Kaçak Yapı

Kaçak Yapı

Son dakika kaçak yapı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaçak yapı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaçak yapı haber sayfamızda...

Kaçak Yapı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.360 kacak yapi haberi bulunmuştur.
Muğla'da kaçak yapı yıkımı sırasında gerginlik
Muğla'da kaçak yapı yıkımı sırasında gerginlikMuğla'nın Menteşe ilçesinde kaçak yapıların yıkımına gelen ekiplerle engel olmak isteyen kişiler arasında gerginlik yaşandı.
19.04.2021Gündem
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Haberler
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılar
Son dakika... İstanbul'da sayıları arttı! Kamyon kamyon ev taşıdılarŞile'de pandemi ile birlikte son bir yılda ormanlık arazilere, tarım arazilerine kaçak kurulan konteyner evlerin sayıları arttı. Ancak çok sayıda kişi de kamyonlarla konteyner ev getirerek kaçak olarak kurmak istiyor. Belediye ekipleri kamyonlarla getirilen, kaçak konteyner evleri yakalayarak ceza kesiyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Fırsatçılara da izin vermiyoruz" dedi.
11.04.2021Gündem
Yassıca Adası’ndaki kaçak yapı yıkıldı
Yassıca Adası’ndaki kaçak yapı yıkıldıMuğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Fethiye’nin dünyaca ünlü Yassıca Adası’nda belirlenen kaçak yapı yıkıldı.
10.04.2021Ege
Fethiye yaza hazırlanıyor
Fethiye yaza hazırlanıyorFethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fethiye Kordon boyundan ve Şehit Fethibey Parkı’na kadar olan 3 kilometrelik bisiklet yolu alanında boyama çalışmasına başladı.
10.04.2021Ege
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladı
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladıAntalya Demre'deki Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımı için şirkete tanınan 30 günlük süre sona erdi. Şirket, yıkım kararına karşı Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, itirazın yıkım için engel taşımadığını belirterek, çalışmalara başlanıldığını söyledi.
6.04.2021Gündem
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladı
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladıAntalya Demre'deki Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımı için şirkete tanınan 30 günlük süre sona erdi. Şirket, yıkım kararına karşı Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, itirazın yıkım için engel taşımadığını belirterek, çalışmalara başlanıldığını söyledi.
6.04.2021Haberler
‘Koylarımız için mücadele sürecek’
‘Koylarımız için mücadele sürecek’Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum plajlarında mermer ve kuvars tozu kullanan 2 işletmeye 575 bin 263 lira ceza kesildiğini belirtti, “Güzel koyların kirletilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi
3.04.2021Ege
Mağduriyetleri engelLiyoruz
Mağduriyetleri engelLiyoruzYaka Mahallesi’ndeki yıkımların nedenini açıklayan Bornova Belediye Başkanı İduğ, “Hem kanun böyle diyor hem de mevzuatlara uygun olmayan, güvenilirliği şüpheli konutlardaki vatandaşımızın canını korumak görevimiz” dedi...
7.03.2021Ege
Son dakika... Başakşehir'de kaçak yapıyı ihbar eden baba ve oğluna silahlı saldırı
Son dakika... Başakşehir'de kaçak yapıyı ihbar eden baba ve oğluna silahlı saldırıGelen son dakika haberine göre; Başakşehir'de sanayi sitesinde esnaf olan Turgut Çakmak, site yönetimi tarafından kaçak inşaat yapıldığını iddia ederek şikâyette bulununca oğlu ile birlikte sitedeki güvenlik görevlisi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Hüseyin Çakmak yaralandı.
1.03.2021Gündem
Gümüşlük’teki sit alanında kaçak kazı ihbarı
Gümüşlük’teki sit alanında kaçak kazı ihbarıBodrum’un gözde turizm beldesi Gümüşlük’te son bir yıldır, herkesin huzurunu kaçıran bir süreç yaşanıyor. 2014 yılında başlatılan Gümüşlük Antik Myndos Kenti Limanı ve Tavşan Adası Kurtarma Kazıları sırasında antik liman  arazisindeki eski ev, “Kazı Evi” olarak kullanıldı. Geçen yıl o evi satın alan bir iş adamı V.B., betonarme yapıyı büyüterek alana kaçak yapı inşa etti. Bölge sakinleri ve çevre platformunun tepkisi sonrası Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu yapı için yıkım kararı verdi.
16.02.2021Gündem
Pandemiyi fırsata çevirmişti! 30 gün süre verildi...
Pandemiyi fırsata çevirmişti! 30 gün süre verildi...Antalya'da 4'üncü İdare Mahkemesi, Demre ilçesi Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımıyla ilgili daha önce verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yıkım için 30 gün süre tanıyacaklarını, aksi halde belediyenin yıkımı gerçekleştireceğini açıkladı.
9.02.2021Ekonomi
Kapadokya'da belediye başkanının oğlunun iş yeri yıkıldı
Kapadokya'da belediye başkanının oğlunun iş yeri yıkıldıTürkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, Göreme belde Belediye Başkanı Ömer Eren'in oğlu Ümit Eren'e ait restoran, peribacasına zarar verdiği gerekçesiyle yıkıldı.
28.12.2020Gündem
Yıkım sırasında mahalleli polis ve belediye ekiplerine saldırdı
Yıkım sırasında mahalleli polis ve belediye ekiplerine saldırdıGelen son dakika haberine göre; Bursa'da kaçak yapımının yıkımı sırasında mahalleli, belediye ekipleri ve polise saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
17.12.2020Haberler
Kapadokya'da kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı
Kapadokya'da kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandıTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı. Göreme beldesinde kaçak yapıldığı belirlenen 2 müstakil ev, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekiplerince yıkıldı.
14.12.2020Gündem
Marmaris'te kaçak yapıların yıkımı sürüyor!
Marmaris'te kaçak yapıların yıkımı sürüyor!Muğla’nın Marmaris ilçesinin kırsal bölgelerindeki kaçak yapılaşma ile mücadele kapsamında imar kanunlarına aykırı bina ve iş yerlerinin yıkımına devam ediliyor.
9.12.2020Gündem
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararı
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararıAntalya'nın Demre ilçesinde, Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımıyla ilgili mahkeme yürütmenin durdurulması kararı verdi. Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yıkımı durduran mahkeme kararına itiraz edeceklerini söyledi.
6.12.2020Ekonomi
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıtÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.
20.11.2020Siyaset
Bodrum’da kaçak yapılar tek tek yıkılıyor!
Bodrum’da kaçak yapılar tek tek yıkılıyor!Muğla’nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum’da doğanın korunması, vahşi yapılaşmanın önüne geçilmesi ve imara aykırı yapılaşma ile mücadele için başlatılan 'Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği' aralıksız devam ediyor. İlçede, 2019 yılı Nisan ayından bu yana 380 yapının yıkımı gerçekleştirildi. 1600 kaçak yapı için ise hukuki işlemlerin sürdüğü bildirildi.
20.10.2020Gündem
Mühürlenen kaçak yapı yıkılamıyor
Mühürlenen kaçak yapı yıkılamıyorGümüşlük’te Antik Myndos Kenti içindeki betonarme yapı hakkında mart ayında yıkım kararı verilmişti. Ancak sahibinin imar affı kapsamında aldığı yapı kayıt belgesi yıkımı engelliyor...
18.10.2020Gündem
Bodrum Belediye Başkanı'nın kiralık arsasına 'kaçak yapı' incelemesi
Bodrum Belediye Başkanı'nın kiralık arsasına 'kaçak yapı' incelemesiMuğla''nın Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın, 7 yıl önce belediyeden kiraladığı arsaya bar yaptırdığı, hukuksuz yapı kayıt belgesi çıkarttığı, araziye kaçak yapı yaptırdığı iddialarının ardından hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca inceleme başlattı.
1.10.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: 'Kimse kusura bakmasın, mutlaka yıkılacak'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: 'Kimse kusura bakmasın, mutlaka yıkılacak'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Erdoğan, yol kenarında haşlanmış mısır satan kadından mısır satın alarak kendisini takip eden gazetecilere ikram etti. Ayder Yaylası'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, 'İnşallah hedefimiz 2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Yeni Ayder bizim için özellikle turizmde çok ciddi bir çekim olacak' dedi. Kaçak yapılarla ilgili açıklama yapan Erdoğan, 'Kaçak yapıların üzerinde ısrarla duruyoruz kimse kusura bakmasın bunların yıkımı olacak. Kimseyi de mağdur etmeden hak sahiplerine inşaatların yapımıyla birlikte haklarını teslim etmekte hiçbir zaman tereddüdümüz olmayacak' ifadelerine yer verdi.
16.08.2020Haberler
95 santimlik inşaat çıkıntısı isyan ettirdi!
95 santimlik inşaat çıkıntısı isyan ettirdi!Çanakkale Biga'da, bir inşaatın 95 santimlik çıkıntısı, yanındaki 4 katlı apartmanın penceresine dayandı. Cengizhan ve Hilal Öksüz çifti, "Tıpkı fıkra gibi. Aile mahrumiyeti diye bir şey kalmadı. Balkonla yandaki komşumuzun arasında 50 santim mesafe var. Sosyal mesafe dahi yok" diyerek, tepki gösterdi.
22.07.2020Yaşam
'Karadeniz'de bile böylesi yok' dedi, isyan etti
'Karadeniz'de bile böylesi yok' dedi, isyan ettiÇanakkale'nin Biga ilçesinde, bir inşaatın 95 santimlik çıkıntısı, yanındaki 4 katlı apartmanın penceresine dayandı. Cengizhan ve Hilal Öksüz çifti, "Tıpkı fıkra gibi. Aile mahrumiyeti diye bir şey kalmadı. Balkonla yandaki komşumuzun arasında 50 santim mesafe var. Sosyal mesafe dahi yok" diyerek, tepki gösterdi.
22.07.2020Gündem
Yandaki inşaat, penceresine kadar gelince isyan etti
Yandaki inşaat, penceresine kadar gelince isyan ettiÇanakkale'nin Biga ilçesinde, bir inşaatın 95 santimlik çıkıntısı, yanındaki 4 katlı apartmanın penceresine dayandı. Cengizhan ve Hilal Öksüz çifti, "Tıpkı fıkra gibi. Aile mahrumiyeti diye bir şey kalmadı. Balkonla yandaki komşumuzun arasında 50 santim mesafe var. Sosyal mesafe dahi yok" diyerek, tepki gösterdi.
22.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yıkımkaçak yapımuğlaegeBodrum

Kaçak Yapı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.