'şer lira idari para cezası uygulandı. Eşi ile birlikte karantina ihlali yapan Mücahit Tatlı, "Yanlış yaptığımı biliyorum" dedi.
13.01.2022Gündem
Su altında kalacak Yusufeli'de mezarlar taşınıyor
Su altında kalacak Yusufeli'de mezarlar taşınıyorArtvin'in, Yusufeli Barajı nedeniyle 152 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde hazırlıklar sürüyor. 72 yıllık yerleşim yerlerine veda edecek olan ilçe halkı, su altında kalacak yakınlarının mezarlarının nakli için belediyeye başvuruyor. Görevliler de mezarlardan alınan kalıntıları yeni yerleşim alanındaki toplu mezar alanlarına naklediyor. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, 450 dolayında mezarın taşınma işleminin sürdüğünü belirtti.
12.01.2022Haberler
Su altında kalacak Yusufeli'de mezarlar taşınıyor
Su altında kalacak Yusufeli'de mezarlar taşınıyorArtvin'in, Yusufeli Barajı nedeniyle 152 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde hazırlıklar sürüyor. 72 yıllık yerleşim yerlerine veda edecek olan ilçe halkı, su altında kalacak yakınlarının mezarlarının nakli için belediyeye başvuruyor. Görevliler de mezarlardan alınan kalıntıları yeni yerleşim alanındaki toplu mezar alanlarına naklediyor. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, 450 dolayında mezarın taşınma işleminin sürdüğünü belirtti.
12.01.2022Gündem
İBB Meclisi'nde İETT otobüsü kazaları görüşüldü
İBB Meclisi'nde İETT otobüsü kazaları görüşüldüİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde, son günlerde yaşanan İETT otobüs kazaları ve İstanbulkart sorunu gündeme geldi.
10.01.2022Gündem
Eskişehir vaka oranı artışında birinci
Eskişehir vaka oranı artışında birinciEskişehir'de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85'e ulaşmasına rağmen vaka oranı neredeyse 2 katına çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı risk haritasında 900 bin nüfuslu kent, vaka oranı en çok artan iller arasında ilk sırada yer aldı.
10.01.2022Gündem
e YDS başvuru 2022 ücreti ne kadar, tarihleri ne zaman? e-YDS 2022/1 İngilizce başvuru nasıl yapılır?
e YDS başvuru 2022 ücreti ne kadar, tarihleri ne zaman? e-YDS 2022/1 İngilizce başvuru nasıl yapılır?ÖSYM'nin 2022 sınav takviminde yer alan bilgiye göre e YDS başvuru 5 Ocak tarihinde başladı. e-YDS 2022/1 İngilizce sınavına katılım sağlayacak olan adaylar, e YDS başvuru 2022 ücreti ne kadar, e YDS başvuru nasıl yapılır sorularını peş peşe araştırıyor. İşte ÖSYM tarafından duyurulan e YDS sınav tarihi, başvuru tarihleri, e YDS sonuç günü...
10.01.2022Gündem
Su altında kalacak Yusufeli'de yeni yerleşim yerine tarım toprağı taşınıyor
Su altında kalacak Yusufeli'de yeni yerleşim yerine tarım toprağı taşınıyorArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapılan Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin, 152 yıllık tarihinde 7’nci kez taşınacağı yeni yerleşim yerinde sona gelindi. 72 yıllık yerleşim yerlerine veda edecek olan ilçede, mezarlar ve meyve ağaçlarının naklinin ardından verimli tarım toprakları da iş makineleriyle yeni yerleşim alanlarına taşınıyor. Toprak nakliyle yeni ilçede tarımsal gelirin artırılması hedefleniyor.
8.01.2022Ekonomi
Soner Arıca'nın boynundaki kolye dikkat çekti! Anlamı herkesi şaşırttı
Soner Arıca'nın boynundaki kolye dikkat çekti! Anlamı herkesi şaşırttıBir döneme damgasını vuran şarkıcı Soner Arıca 2. Sayfa programına konuk oldu. 90 yıllarda popüler şarkılara imza atan Arıca "Kamyon" isimli yeni şarkısı ile müzik dünyasına geri dönen Arıca'nın programda taktığı kolye ise merak konusu oldu.
8.01.2022Cadde
Futbola ‘virüs’ fena bulaştı
Futbola ‘virüs’ fena bulaştıSüper Lig’de ikinci yarı dün kovid-19’un gölgesinde start aldı. Birçok takımda vakalar ardı ardına açıklanırken, Beşiktaş ve Aytemiz Alanyaspor yeni varyantlardan etkilenen kulüpler arasında başı çekti. Galatasaray’da da bu durum pek iç açıcı değil.
8.01.2022Futbol
Aşı kartı çıkarma 2022: Covid-19 aşı karnesi nasıl, nereden alınır? HES uygulaması / e-nabız aşı kartı ekranı...
Aşı kartı çıkarma 2022: Covid-19 aşı karnesi nasıl, nereden alınır? HES uygulaması / e-nabız aşı kartı ekranı...Aşı kartı ile ilgili son dakika aramaları sürüyor. Sağlık Bakanlığı iki doz aşısını olmuş kişiler için aşı karnesi özelliğini duyurdu. Bunun bir benzeri ise Avrupa'da hayata geçirildi. Vatandaşlar koronavirüs aşı kartı nasıl alınır, aşı karnesi nedir? sorularını araştırıyor.
7.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.