Iata

Iata

Son dakika IATA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IATA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IATA haber sayfamızda...

Iata

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52 iata haberi bulunmuştur.
'Kulağımız aşıda, gözümüz havada'
'Kulağımız aşıda, gözümüz havada'Koronavirüse karşı aşı hazır olduğunda THY olarak önemli bir görev üstleneceklerini vurgulayan İlker Aycı, “Kulağımız aşıdan gelecek haberde, gözümüz gökyüzünde” dedi
27.11.2020Ekonomi
Havacılık sektörü Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazır
Havacılık sektörü Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazırYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok etkilediği sektörlerden havacılığın, dünya çapında aşı dağıtımındaki yarışa hazır olduğu belirtiliyor.
26.11.2020Ekonomi
IATA'dan yeni uygulama
IATA'dan yeni uygulamaUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA, bir dizi mobil uygulama geliştiriyor. Birliğin amacı uluslararası uçuş yapacak yolcuların COVID-19 seyahat kısıtlamaları hakkında kolayca bilgi almaları ve havayolu firmalarıyla güvenli bir ortamda test sonuçlarını ve aşı sertifikalarını paylaşmaları.
25.11.2020Teknoloji
IATA: Küresel hava yolu şirketlerinin iki yıllık zararı 157 milyar doları bulabilir
IATA: Küresel hava yolu şirketlerinin iki yıllık zararı 157 milyar doları bulabilirUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga nedeniyle hava yolu şirketlerinin bu yıl ve gelecek yıl toplamda 157 milyar dolar zarar edebileceğini duyurdu.
24.11.2020Ekonomi
IATA: Havayolu seyahatleri 2020 yılında yüzde 66 azalacak
IATA: Havayolu seyahatleri 2020 yılında yüzde 66 azalacakUluslararası Hava Taşımacıları Birliği'nin (IATA), Salı günü açıkladığı yeni rapora göre, küresel düzeyde havayolu trafiği 2020 yılında, 2019 yılına göre yüzde 66 azalacak.
29.09.2020Ekonomi
Dağıtmak için 8000 jumbo jet gerekecek
Dağıtmak için 8000 jumbo jet gerekecekKovid-19’a çare olabilecek aşı henüz bulunmadı ancak havayolu şirketleri, havaalanları, küresel sağlık kurumları ve ilaç şirketleriyle küresel dağıtım programı için görüşmelere başladı. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, aşının bulunması halinde dünya genelinde dağıtımı için 8000 jumbo jete eş değer kapasiteye sahip bir havayolu taşıma planı gerektiğini duyurdu.
11.09.2020Dünya
Koronavirüs aşısının dağıtımı için '8.000 jumbo jet gerekecek'
Koronavirüs aşısının dağıtımı için '8.000 jumbo jet gerekecek'Havayolu endüstrisi, koronavirüs aşısının bulunması durumunda dünya genelinde dağıtımının yapılması için 'şimdiye kadar görülen en geniş çaplı nakliye operasyonunun' yürütüleceğini söylüyor.
10.09.2020Dünya
Büyük havacılık merkezleri yeni normalde cazip hale geliyor
Büyük havacılık merkezleri yeni normalde cazip hale geliyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından başlatılan normalleşme süreciyle hareketlenen hava trafiğinde sosyal mesafenin sağlanabildiği, operasyonun daha kolay yapılabildiği İstanbul Havalimanı gibi dünyanın büyük havacılık merkezleri giderek önem kazanıyor.
2.08.2020Ekonomi
Kapattılar! 10 bin kişiye kötü haber
Kapattılar! 10 bin kişiye kötü haberDünyanın en güçlü ve önde gelen hava yolu şirketleri de koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyor. Sefer iptalleri ve yolcu kayıpları hava yolu şirketlerinin gelirlerinde büyük düşüşe yol açması istihdamı da vurdu. ABD’de dahil birçok taşıyıcı, nasıl küçüleceklerini düşünmeye başladı. Uçakların yere inmesiyle beraber şirketlerde işten çıkarmalar, ücretsiz izinler ve erken emeklilik teklifleri arttı. Alman Lufthansa yan kuruluşu Germanwings Havayolu’nu da kapatırken dev şirkette 10 bin personel fazlalığı olduğu konuşulmaya başlandı. Dünya genelinde havayollarının üst düzey yöneticileri sektörün koronavirüs pandemisinin etkisinden kurtulmanın iki ila üç yıl alabileceğini söylüyor.
27.04.2020Ekonomi
Uçuşlar ne zaman normale dönecek? İşte cevabı...
Uçuşlar ne zaman normale dönecek? İşte cevabı...Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Murat Ersoy, "Uçuşların 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 80'lere ulaşabileceği, belki 2021'nin sonlarında 100'de yüzleri görebileceği öngörülüyor" dedi.
26.04.2020Ekonomi
‘Korona havayolu gelirini azaltacak’
‘Korona havayolu gelirini azaltacak’Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), koronavirüs salgını nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirlerinin bu yıl 29.3 milyar dolar seviyesinde azalabileceğini duyurdu.
22.02.2020Ekonomi
Koronavirüs nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirleri azalabilir
Koronavirüs nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirleri azalabilirUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), koronavirüs salgını nedeniyle hava yolu şirketlerinin gelirlerinin bu yıl 29,3 milyar dolar seviyesinde azalabileceğini duyurdu.
21.02.2020Ekonomi
Hava kargoyu konuşturan  ‘turna’ ihracata uçuyor
Hava kargoyu konuşturan ‘turna’ ihracata uçuyorTamamı Türk mühendislerinin elinden çıkan yüzde yüz yerli çözümleriyle, dünyaya havayolu teknolojileri ihraç eden Hitit, 25 yıllık tecrübesini kargo sektörüne taşıdı.
3.10.2019Ekonomi
Rekor! 2018'de 4.4 milyar yolcu uçtu
Rekor! 2018'de 4.4 milyar yolcu uçtuIATA'nın açıkladığı verilere göre 2018 yılı toplamında dünya genelinde 4.4 milyar yolcu hava yolunu tercih etti. Dünyanın en önemli sivil havacılık kuruluşu olan IATA yaptığı açıklamada hava yolunu en çevreci ulaşım yöntemlerinden biri olarak nitelendirirken devletleri daha fazla teşvike davet etti.
2.08.2019Tatil
Mehmet Nane IATA yönetiminde
Mehmet Nane IATA yönetimindePegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Güney Kore’nin başkenti Seul’da düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu’na seçildi.
12.06.2019Ekonomi
IATA’dan THY hakkında övgü dolu sözler
IATA’dan THY hakkında övgü dolu sözlerUluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinden (IATA), THY'nin, Türkiye'ye karşı girişilen ekonomik saldırı sonrası yaşanan olumsuzlukları telafi etmede öncü rol oynayacağı belirtildi
15.08.2018Ekonomi
Katar Havayolları'nın patronundan skandal sözler!
Katar Havayolları'nın patronundan skandal sözler!Katar Havayolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Akbar El Baker, havayolu şirketlerini sadece erkeklerin yönetebileceğini söyledi.
6.06.2018Dünya
Bakan Arslan: Bugün itibarıyla yüzde 89'u tamamlandı
Bakan Arslan: Bugün itibarıyla yüzde 89'u tamamlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "İstanbul Yeni Havalimanı'nda bugün itibarıyla yüzde 89 gerçekleşme sağlandı. 29 Ekim'de İstanbul Yeni Havalimanı dünya ve ülke havacılığının hizmetine sunulacak" dedi.
18.05.2018Ekonomi
‘THY’ yükselişini hız kesmeden sürdürüyor
‘THY’ yükselişini hız kesmeden sürdürüyorTürk Hava Yolları (THY) Havacılık Akademisi, Uluslararası Hava TaşımacıIığı Birliği (IATA) Global Eğitim Ortağı Konferansı’na  ev sahipliği yapıyor.
16.04.2018Ekonomi
Dünyanın biletini bir Türk satacak
Dünyanın biletini bir Türk satacakEnuygun.com’dan Nihan Çolak Erol, “Arap ülkeleri, İspanya ve Rusya’ya da açılacağız.Wingie markasıyla Almanya, İngiltere ve ABD’de varız. Globalde hızlı büyüyeceğiz” dedi
21.03.2018Ekonomi
Genç havacılar için istihdam desteği
Genç havacılar için istihdam desteğiÖzyeğin Üniversitesi, havayolları için ürettiği yazılımlarla dünyaya teknoloji ihraç eden Hitit ile yaptığı işbirliği kapsamında havacılığa görül veren gençleri sektöre kazandıyor.
23.01.2018Gündem
Yeni havalimanının uluslararası kodları belli oldu
Yeni havalimanının uluslararası kodları belli olduAçılışı gelecek yıl yapılması planlanan İstanbul Üçüncü Havalimanı için uluslararası kodlar belli oldu. Havalimanı, Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği (IATA) kodu olarak halen Atatürk Havalimanı'nın kullandığı IST kodunu aldı. Havalimanının Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu ile LTFM olarak belirlendi.
28.11.2017Ekonomi
Türkiye'de inşası süren mega proje dünyanın takibinde
Türkiye'de inşası süren mega proje dünyanın takibindeAna terminal binası ve pistleri büyük oranda tamamlanan üçüncü havalimanındaki çalışmalarda sona yaklaşılıyor. İkinci zorlu süreç Atatürk Havalimanı’nın yeni havalimanına taşınması olacak. İstanbul Valiliği taşınma görevini AKOM’a verdi
27.11.2017Gündem
Hareket memuresinin dikkati olası bir uçak kazasını önledi
Hareket memuresinin dikkati olası bir uçak kazasını önlediBursa Yenişehir Havalimanı'nda görevli hareket memuru Emine Danış, kalkış için hazırlık yapan özel bir jet uçağının pitot tüplerinin kılıfla kapalı fark ederek kaptanı uyardı. Havayolları yetkilileri, uçaklarda hız ve yüksekliği gösteren pitotların kapalı olmasının, uçağın 10 dakika içinde düşmesine neden olabileceğini belirttiler.
23.11.2017Gündem
Kotil başkanlığı KLM CEO'suna kaptırdı
Kotil başkanlığı KLM CEO'suna kaptırdıDünya havayolu trafiğinin yüzde 90’ını kontrol eden 287 havayolu şirketinin üye olduğu Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği (IATA) başkanlığı için seçim yapıldı. IATA Yönetim Kurulu, THY Genel Müdürü Temel Kotil’in de aday olduğu seçimde Air France-KLM Havayolları CEO’su Alexandre de Juniac’ı seçti
6.04.2016Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IATAkoronavirüshava yoluHavayoluthy

Iata ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.