James Jeffrey

James Jeffrey

Son dakika james jeffrey haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan james jeffrey gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan james jeffrey haber sayfamızda...

James Jeffrey

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 483 james jeffrey haberi bulunmuştur.
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmaz
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmazABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey bölgede "Türkiye olmadan çözüm olmaz" ifadesini kullandı. Jeffrey, "Şu an soğuk savaş kadar tehlikeli bir süreçteyiz ve ABD hükümeti tehlikenin farkında değil. 30 yıllık bir gereksiz dış politika yükü altında olduklarını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.
8.02.2022Haberler
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmaz
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmazABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. "Bölgede Türkiye olmadan çözüm olmaz" diyen Jeffrey, "Şu an soğuk savaş kadar tehlikeli bir süreçteyiz ve ABD hükümeti tehlikenin farkında değil. 30 yıllık bir gereksiz dış politika yükü altında olduklarını söyleyebilirim." şeklinde konuştu. Jeffrey, bölgedeki sorunların Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden seviyesinde çözülebileceğini ifade etti.
8.02.2022Gündem
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verirABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey, 'YPG'ye taktiksel destek veriyoruz. Siyasi yaklaşımımızla alakası yok' dedi. 'Başta İdlib olmak üzere tüm ateşkesleri korumalıyız' diyen Jeffrey, 'Burada TSK unsurları, Suriyeli muhalifler ve 3 milyona yakın yerinden edilmiş kişi var. Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir. Ayrıca bu 3 milyon da dahil olmak üzere tüm sığınmacıları onları kabul edecek bir Suriye’ye geri göndermeliyiz. Esad’ın politikaları burada büyük soruna yol açıyor.' ifadelerine yer verdi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...
18.11.2021Haberler
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruz
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruzABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey, 'YPG'ye taktiksel destek veriyoruz. Siyasi yaklaşımımızla alakası yok' dedi. 'Başta İdlib olmak üzere tüm ateşkesleri korumalıyız' diyen Jeffrey, 'Burada TSK unsurları, Suriyeli muhalifler ve 3 milyona yakın yerinden edilmiş kişi var. Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir. Ayrıca bu 3 milyon da dahil olmak üzere tüm sığınmacıları onları kabul edecek bir Suriye’ye geri göndermeliyiz. Esad’ın politikaları burada büyük soruna yol açıyor.' ifadelerine yer verdi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...
18.11.2021Dünya
ABD'li isimden bomba itiraf: Türkiye olmadan imkansız
ABD'li isimden bomba itiraf: Türkiye olmadan imkansızABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de Türkiyesiz bir çözüm ihtimalinin bulunmadığını söyledi. Jeffrey, 'Türkiye olmaksızın Suriye'de bir çözüm olamaz. Bu da ABD ile Türkiye’nin iş birliğini zorunlu hale getiriyor' dedi.
15.11.2021Dünya
Jeffrey’den Biden’a eleştiri
Jeffrey’den Biden’a eleştiriABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD’de Joe Biden yönetiminin, Türkiye’ye gönderdiği sinyallerin farklı anlaşıldığını kaydederken, Türkiye-ABD ilişkilerinin gelişmesi konusunda “ihtiyatlı iyimserliği” olduğunu kaydetti.
22.10.2021Dünya
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı“Güç ve Paradoks: 21. Yüzyılda Büyük Stratejiyi Anlamak” temasıyla bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilen TRT World Forum 2021 sona erdi. İki gün boyunca küresel sorunların alanında uzman kişiler tarafından masaya yatırıldığı forumda, 30’u aşkın ülkeden dünyaca önemli isimler, iklim ve küresel sağlık krizlerinden uluslararası ekonomik kalkınmaya, Avrasya'nın yükselişinden dijital yönetişime kadar dünya gündemini meşgul eden birçok konuyu özel oturumlarda ele aldı.
20.10.2021Gündem
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yok
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yokTürk-Amerikan ilişkilerinin bugününü ve muhtemel seyrini değerlendiren ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ilişkilerin bugün çok da yakın olmadığına işaret ederek "Şu an ilişkilerde bir sakinleşme döneminde olduğumuzu düşünüyorum, 6 ay sonra ilişkilerin ne durumda olduğuna yeniden bakalım, daha iyi olacağına eminim." dedi.
5.04.2021Dünya
Başka çaresi yok!
Başka çaresi yok!ABD’nin eski Suriye özel temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk’e önemli açıklamalarda bulundu. Jeffrey, Biden yönetiminin Suriye konusunda Türkiye ile çalışmak zorunda olduğunu kaydetti
21.03.2021Dünya
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!Gelen bir son dakika haberine göre; ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Gündem
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Haberler
‘Ortak çalışmamız gereken konular var’
‘Ortak çalışmamız gereken konular var’James Jeffrey’nin ayrılmasından sonra göreve gelen ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Joel Rayburn, “Türkiye’nin İdlib’i Esad rejimi ve müttefiklerinin saldırısına uğramaktan korumak için çalıştığını vurgulayarak, bu nedenle “ABD ile Türkiye arasında işbirliği için çok yer var” dedi.
24.12.2020Dünya
Türklüğe duvar örülemez
Türklüğe duvar örülemezMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakü’deki Zafer Günü töreninde Azerbaycan’ın bölünmüşlüğünü konu alan şiire İran’ın gösterdiği tepkiye, aynı şiiri tekrarlayarak tepki gösterdi.
15.12.2020Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklamalarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'ABD’nin Suriye eski Özel Temsilcisi James Jeffrey bizi Kürt düşmanı göstermeye çalışmış. Çakal fermanını Bozkurt hükmü yırtar. Ne Erbil, ne Washington, ne de Brüksel benim Kürt kökenli kardeşlerimizi sevdiğim kadar sevemez. Geçin bu zalim senaryoları, biz bize şükür yeteriz' dedi.
14.12.2020Siyaset
James Jeffrey'den Biden'a 'Orta Doğu' tavsiyesi
James Jeffrey'den Biden'a 'Orta Doğu' tavsiyesiABD'nin bu ay içinde görevi bırakacağı açıklanan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, seçimleri kazanan Joe Biden'a, "Trump yönetiminin Orta Doğu politikalarını takip etmesi" tavsiyesinde bulundu.
13.11.2020Dünya
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey görevinden ayrılıyor
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey görevinden ayrılıyorABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey'in bu ay emekli olarak görevinden ayrılacağını duyurdu.
9.11.2020Dünya
Son dakika... Seçim sonucu gelmeden veda etti! James Jeffrey görevini bırakıyor
Son dakika... Seçim sonucu gelmeden veda etti! James Jeffrey görevini bırakıyorABD lideri Trump'ın Suriye özel temsilcisi Jeffrey'nin Avrupalı meslektaşları, Arap yetkililer ve Suriyeli muhaliflerle yaptığı telefon görüşmesiyle veda ettiğini yazan Şark'ul Avsat gazetesinin haberi, büyük yankı buldu. İsrail'in Jerusalem Post gazetesi, ABD'nin Suriye'deki rolüne ilişkin endişelerin büyüdüğünü yazdı.
7.11.2020Dünya
‘Suriye’de ABD’nin durumu değişmez’
‘Suriye’de ABD’nin durumu değişmez’ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, başkanlık seçimlerini hangi aday kazanırsa kazansın, ülkesinin Suriye’deki askeri varlığında bir değişiklik öngörmediğini belirtti.
5.11.2020Dünya
Seçim sonuçlarının "ABD'nin Suriye'deki askeri varlığını etkilemesi" öngörülmüyor
Seçim sonuçlarının "ABD'nin Suriye'deki askeri varlığını etkilemesi" öngörülmüyorABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD seçimlerini hangi aday kazanırsa kazansın, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığında bir değişiklik öngörmediğini belirtti.
4.11.2020Gündem
İbrahim Kalın'dan net mesaj: 'Her an müdahale gelebilir'
İbrahim Kalın'dan net mesaj: 'Her an müdahale gelebilir'Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, Suriye konusuyla ilgili olarak, 'Bizim oralara bir gece ansızın kaç defa geldiğimizi gördüler. Saldırılar devam ederse Türkiye oralara her an müdahale edebilir. Bu hem o örgütlere bir uyarıdır hem de onların destekçisi olan ülkelere bir uyarıdır' dedi.
4.10.2020Siyaset
Son dakika... İstanbul'da Türkiye-ABD zirvesi
Son dakika... İstanbul'da Türkiye-ABD zirvesiABD'nin Suriye Özel temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ile Mabeyn Köşkü'nde bir araya geldi. Görüşmede, İdlib'de çatışmasızlık ortamının muhafaza edilmesi yönünde Türkiye'nin kararlılığı ifade edildi.
28.08.2020Siyaset
Milli Savunma Bakanı Akar’dan Yunanistan’a “görüşme” daveti: Konuşalım ama hak yedirmeyiz
Milli Savunma Bakanı Akar’dan Yunanistan’a “görüşme” daveti: Konuşalım ama hak yedirmeyizMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan ile yaşanan gerilimin diyalogla çözülmesinden yana olduklarını belirterek, “Biz barış, huzur istiyoruz ama hakkımızı, hukukumuzu da istiyoruz. Hakkımızı yedirmeyiz” diye konuştu.
28.08.2020Siyaset
Bakan Akar, Jeffrey ve Satterfield'i kabul etti
Bakan Akar, Jeffrey ve Satterfield'i kabul ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlığı ziyaret eden ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'i kabul etti.
27.08.2020Siyaset
Jeffrey’den yoğun temaslar
Jeffrey’den yoğun temaslarABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Cenevre’deki Suriye Anayasa Komitesi çalışmalarına katılımının ardından önceki akşam İstanbul’a gelerek Suriyeli muhalif gruplarla bir araya geldi.
27.08.2020Siyaset
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Ankara'da
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Ankara'daABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
26.08.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

James Jeffrey ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.