İstinat Duvarı

İstinat Duvarı

Son dakika istinat duvarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istinat duvarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istinat duvarı haber sayfamızda...

İstinat Duvarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 721 istinat duvari haberi bulunmuştur.
Ankara'da toprak kayması nedeniyle bir apartman tahliye edildi
Ankara'da toprak kayması nedeniyle bir apartman tahliye edildiAnkara'da, bitişiğindeki inşaatının temel kazısında yaşanan toprak kayması nedeniyle 3 katlı Saadet Apartmanı'nı çökme riskine karşı tahliye edildi. Olay, Çankaya ilçesi Çamlıtepe Mahallesi Tevekküller Sokak'ta meydana geldi.
17.04.2021 Gündem
Bakan Kurum Açelya Apartmanı'nı inceledi: Her türlü hukuki süreç yürütülecek
Bakan Kurum Açelya Apartmanı'nı inceledi: Her türlü hukuki süreç yürütülecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çökme riski nedeniyle yıkılan Açelya Apartmanı'na ilişkin, "900 vatandaş bir haftadır dışarıda, bir inşaat kazısından dolayı. Bu ihmali yapanlara ilişkin her türlü hukuki süreç yürütülecek." dedi.
16.04.2021Gündem
Ankara'da, 900 kişinin evsiz kaldığı mahallede fırsatçı ev sahipleri 500 lira zam yaptı
Ankara'da, 900 kişinin evsiz kaldığı mahallede fırsatçı ev sahipleri 500 lira zam yaptıAnkara'da, inşaat çalışması nedeniyle temeli kayan, 8 katlı Açelya Apartmanı, büyük oranda yıkıldı. Apartmandaki yıkımın tamamlanmasından sonra çevresindeki 10 binanın da yıkımına başlanacak. Mahalleli, 900 kişinin evsiz kaldığı bölgede kiraların 400-500 TL arttığını belirtip, tepki gösterdi. Zülfükar Taş, "Ev aramaya başladık; ama ev sahipleri de kiraları artırdı. Bir de onlar vurmaya çalışıyor" dedi.
12.04.2021Haberler
Ankara'da, 900 kişinin evsiz kaldığı mahallede fırsatçı ev sahipleri 500 lira zam yaptı!
Ankara'da, 900 kişinin evsiz kaldığı mahallede fırsatçı ev sahipleri 500 lira zam yaptı!Ankara'da, inşaat çalışması nedeniyle temeli kayan, 8 katlı Açelya Apartmanı, büyük oranda yıkıldı. Apartmandaki yıkımın tamamlanmasından sonra çevresindeki 10 binanın da yıkımına başlanacak. Mahalleli, 900 kişinin evsiz kaldığı bölgede kiraların 400-500 TL arttığını belirtip, tepki gösterdi. Zülfükar Taş, "Ev aramaya başladık; ama ev sahipleri de kiraları artırdı. Bir de onlar vurmaya çalışıyor" dedi.
12.04.2021Ekonomi
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdik
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yağmur elbette ki tekrar yağacak. Elbette ki tekrar yüksek miktarda yağacak, ancak bunun bir sele dönüşmemesi için gereken önlemleri almak durumundayız." dedi.
11.04.2021Siyaset
Temel kazısı 21 binayı salladı!
Temel kazısı 21 binayı salladı!Çankaya’da bir inşaat çalışması sırasında, temel kazısının bitişiğindeki 8 katlı Açelya Apartmanı’nın istinat duvarı yıkıldı, temeli çöktü... Binanın çökme riskine karşı Açelya Apartmanı ve çevresindekilerle birlikte toplam 21 binada yaşayanlar gece yarısı evlerinden tahliye edildi... İnşaatın müteahhidi, hafriyat şirketi sahibi ve kepçe operatörü gözaltına alındı. 3 şüpheli sevk edildikleri mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı...
11.04.2021Gündem
Ankara'da inşaat kazısında temeli kayan apartmanda yıkım başladı
Ankara'da inşaat kazısında temeli kayan apartmanda yıkım başladıAnkara'da yanına yapılan inşaatın temel kazısı sırasında temelinde kayma meydana gelen 8 katlı Açelya Apartmanı ve çevresindeki 20 bina çökme riskine karşı tahliye edildi. Güvenlik önlemlerinin alınması ardından Açelya Apartmanının kontrollü yıkımına başlandı.
10.04.2021Gündem
İstinat Duvarı Nedir, Ne İşe Yarar? İstinat Duvarı Hesabı Nasıl Yapılır?
İstinat Duvarı Nedir, Ne İşe Yarar? İstinat Duvarı Hesabı Nasıl Yapılır?Doğada her şey bir denge içerisindedir. Bu sebeple yapılacak tüm mühendislik çalışmalarının doğanın dengesine uygun olarak yürütülmesi gerekmektedir. İstinat duvarı nedir, ne işe yarar? İstinat duvarı hesabı nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.04.2021Eğitim
İstinat duvarının yıkılmaması için hangi özelliklerde olması gerekir?
İstinat duvarının yıkılmaması için hangi özelliklerde olması gerekir?“İstinat duvarı yıkıldı, apartmanlar tahliye edildi” haberlerine sık sık rastlıyoruz. Ne yazık ki, doğru yapılmayan istinat duvarları binaları koruyacaklarına yıkımlarına sebep olabiliyor. İstinat duvarı nedir, istinat duvarı neden çöker, istinat duvarının yıkılmaması için ne yapılması gerekir? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.
31.03.2021Güncel
Eyüpsultan'da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü
Eyüpsultan'da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktüEyüpsultan'da iki binanın arasında bulunan istinat duvarı büyük bir gürültü ile çöktü. Binada oturanlar deprem olduğunu zannederek sokağa çıkarken, çökme esnasında ders çalışan üniversite öğrencisi Işıl Sıpçık, "Odam bir anda betonla doldu. Uyuyor olsam betonlar üzerime gelecekti" dedi.
28.03.2021Haberler
Eyüpsultan'da korku dolu dakikalar! Deprem oluyor sandılar
Eyüpsultan'da korku dolu dakikalar! Deprem oluyor sandılarEyüpsultan'da iki binanın arasında bulunan istinat duvarı büyük bir gürültü ile çöktü. Binada oturanlar deprem olduğunu zannederek sokağa çıkarken, çökme esnasında ders çalışan üniversite öğrencisi Işıl Sıpçık, "Odam bir anda betonla doldu. Uyuyor olsam betonlar üzerime gelecekti" dedi.
28.03.2021Gündem
Büyük gürültüyle yıkıldı! Korku dolu anlar
Büyük gürültüyle yıkıldı! Korku dolu anlarZonguldak'ta meydana gelen heyelan nedeniyle tek katlı evin arkasındaki istinat duvarı yıkıldı. Heyelan, sokakta tedirginliğe neden oldu.
26.03.2021Haberler
Büyük gürültüyle yıkıldı! Korku dolu anlar
Büyük gürültüyle yıkıldı! Korku dolu anlarZonguldak'ta meydana gelen heyelan nedeniyle tek katlı evin arkasındaki istinat duvarı yıkıldı. Heyelan, sokakta tedirginliğe neden oldu.
26.03.2021Gündem
Bir mahallenin korkulu rüyası! 12 katlı apartmana isabet etti
Bir mahallenin korkulu rüyası! 12 katlı apartmana isabet ettiGümüşhane'de yamaçtan kopan kayalar bir apartmana isabet etti. Mahallede sürekli kayaların düştüğünü belirten vatandaşlar, önlem alınmasını istiyor.
26.03.2021Gündem
Bursa'da 5 katlı binanın istinat duvarı çöktü
Bursa'da 5 katlı binanın istinat duvarı çöktüBursa’nın Osmangazi ilçesinde yamaçta bulunan 5 katlı bir apartmanın istinat duvarının çökmesi sonucu alt tarafta bulunan apartmandaki dairelerde hasar oluştu. Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alınırken, polis ekipleri tedbir amaçlı binalarda oturanları tahliye etti.
25.03.2021Haberler
Son dakika... Bursa'da 5 katlı apartmanın istinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü!
Son dakika... Bursa'da 5 katlı apartmanın istinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü!Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yamaçta bulunan 5 katlı bir apartmanın istinat duvarının çökmesi sonucu alt tarafta bulunan apartmandaki dairelerde hasar oluştu. Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alınırken, polis ekipleri tedbir amaçlı binalarda oturanları tahliye etti.
25.03.2021Gündem
Kağıthane'de istinat duvarı minibüsün üzerine çöktü
Kağıthane'de istinat duvarı minibüsün üzerine çöktüKağıthane'de gece saatlerinde binanın istinat duvarı park halindeki minibüsün üzerine çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken minibüs kullanılmaz hale geldi. İstinat duvarının çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.
24.03.2021Haberler
İstinat duvarı park halindeki araçların üzerine çöktü
İstinat duvarı park halindeki araçların üzerine çöktüNevşehir'de bir apartmanın istinat duvarı, binanın otoparkındaki üç otomobilin üzerine çöktü.
13.03.2021Haberler
Korku dolu anlar! Bir anda çöktü...
Korku dolu anlar! Bir anda çöktü...Nevşehir'de bir apartmanın istinat duvarı, binanın otoparkındaki üç otomobilin üzerine çöktü. Bina sakinleri ile ekiplerin çalışmasını izleyen Savran, gazetecilere, istinat duvarının hangi sebeple çöktüğüne dair araştırma başlatıldığını belirtti.
13.03.2021Gündem
Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtu
Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtuKahramanmaraş’ta Ayşe Orçan, geri manevra yapmak isterken otomobil, hızla ileri gidip bir evin bahçesine uçtu. Ev ile istinat duvarı arasında dik vaziyette kalan otomobilin sürücüsü Orçan ise tedavi altına alındı.
4.03.2021Haberler
Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtu
Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtuKahramanmaraş’ta Ayşe Orçan, geri manevra yapmak isterken otomobil, hızla ileri gidip bir evin bahçesine uçtu. Ev ile istinat duvarı arasında dik vaziyette kalan otomobilin sürücüsü Orçan ise tedavi altına alındı.
4.03.2021Gündem
Kağıthane'de istinat duvarı 4 aracın üzerine böyle çöktü
Kağıthane'de istinat duvarı 4 aracın üzerine böyle çöktüKağıthane'de, daha önce çatlaklar olduğu iddia edilen istinat duvarı 4 aracın üzerine çöktü. Şans eseri ölen yada yaralanan olmazken, çöken duvarın yanında bulunan binada hasar oluşup oluşmadığı ı yapılacak çalışmaların ardından belirlenecek.
17.02.2021Haberler
Kağıthane'de istinat duvarı arabaların üzerine çöktü
Kağıthane'de istinat duvarı arabaların üzerine çöktüKağıthane'de, daha önce çatlaklar olduğu iddia edilen istinat duvarı 4 aracın üzerine çöktü. Şans eseri ölen yada yaralanan olmazken, çöken duvarın yanında bulunan binada hasar oluşup oluşmadığı ı yapılacak çalışmaların ardından belirlenecek.
17.02.2021Haberler
Kağıthane'de istinat duvarı çöktü! Ekipler oraya sevk edildi
Kağıthane'de istinat duvarı çöktü! Ekipler oraya sevk edildiKağıthane'de Hamidiye Mahallesi Rumeli Caddesi'nde istinat duvarı park halindeki 4 otomobilin üzerine çöktü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis sağlık ekibi sevk edildi. Ekiplerin çalışmaları sürüyor.
17.02.2021Gündem
Gaziosmanpaşa'da istinat duvarı çöktü
Gaziosmanpaşa'da istinat duvarı çöktüGaziosmanpaşa'da kaldırım kenarında bulunan istinat duvarı 5 katlı binanın bodrum katındaki daireye doğru çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
15.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

İstinat Duvarıankaraçökmekağıthaneapartman

İstinat Duvarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.