Karneler

Karneler

Son dakika karneler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan karneler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan karneler haber sayfamızda...

Karneler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 374 karneler haberi bulunmuştur.
Ders zili evde değil okullarda çaldı
Ders zili evde değil okullarda çaldı Okullarda 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen için yüz yüze eğitim bugün başladı. Okullarına kavuşan öğrenciler, arkadaşlarına kavuştuğu için de çok heyecanlıydı. Milli Eğitim Bakanlığı, tüm kademelerde ve tam zamanlı uygulanacak yüz yüze eğitimi anlık kontrol edecek. Dersler 40 dakikayı aşmayacak ve okullara veliler giremeyecek.
6.09.2021Eğitim
Son dakika... MEB yeni öğretim yılı takvimini açıkladı!
Son dakika... MEB yeni öğretim yılı takvimini açıkladı!Gelen bir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvime göre, 6 Eylül'de açılacak okullar 17 Haziran 2022'de kapanacak.
2.09.2021Gündem
Karnelerini alan öğrenciler şehit öğretmenlerini andı
Karnelerini alan öğrenciler şehit öğretmenlerini andıŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 4 yıl önce teröristlerce şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın öğrencileri karnelerini aldı. Öğrenciler, sınıfta bulunan şehit öğretmenlerinin fotoğrafının önüne karanfiller bıraktı.
2.07.2021Gündem
Basılı karneler bugün veriliyor
Basılı karneler bugün veriliyorİlkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci bugünden itibaren yaz tatiline giriyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim öğretim dönemi sona erdi.
2.07.2021Eğitim
Okullar hangi tarihte kapanacak? 2021 - 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?
Okullar hangi tarihte kapanacak? 2021 - 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak? Öğrenciler uzun süredir pandemi nedeniyle okullardan ayrı, uzaktan eğitim ile derslere katılmışlardı. 2020 - 2021 eğitim ve öğretim döneminin sonuna gelinirken okulların kapanacağı gün merak konusu. Peki, okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
22.06.2021Gündem
Sorumluluk sınavı 2021 ne zaman? Lise sorumluluk sınavı zorunlu mu, kimler girecek?
Sorumluluk sınavı 2021 ne zaman? Lise sorumluluk sınavı zorunlu mu, kimler girecek?Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 sorumluluk sınavı tarihlerini belirledi. Lise sorumluluk sınavı öğrencileri meraklandırdı. Sorumluluk sınavı ne zaman sorusu başta olmak üzere, sorumluluk sınavı zorunlu mu, kimler girecek soruları yoğun ilgi görmeye başladı. İşte 2021 sorumluluk sınavı hakkında bilinmesi gerekenler...
21.06.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021? Telafi eğitimi başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021? Telafi eğitimi başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?Öğrencilerin gündeminde telafi eğitimi yer alıyor. Karneler, e-Okul üzerinden öğrencilerin erişimine 18 Haziran 2021 tarihinde erişime açıldı. Telafi eğitimin başlamasına kısa bir süre kaldı. Peki telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021?
18.06.2021Gündem
Karneler e-Okul üzerinden erişime AÇILDI! e-Okul Dijital karne notları sorgulama ekranı...
Karneler e-Okul üzerinden erişime AÇILDI! e-Okul Dijital karne notları sorgulama ekranı...Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren dijital karneler e-Okul üzerinden erişime açıldı. Uzunca bir süredir pandemi nedeniyle eğitim ve öğretimlerine uzaktan devam eden öğrenciler 2 Temmuz'da sona erecek uzaktan eğitim öncesinde e-Okul üzerinden dijital karnelerine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. İşte e-Okul karne notu sorgulama ekranı...
18.06.2021Gündem
Son dakika... 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'da erişime açıldı
Son dakika... 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'da erişime açıldıMilli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri yarın e-Okul'dan erişime açıldı.
18.06.2021Gündem
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Karneler nasıl dağıtılacak, okullar ne zaman kapanacak?
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Karneler nasıl dağıtılacak, okullar ne zaman kapanacak?Milyonlarca öğrenci heyecan dolu. Bugün büyük gün. Yıl sonu karnelerini almak için sabırsızlanan öğrenciler peş peşe araştırıyor. Karneler ne zaman verilecek, okullar ne zaman kapanacak? Karneler nasıl alınacak, okula gidilecek mi? sorularına yanıt aranıyor. İşte bugün karne notlarını görmek isteyen öğrencilerin bilmesi gerekenler...
18.06.2021Gündem
Karneler veriliyor ama eğitime devam
Karneler veriliyor ama eğitime devamPandemi nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen zorlu bir yılın ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün dijital karnelerine kavuşuyor. Ancak okullarda eğitim, öğrencilerin gereksinimlerine göre 2 Temmuz’a kadar sürecek. 5 Temmuz-31 Ağustos’ta uygulanacak telafi eğitimleri kapsamında da okullar yaz boyu açık kalacak.
18.06.2021Eğitim
Son dakika haberi... Yarın e-Okul'da karneler yayınlanacak! Bakan Selçuk'tan flaş açıklama
Son dakika haberi... Yarın e-Okul'da karneler yayınlanacak! Bakan Selçuk'tan flaş açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın e-Okul'da yayınlanacak olan karneler öncesi yüz yüze eğitime ilişkin önemli bilgiler verdi. Eylül ayını işaret eden Bakan Selçuk tam zamanlı eğitime geçişle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Öte yandan gözler 21 Haziran'a çevrildi. İşte haberin ayrıntıları...
17.06.2021Gündem
Yaz tatili ne zaman 2021? İşte yaz tatili tarihi ile ilgili detaylar...
Yaz tatili ne zaman 2021? İşte yaz tatili tarihi ile ilgili detaylar...Yaz tatili tarihi öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Peki bu sene yaz tatili ne zaman başlayacak?
16.06.2021Gündem
Takdir - Teşekkür Belgesi puanı hesaplama ! Karne notu ortalaması nasıl hesaplanır?
Takdir - Teşekkür Belgesi puanı hesaplama ! Karne notu ortalaması nasıl hesaplanır?2020-2021 Eğitim - öğretim yılı ile ilgili sorular araştırılmaya başladı. Haziran ayının üçüncü haftasına girmemizle birlikte okullar ne zaman kapanacak, karneler ne zaman verilecek soruları yoğun ilgi görmeye başladı. Aynı zamanda nasıl bir karne alacağını öğrenmek isteyenler ise takdir - teşekkür belgesi puanı hesaplama yöntemlerini araştırıyor. Peki karne notu ortalaması nasıl hesaplanır?
16.06.2021Gündem
Karne şiiri - Busenaz Çınar
Karne şiiri - Busenaz ÇınarOkullarda eğitim yılı kapandığında öğrencilere ders durumlarını göstermek için karneler dağıtılır. Karne almak için bekleyen öğrenciler büyük heyecan duyarlar. Başarılarına göre öğrencilere taktir ve teşekkür belgeleri kimi zaman onur belgeleri takdim edilir. Eğitim yılı kapanış törenlerinde öğrenciler şiirler okurlar.
14.06.2021Şiirler
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildi
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildiGelen son dakika haberine göre; 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin gözler 18 Haziran'a çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merakla beklediği karnelerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte haberin ayrıntıları...
14.06.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2021, karneler hangi tarihte veriliyor? Karneler nasıl verilecek?
Okullar ne zaman kapanıyor 2021, karneler hangi tarihte veriliyor? Karneler nasıl verilecek? Okulların kapanacağı tarihe ilişkin aramalar sürüyor. Kademeli yüz yüze eğitime geçilmesi ile birlikte karnelerin alınacağı ve okulların kapanacağı tarih de gündemde yer aldı. MEB, konu hakkında detayları paylaştı. Bakan Ziya Selçuk ise karnelerin dijital olarak verileceğini açıkladı. Peki, karneler yüz yüze verilmeyecek mi?
13.06.2021Gündem
Son dakika... Telafi eğitim ne kadar sürecek, detayları neler? Bakan Selçuk'tan flaş açıklama
Son dakika... Telafi eğitim ne kadar sürecek, detayları neler? Bakan Selçuk'tan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitime ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Önemli bilgiler veren Bakan Selçuk, 'Bu programlara katılımda il kısıtlaması olmayacak. Siz neredeyseniz telafi orada... Yaz dönemini büyük oranda sosyal, duygusal ve fiziksel etkinliklere ayırdık' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
12.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruz
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü Paneli'nde çocuklarla bir araya geldi. Burada konuşma yapan Bakan Selçuk 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe aldıklarını işaret ederek 'Mesleki Eğitime Kazandırma Programı'nı da ayrıca çok önemsiyoruz. Çocuk işçiliğine karşı atılmış en önemli adımlardan birisi diye görüyorum ben' dedi.
12.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Selçuk canlı yayında duyurdu! Öğretmen atamaları için flaş açıklama
Son dakika: Bakan Selçuk canlı yayında duyurdu! Öğretmen atamaları için flaş açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Her çocuğumuz için bir imkan oluşturduk ve soru paketleri ulaştırılıyor. Çocuğun her türlü erişim imkanı var. 'Bazı çocuklar hiçbir şekilde bir öğretmen veya ders görmedi.' diyemeyiz. Öyle bir şey asla söz konusu değil, bunu çok iddialı söylüyorum." dedi. Selçuk, ek öğretmen ataması beklentilerine ilişkin soruya da yanıt verdi. İşte detaylar...
11.06.2021Gündem
Öğrenciler dikkat! MEB'den illere yazı: Karneler...
Öğrenciler dikkat! MEB'den illere yazı: Karneler...Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), lise öğrencilerine yönelik 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne, teşekkür, takdir, onur ve üstün başarı belgelerinin dağıtımı dijital ortamda yapılacak.
12.06.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek? Karneler okuldan mı alınacak, nasıl verilecek 2021?
Karneler ne zaman verilecek? Karneler okuldan mı alınacak, nasıl verilecek 2021?Öğrencilerin gündeminde karneler ile ilgili detaylar bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde karneler ile ilgili bir açıklama yaptı. Peki karneler ne zaman verilecek?
11.06.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak?
Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? Haziran ayının ikinci haftası sona erdi. Milyonlarca öğrenci ise yıl sonu karneleri için meraklandı. Karneler ne zaman verilecek sorusunun cevabını Milli Eğitim Bakanlığı verdi. 2 Temmuz'a kadar devam edece olan telafi eğitim öncesinde karneler öğrencilere verilecek. Peki okullar ne zaman kapanacak, hangi tarihte karneler verilecek?
11.06.2021Gündem
‘35 kişilik sınıfta 5 kişi geldi’
‘35 kişilik sınıfta 5 kişi geldi’Koronavirüs salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında derslere çevrimiçi devam eden lise ve ortaokul öğrencileri, dün okullarına giderek sınıfta ders başı yaptı. Öğrenciler derslere maskeli katıldı. Lise öğrencisi Melika Namazı ‘Okulun ilk günü kötüydü, çok sıkıcı geçti. 35 kişilik sınıfta 5 kişi gelmişti’ dedi.
8.06.2021Eğitim
Talep edene basılı karne verilecek
Talep edene basılı karne verilecekMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020-2021 eğitim  öğretim yılı 2. dönem için karne, teşekkür ve takdir belgelerini 18 Haziran’da elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açacak. Talep eden velilere basılı karne de verilebilecek. Bu yıl, Kovid-19 salgını nedeniyle okula devamda gönüllük esas alındığı için 2020-2021 eğitim yılıyla sınırlı olmak üzere öğrencilerin devam - devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak.
5.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

mebkarnene zaman2021eğitim

Karneler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.