Kamulaştırma

Kamulaştırma

Son dakika kamulaştırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kamulaştırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kamulaştırma haber sayfamızda...

Kamulaştırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.895 kamulastirma haberi bulunmuştur.
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Enerjide acele kamulaştırma kararlarıTürkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
23.06.2021Ekonomi
‘MKE, KİT kapsamından çıkarılsın’ teklifi
‘MKE, KİT kapsamından çıkarılsın’ teklifiAK Parti, Makine ve Kimya Endüstrisi’nin (MKE) KİT kapsamından çıkartılarak anonim şirket statüsüne alınması için hazırladığı kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.
17.06.2021Ekonomi
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunuldu
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunulduMakine kimyanın anonim şirketi olmasını düzenleyen teklif Meclise sunuldu. AK Parti'nin TBMM Başkanlığına sunduğu teklifle; Makine Kimya Endüstri Kurumu(MKE) anonim şirketi olacak. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE)  Hazineye bağlanacak.  MKE, Milli Savunma Bakanlığının sevk ve idaresinde Türk Ticaret Kanunu'na göre kurulacak bir anonim şirket olacak.
16.06.2021Gündem
Son dakika: İcra ve iflas kanunu teklifi Meclis'ten geçti!
Son dakika: İcra ve iflas kanunu teklifi Meclis'ten geçti!Gelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kabul edilen yasa ile; konkordato kurumu daha işlevsel hale getirilecek. İflas tasfiyesi daha etkin şekilde yürütülecek. Tazminat hesaplamalarında, değer kaybı tazminatında aracın piyasa değeri, kullanılmışlık düzeyi, hasara uğrayan parçaları ile hasar tutarı dikkate alınacak.
9.06.2021Ekonomi
Kamu Yararı Nedir? Kısaca Kamu Yararı Örnekleri Nelerdir?
Kamu Yararı Nedir? Kısaca Kamu Yararı Örnekleri Nelerdir?Kamu aynı zamanda devlet ve halkın bütünü olarak ifade edilebilir. Her ülkenin kendi yaşantısına bağlı olarak kamu yapısı bulunur. Peki kamu yararı nedir? Kısaca kamu yararı örnekleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
1.06.2021Eğitim
Camiönü, geri geliyor
Camiönü, geri geliyorTurgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, meclis toplantısında Camiönü Pazar Yeri’nin, Manisa Büyükşehir’den devralınacağı müjdesini verdi.
21.05.2021Ege
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Enerjide acele kamulaştırma kararlarıTürkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
20.05.2021Ekonomi
Elektrik piyasasında depolama faaliyetleri düzenlendi
Elektrik piyasasında depolama faaliyetleri düzenlendiElektrik depolama üniteleri ve tesislerinin kurulmaları, iletim veya dağıtım sistemine bağlanmaları, piyasa faaliyetlerinde kullanılmalarına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
9.05.2021Ekonomi
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Enerjide acele kamulaştırma kararlarıTürkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
8.05.2021Ekonomi
Sur'da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi
Sur'da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK'nın çukur eylemlerinin ardından kamulaştırılan alanlardan Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yürütülen çalışmalar kapsamında TOKİ'nin yapımını tamamladığı 28 konutun hak sahiplerine teslimi için tören düzenlendi.
3.05.2021Emlak
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deSamsun ve Bitlis illerinde bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilirken, Denizli, Tunceli, Aydın ile Malatya'da ise arazi toplulaştırmasına gidilecek ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması ile bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
22.04.2021Gündem
Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyeli 75 gigavat seviyesinde
Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyeli 75 gigavat seviyesindeDenizüstü Rüzgar Enerjisi Derneği (DÜRED) Yönetim Kurulu Başkan Murat Durak, Türkiye'nin toplam deniz üstü (Offshore) rüzgar enerjisi potansiyelinin 75 gigavat seviyesinde olduğunu belirterek, "Deniz üstü rüzgar enerjisi santrali projesinin gerçekleştirilmesi için Marmara ve Ege Bölgesi'ndeki bazı limanlarda çalışmalar belli bir aşamaya geldi" dedi.
19.04.2021Ekonomi
Öncelik enerji ve su yatırımı
Öncelik enerji ve su yatırımı10 yıl önce doğalgaz çevrim santrali kuran Uludağ OSB, yeni buhar merkezini geçen ay devreye aldı. Başkan Yunus Aydın, yenilenebilir enerjiye yatırım için projeleri olduğunu anlattı ve bölgede üretimin devamlılığı için su geri kazanımını mutlaka sağlayacaklarını belirtti.
19.04.2021Ekonomi
Resmi Gazete'de enerjide kamulaştırma kararları yayımlandı
Resmi Gazete'de enerjide kamulaştırma kararları yayımlandıMaden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verildi.
10.04.2021Ekonomi
Çiftçilere Başkan Koştu’dan müjde
Çiftçilere Başkan Koştu’dan müjdeŞehir içi trafiği rahatlatacak olan Bergama Çevre Yolu geçiş güzergâhında bulunan Bağlar mevkii için ilave kamulaştırma kararı onaylandı.
6.04.2021Ege
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildis
6.04.2021Siyaset
‘Süveyş Avrupa’nın hayat damarıdır’
‘Süveyş Avrupa’nın hayat damarıdır’Süveyş Kanalı, Ever Given isimli geminin kaza yapması nedeniyle bir hafta kapalı kaldı. Tüm dünyayı etkileyen kazanın ardından Türkiye’nin coğrafi olarak önem kazandığını dile getiren Prof. Dr. Hasan Köni, önümüzdeki dönemde olası güzergâh seçeneklerini Milliyet’e anlattı
3.04.2021Gündem
Şimdi sıra yatırımda
Şimdi sıra yatırımdaBornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, pandemi koşullarında geçen ve büyük yıkıma yol açan depreminin meydana geldiği 2020 yılında azalan gelirlere rağmen fiziki yatırımı sürdürüyor.
3.04.2021Ege
‘Ayakları yere basan  bir belediye yarattık’
‘Ayakları yere basan bir belediye yarattık’Başkan Arda, iki yılını değerlendirdi, “Belediyenin şuan ne piyasaya ne de personele bir kuruş borcu kalmamıştır” dedi
31.03.2021Ege
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruz
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Su Şurası'nda, suya ilişkin geleceğe dönük atılacak adımları ve alınacak kararları değerlendireceklerini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Liberty Steel kurtarılmaya çalışılıyor
Liberty Steel kurtarılmaya çalışılıyorİngiltere Çalışma Bakanı Kwasi Kwarteng, son dönemde mali sorunlarıyla gündeme gelen çelik üretim şirketi Liberty Steel'in kurtarılması için tüm seçeneklerin masada olduğunu bildirdi.
31.03.2021Uzmanpara
Ukrayna "uçak motoru fabrikasını" kamulaştırdı
Ukrayna "uçak motoru fabrikasını" kamulaştırdıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkenin en büyük uçak motoru fabrikalarından Motor Sich'i kamulaştıran kararnameyi imzaladı.
24.03.2021Ekonomi
Bornova’ya nefes verecek
Bornova’ya nefes verecekBornova Belediyesi, ilçe merkezine yeni yeşil alanlar kazandırmak amacıyla yaptığı kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor.
20.03.2021Ege
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
Kamulaştırma Nedir, Şartları Nelerdir? Kamulaştırma Davası Süreci Nasıl İşler?
Kamulaştırma Nedir, Şartları Nelerdir? Kamulaştırma Davası Süreci Nasıl İşler?Kamulaştırma sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla kullanılan bir sözcüktür. Televizyonda, gazetelerde, kitap ve dergilerde çok kez denk gelinen kamulaştırma sözcüğüne son yıllarda sosyal medyada da rastlanmaktadır. Bu sebeple de kamulaştırma konusu merak edilmektedir. İşte kamulaştırma konusunda bilgileri sizler için derledik.
15.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

egekamulaştırmakarargazeteizmir

Kamulaştırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.