Hız Sınırı

Hız Sınırı

Son dakika Hız sınırı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hız sınırı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hız sınırı haber sayfamızda...

Hız Sınırı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 588 hız sınırı haberi bulunmuştur.
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Şoföre 165 yıl hapis istemi
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Şoföre 165 yıl hapis istemiTekirdağ’ın Ergene ilçesinde yük treninin çarptığı minibüste 7 kişinin öldüğü kazayla ilgili şoför Bilal Küllü (51) hakkında 'olası kastla öldürme' ve yaralanan 5 kişi için ise 'basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek derecede kasten birden fazla kişiyi yaralama' suçlarından toplam 165 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
9.05.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Elektrikli scooter ile çift kişilik yolculuklar kamerada
Elektrikli scooter ile çift kişilik yolculuklar kameradaAdana'da hız sınırı 50 kilometreden yüksek olan caddelerde yasak olan elektrikli scooter ile çift kişi yolculuk yapan gençler, olası kazalara davetiye çıkardı. Denetimlerde polisleri gören scooter üzerindeki 2 kişiden biri atlayarak kaçtı.
1.05.2022Haberler
EDS fotoğrafı kıskançlık krizine yol açtı!
EDS fotoğrafı kıskançlık krizine yol açtı!Torunları için aldığı pelüş ayıyı aracının ön koltuğuna koyan Metin Erdağı’nın EDS cezası eşi Nazan Erdağı ile arasını açtı. Gelen ceza kağıdındaki fotoğrafta ayının olduğu bölüm siyah şeritle kapatılınca eşi başka bir kadından şüphelendi. Metin Erdağı, eşine yanındakinin ayı olduğunu söylese de bir türlü ikna edemedi.
4.04.2022Haberler
EDS fotoğrafı kıskançlık krizine yol açtı!
EDS fotoğrafı kıskançlık krizine yol açtı!Torunları için aldığı pelüş ayıyı aracının ön koltuğuna koyan Metin Erdağı’nın EDS cezası eşi Nazan Erdağı ile arasını açtı. Gelen ceza kağıdındaki fotoğrafta ayının olduğu bölüm siyah şeritle kapatılınca eşi başka bir kadından şüphelendi. Metin Erdağı, eşine yanındakinin ayı olduğunu söylese de bir türlü ikna edemedi.
4.04.2022Gündem
51/2-A Trafik Ceza Kodu Nedir? 2022 Madde 51/2-A Cezası Ne Kadar Oldu?
51/2-A Trafik Ceza Kodu Nedir? 2022 Madde 51/2-A Cezası Ne Kadar Oldu? Ülkemizde yer alan pek çok trafik cezaları bulunmaktadır. Bu trafik cezaları yalnızca trafiğe çıkan sürücüler için geçerlidir. Seyir halinde iken trafik kurallarını çiğneyen sürücüler için çeşitli cezalar düzenlenmiştir. Kara yolları düzenlemiş olduğu bu cezaları aynı zamanda bir trafik ceza kodu belirlemiştir. Ülkemizde ki trafik ceza kodu da 51/2-a trafik ceza kodudur. Peki, 51/2-a trafik ceza kodu nedir? Madde 51/2-a cezası ne kadar? Sizler için tüm detayları derledik.
Hız aşım cezasına metal yoğunluk iptali!
Hız aşım cezasına metal yoğunluk iptali!Adana’dan 4 ay önce Amasya’ya giden avukata, hız limitini 2 kilometre aştığı için 314 lira para cezası verildi. Subaşı, cezayı yargıya taşırken, mahkeme cihazın yanlış ölçüm yapabileceğine dikkat çekip, cezayı iptal etti. Karar, emsal niteliği taşıyor.
28.12.2021Gündem
Keşif sırasındaki kavga sonrası gözaltına alınan 2 kişi serbest
Keşif sırasındaki kavga sonrası gözaltına alınan 2 kişi serbestBursa’da otomobili ile Aysel Özden'e (45) çarpıp ölümüne neden olan Mine E.(34) tutuksuz yargılandığı davanın kaza yerindeki keşfi sırasında Aysel Özden'in yakınlarının saldırısına uğradı. Polisin müdahale ettiği kavga sonrası gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı, 3 şüpheli ise aranıyor.
12.09.2021Gündem
Keşif sırasında ortalık karıştı! Sürücüyü görünce saldırdılar
Keşif sırasında ortalık karıştı! Sürücüyü görünce saldırdılarBursa'da otomobiliyle Aysel Özden'e (45) çarpıp ölümüne neden olan Mine E., (34) tutuksuz yargılandığı davanın kaza yerindeki keşfi sırasında ölen kadının yakınlarının saldırısına uğradı. Polis ekipleri gruba biber gazıyla müdahale ederken, olayların arasında kalan adliye görevlisi yere düştü. O anlar saniye saniye görüntülendi.
11.09.2021Gündem
Paris'te hız sınırı 30 kilometreye düşürüldü! Prof. Ilıcalı: Ölümlü kazaları azaltır
Paris'te hız sınırı 30 kilometreye düşürüldü! Prof. Ilıcalı: Ölümlü kazaları azaltırDünyanın en çok turist ağırlayan kentlerinin başında gelen Paris, kent içi trafik alanında devrim niteliğinde bir karara imza attı. Halihazırda kentin pek çok caddesinde otomobil trafiğine son veren Paris yerel yönetimi, hız limitini de saatte 30 km ile sınırlandırdı. Türkiye'de de şehir içi hız limitleri tartışma konusu... İstanbul'da trafik yoğunluğunun arttığı saatlerde ortalama hızın 20 km'ye kadar düştüğünü söyleyen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, bu yönde alınacak bir kararın ölümlü trafik kazalarının sayısında da azalma sağlayacağını belirtiyor.
1.09.2021Dünya
Yeni yasak kararı! E-scooter’da kurallar değişti
Yeni yasak kararı! E-scooter’da kurallar değiştiİBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi, 61 bin 422 e-scooter başvurusundan 52 bin 177’sini kabul etti ancak bazı yeni kurallar getirdi. E-scooter 15 yaşından küçüklere kiralanamayacak ve her yere rastgele park edilemeyecek. Belirlenen saatte 25 kilometrelik hız sınırı, 15 kilometreye çekilecek.
28.08.2021Ekonomi
Motosikletli kuryelerin 'site' isyanı!
Motosikletli kuryelerin 'site' isyanı!İstanbul'un bazı semtlerinde sitelere sipariş getiren kuryeler motosikletleriyle içeri alınmıyor. Çok bloklu ve geniş alana sahip sitelerde ellerindeki siparişlerle 10 ila 20 dakika arasında yürümek zorunda kalan kuryeler, hava şartları da eklenince büyük zorluk yaşadıklarını söylüyor.
12.08.2021Haberler
Motosikletli kuryelerin 'site' isyanı!
Motosikletli kuryelerin 'site' isyanı!İstanbul'un bazı semtlerinde sitelere sipariş getiren kuryeler motosikletleriyle içeri alınmıyor. Çok bloklu ve geniş alana sahip sitelerde ellerindeki siparişlerle 10 ila 20 dakika arasında yürümek zorunda kalan kuryeler, hava şartları da eklenince büyük zorluk yaşadıklarını söylüyor.
12.08.2021Ekonomi
Peş peşe gelen faciaların ardından dikkat çeken açıklama! '3 ehliyet tek şoför'
Peş peşe gelen faciaların ardından dikkat çeken açıklama! '3 ehliyet tek şoför'Peş peşe yaşanan otobüs kazaları, aracın ne kadar süreyle kullanıldığını, hangi hızda gittiğini gösteren takograflara yapılan müdahaleleri gündeme getirdi. Takograf yetkili servisi sahibi Serdar Akyüz, "Şoför 9 saat yol gidiyor, ehliyeti alıp başkasının ehliyetini koyarak devam ediyor. Çift ehliyet kullananlar var. Mesela şoförler buradan Erzurum'a 3 ehliyet ile gidebiliyor." dedi. Öte yandan son günlerde art arda yaşanan ve 27 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazalarının eski model otobüslerle, yorgun, uykusuz şoförler nedeniyle çıktığı iddia edilmişti.
10.08.2021Haberler
Peş peşe gelen faciaların ardından dikkat çeken açıklama! '3 ehliyet tek şoför'
Peş peşe gelen faciaların ardından dikkat çeken açıklama! '3 ehliyet tek şoför'Peş peşe yaşanan otobüs kazaları, aracın ne kadar süreyle kullanıldığını, hangi hızda gittiğini gösteren takograflara yapılan müdahaleleri gündeme getirdi. Takograf yetkili servisi sahibi Serdar Akyüz, "Şoför 9 saat yol gidiyor, ehliyeti alıp başkasının ehliyetini koyarak devam ediyor. Çift ehliyet kullananlar var. Mesela şoförler buradan Erzurum'a 3 ehliyet ile gidebiliyor." dedi. Öte yandan son günlerde art arda yaşanan ve 27 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazalarının eski model otobüslerle, yorgun, uykusuz şoförler nedeniyle çıktığı iddia edilmişti.
10.08.2021Gündem
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Hız sınırına dikkat...
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Hız sınırına dikkat...Otomotiv dünyasında son dönemin en çok tartışılan konusu hız sınırları. Özellikle otoyollarda her ülkenin kendine özel hız sınırları bulunuyor. Almanya’da hız sınırı olmayan otobanların sınırlandırılması gündemde. Türkiye’de de otomobil hız sınırların artırılması için çalışmalar var. İki teker kullanıcıları ise ileri teknolojilere rağmen daha düşük hızlarda gitmek zorunda. İşte ‘Hangi yollarda hangi limitler var?’, ‘Cezalar ne kadar?’, ‘hangi yollara hangi araçlar girebilir?’ sorularının cevapları...
27.07.2021Otomobil
Dünyada ve Türkiye'de hız limitleri ne kadar?
Dünyada ve Türkiye'de hız limitleri ne kadar?Otoyollarda sıklıkla denk geldiğimiz şeylerden birisi ‘hız limit’ tabelalarıdır. Sürücülerin ve yolcuların güvenliği için Türkiye’de ve dünyada çeşitli hız limitleri uygulanmaktadır. Bizler de hız limitlerinin ne kadar olduğuna Molatik olduk. Dünyada hız limiti ne kadar? Türkiye’de hız limiti ne kadar?
1.04.2022Hayat
Snapchat otomobil kazalarına neden olan filtresini kaldırıyor
Snapchat otomobil kazalarına neden olan filtresini kaldırıyorSnapchat, popüler olan hız filtresini uygulamadan kaldırıyor. Snapchat’in 2013 yılında tanıttığı hız filtresi, kullanıcıların ne kadar hızlı hareket ettiklerini paylaşmalarına olanak tanıyordu. Söz konusu filtrenin hıza ve kontrolsüz sürüşe teşvik ettiği sebebiyle kaldırıldığı söyleniyor.
22.06.2021Teknoloji
Kamuya da izin geldi! İşte yeni kurallar...
Kamuya da izin geldi! İşte yeni kurallar...Son yıllarda şehir içi ulaşımın bir parçası olan elektrikli scooter (e-skuter) alanında yeni düzenlemeler yapıldı. Kamuya e-skuter işletmeciliği izni gelirken, özel sektörün bu işe girebilmesi için 500 bin lira sermaye şartı getirildi.
15.04.2021Ekonomi
MG Türkiye ilk modelini tanıttı
MG Türkiye ilk modelini tanıttıİngiliz kökenli efsanevi otomobil markası MG, Türkiye’deki ilk modelini tanıttı: %100 elektrikli ZS EV. Türkiye’nin en ulaşılabilir %100 elektrikli SUV modeli olma hedefiyle yola çıkan ZS EV, 7 yıl-150 bin km’lik bataryayı da kapsayan üretici garantisi, NCAP 5 yıldızlı güvenliği, L2 otonom sürüş seviyesindeki MG Pilot teknolojisi ve ülkemizde ilk kez devreye alınacak MG Değer Koruma Programıyla öne çıkmayı hedefliyor.
14.04.2021Otomobil
Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Elektrikli skuter'da yeni dönem
Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Elektrikli skuter'da yeni dönemPaylaşımlı elektrikli skuter (e-skuter) işletmeciliği yapacak firmalar ile kullanıcıların uyması gereken kuralları belirleyen "Elektrikli Skuter Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
14.04.2021Ekonomi
Suzuki hibrit otomobilde hedefini açıkladı
Suzuki hibrit otomobilde hedefini açıkladıSuzuki, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Swift Hibrit modelinden sonra hem Vitara hem SX4 S-Cross modellerinin hibrit teknolojili versiyonlarını eş zamanlı olarak satışa sundu.
30.03.2021Otomobil
Son Dakika Haberi: Üniversiteli gencin feci ölümü kamerada!
Son Dakika Haberi: Üniversiteli gencin feci ölümü kamerada!Bursa üniversite öğrencisi Semih Karagöz, yolun karşısına geçmek isterken hızla gelen halk otobüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kaza anında yoldaki hız sınırını aştığı belirlenen otobüs sürücüsünün tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesine isyan eden acılı anne Aysel Karagöz, gözyaşları içinde "Oğlumun hayalleri vardı. Okulu bitirip, evlenecekti. Benim oğlumu benden kopardılar" dedi. Kaza anı ise otobüs kamerasınca kaydedildi.
24.02.2021Gündem
1 kilometre hız farkı nedeniyle kesilen cezayı iptal ettirdi
1 kilometre hız farkı nedeniyle kesilen cezayı iptal ettirdiBingöl'da esnaflık yapan Sinan Satık, otomobiliyle kent merkezinden Genç ilçesine giderken 92 kilometre hızla radara girdi. Hız sınırının 82 kilometre olduğu yola 91 kilometre hızla girdiği gerekçesiyle Satık'a 288 TL idari para cezası kesildi. Satık, cezanın iptali için Bingöl Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu. İtirazı değerlendiren mahkeme, anılan yerde yasal hız sınırının 82 kilometre ve yüzde 10'luk pay ile birlikte azami 90 kilometre olduğu, Satık'ın 91 kilometre hızla ihlal ettiği ancak aradaki 1 kilometrelik farkın hata payı içinde kaldığı gerekçesiyle cezayı iptal etti.
22.02.2021Haberler
1 kilometre hız farkı nedeniyle kesilen cezayı iptal ettirdi
1 kilometre hız farkı nedeniyle kesilen cezayı iptal ettirdiBingöl'da esnaflık yapan Sinan Satık, otomobiliyle kent merkezinden Genç ilçesine giderken 92 kilometre hızla radara girdi. Hız sınırının 82 kilometre olduğu yola 91 kilometre hızla girdiği gerekçesiyle Satık'a 288 TL idari para cezası kesildi. Satık, cezanın iptali için Bingöl Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu. İtirazı değerlendiren mahkeme, anılan yerde yasal hız sınırının 82 kilometre ve yüzde 10'luk pay ile birlikte azami 90 kilometre olduğu, Satık'ın 91 kilometre hızla ihlal ettiği ancak aradaki 1 kilometrelik farkın hata payı içinde kaldığı gerekçesiyle cezayı iptal etti.
22.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hız Sınırı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.