Katolik Kilisesi

Katolik Kilisesi

Son dakika Katolik Kilisesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Katolik Kilisesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Katolik Kilisesi haber sayfamızda...

Katolik Kilisesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.362 katolik kilisesi haberi bulunmuştur.
Mardin'de farklı dinlerin temsilcileri iftar sofrasında buluştu! ' Bu iftar kardeşliğimizin iftihar tablosudur'
Mardin'de farklı dinlerin temsilcileri iftar sofrasında buluştu! ' Bu iftar kardeşliğimizin iftihar tablosudur' Mardin'de Müslüman, Ezidi, Ermeni ve Süryanilerin temsilcileri, düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, "Farklı etnik kökenden, dinlerden ve dillerden insanların bugün burada kardeşçe aynı sofrayı ve aynı duyguları paylaşması tüm dünyanın örnek alması gereken bir tablo." dedi.
24.03.2024 Gündem
Belçika’da her yıl binden fazla ‘şeytan çıkarma ayini’ yapılıyor: 'Hiçbir şey Hollywood filmlerindeki gibi değil'
Belçika’da her yıl binden fazla ‘şeytan çıkarma ayini’ yapılıyor: 'Hiçbir şey Hollywood filmlerindeki gibi değil' Belçika’da 'şeytan çıkarma' ayinlerine yönelik ilginin giderek arttığı belirtiliyor. Ülkenin en önemli “şeytan çıkarma noktası” haline gelen Averbode Manastırı’nda, yılda binden fazla ayin gerçekleştiriliyor.
18.03.2024 Dünya
CHP Şişli Adayı Şahan: Hepimiz yüzyıllardır aynı yemeklere kaşık çalıyoruz
CHP Şişli Adayı Şahan: Hepimiz yüzyıllardır aynı yemeklere kaşık çalıyoruz Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, farklı inanç grupları ile din temsilcilerini iftar sofrasında buluşturdu. Şahan “Bütün dinlerin ortak amacı; barış, adalet, demokrasi. Hepimiz yüzyıllardır aynı sofralarda, aynı yemeklere kaşık çalıyoruz” dedi.
13.03.2024 Gündem
Ukrayna, Papa'nın 'beyaz bayrak tavsiyesine' tepki olarak Vatikan elçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı
Ukrayna, Papa'nın 'beyaz bayrak tavsiyesine' tepki olarak Vatikan elçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı Papa Francesco'nun Ukrayna'ya, Rusya'ya karşı 'beyaz bayrak' çekme tavsiyesinde bulunmasının ardından Kiev yönetimi protesto amacıyla Vatikan'ın Büyükelçi konumudaki temsilcisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. Vatikan'ın başbakanı konumundaki Kardinal Pietro Parolin ise barış için ilk koşulun Rusya'nın saldırılara son vermesi olduğunu belirtti.
12.03.2024 Dünya
Hafızalardaki Antakya
Hafızalardaki Antakya Deprem, geride gezilecek değil ancak hatırlanabilecek bir Antakya bıraktı. Kent küllerinden yeniden doğana kadar, belleklerimizde yaşamaya devam edecek. Sonra bir gün tekrar parlayacak zengin tarihiyle.
19.02.2024 Arkeoloji
Sevgililer Günü neden 14 Şubat'ta kutlanır?
Sevgililer Günü neden 14 Şubat'ta kutlanır? 14 Şubat genel olarak romantik aşkın kutlandığı bir gün olarak akıllara kazınsa da bazı çevreler için 'ihtiyaç dışı tüketimi teşvik eden Kapitalizmin oyunu' olarak görülüyor. Peki, Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı ve neden 14 Şubat'ta kutlanılıyor?
14.02.2024 Dünya
Bakanlık kolları sıvadı! Tarihin ışığı tekrar parlayacak
Bakanlık kolları sıvadı! Tarihin ışığı tekrar parlayacak Depremde yıkıma uğrayan tarihi yapılar Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen özel restorasyon projeleriyle yeniden ayağa kaldırılıyor.
6.02.2024 Kültür Sanat
Bir hafta önce keşif yapmışlar
Bir hafta önce keşif yapmışlar Santa Maria Kilisesi’ne pazar günü düzenledikleri silahlı saldırıda bir kişiyi öldürüp, silahları tutukluk yapınca katliam amaçlarına ulaşamayan teröristlerin bir hafta önce kilisenin etrafında keşif çalışması yaptıkları da ortaya çıktı....
31.01.2024 Gündem
'Vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını üzmüştür'
'Vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını üzmüştür' Santa Maria Kilisesi'nde yaşanan silahlı saldırı olayıyla ilgili basın mensuplarının soruları üzerine konuşan Katolik Kilisesi ve Vatikan avukatı Afşin Hatipoğlu, "Ayin sırasında meydana gelen bu vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını derinden üzmüştür" dedi.
28.01.2024 Haberler
'Vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını üzmüştür'
'Vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını üzmüştür' Santa Maria Kilisesi'nde yaşanan silahlı saldırı olayıyla ilgili basın mensuplarının soruları üzerine konuşan Katolik Kilisesi ve Vatikan avukatı Afşin Hatipoğlu, "Ayin sırasında meydana gelen bu vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını derinden üzmüştür" dedi.
28.01.2024 Gündem
Almanya'daki Protestan Kilisesi'nde cinsel istismar skandalı! 9 binden fazla mağdur var
Almanya'daki Protestan Kilisesi'nde cinsel istismar skandalı! 9 binden fazla mağdur var Almanya'daki Protestan Kilisesi'nin talebi üzerine hazırlanan raporda, Protestan Kilisesi'nde 1946’dan bu yana 9 binden fazla genç ve çocuğun cinsel istismara uğradığının tahmin edildiği belirtildi.
25.01.2024 Dünya
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Sudan, Afrika kıtasının kuzeydoğusunda yer alır. 1.886.000 kilometre kare yüz ölçümüne sahip olan ülke, Afrika'nın en büyük 3. ülkesidir. Ülke, 2011 yılında ''Güney Sudan'' ve ''Kuzey Sudan'' olarak ikiye bölündü. Sudan'ın nüfusu ne kadar, başkenti neresi? Sizler için derledik.
3.01.2024 Dünya
Saint Lucia Hakkında Bilgiler; Saint Lucia Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Saint Lucia Hakkında Bilgiler; Saint Lucia Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Saint Lucia 43 km uzunluğunda ve en çok 23 km genişliğe sahip bir ada eyaletidir. Küçük Antiller’deki Windward grubunun ikinci en büyük eyaletidir ve Martinik’in 39 km güneyiyle Saint Vincent’ın yaklaşık 34 km kuzey doğusunda yer almaktadır. İşte, Saint Lucia hakkında tüm merak edilenler.
3.01.2024 Dünya
Ürdün Hakkında Bilgiler; Ürdün Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Ürdün Hakkında Bilgiler; Ürdün Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Ürdün, Asya kıtasında yer alan bir Arap ülkesidir. Toplam 16 ülkeyi kapsayan Orta Doğu'da bulunan ülkenin resmi adı Ürdün Haşimi Krallığı'dır. Tarih antik çağlara kadar uzanan ülke 25 Mayıs 1946 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Ürdün'ün başkenti neresi, para birimi nedir? Sizin için derledik.
2.01.2024 Gündem
Vatikan Hakkında Bilgiler; Vatikan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Vatikan Hakkında Bilgiler; Vatikan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünya üzerinde yüzlerce ülke vardır. Her ülkenin kendine ait özellikleri bulunur. Birçok insan dünya üzerindeki ülkeleri görmek için seyahatler düzenlemek ister. Özellikle çevresinden başlayarak uzak ülkeleri ziyaret etmek birçok insanın hayalidir. Dünya üzerinde bulunan oldukça önemli olan, Vatikan’da turistik ülkelerden biri olarak karşımıza çıkar. Hıristiyanlık için de çok büyük bir öneme sahip olan Vatikan birçok kişinin ziyaret etmek istediği ülkelerin başında gelir. Vatikan ile ilgili detayları derledik.
2.01.2024 Gündem
14 Şubat Sevgililer Günü hangi gün? 14 Şubat 2024 hangi güne denk geliyor? İşte takvim
14 Şubat Sevgililer Günü hangi gün? 14 Şubat 2024 hangi güne denk geliyor? İşte takvim 14 Şubat Sevgililer Günü heyecanı başladı. Bu anlamlı ve özel günde sevgilisini mutlu etmek isteyenler, 14 Şubat Sevgililer Günü hangi gün? 14 Şubat 2024 hangi güne denk geliyor? sorularına cevap arıyor. 14 Şubat öncesinde planını tamamlamak isteyenler için takvimi haberimize ekledik. İşte 14 şubat hangi gün sorusunun yanıtı...
1.01.2024 Gündem
Papa Françesko'dan çağrı! 'Kalbimiz Beytüllahim’de'
Papa Françesko'dan çağrı! 'Kalbimiz Beytüllahim’de' Hristiyanların Noel bayramı, savaşların devam ettiği bölgelerde farklı biçimlerde kutlandı.
26.12.2023 Dünya
Papa Francis: Gazze'den çok vahim ve acı haberler almaya devam ediyorum
Papa Francis: Gazze'den çok vahim ve acı haberler almaya devam ediyorum Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde bulunan kiliselere ve Hristiyanlara yönelik saldırılarına değinerek, “Bazıları ‘Bu bir terör, bu bir savaş’ diyor. Evet, bu bir savaş, bu bir terördür" dedi.
17.12.2023 Dünya
Müzik sadece müzik değildir
Müzik sadece müzik değildir Afrika’da kıtlık, nükleer savaş tehdidi, hızla yayılan AIDS... 1980’lerde bugün olduğu gibi tam olarak çözülemeyen sorunlarla mücadele ediliyordu. Sanatçılar, şarkı sözleriyle, konserlerle dünyanın sorunlarına sessiz kalmadı, ‘Biz Dünyayız’ dediler.
22.10.2023 Gündem
Terörden arındırılan Kato Dağı'na inşa edilen kilise ibade açıldı
Terörden arındırılan Kato Dağı'na inşa edilen kilise ibade açıldı Şırnak'ta Kato Dağı eteklerindeki huzur ortamının ardından yıkıntılarının üzerine inşa edilen Mor Yuhanna Kilisesi düzenlenen ayinle ibadete açıldı.
21.10.2023 Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs mesajı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs mesajı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail - Hamas gerilimiyle ilgili dikkat çeken mesajlar verdi.
8.10.2023 Gündem
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı Meksika'da Anayasa Mahkemesi, ülke çapında kürtajı suç olmaktan çıkardı. Mahkeme, hamileliğin sonlandırılmasının reddinin kadınların insan haklarının ihlali anlamına geldiğine hükmetti.
7.09.2023 Dünya
Papa: Göçmen ölümleri insanlığın açık yarası
Papa: Göçmen ölümleri insanlığın açık yarası Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, İtalya açıklarında geçen hafta batan bir göçmen teknesinde 41 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine bu can kayıplarını “insanlığın açık yarası” diye niteledi ve benzer vakaların önlenmesi için siyasetçilere çağrı yaptı.
13.08.2023 Dünya
‘Kültürel miras’ ayağa kalkıyor
‘Kültürel miras’ ayağa kalkıyor Hatay’da deprem sonrası büyük yıkıma uğrayan tarihi eserlerin restorasyon süreci başladı. Çalışmalar arkeolojik araştırma, kentsel hafıza araştırması, mimari doku, eski yerleşim bilgileri ışığında yürütülecek...
8.08.2023 Kültür Sanat
Bazilikanın ücret tarifesi açıklandı
Bazilikanın ücret tarifesi açıklandı Roma’daki tarihi Pantheon Bazilikası için giriş ücreti uygulaması başladı.
13.07.2023 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Katolik Kilisesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.