Kartel

Kartel

Son dakika kartel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kartel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kartel haber sayfamızda...

Kartel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 387 kartel haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
ABD belgelerine girdi! Düğününde sahneye çıkmayan şarkıcıyı öldürdü
ABD belgelerine girdi! Düğününde sahneye çıkmayan şarkıcıyı öldürdüSinalo Karteli'ni yöneten El Chapo'nun oğlu Ovidio Guzman'ın ölüm emrini verdiği şarkıcıların listesi, Meksika medyası tarafından daraltıldı.
22.12.2021Dünya
Son dakika... Ünlü oyuncuya suikast! Oğlunu beklerken öldürüldü
Son dakika... Ünlü oyuncuya suikast! Oğlunu beklerken öldürüldüMeksikalı aktris Tania Mendoza, kurşunlara hedef olduğunda bir futbol akademisinin kapısında 11 yaşındaki oğlunu bekliyordu. Resmi verilere göre, Meksika'da her gün en az 10 kadın öldürülüyor. El Pais, Mendoza'nın yalnızca Morelos eyaletinde son 24 saatte öldürülen üç kadından biri olduğunu belirtiyor.
17.12.2021Dünya
Üstü çıplak bağladılar! Alınlarına ve göğüslerine yazılanlar şoka uğrattı
Üstü çıplak bağladılar! Alınlarına ve göğüslerine yazılanlar şoka uğrattıBirkaç kişinin, yüzleri süper kötü adam Joker gibi boyanarak elektrik direklerine bağlanmış halde bulunması ülkeyi hayrete düşürdü. Suçlarını kabul eden saldırganlar polise yalvarırken, göğüslerine ve yüzlerine de bazı ifadeler yazılması olayın gizemini büyüttü.
24.11.2021Dünya
Meksika'da kartel vahşeti! Üst geçide asılmış cesetler bulundu
Meksika'da kartel vahşeti! Üst geçide asılmış cesetler bulunduAmerikan Associated Press (AP) haber ajansı, uyuşturucu kartellerinin savaştığı ülkeden şoke edici fotoğrafları dünyaya geçti. Üst geçitteki cesetlerin bazıları çıplak.
19.11.2021Dünya
El Mencho'nun eşi yakalandı
El Mencho'nun eşi yakalandıMeksika'da güvenlik güçlerinin, arananlar listesinin başındaki uyuşturucu karteli El Mencho’nun eşini tutukladığı bildirildi. BBC'nin haberine göre, Meksika Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, kartel liderinin eşi Rosalinda Gonzalez’in Zapopan şehrinde tutuklandığı aktarıldı.
17.11.2021Dünya
ABD kartel liderlerine 5 milyon dolar ödül koydu
ABD kartel liderlerine 5 milyon dolar ödül koyduABD hükümeti, uyuşturucu çetesi lideri 4 Meksikalının yakalanması için 5 milyon dolar ödül koydu. Ödül konulanlar arasında Salgueiro-Nevarez ailesinden 3 kişinin yanı sıra ABD’de tutuklu bulunan "El Chapo" lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın erkek kardeşi Aureliano Guzman-Loera da yer aldı.
6.11.2021Dünya
Rekabet Kurumu Başkanı zincir marketlere verilen cezayı ilk kez değerlendirdi
Rekabet Kurumu Başkanı zincir marketlere verilen cezayı ilk kez değerlendirdiRekabet Kurumu (RK) Başkanı Birol Küle, Rekabet Kurulu tarafından zincir marketlere kesilen 2,7 milyar liralık rekor cezanın fahiş fiyat artışından değil, kartelleşme suçundan verildiğini belirterek, "Her şey usulüne uygun şekilde yapılmıştır. Yakın tarihte aynı pazarda, aynı türde ihlalin tespit edildiği diğer bazı rekabet otoriteleri tarafından yüzde 3'ten yüzde 7'ye kadar para cezası uygulanmıştır." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Son dakika... Beş yıldızlı otelde silahlı saldırı!
Son dakika... Beş yıldızlı otelde silahlı saldırı!Son dakika haberlere göre, plajda makineli tüfek seslerinin duyulmasıyla yüzlerce tatilci panik halinde otele doğru koştu, bazıları kendilerini otel odalarına kilitledi. Dünya, Meksika'daki bir otelde yaşanan kartel savaşını konuşuyor.
5.11.2021Dünya
Meksika'da bir gazeteci daha öldürüldü
Meksika'da bir gazeteci daha öldürüldüDünyanın en tehlikeli ülkeleri listesinde üst sıralarda yer alan Meksika'da, foto muhabiri Alfredo Cardoso silahlı saldırıya uğradı. Dört günde ikinci gazeteci cinayetinin işlendiği Meksika'da, son 21 yılda 130'u aşkın medya mensubu hayatını kaybetti.
1.11.2021Dünya
‘BİM hiçbir zaman müşteriyi aldatmadı’
‘BİM hiçbir zaman müşteriyi aldatmadı’Rekabet Kurumu tarafından beş zincir markete ve bir tedarikçi şirkete, “kartel” oluşturdukları iddiasıyla ciroları oranında ceza verilmesi üzerine BİM’den, “Hiçbir zaman müşterimizi aldatmadık, 25 yıldır enflasyonun düşmesine katkıda bulunduk” açıklaması geldi.
31.10.2021Ekonomi
Zincir marketler hakkındaki rekabet soruşturmasında sözlü savunma toplantısı yapıldı
Zincir marketler hakkındaki rekabet soruşturmasında sözlü savunma toplantısı yapıldıRekabet Kurulu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde zincir marketlerle bunların tedarikçileri konumundaki üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüsler hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında sözlü savunma toplantısı gerçekleştirildi.
28.10.2021Ekonomi
Zincir marketlerden ‘fahiş fiyat’ savunması
Zincir marketlerden ‘fahiş fiyat’ savunmasıRekabet Kurumu, koronavirüs sürecinde haksız ve fahiş fiyat uygulamaları gerekçesiyle zincir marketler ve tedarikçi firmaların temsilcilerinden sözlü savunma aldı. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti yapan zincir marketler ile bunların tedarikçileri olan üretici ve toptancıların fiyatlama davranışlarının soruşturulduğunu söyledi.
28.10.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Kadın 'El Chapo' La Patrona ile tanışın!
Son dakika haberler... Kadın 'El Chapo' La Patrona ile tanışın!Belediye başkanı olmak için düzenlediği mitingde katliam yaşandı, sınırdaki küçük ilçede acımasız bir imparatorluk kurdu. İki kez hapisten kaçınca 'El Chapo' lakabı takıldı.
27.10.2021Dünya
Son dakika... İade ediliyor! Dünya dondu kaldı
Son dakika... İade ediliyor! Dünya dondu kaldı22 helikopter havalandı, 500'den fazla asker bir kasabadaki kır evini bastı. Evde, dünyanın en tehlikeli suçlusu vardı. Yakalanan Otoniel'in ABD'ye iade kararı, gündeme bomba gibi düştü.
25.10.2021Dünya
Escobar'dan bu yana en büyük darbe: Otoniel yakalandı
Escobar'dan bu yana en büyük darbe: Otoniel yakalandıKolombiya'da en çok aranan uyuşturucu kaçakçılarından "Otoniel" lakaplı Dairo Antonio Usuga, asker ve polisin ortak operasyonuyla gözaltına alındı. Ülkenin kuzeybatısındaki Necocli kasabasında, "Osiris" adı verilen operasyonda ele geçirilen Clan del Golfo örgütünün elebaşı Otoniel, askerler tarafından helikopterle götürüldü.
24.10.2021Dünya
'Türk baron' 2 ay rehin kaldı! Yatak odasına özel asansör, milyonluk hediyeler...
'Türk baron' 2 ay rehin kaldı! Yatak odasına özel asansör, milyonluk hediyeler...Ankara merkezli uyuşturucu operasyonu, Kolombiya’daki Cali Karteli’nden Türkiye’ye uzanan kokain rotasını ortaya çıkardı. Kokain, çiçek, muz ve kahve kolileri arasında uçakla Kolombiya, ABD ve Hollanda rotasını izleyerek Türkiye’ye getiriliyordu. Gemilerle sevkiyatı yapılan kokain ise İtalya üzerinden Mersin Limanı’na ulaşıyordu.
3.10.2021Gündem
Son dakika: Böyle infaz görülmedi! 20 kişi birden...
Son dakika: Böyle infaz görülmedi! 20 kişi birden...20 erkeği dizlerinin üstüne çöktürüp yan yana dizdiler. Elinde silahla teker teker yanlarına gelen bir adam, teker teker hepsinin adını, patronunun kim olduğunu ve ne yaptığını sordu. Görüntüler ortaya çıkar çıkmaz infial yarattı.
1.10.2021Dünya
Zam varsa inşaat yok
Zam varsa inşaat yokTorbalılı müteahhitler girdi maliyetlerine dikkat çekmek için inşaatları 15 gün durdurdu
20.09.2021Ege
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyorRekabet Kurumu, açık ve ağır ihlaller haricinde rekabeti ihlal eden teşebbüs ve teşebbüs birliklerinin taahhüt sunmalarına imkan sağlarken, uygulamanın hayata geçtiği 24 Haziran 2020'den bugüne kadar 5 şirket hakkında açılan soruşturmayı verdikleri taahhüt neticesinde sonlandırdı.
10.09.2021Ekonomi
Çimentoya ‘Rekabet’ takibi
Çimentoya ‘Rekabet’ takibiRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, son dönemde fiyat artışlarıyla gündeme gelen çimento sektörüyle ilgili kamuoyunda bazı eksik ve yanlış bilgiler yer aldığını belirterek, “Çimento sektöründe bu yılın dördüncü ayında başlamış kapsamlı bir soruşturma sürüyor” dedi. Çimento sektöründeki kartel iddialarına ilişkin değerlendirmede bulunan Küle, “Gerek tarafların savunma haklarının etkin kullanılması gerekse de sağlıklı analizlerin yapılması adına biliyorsunuz soruşturma süreçleri sözlü savunma toplantısı ve nihai karara kadar gizli sürüyor” diye konuştu. Küle, konuya ilişkin 20 Nisan 2021’de bir duyuru yayımladıklarını da anımsatarak, “Web sitemizden herkes bu duyuruya ulaşabilir” dedi.
1.09.2021Ekonomi
Kovid-19 sürecinde fiyatı artan ürünler Rekabet Kurulu'nun takibinde
Kovid-19 sürecinde fiyatı artan ürünler Rekabet Kurulu'nun takibindeRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, son dönemde fiyat artışlarıyla gündeme gelen çimento sektörüyle ilgili kamuoyunda bazı eksik ve yanlış bilgiler yer aldığını belirterek, "Çimento sektöründe bu yılın dördüncü ayında başlamış kapsamlı bir soruşturma sürüyor." dedi.
31.08.2021Ekonomi
İnhisar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İnhisar Sistemi Ne Demek?
İnhisar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İnhisar Sistemi Ne Demek?Hasr kökünden türetilmiş olan inhisar kelimesi, dilimize Arapçadan geçmiştir. Hasretmek, bir yere ayırmak, bir yerde toplamak manasına gelirken inhisar, belli bir yerde ya da bir kişinin elinde toplanmış olan demektir. Sadece birine mahsus kılınmış özellikler de inhisar olarak nitelendirilir. İnhisar ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? İnhisar sistemi ne demek tüm detayları ile derledik.
12.08.2021Eğitim
AB'den Volkswagen ve BMW'ye ceza
AB'den Volkswagen ve BMW'ye cezaAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, temiz emisyon teknolojisinin yayılmasını önlemek için iş birliği yaparak AB’nin tekelcilik karşıtı kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Volkswagen ve BMW'ye yaklaşık 875 milyon 189 bin euro para cezası verildiğini bildirdi.
8.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Ceset tarlası! Ölü sayısı 34'e yükseldi
Son dakika: Ceset tarlası! Ölü sayısı 34'e yükseldiÖğleden sonra başlayan çatışma birkaç saat sürdü. Ağır silahlar sustuğunda ortalık tam anlamıyla kan gölüne dönmüştü. Dünya daha üç gün önce köprüden çıplak halde sallandırılan polisin haberiyle çalkalanmışken, delik deşik edilmiş 18 cesedin kan gölü içinde yatarken bulunması şok etkisi yarattı. Aradan bir gün geçmeden ise katliamın boyutunun çok daha büyük olduğu ortaya çıktı.
27.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kartel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.