Karting

Karting

Son dakika Karting haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Karting gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Karting haber sayfamızda...

Karting

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 211 karting haberi bulunmuştur.
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kala
Serhan Acar yazdı: Formula 1’e bir kalaFormula 2’de yarışan ilk Espor sürücüsü olmayı başaran Cem Bölükbaşı’nın hikayesi, arabalara ve hıza olan ilgisini fark eden ailesinin yönlendirmesiyle, 5 yaşında motokros yarışları ile başladı. 2004’te 6 yaşındayken ilk şampiyonluğuna ulaştı.
16.01.2022Motor Sporları
Şampiyonlar pisti
Şampiyonlar pistiİzmir Park Yarış Pisti’nde antrenman yapan Türk sporcular, son 6 ayda dünya şampiyonalarında 98 kupa aldı. Milli sporcu ve ileri sürüş eğitmeni Ümit Ülkü, “İzmir Park, ülkemizin adını spor tarihine altın harflerle yazdırdı” dedi.
21.12.2021Ege
Serhan Acar yazdı: Unutulmaz sezon yeni şampiyon!
Serhan Acar yazdı: Unutulmaz sezon yeni şampiyon!Formula 1 tarihinin belki de en farklı sezonlarından birine tanıklık etti motorsporseverler. Lewis Hamilton-Max Verstappen çekişmesi her anıyla keyif verirken şampiyonu son yarış değil, son tur belirledi.
19.12.2021Motor Sporları
ÖZEL | Ünlü pilot Ayhancan Güven: "Hayalimi gerçekleştirdim"
ÖZEL | Ünlü pilot Ayhancan Güven: "Hayalimi gerçekleştirdim"Türkiye'nin en büyük amatör karting şampiyonası Red Bull Kart Fight'ta final heyecanı İstanbul'da yaşandı. Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, final öncesinde yaptığı gösteri sürüşüyle katılımcılara sürüş teknikleri konusunda mini bir şov yaptı. Gösteri sonrası Güven Skorer'den Nergis Aşkın'a açıklamalarda bulundu.
16.11.2021Diğer Sporlar
Ünlü pilot Ayhancan Güven karar aşamasında! "Hayalimi gerçekleştirdim"
Ünlü pilot Ayhancan Güven karar aşamasında! "Hayalimi gerçekleştirdim"Türkiye'nin en büyük amatör karting şampiyonası Red Bull Kart Fight'ta final heyecanı İstanbul'da yaşandı. Şampiyonluğa Emre Özcan Karademir ulaşırken, Yüksel Berkay Erdem ikinci ve Roy Arhanyan üçüncü sırayı elde etti. Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, final öncesinde yaptığı gösteri sürüşüyle katılımcılara sürüş teknikleri konusunda mini bir şov yaptı. Gösteri sonrası Güven Skorer'e açıklamalarda bulundu.
16.11.2021Motor Sporları
Red Bull Kart Fight’ta Türkiye’nin en hızlısı belli oldu
Red Bull Kart Fight’ta Türkiye’nin en hızlısı belli olduTürkiye’nin en büyük amatör karting şampiyonası olan Red Bull Kart Fight, 10 yıl aradan sonra hızlı bir dönüş yaptı. TOSFED ortaklığında düzenlenen turnuvanın şampiyonu İstanbul’daki Tuzla Karting Park’ta belli oldu. Türkiye’nin 15 şehrindeki 20 noktada düzenlenen elemeler sonunda finale katılmaya hak kazanan 20 genel, 20 üniversiteli katılımcı arasındaki heyecan dolu mücadele sonunda Emre Özcan Karademir 2021 Red Bull Kart Fight şampiyonu oldu. Büyük finalde Türkiye’nin en önemli motor sporları pilotlarından biri olan Red Bull sporcusu Ayhancan Güven de bir gösteri yarışı yaptı.
15.11.2021Motor Sporları
Serhan Acar yazdı: Türk sporcular Avrupa sahnesinde
Serhan Acar yazdı: Türk sporcular Avrupa sahnesindeOtomobil sporlarında arka arkaya gelen kupalar, podyumlarda İstiklal Marşı’mızın çalınması, hem ülke olarak gururlanmamızı hem de genç yeteneklerimiz sayesinde sporun geleceğine güvenle bakmamızı sağlıyor.
14.11.2021Motor Sporları
Ayhancan Güven Red Bull Kart Fight’ta piste çıkacak
Ayhancan Güven Red Bull Kart Fight’ta piste çıkacakTürkiye’nin en büyük amatör karting şampiyonası olan Red Bull Kart Fight’ın İstanbul’da gerçekleştirilecek Türkiye Finali’ne sürpriz bir isim konuk olacak. Kariyerine karting ile başlayan ve Türkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından biri olarak gösterilen Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, finalde bir gösteri yarışı yapacak. TOSFED ortaklığında gerçekleştirilen turnuvanın finalinde Türkiye’nin 20 noktasından gelen en hızlı pilotlar Türkiye şampiyonu olmak için mücadele edecek. 20 pistte en hızlı tur süresini atan 1 genel ve 1 üniversiteli toplam 40 yarışçı, 14 Kasım’da Tuzla Karting Park’ta kupaya uzanmaya çalışacak.
12.11.2021Motor Sporları
Red Bull Kart Fight’ta pistlerin en hızlıları belli oluyor
Red Bull Kart Fight’ta pistlerin en hızlıları belli oluyorTürkiye’nin en büyük amatör karting şampiyonası olan Red Bull Kart Fight, 10 yıl aradan sonra hızlı bir dönüş yaptı. TOSFED ortaklığındaki turnuvanın Türkiye’nin 15 şehrindeki 20 noktada düzenlenen elemelerine binlerce kişi başvururken, Türkiye’nin en hızlısını bulmak için sona yaklaşıldı. 1 ay boyunca 20 noktanın her birinde Red Bull Kart Fight’a katılmak isteyen katılımcılardan en hızlı tur süresini atan 1 genel ve 1 üniversiteli yarışçı, 7 Kasım Pazar günü finale ismini yazdırmış olacak. Türkiye şampiyonunu belirleyecek büyük final ise 14 Kasım’da Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek. Türkiye şampiyonu, 2022 yılında Avusturya’daki Red Bull Ring Pisti’nde eşsiz bir motor sporları deneyimi yaşayacak.
6.11.2021Diğer
Erman Öner yazdı: Bisikletle özdeşleşen şehir
Erman Öner yazdı: Bisikletle özdeşleşen şehirSon yıllarda Sakarya şehri sıklıkla adından bisikletle söz ettiriyor. Durumun böyle olmasında başlıca etkenler şehrin bisiklete olan sevgisi ve bu spor uğrunda yapılan yatırımlar...
31.10.2021Diğer
Serhan Acar yazdı: Otomobil sporlarında yeniden gaza basıldı
Serhan Acar yazdı: Otomobil sporlarında yeniden gaza basıldı2010’ların başlarından itibaren adeta kan kaybeden otomobil sporları, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun 2015’ten bu yana attığı kararlı adımlar ve sistematik çalışmalar sayesinde yeniden yükseliş trendine girmiş vaziyette...
31.10.2021Motor Sporları
Pistte 4. randevu Ülkü Park’ta
Pistte 4. randevu Ülkü Park’taAVIS 2021 Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışları, 23-24 Ekim tarihlerinde İzmir Ülkü Park Pisti’nde organize edilecek. Kompleks yarışlarda yeni bir heyecanın daha yaşanmasında öncü olacak
22.10.2021Ege
Kart Fight’ta eleme heyecanı 15 şehirde devam ediyor
Kart Fight’ta eleme heyecanı 15 şehirde devam ediyorTürkiye’nin en büyük amatör karting şampiyonası olan Red Bull Kart Fight, 10 yıl aradan sonra hızlı bir dönüş yaptı. TOSFED ortaklığında gerçekleştirilen turnuvada Türkiye’nin 15 şehrindeki 20 noktada elemelere yüzlerce kişi başvururken, Türkiye’nin en hızlısını bulmak için heyecan da devam ediyor. 11 Ekim’de İstanbul, Kocaeli ve Şanlıurfa’da başlayan Red Bull Kart Fight elemleri, 7 Kasım’a kadar sürecek. 20 eleme sonunda katıldığı pistteki en hızlı süreyi elinde bulunduran 1 genel katılımcı ve 1 üniversiteli yarışçı finale ismini yazdırarak, 14 Kasım’da Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek dev finalde Türkiye Şampiyonu olmaya çalışacak. Türkiye şampiyonu ise Avusturya’daki Red Bull Ring Pisti’nde eşsiz bir motor sporları deneyimi yaşayacak.
20.10.2021Motor Sporları
Red Bull Kart Fight heyecanı Türkiye’nin dört bir yanında başladı
Red Bull Kart Fight heyecanı Türkiye’nin dört bir yanında başladıTürkiye’nin en büyük amatör karting şampiyonası olan Red Bull Kart Fight, 10 yıl aranın ardından yeniden Türkiye’nin en hızlı karting pilotunu belirlemek için start alıyor. TOSFED ortaklığında gerçekleştirilen dev turnuvada elemeler 11 Ekim’de İstanbul, Kocaeli ve Şanlıurfa’da başladı. 15 şehirde gerçekleştirilecek 20 eleme sonunda katıldığı pistteki en hızlı süreyi elinde bulunduran 1 genel katılımcı ve 1 üniversiteli yarışçı finale ismini yazdırarak, 14 Kasım’da Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek dev finalde Türkiye Şampiyonu olmaya çalışacak.
14.10.2021Motor Sporları
‘Amacımız ülkemizi  temsil etmek’
‘Amacımız ülkemizi temsil etmek’Spora verdiği desteklerle bilinen Bitci Teknoloji’nin yarış takımı BITCI Racing, bu hafta sonu Türkiye Pist Şampiyonası’nda şampiyonluk hedefi ile piste çıkıyor.
19.08.2021Cadde
Go-kart pistinde korkunç kaza! Bağırsakları yırtıldı
Go-kart pistinde korkunç kaza! Bağırsakları yırtıldıAntalya'da bir lunaparkta go-kart (karting) sporu yaparken kemeri yanlış bağlanan Furkan Özkaya (17), ölümden döndü. Bağırsakları yırtılan ve iç kanama geçiren Özkaya'ya, 6 saatlik ameliyatta yaklaşık 50 dikiş atıldı. Furkan ve ailesi, yetkililer ve çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
24.07.2021Haberler
Son dakika... Go-kart pistinde korkunç kaza! Bağırsakları yırtıldı
Son dakika... Go-kart pistinde korkunç kaza! Bağırsakları yırtıldıGelen son dakika haberine göre; Antalya'da bir lunaparkta go-kart (karting) sporu yaparken kemeri yanlış bağlanan Furkan Özkaya (17), ölümden döndü. Bağırsakları yırtılan ve iç kanama geçiren Özkaya’ya, 6 saatlik ameliyatta yaklaşık 50 dikiş atıldı. Furkan ve ailesi, yetkililer ve çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
24.07.2021Gündem
Kerem ve Leyla’dan pistte çifte gurur
Kerem ve Leyla’dan pistte çifte gururTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) faaliyet programında yer alan 2021 Türkiye Karting Şampiyonası’nın İzmir’de düzenlenen ikinci ayağı tampon tampona yarışlarla son buldu.
12.07.2021Ege
Yarışlar başladı
Yarışlar başladı2021 Türkiye Karting Şampiyonası ikinci ayak yarışları, Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından Çözüm Ortağı ana sponsorluğunda bugün ve yarın İzmir Ülkü Park Pisti’nde düzenleniyor.
10.07.2021Cadde
AudI RS3 LMS TCR VOSMER’de!
AudI RS3 LMS TCR VOSMER’de!Türkiye’de ilk kez piste çıkacak Audi TCR, Vosmer Otomotiv Bornova Audi showroomunda sergileniyor. 2021 Türkiye Pist Şampiyonası (TPŞ) yarışları ise 11-12 Temmuz’da Pınarbaşı Yarış Pisti’nde başlıyor
7.07.2021Ege
Otomobil sporlarında 2021 mahalli yarışma takvimi açıklandı
Otomobil sporlarında 2021 mahalli yarışma takvimi açıklandıTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), 2021 Demir Berberoğlu Sezonu mahalli yarışma takvimini duyurdu.
10.03.2021Motor Sporları
Otomobil sporlarının adresi İzmir
Otomobil sporlarının adresi İzmirTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), 2021 Demir Berberoğlu Sezonu yarış takvimini açıkladı.
13.02.2021Ege
Ali Türkkan: Yarışmak benim hayatım
Ali Türkkan: Yarışmak benim hayatımGenç ralli pilotu Ali Türkkan DHA'ya verdiği röportajda "Yarışmak bir hobi değil, tamamıyla hayatım. Avrupa'da bir iki yarışa katılmayı çok isteriz" dedi.
Türkiye gibi olsun!
Türkiye gibi olsun!Michael Schumacher’in efsaneleşen rekorunu egale eden Mercedes’in Büyük Britanyalı pilotu, Türkiye’deki gibi pistlerin artması gerektiğini belirtti, “Türkiye gibi yarışların takvimde daha fazla olması lazım. Bu tip pistlerde pilotlar kendini daha iyi gösterebilir” ifadelerini kullandı.
18.11.2020Futbol
Otomobil sporlarında 2020 şampiyona ve kupa turnuvaları başlıyor
Otomobil sporlarında 2020 şampiyona ve kupa turnuvaları başlıyorTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gerçekleştirilemeyen otomobil sporları organizasyonlarının 21 Kasım'dan itibaren 6 hafta boyunca Körfez Yarış Pisti ve çevresinde belirlenen parkurlarda düzenleneceğini duyurdu.
11.11.2020Motor Sporları

Benzer Haber Etiketleri

Karting ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.