Kato Dağı

Kato Dağı

Son dakika Kato Dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kato Dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kato Dağı haber sayfamızda...

Kato Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 651 kato dagi haberi bulunmuştur.
Tek başlarına yaşıyorlar,virüsten korkmuyorlar
Tek başlarına yaşıyorlar,virüsten korkmuyorlarVan'da terör olayları nedeniyle boşaltılan mahallelerine 11 yıl önce geri dönüp, bir bölümü yıkılan okula yerleşen Derviş (56) ve Ayşe Muhan (52) çifti, tek başlarına yaşam sürüyor. Elektrikleri olmadığı için gaz lambasıyla aydınlatma ihtiyaçlarını karşılayıp, sobanın üzerinde yemeklerini pişiren, pilli el radyosu ile de dünyadan haber alan Muhan çifti, salgın döneminde hiç maske takmadıklarını, koronavirüsten de korkmadıklarını söyledi.
10.04.2021Haberler
Murat Karayılan'ın alçak talimatı! Kan dondurdu...
Murat Karayılan'ın alçak talimatı! Kan dondurdu...Gara’da yakalanan 2 terörist verdikleri ifadede kan donduran detayları anlattı: "Murat Karayılan, örgütün Gara’daki elebaşlarıyla toplantı yaptı. Karayılan, o toplantıda mağaranın sorumlusu Ataman’a “Operasyon olursa hiç kimseyi sağ teslim etmeyin” diye emir verdi." İşte örgütte Gara ile ilgili yaşananlar ve bölgeye konuşlandırılan teröristlere örgüt elebaşı Murat Karayılan'ın verdiği alçak talimata ilişkin son dakika ayrıntıları...
25.02.2021Gündem
Kar yağdı dağda mahsur kaldılar
Kar yağdı dağda mahsur kaldılarŞırnak’ta kar yağışı etkili oldu, çoban ve keçi sürüsü dağda mahsur kaldı.
30.11.2020Gündem
Şırnak'ta lisanslı sporcu sayısı 4 yılda 4 kat arttı
Şırnak'ta lisanslı sporcu sayısı 4 yılda 4 kat arttıŞırnak'ta tesis edilen huzur ortamında çocuk ve gençler spora yöneldi, 4 yılda lisanslı sporcu sayısı 4 kat arttı.
12.11.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 436'ncı gün
HDP önündeki eylemde 436'ncı günDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 157 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi 436'ncı günde de devam ediyor. Usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli- Pülümür yolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Adil (20) için eylem yapan Cennet Kabaklı, "Benim oğlumu versinler. Oğlumu HDP aldı, PKK'ya verdi. Oğlumun suçu neydi? Vatani görevini yapmaya gitti. Annelerin evlatlarını versinler. Artık yüreğimiz yanmasın" dedi.
11.11.2020Gündem
MHP'de ilk! Şırnak'ta gerçekleştirildi
MHP'de ilk! Şırnak'ta gerçekleştirildiŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde uzun yıllar sonra oluşan huzur ortamının ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yoğun bir katılımla ilk ilçe kongresini yaptı.
15.10.2020Siyaset
Beytüşşebap'taki rafting yarışması sona erdi
Beytüşşebap'taki rafting yarışması sona erdiŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, terörden temizlenen Kato Dağı eteklerindeki Habur Çayı'nda 40 ilden gelen sporcuların katılımıyla yapılan Kotalı Rafting Türkiye Şampiyonası sona erdi.
10.10.2020Haberler
Terörden temizlenen Kato Dağı'ndaki rafting şampiyonası sona erdi
Terörden temizlenen Kato Dağı'ndaki rafting şampiyonası sona erdiŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, terörden temizlenen Kato Dağı eteklerindeki Habur Çayı'nda 40 ilden gelen sporcuların katılımıyla yapılan Kotalı Rafting Türkiye Şampiyonası sona erdi.
10.10.2020Gündem
Bakan Soylu'dan Yıldırım-1 Cudi operasyonu ile ilgili açıklama
Bakan Soylu'dan Yıldırım-1 Cudi operasyonu ile ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yıldırım-1 Cudi operasyonuna değinerek "Bugün Cudi’de, 15 Temmuzdaki en genç şehidimiz olan Halil İbrahim Yıldırım anısına başlattığımız 'Yıldırım-1 Cudi' operasyonu inşallah terör örgütüne sizin vurduğunuz gibi büyük bir darbeyi ortaya koyacaktır." dedi.
14.07.2020Gündem
Teröristlerin 'girilmez' dediği Kato Dağı'nda 150 metrekarelik Türk bayrağı göndere çekildi
Teröristlerin 'girilmez' dediği Kato Dağı'nda 150 metrekarelik Türk bayrağı göndere çekildiŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesindeki bir dönem ikinci Kandil olarak anılan ve teröristlerin 'girilmez' dediği Kato Dağı'nda 150 metrekarelik Türk bayrağı göndere çekildi.
19.05.2020Haberler
Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil
Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatilKar yağışı yurt genelinde devam ederken gelen bir son dakika haberine göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili haberleri gelmeye başladı. Salı günü birçok ilçede eğitim öğretime ara verildi. Meteoroloji'den yapılan son dakika kar uyarılarının arından, Erzincan, Diyarbakır, Bingöl, Van ve gibi illerde okullar tatil edildi.
5.02.2020Gündem
Soruşturmada gizlilik kararı
Soruşturmada gizlilik kararıŞırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Kovankaya köyünde oturan Keldanilerin Güneydoğu’daki son temsilcilerinden olan karı-koca Hurmuz ve Şimon Diril’den 11 Ocak’tan beri haber alınamıyor.
21.01.2020Gündem
Keldani çift 6 gündür kayıp
Keldani çift 6 gündür kayıpYok olmaya yüz tutmuş Keldanicenin son temsilcileri olan Hıristiyan aileler, bir bir bölgeyi terk ederken kalan az sayıdaki aile, topraklarında yaşamayı sürdürüyor.
17.01.2020Gündem
Geçitli Jandarma Karakolu'nun yeni binası açıldı
Geçitli Jandarma Karakolu'nun yeni binası açıldıHakkari'nin Kato Dağı yakınlarındaki Geçitli köyünde yapımı tamamlanan yeni karakol binası, törenle hizmete açıldı. Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, terörle mücadelede artık çok daha güçlü olduklarını söyledi.
26.11.2019Gündem
3 gün 3 gece sürdü! Aşiret düğününde geline takılan altının ağırlığı...
3 gün 3 gece sürdü! Aşiret düğününde geline takılan altının ağırlığı...Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde üç gün üç gece süren aşiret düğününde geline 1 kilo altın, damada ise 150 bin lira para takıldı. Terörün tamamen bitmesinin ardından ilk defa 2900 rakımlı Kato Dağı'nda gelin ve damat düğün resimleri çektirirken, kesilen 60 koyunun etinden ve 3 ton pirinçten hazırlanan kavurma ve pilav davetlilere ikram edildi.
16.10.2019Haberler
3 gün 3 gece sürdü! Aşiret düğününde geline takılan altının ağırlığı...
3 gün 3 gece sürdü! Aşiret düğününde geline takılan altının ağırlığı...Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde üç gün üç gece süren aşiret düğününde geline 1 kilo altın, damada ise 150 bin lira para takıldı. Terörün tamamen bitmesinin ardından ilk defa 2900 rakımlı Kato Dağı'nda gelin ve damat düğün resimleri çektirirken, kesilen 60 koyunun etinden ve 3 ton pirinçten hazırlanan kavurma ve pilav davetlilere ikram edildi.
16.10.2019Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye terör karşıtı politikalarında kararlıdır
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye terör karşıtı politikalarında kararlıdırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin 15 Temmuz’dan bu yana tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözdüğünü belirterek, "Türkiye terör karşıtı politikalarında en başından beri samimi ve kararlıdır. Önümüzdeki süreçte de YPG ve PKK süreçleri bu işin son darbesi olacak. Batı'nın üzerinden de sonra anlayacaklar büyük bir yük almış olacağız" dedi.
9.10.2019Siyaset
Terörün beli kırıldı! Kato Dağı etekleri cıvıl cıvıl
Terörün beli kırıldı! Kato Dağı etekleri cıvıl cıvılŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörün belinin kırılmasıyla Kato Dağı eteklerindeki Habur Çayı çevresi ziyaretçilerin akınına uğruyor.
17.08.2019Gündem
Terör bitti Kato Dağı etekleri Antalya sahillerine dönüştü
Terör bitti Kato Dağı etekleri Antalya sahillerine dönüştüŞırnak'ın Beytüşşebap ilçe sınırlarında Türkiye ile Kuzey Irak sıfır hattında bulunan ve bir zamanlar teröristlerin 'girilmez', 'küçük Kandil' olarak adlandırdıkları 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı etekleri, güvenlik kuvvetleri tarafından sürdürülen başarılı operasyonların ardından huzura kavuşunca silah sesleri yerini vatandaşların sevinç çığlıklarına bıraktı.
11.09.2019Haberler
İstanbul'dan oraya gelin gitti! Altınları zor taşıdı...
İstanbul'dan oraya gelin gitti! Altınları zor taşıdı...İstanbullu Meryem Aydemir, burada tanıştığı Şırnaklı Cüneyt Aydemir ile Beytüşşebap ilçesinde 3 gün 3 gece süren düğünle dünyaevine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı.
20.06.2019Gündem
İstanbul'dan oraya gelin gitti! Altınları zor taşıdı...
İstanbul'dan oraya gelin gitti! Altınları zor taşıdı...İstanbullu Meryem Aydemir, burada tanıştığı Şırnaklı Cüneyt Aydemir ile Beytüşşebap ilçesinde 3 gün 3 gece süren düğünle dünyaevine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı.
20.06.2019Gündem
Bayram tatili tercihlerini Feraşin Yaylası'ndan yana kullandılar
Bayram tatili tercihlerini Feraşin Yaylası'ndan yana kullandılarBayramda tatile gidemeyen vatandaşlar günlerini değerlendirmek için Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin Feraşin ve 2 bin 850 rakımlı Kato Dağı eteklerinde bulunan yaylalara akın etti. Şırnak’ta vatandaşlar, aileleriyle birlikte kentin gürültüsünden uzak yerleri tercih etti. Vatandaşların en çok tercih ettiği yerlerin başında güvenlik güçleri tarafından teröristlerden arındırılan Feraşin ve Kato Dağı eteklerinde bulunan yaylalar oldu. Vatandaşlar, adeta yaylalara hücum ederek uzun süren kış mevsiminin ardından çok özledikleri yaylaların keyfini doyasıya yaşadı. Şırnak ve çevre illerden gelen vatandaşlar Beytüşşebap Zümrüt Kaplıcasında geceleri çadır kurarak, Kato Dağı manzarasında yüzmenin keyfini de çıkarıyor. Gündüzleri ise yaylalara akın ediyor.Terör bitti vatandaşlar yaylalara akın etti Şırnak, Hakkari ve Van üçgeninde bulunan Feraşin yaylasında, benzersiz doğal güzellikleri ve temiz havasıyla, güvenlik güçlerinin başarılı terör operasyonları sonrası huzur hakim oldu. Güvenlik ortamın sağlandığı Feraşin yaylası, doğal güzellikleriyle görsel bir şölen sunarken, vatandaşlar temiz hava solumanın ve soğuk sularından içmenin mutluluğunu yaşadı.Feraşin yaylasına gezmek için gelen Selahattin Taşar, yaylanın doğa harikası bir yer olduğunu belirterek yetkililerin bir an evvel yolları onarıp tanıtıp buranın tanıtımını yapması gerektiğini söyledi. Taşar, "Bu yaylalar artık huzur yaylası diyebiliriz. Mevsimin bu ayında bile bir tarafı karlarla kaplı, bir tarafı yeşillik ve bir tarafı sular. Ben çok mutlu oldum. İnşallah bir daha terör sıkıntısı yaşamayız ve sürekli bu yaylalara rahat bir şekilde gelebiliriz" dedi.
11.09.2019Yaşam
‘S-400 konusunda geri adım atmayız’
‘S-400 konusunda geri adım atmayız’Bayram namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, S-400’ler konusunda “Bizim yaptığımız bir anlaşma var, kararlılığımız var. Geri adım atmak söz konusu değil. Eğer Rusya gibi (ABD’den) olumlu bir teklif gelirse biz Patriot’lar konusunda da adım atabiliriz” dedi.
5.06.2019Siyaset
Öldürülen terörist turuncu listede çıktı
Öldürülen terörist turuncu listede çıktıRamazan Bayramı dolayısıyla Şırnak’ta bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 Nisan’da Siirt’te etkisiz hale getirilen 6 teröristten birinin turuncu listede aranan Berfin Savuşkan kod adlı Rojda Koç olduğunu açıkladı.Ramazan Bayramı dolayısıyla Kato Dağı’nda bulunan Bakan Soylu, burada açıklama yaptı. Bakan Soylu, "30 Nisan 2019 tarihinde Siirt’in Baykan ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin turuncu kategoride yer alan Berfin Savuşkan kod adlı Rojda Koç olduğu tespit edilmiştir’’ dedi.
11.09.2019Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 açıklamasıS-400 anlaşması konusunda geri adım atmanın söz konusu olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika'nın terör örgütlerine verdiği silah desteği üzüntü verici" dedi.Ramazan bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanlığın birliğine , beraberliğine, vesile olmasını diliyorum. Çok farklı dönemde bayramımız kutladık. Tüm temennimiz ülkemizin birliğinin, beraberliğinin, daim olması. İçişleri Bakanımız Kato Dağı'nda jandarma genel komutanımızla beraber. Telefon görüşmesi yaptım. Pençe Harekatı'nı yürütmek üzere savunma bakanımız, kuvvet komutanlarımız sınır boylarında. Onlarla aynı aynı şekilde telefonda görüşme yaptık. Pençe Harekatı devam ediyor. En ufak bir sapma yok. Kararlı bir şekilde ediyor. Sonlandırana kadar da devam edecek" dedi.
11.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

şırnakkatobayramferaşinYayla

Kato Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.