İskele

İskele

Son dakika iskele haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iskele gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iskele haber sayfamızda...

İskele

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.138 iskele haberi bulunmuştur.
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri Güneydoğu Anadolu depreminin üzerinden geçen bir yıla rağmen malesef bölgede hala barınma ve kamusal alan ihtiyaçları giderilmiş değil ve depremzedeler yaşamlarını güçlükle idame ettiriyor. Bu konuda devletle, çeşitli meslek odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çözüm arayışında olan mimar ve mühendislere ilham verebilmek için bu ayki Dosya sayfalarımızı, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmiş, nitelikli deprem sonrası geçici yapı çözümlerine ayırdık.
26.02.2024 Mimarlık
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
4 kişiden hala haber yok... Batan gemiye 35. dalış!
4 kişiden hala haber yok... Batan gemiye 35. dalış! Marmara Denizi açıklarında batan Batuhan A. isimli gemide kayıp 4 mürettebatın arama çalışmaları 10'uncu gününde de devam ediyor. Dalgıçlar, geminin her metrekaresini didik dirik arıyor. Batan gemiye bugün 35. dalış gerçekleştirildi.
24.02.2024 Gündem
Yer: Gaziantep! İnşaat iskelesi çöktü: Ölü ve yaralılar var
Yer: Gaziantep! İnşaat iskelesi çöktü: Ölü ve yaralılar var Gaziantep'te çöken inşaat iskelesinin altından kalan işçilerden Suriye uyruklu Muhammed Musab (28) yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.
22.02.2024 Gündem
İstanbul'da dehşet! 'Abi mi oldunuz' deyip kurşun yağdırdı
İstanbul'da dehşet! 'Abi mi oldunuz' deyip kurşun yağdırdı Beşiktaş’ta iskelede oturan 2 gencin motosikletle gelen kasklı iki saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradığı o dehşet anlarının görüntüleri ortaya çıktı.
21.02.2024 Gündem
Çatlak tespit edildi! Ayasofya'da 2. Bayezid minaresinde çalışma
Çatlak tespit edildi! Ayasofya'da 2. Bayezid minaresinde çalışma Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde başlatılan restorasyon kapsamında II.Bayezid Minaresi'ndeki çalışma yapılıyor.
20.02.2024 Gündem
Burhaniye’de yeşil alan sayısını artıyor
Burhaniye’de yeşil alan sayısını artıyor Burhaniye Belediyesi, İskele Mahallesi Adyar Mevkii’nde yeni park yapımı için kolları sıvadı.
17.02.2024 Ege
İzmir adayı Hamza Dağ'dan 11 vaat! 'Şehrimizde yeni dönem başlayacak'
İzmir adayı Hamza Dağ'dan 11 vaat! 'Şehrimizde yeni dönem başlayacak' AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, 11 başlıktan oluşan projelerini tek tek açıkladı.
13.02.2024 Gündem
Putin’in gizli lüks evi ortaya çıktı! Finlandiya sınırına 30 kilometre
Putin’in gizli lüks evi ortaya çıktı! Finlandiya sınırına 30 kilometre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Finlandiya sınırına 30 kilometre uzaklıkta lüks bir kır evinin olduğu iddia edildi. Karayolu ulaşımı bulunmayan lüks kır evine yalnızca göl üzerinden yatla ve havadan ulaşım sağlanabiliyor.
31.01.2024 Haberler
Putin’in gizli lüks evi ortaya çıktı! Finlandiya sınırına 30 kilometre
Putin’in gizli lüks evi ortaya çıktı! Finlandiya sınırına 30 kilometre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Finlandiya sınırına 30 kilometre uzaklıkta lüks bir kır evinin olduğu iddia edildi. Karayolu ulaşımı bulunmayan lüks kır evine yalnızca göl üzerinden yatla ve havadan ulaşım sağlanabiliyor.
31.01.2024 Dünya
Dünya Mimarlığının En İyileri
Dünya Mimarlığının En İyileri Global mimarlık ortamının en kapsamlı etkinliklerinden biri olan Dünya Mimarlık Festivali (WAF) 29 Kasım-1 Aralık 2023 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleşti. Mimarlık gündeminin nabzının tutulduğu festivalde farklı kategorilerde büyük ödüle layık görülen projeleri derledik.
28.01.2024 Mimarlık
2024 Ziraat Bankası çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Ziraat Bankası kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
2024 Ziraat Bankası çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Ziraat Bankası kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor? Türkiye'nin en köklü bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde kurulan Memleket Sandıkları'nın devamı niteliğindedir. Türkiye'de hizmet veren üç kamu bankasından biri olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası hizmet verdiği geniş müşteri portföyü ile dikkat çekmektedir. Peki 2024 yılı Ziraat Bankası çalışma saatleri neler? Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor/kapanıyor?
9.01.2024 Gündem
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Tramvay Durakları 2024: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri
Tramvay Durakları 2024: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri İstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2024 Gündem
Yılın son gününe güzel bir VEDA
Yılın son gününe güzel bir VEDA Türkiye, 2024’ü coşkuyla karşıladı. Kimileri evlerinde aileleriyle kimileri de yaşadıkları kentlerin meydan ve caddelerinde düzenlenen etkinliklerle şarkılar söyleyerek, dans ederek, 2023’ün son gününe veda etti...
2.01.2024 Gündem
TTV Hatay Tasarım ve Planlama İş Birliği Grubu, 'Hatay’ın İhyası' Sürecini, Geniş Katılımlı Buluşmalarla Kamuoyuna Anlatmaya Devam Ediyor
TTV Hatay Tasarım ve Planlama İş Birliği Grubu, 'Hatay’ın İhyası' Sürecini, Geniş Katılımlı Buluşmalarla Kamuoyuna Anlatmaya Devam Ediyor Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Hatay kent merkezinde belirlenen pilot proje alanında tasarım ve proje çalışmaları yürüten Türkiye Tasarım Vakfı’nın oluşturduğu iş birliği platformu, Kuzguncuk İskele’de mimarlar, akademisyenler, yerel sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Hataylı vatandaşların katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
1.01.2024 Mimarlık
YILBAŞINDA KAPALI YOLLAR İSTANBUL: Yılbaşında hangi yollar trafiğe kapalı olacak? 31 Aralık - 1 Ocak Alternatif yollar...
YILBAŞINDA KAPALI YOLLAR İSTANBUL: Yılbaşında hangi yollar trafiğe kapalı olacak? 31 Aralık - 1 Ocak Alternatif yollar... Yeni yıl heyacanı tüm yurdu sardı! İllerde de tedbirler alınmaya devam ediyor. İstanbul Valiliği bazı yolların yılbaşında araç trafiğine kapatılacağını duyurdu. İstanbullular ise yılbaşında hangi yolları kullanmaları gerektiğini araştırıyor. 31 Aralık İstanbuş'da hangi yollar kapalı?
30.12.2023 Bilgi Rehberi
İstanbul'da yılbaşı tedbirleri! İşte kapatılacak yollar
İstanbul'da yılbaşı tedbirleri! İşte kapatılacak yollar İstanbul Valiliği, yılbaşı tedbirleri çerçevesinde bazı ilçelerde geçici olarak trafiğe kapatılacak cadde ve sokakları açıkladı. Öte yandan alternatif yollar da belirlendi.
30.12.2023 Gündem
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesin
ABD'nin PKK/YPG/SDG ilişkisine Bakan Güler'den tepki: Kimse bizim zekamızla alay etmesin Yıllık basın değerlendirme toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD'nin terör örgütü PKK/YPG/SDG tatbikatına ilişkin soruya net yanıt verdi: Kimse bizim zekamızla alay etmesin.
16.12.2023 Gündem
Liseli kızların sokak ortasında saç saça baş başa kavgası
Liseli kızların sokak ortasında saç saça baş başa kavgası Bartın'da cadde ortasında lise öğrencisi oldukları belirtilen kızların kavgası cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
13.12.2023 Haberler
Liseli kızların sokak ortasında saç saça baş başa kavgası
Liseli kızların sokak ortasında saç saça baş başa kavgası Bartın'da cadde ortasında lise öğrencisi oldukları belirtilen kızların kavgası cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
13.12.2023 Gündem
Galata Kulesi'nde 63 metre yükseklikte nefes kesen restorasyon
Galata Kulesi'nde 63 metre yükseklikte nefes kesen restorasyon Galata Kulesi'nde 1 Kasım tarihinde başlayan restorasyon çerçevesinde 63 metrede bulunan 270 kiloluk bakır alemi 4 parça halinde vinçle indirildi. Dev alemin nefes kesen operasyonla indirilme anları ilk kez havadan görüntülendi.
2.12.2023 Haberler
Bartın Irmağı'nda su seviyesi yükseldi, 8 köye ulaşım kapatıldı
Bartın Irmağı'nda su seviyesi yükseldi, 8 köye ulaşım kapatıldı Bartın Irmağı'nın su seviyesi, yağış sonrası 4 metre yükselince 8 köye ulaşımı sağlayan köprü tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı.
30.11.2023 Gündem
Dev dalgalar kıyıları dövdü! Taş üstünde taş kalmadı
Dev dalgalar kıyıları dövdü! Taş üstünde taş kalmadı Sinop'ta şiddetli fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar sahilleri dövdü! Taş üstünde taş kalmayan sahilde balıkçı teknelerine büyük zarar verdi. Teknelerin bir kısmı kıyıya vururken, bir kısmı kayboldu. Dev dalgalar, iskele meydanındaki bazı iş yerlerinde de büyük zarara neden oldu. Dev dalgaların ardından sahilde temizlik çalışmasına başladı.
27.11.2023 Gündem
Galata'da 270 kiloluk alem aşağıya indirilecek
Galata'da 270 kiloluk alem aşağıya indirilecek 1349 yılında inşa edilen, İstanbul’un simge yapılarından Galata Kulesi’nde restorasyon çalışmaları sürüyor.
22.11.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İskele ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.