Kartel

Kartel

Son dakika kartel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kartel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kartel haber sayfamızda...

Kartel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 327 kartel haberi bulunmuştur.
Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştı
Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştıRekabet Kurumu'nun 2019 ve 2020'de yürüttüğü faaliyetlerin tüketici refahına sağladığı fayda yıllık ortalama 5 milyar lirayı, toplamda ise 10 milyar lirayı geçti.
6.03.2021Ekonomi
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde
Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini anlattı: Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimdeEski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı Demirel tarafından bana ve Sayın Erbakan'a, 'Asker ayakta' şeklinde mesajlar iletilmeye başlandı. Hatta bu tehditler öyle boyutlara geldi ki evlatlarım, ailem hedefteydi. 'Ne yapacaksanız bana yapın, ipim cebimde' dedim." ifadelerini kullandı.
28.02.2021Siyaset
Son dakika: Fiyatı yüzde 50 arttı! Çözüm aranıyor...
Son dakika: Fiyatı yüzde 50 arttı! Çözüm aranıyor...Dünyada artan hammadde fiyatları pek çok üründe ambalaj fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Gıda ürünlerinde de paket maliyetinin arttığı hesaplanıyor. Sektör temsilcileri önerilerini bakanlıklar ile paylaşıyor, plastikteki ‘suni balona’ çözüm aranıyor
28.02.2021Ekonomi
Son dakika: Ve ABD duyurdu... Dünyada son haber!
Son dakika: Ve ABD duyurdu... Dünyada son haber!Son dakika haberlere göre, kocası dünyanın en ünlü suçlusu! ABD Adalet Bakanlığı, sadece birkaç saat önce dünyaya ilan etti. Son dakika haberine göre, El Chapo lakaplı Meksikalı uyuşturucu örgütünün elebaşı Joaquin Guzman'ın eşi Emma Colonel Aispuro tutuklandı.
23.02.2021Dünya
Meksika'da çantaların içinden insan kalıntıları çıktı
Meksika'da çantaların içinden insan kalıntıları çıktıJalisco'ya bağlı Zapopan'da bulunan çantalar kemiklerin incelenmesi için Adli Tıp'a gönderildi, bölgede Meksika'nın en ürkütücü karteli Jalisco Yeni Nesil hakim.
13.02.2021Dünya
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandı
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandıYıllık 70 milyar kazanan örgütü yöneten dünyanın en çok aranan suçlularından Tse Chi Lop, Tayvan'dan Çin'e giden uçak seferinde Amsterdam'daki aktarma sırasında yakayı ele verdi.
24.01.2021Dünya
Kartel Nedir? Kartel Oluşturma Ne Anlama Gelir?
Kartel Nedir? Kartel Oluşturma Ne Anlama Gelir?Günümüzde pek çok işletme ve firma bulunmaktadır. Firmalar içerisinde büyük rekabetler oluşur. Burada kartel kavramı ortaya çıkmaktadır. Kartel kavramının ne olduğu meral edilen konulardan birisidir. Peki, kartel nedir? Kartel oluşturma ne anlama gelir? Sizlere kartelin tanımını ve kartel oluşturmanın ne demek olduğun sizlere detaylıca derledik.
Rekabet Kurumu Başkanı Küle'den 'reform' açıklaması
Rekabet Kurumu Başkanı Küle'den 'reform' açıklamasıRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, rekabet kurumlarının reformları uygulamalara yansıtmasının önemine dikkati çekerek, birbiriyle iltisaklı meselelere tüketici refahı odaklı cevap verdiklerini söyledi.
15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Şok görüntüler yayıldı! Yüzü göründü...
Son dakika... Şok görüntüler yayıldı! Yüzü göründü...Sosyal medyadaki dekolteli ve silahlı görüntüleriyle gittikçe ünlenen, yüzünü emojilerle kapatan genç kadının son videosunda yalnızca sesi duyuluyordu. Ancak söyledikleri savaşı yeni bir boyuta taşıdı.
4.12.2020Dünya
Meksika eski bakan Luna'nın ABD'de değil kendi ülkesinde yargılanmasını istiyor
Meksika eski bakan Luna'nın ABD'de değil kendi ülkesinde yargılanmasını istiyorMeksika, 'ABD’nin bir uyuşturucu çetesini koruduğu' gerekçesiyle yargıladığı Eski Kamu Güvenliği Bakanı Garcia Luna’yı kendi ülkesinde yargılamak istediğini bildirdi.
30.11.2020Dünya
Kadın siyasetçinin paylaşımı olay yarattı!
Kadın siyasetçinin paylaşımı olay yarattı!Kartel savaşları nedeniyle on binlerce kişiyi uyuşturucuya kurban veren ülkede, bir siyasetçinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım olay yarattı.
24.11.2020Dünya
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktı
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktıMeksika'da geçen yıl Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı bir ailenin 9 üyesinin öldürülmesiyle ilgili olarak bir kişinin daha yakalandığı bildirildi. BBC'nin Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre, "La Linea" uyuşturucu karteliyle bağlantılı, eski polis memuru olduğu düşünülen bir kişi gözaltına alındı.
24.11.2020Dünya
'Bücür'ün oğullarından şeytani plan! Para karşılığı örgüte katıyor
'Bücür'ün oğullarından şeytani plan! Para karşılığı örgüte katıyorMeksika'nın ünlü uyuşturucu baronu “El Chapo” (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman’ın oğlullarının, ülkenin kuzey sınırlarındaki uyuşturucu rehabilitasyon merkezindeki gençleri parayla örgüte kattığı ortaya çıktı.
10.11.2020Dünya
Meksika'da hafta sonu 114 kişi cinayete kurban gitti
Meksika'da hafta sonu 114 kişi cinayete kurban gittiMeksika'da geçen hafta sonu ülkenin çeşitli kentlerinde çıkan şiddet olaylarında 114 kişinin cinayete kurban gittiği bildirildi.
12.10.2020Dünya
Araba parçası üreticilerine ‘kartel’ cezası
Araba parçası üreticilerine ‘kartel’ cezasıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, arabaların kapı ve cam sistemlerini üreten firmalara kartel oluşturarak rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 18 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.
5.10.2020Otomobil
AB'den araba parçası üreticilerine kartel cezası
AB'den araba parçası üreticilerine kartel cezasıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, arabaların kapı ve cam sistemlerini üreten firmalara kartel oluşturarak rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 18 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.
29.09.2020Uzmanpara
Meksika’da bara silahlı saldırı: 11 ölü
Meksika’da bara silahlı saldırı: 11 ölüMeksika'nın Guanajuato eyaletinde bir bara düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti.
28.09.2020Dünya
Escobar'ın yeğeni duvarın içinde 18 milyon dolar buldu!
Escobar'ın yeğeni duvarın içinde 18 milyon dolar buldu!Plastik poşetlere saklanmış paranın yanı sıra bir altın kalem, uydu telefonları, daktilo, bir kamera ve bir de tab edilmemiş bir rulo fotoğraf duvarın içindeydi.
26.09.2020Dünya
Rekabet Kurumu'ndan kartellere "oyunu kuralına göre oynayın" mesajı
Rekabet Kurumu'ndan kartellere "oyunu kuralına göre oynayın" mesajıRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, tekel ve kartellere karşı tüketicilerin refahını korumak için kamu spotu hazırladıklarını belirterek, "Rekabet, tüketiciyi koruyan gizli bir kahraman gibidir, bu mesajı kamuoyu ve tüketicilerle etkili biçimde paylaşabilmek adına kamu spotu yaptırma fikrini benimsedik." dedi.
5.09.2020Ekonomi
Son dakika... Ölüm emri verildi: Kan gölüne döndü!
Son dakika... Ölüm emri verildi: Kan gölüne döndü!Gelen son dakika haberine göre, Meksika'daki uyuşturucu savaşları iyice kızıştı. Göklerin Efendisi lakabıyla da tanınan, suç makinesi uyuşturucu baronu Amado Carrillo'nun 35 yaşındaki çete lideri oğluna suikast düzenlendi. Suikastın ardındaki isimler de yabancı değil. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
18.08.2020Dünya
Meksika'da yol kenarına atılmış cesetler bulundu
Meksika'da yol kenarına atılmış cesetler bulunduYeryüzünün en tehlikeli ülkeleri arasında başı çeken Meksika'da, kurşunlanan yedi erkeğin kartel savaşının yeni kurbanları olduğu tahmin ediliyor.
9.08.2020Dünya
Son dakika haberleri... Dünya bu görüntüleri konuştu! Tam bir yıl sonra...
Son dakika haberleri... Dünya bu görüntüleri konuştu! Tam bir yıl sonra...Yeryüzünün en ünlü suçlusu 'El Chapo-Bücür' lakaplı Joaquin Guzman'ın hapishaneden ikinci kez firar ettikten sonra memleketi Sinaloa'da yakalanmıştı. Son dakika haberine göre, ömür boyu hapis cezasını çekmekte olan azılı uyuşturucu baronu, yeni adımıyla yine dünyayı sarsmaya hazırlanıyor.
23.07.2020Dünya
Son dakika: Sokaklarda korku ve dehşet! Koronavirüsten sonra kartel kabusu...
Son dakika: Sokaklarda korku ve dehşet! Koronavirüsten sonra kartel kabusu...Beyaz koruyucu kıyafetler giyiyorlar ve özellikle geceleri ortaya çıkıyorlar. Evden dışarı adımını atanlar ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Son dakika haberine göre, şimdiye kadar en az dokuz kişi bu sebeple hayatını kaybetti. Ülkede panik havası hakim. Halk çaresiz.
17.07.2020Dünya
Kayıp öğrencilerden birinin daha kalıntılarına ulaşıldı
Kayıp öğrencilerden birinin daha kalıntılarına ulaşıldıMeksika tarihinin en karanlık olayları arasında yer alan 43 üniversite öğrencisinin gözaltında kaybolmasında, yeni bir gelişme var. Bulunan bir kemik parçasının 2014'ten bu yana haber alınamayan öğrencilerden birine ait olduğu DNA testiyle kesinleşti.
8.07.2020Dünya
Son dakika... Bunun adı katliam! 24 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
Son dakika... Bunun adı katliam! 24 kişi öldü, 7 kişi yaralandıYeryüzünün en tehlikeli ülkesinden gelen haberler yine kan dordurdu. Uluslararası haber ajansları Reuters ve AP, bakmanın cesaret istediği fotoğrafları art arda servis etti. Korkunç saldırıda 24 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı.
2.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MeksikakartelABDuyuşturucuEl Chapo Guzman

Kartel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.