Hipersonik Füze

Hipersonik Füze

Son dakika hipersonik füze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hipersonik füze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hipersonik füze haber sayfamızda...

Hipersonik Füze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 91 hipersonik fuze haberi bulunmuştur.
Hipersonik casusluk şüphesi Rusya'yı karıştırdı
Hipersonik casusluk şüphesi Rusya'yı karıştırdıTutuklanan hipersonik teknolojileri uzmanı Alexander Kuranov 'vatana ihanet' ile suçlanıyor, dosyaya gizlilik kararı getirildi. Kuranov, aynı zamanda St. Petersburg Politeknik Devlet Üniversitesi profesörlerinden.
13.08.2021Dünya
Son dakika haberi... Moskova ateş püskürdü! Gerilim tırmanıyor: Saldırı tehdidi
Son dakika haberi... Moskova ateş püskürdü! Gerilim tırmanıyor: Saldırı tehdidiSon dakika haberlere göre, karşılıklı suçlamalar her geçen gün dünyayı korkunç bir savaşa bir adım daha yaklaştırıyor. Bu sefer de Rusya'nın en yetkili isimlerinden birisi çok sert 'provokasyon' açıklamalarında bulundu. Bölgede tansiyon nefes alınamayacak kadar ağırlaşmış durumda.
3.08.2021Dünya
Son dakika haberleri: 'Gizli amaçları' panik yarattı! Rusya'dan 'olağan dışı' operasyon
Son dakika haberleri: 'Gizli amaçları' panik yarattı! Rusya'dan 'olağan dışı' operasyonSon dakika haberlere göre, Moskova daha önce hiç yapmadığı bir şey yaparak analistler arasında kaygıya neden oldu. Askeri faaliyetlerini artıran ülkenin 'fazla güç uygulamaya hevesli' olduğunu söyleyen uzmanlar, "Rus ordusunda aylardır hakim olan hava endişe verici" ifadesini kullandı.
2.08.2021Dünya
Son dakika haberi... 'Kıyamet' uçakları depremi! Selefinin iki katı, dünya şokta
Son dakika haberi... 'Kıyamet' uçakları depremi! Selefinin iki katı, dünya şoktaSon dakika haberlere göre, dünya Rusya lideri Putin'in peş peşe attığı adımları konuşuyor. Kremlin'in son adımının bir nükleer savaş hazırlığına yönelik olması ise korkuları bir kat daha artırdı. Putin'in "Saldırılarımız durdurulamayacak" açıklamasının ne anlama geldiği ise böylece yavaş yavaş belli oluyor.
27.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Moskova kükredi! 'Bunu siz istediniz'
Son dakika haberi... Moskova kükredi! 'Bunu siz istediniz'Son dakika haberlere göre, Rusya ile Batı arasındaki ipler kopmak üzere. Rusya'nın 'durduralamaz' diye tanıttığı hipersonik füze denemelerine ABD'den yanıt gecikmedi. Kremlin ise Batı dünyasına net mesaj gönderdi: Bize başka çare bırakmadınız...
21.07.2021Dünya
Son dakika haberi... S-500'ler ateşlendi! Rusya dur durak bilmiyor...
Son dakika haberi... S-500'ler ateşlendi! Rusya dur durak bilmiyor...Putin'in NATO'ya ve dünyaya "Ne karadan ne havadan ne de denizden üzerimize gelmeyi düşünmeyin" mesajı verdiği Rusya Deniz Kuvvetleri Günü öncesinde, önce Zikron Hipersonik füze denemesi yaparak 350 kilometredeki hedefi vurdu, ardından da S-500'leri ateşledi. İşte son dakika haberinin detayları...
21.07.2021Dünya
Son dakika... 'Durdurulamayan' füzede son aşama! Geri sayıma başlandı
Son dakika... 'Durdurulamayan' füzede son aşama! Geri sayıma başlandıSon dakika haberlere göre, saatte 10 bin kilometre hızı aşabilen hipersonik füzenin son aşamasına gelindi. Kıyı kentlerini vurmak ve olası bir nükleer savaşa karşı geliştirilen silahın hedeflerini 'tam 12'den vurduğu' belirtildi.
13.07.2021Dünya
Son dakika: Gündeme bomba gibi düştü! Kıyamet koparan görüntü...
Son dakika: Gündeme bomba gibi düştü! Kıyamet koparan görüntü...Karadeniz'deki tansiyon düşmek bilmiyor. Son dakika haberine göre Hollanda Savunma Bakanlığı, açıklama yaparak Karadeniz'de Rus jetlerinin gemilerini taciz ettiğini açıkladı. Türkiye'nin de yer aldığı Karadeniz'deki gövde gösterisini adım adım takip eden Rusya, Akdeniz'de ilk kez hipersonik füze ateşledi. Rus savaş gemileri İngiliz uçak gemisinin önünü kesmek için harekete geçti, resmi televizyonun ekrana getirdiği bir görüntü ise gündeme bomba gibi düştü. Moskova'dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte son dakika gelişmeleri...
29.06.2021Dünya
Putin: Rus ordusunu güçlendirmeye devam edeceğiz!
Putin: Rus ordusunu güçlendirmeye devam edeceğiz!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin ordusunu güçlendirmeye ve modern silahlarla donatmaya devam edeceklerini belirterek, "Basit olmayan uluslararası durum, sınırlarımızın yakınlarındaki potansiyel riskler ve ülkemizin askeri güvenliğine yönelik tehditler, Rusya Silahlı Kuvvetlerinin sürekli ve yüksek hazırlıklı olmasını gerektiriyor." dedi.
25.05.2021Dünya
Son dakika... Ölümcül silah için tarih belli oldu! Moskova'dan 'durdurulamaz' hamle
Son dakika... Ölümcül silah için tarih belli oldu! Moskova'dan 'durdurulamaz' hamleRusya'nın denemelerini yaptığı 'durdurulamayan' ölümcül silahı ve nükleer denizaltılarıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Rus basınına göre Putin, çatışma durumunda bu silahlarla doğrudan Amerikan şehirlerini hedef alacak.
19.05.2021Dünya
Rusya'da 9 Mayıs Zafer Günü törenlerle kutlandı
Rusya'da 9 Mayıs Zafer Günü törenlerle kutlandıRusya'da, Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nı mağlup etmesinin 76. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
9.05.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: Kuzey Kutbu'ndan ateşlendi, 9 bin 800 km hızla vurdu!
Son Dakika Haberleri: Kuzey Kutbu'ndan ateşlendi, 9 bin 800 km hızla vurdu!Barents Denizi'ndeki Rus savaş gemisi Amiral Gorshkov'dan fırlatılan hipersonik füze Zircon'un yeni testi, dünyayı alt üst etti. Putin propagandasıyla tanınan bir Rus televizyoncu ise, ABD hedeflerinin haritasını ekrana getirdi.
26.03.2021Dünya
Süpergüçlerin "hipersonik silah" yarışı: ABD bu ay deneme yapacak
Süpergüçlerin "hipersonik silah" yarışı: ABD bu ay deneme yapacakFüzenin Boeing B-52 bombardıman uçağıyla taşınıp fırlatılacağı açıklandı. Askeri analist Podvig "Bence bu tür bir silaha gerçekten ihtiyaç yok" dedi.
14.03.2021Dünya
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...
Son dakika... Emri verdi! Çin Devlet Başkanı orduya seslendi, ABD'den 'savunma sistemi' hamlesi...Asya-Pasifik bölgesinde korkulan oluyor. Çin Halk Cumhuriyet Başkanı Xi Jinping, Çin ordusuna "hazır olmaları" emrini verdi. Geçtiğimiz günlerde ABD'yi "çizgiyi aşmaması" konusunda uyaran Çin'de, Halk Kurtuluş Ordusu'nun güvenlik risklerini nasıl ele alması gerektiği tartışıldı. Pekin yönetimi savaş seçeneklerini masaya yatırdı. Gelen son dakika haberine göre, ABD'de Oramiral Davidson, Çin'in bir sonrakini hedefini işaret ederek "hava savunma sistemleri kurmalıyız" dedi.
10.03.2021Dünya
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...
Son dakika: Geri adım atmıyor! Pekin yönetiminin duyurusu şok etkisi yarattı...Uzun süredir dünyanın hem merakla hem korkuyla takip ettiği Çin ordusunu salgın da yavaşlatamıyor. Tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken, Çin'in silahlı kuvvetlere ilişkin açıklaması, tüm dünyada şok etkisi yarattı. Son birkaç ayda Hindistan ve özellikle ABD ile birkaç kez büyük bir savaşın eşiğinden dönen Çin, geri adım atmıyor. Pekin yönetiminin yaptığı son duyuru karşısında Washington'ın izleyeceği yol haritası da merak konusu.
5.03.2021Dünya
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...
Son dakika... Alarma geçti! Bölgede tansiyon tavan yaptı...Son dönemde ABD ile savaşın kıyısına gelen ve bölgede tansiyonu yükseltmekten çekinmeyen Çin, şimdi de Japonya ile burun buruna geldi. Bir anda tartışmalı sularda beliren Çin gemilerini karşısında gören Japonya alarm durumuna geçti. Çin'in bu hareketi "ateş açma" yasasının hemen ardından gerçekleştirmesi ise bölgede suların bir süre durulmayacağını gösteriyor.
16.02.2021Dünya
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'
Son Dakika | Çin ordusunun gerçek gücü ortaya çıkıyor! 'Durdurulması imkansız...'Özellikle Joe Biden ABD başkanı seçildikten sonra tansiyonun iyice artması, Çin ordusunun teknolojik olarak hangi seviyede olduğu sorusunu gündeme getirdi. Sesten 20 kat hızlı füzelerin ve akıl almaz teknolojilerin kullanıldığı Çin ordusunun gerçek gücü yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Nükleer kapasiteli füzelerden 1.5 milyara yakın nüfusunu takip edebilecek ajanlık faaliyetleri ve yapay zeka kullanımı kapasitesine kadar Çin, sadece ABD'nin değil dünyanın gözünü korkutmaya başladı.
8.02.2021Dünya
Rusya hipersonik füze test etti
Rusya hipersonik füze test ettiRusya lideri Putin'in doğum gününde Barent Denizi'nden ateşlenen füzenin, başarıyla denendiği dünyaya duyuruldu. 8 Mach hızla dakikada 160 kilometre kat eden füze Zircon, Amiral Gorşkov gemisinden fırlatıldı
7.10.2020Haberler
Son dakika... Rusya hipersonik füze test etti
Son dakika... Rusya hipersonik füze test ettiRusya lideri Putin'in doğum gününde Barent Denizi'nden ateşlenen füzenin, başarıyla denendiği dünyaya duyuruldu. 8 Mach hızla dakikada 160 kilometre kat eden füze Zircon, Amiral Gorşkov gemisinden fırlatıldı
7.10.2020Dünya
Rusya'dan düşmanlarına gözdağı
Rusya'dan düşmanlarına gözdağıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın en önemleri günlerinden olan ‘Donanma Günü’nde düşmanlarına gözdağı vererek, “Rus donanmasını benzersiz hipersonik sistemlerle donatacağız” dedi.
26.07.2020Haberler
Rusya: S-500 hava savunma sistemleri uzaydaki füzeleri bile vurabilir
Rusya: S-500 hava savunma sistemleri uzaydaki füzeleri bile vurabilirRusya Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz yıl S-500 hava savunma sistemlerinin 2020 itibariyle Rus ordusunda muharebe hizmetine gireceğini duyurmuştu.
3.07.2020Dünya
ABD testi başardı! Binlerce kilometredeki mesafeyi dakikalar içinde vuracak
ABD testi başardı! Binlerce kilometredeki mesafeyi dakikalar içinde vuracakABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Amerikan ordusunun Hawaii'de başarılı bir hipersonik füze testi gerçekleştirdiğini açıkladı.
20.03.2020Dünya
Son dakika... Rusya'dan gövde gösterisi! Putin izlerken fırlatıldı
Son dakika... Rusya'dan gövde gösterisi! Putin izlerken fırlatıldı2014 yılında ilhak ettiği Kırım'da tatbikat düzenleyen Rusya, Kinjal hipersonik füze sistemini denedi.
9.01.2020Dünya
Son dakika... Rusya'dan gövde gösterisi! Putin izlerken Kırım'da hipersonik füze fırlatıldı
Son dakika... Rusya'dan gövde gösterisi! Putin izlerken Kırım'da hipersonik füze fırlatıldı2014 yılında ilhak ettiği Kırım'da tatbikat düzenleyen Rusya, Kinjal hipersonik füze sistemini denedi.
9.01.2020Dünya
NATO'dan elektro manyetik savunma tatbikatı
NATO'dan elektro manyetik savunma tatbikatıTürkiye'nin de katıldığı tatbikatta, müttefik ülkelerin donanmaları son elektronik savunma sistemlerini kullanarak gemisavar ve hipersonik füzelere nasıl karşı konulacağını test edecek.
31.10.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rusyahipersonik füzefüzeABDdenizaltı

Hipersonik Füze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.