Kızılırmak

Kızılırmak

Son dakika Kızılırmak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kızılırmak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kızılırmak haber sayfamızda...

Kızılırmak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.303 kizilirmak haberi bulunmuştur.
Son dakika: Kriz kapıda! Uzmanlar uyardı: Yüzde 60 açık
Son dakika: Kriz kapıda! Uzmanlar uyardı: Yüzde 60 açıkTürkiye’de son yıllarda küresel iklim değişikliğinin etkilerine bağlı olarak sıcaklık rekorları kırılıyor. Bu durum yeraltı ve yerüstü su kaynaklarında da ciddi düşüşlere neden oluyor.
14.07.2021Gündem
Son dakika! Fil Burnu'nun dibinde umut ışığı
Son dakika! Fil Burnu'nun dibinde umut ışığıMarmara Denizi’nde görülen müsilaj yoğunluğunu araştırmak için uzmanlarından oluşan bir ekiple Karadeniz’den gelen üst akıntının giriş noktası olan İstanbul Boğazı’nın kuzeyinde dalış yaptık ve müsilaja rastlamadık. Müsilajın etkili olmadığı Karadeniz’deki canlılık, balık çeşitliliğine de yansımış. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Marmara Denizi’nde müsilaj çalışmalarına Karadeniz de dahil edilmesini önerdi
12.07.2021Gündem
Genel Kültür Soruları 2021: Zor, Kolay, Mantık, Tarih Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: Zor, Kolay, Mantık, Tarih Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.07.2021Eğitim
Kanal İstanbul’a güvence talebi
Kanal İstanbul’a güvence talebiMHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “İstanbul Kanalı’nın parasını ödemeyeceğim diyen bir şahıstan devlete baş olamaz” dedi. MHP lideri, projeyi güvenceye alacak yasal düzenleme önerdi
30.06.2021Siyaset
Son dakika! Devlet Bahçeli'den önemli çıkış: Üniversite sınavları kaldırılmalı
Son dakika! Devlet Bahçeli'den önemli çıkış: Üniversite sınavları kaldırılmalıSon dakika haberlere göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, "Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir. Üniversite sınavları tamamen kaldırılmalıdır." ifadelerini kullandı.
29.06.2021Siyaset
Paletli yüzmede Kaan Kahraman, dünya şampiyonu oldu
Paletli yüzmede Kaan Kahraman, dünya şampiyonu oldu17. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası'nda milli sporcu Kaan Kahraman, 50 metre dip disiplininde dünya şampiyonu oldu.
18.06.2021Diğer
Paletlide genç milli sporcu Kaan Kahraman dünya ikincisi oldu
Paletlide genç milli sporcu Kaan Kahraman dünya ikincisi oldu17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda ay yıldızlı takımımızdan bugün ikinci madalya haberi geldi. TSSF Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’ndan Kaan Kahraman, 50 m. su üstündeki performansıyla dünya ikincisi oldu.
17.06.2021Diğer
İlk Çağ Anadolu Uygarlıkları Nelerdir? İlkçağda Anadoluda Yaşamış Uygarlıklar
İlk Çağ Anadolu Uygarlıkları Nelerdir? İlkçağda Anadoluda Yaşamış Uygarlıklarİlk çağ Anadolu uygarlıkları oldukça fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. İlk çağda yaşayan uygarlıklar birçok kişi tarafından merak edilen bir konu olarak bilinmektedir. İlk çağ Anadolu uygarlıkları nelerdir? İlkçağda Anadolu da yaşamış uygarlıklar nelerdir? Anadolu uygarlıkları ile ilgili merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?Delta ovası, akarsuların taşıdığı malzemeleri denizin iç tarafında biriktirmesi ve zaman içinde bu maddelerin düzlükler haline gelmesi sonucunda ortaya çıkan ovalardır. Delta ovalarının ortaya çıkabilmesi için akıntının olmaması gerekir. Aksi takdirde akıntılarla birlikte birikmiş olan alüvyonlar gider ve ovayı ortaya çıkaracak birikinti kalmaz. Delta nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Öztunç, Evliya Çelebi misali
Öztunç, Evliya Çelebi misaliCHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çevre ve doğa için Türkiye’nin her yerini karış karış dolaşacak. Öztunç’un yol güzergahında ilk etapta Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Salda Gölü, Göller Bölgesi, Kızılırmak, Gediz, Adana, Hatay, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli bulunuyor.
12.06.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Soylu'dan flaş açıklama: Avrupa teslim olurdu
Son dakika! Bakan Soylu'dan flaş açıklama: Avrupa teslim olurduGelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Avrupa Uyuşturucu Raporu'yla ilgili bilgiler paylaştı.
11.06.2021Gündem
Her yere yayıldı! Anadolu 'istilacı' tehdidi altında!
Her yere yayıldı! Anadolu 'istilacı' tehdidi altında!Samsun'daki 56 bin hektarlık Kızılırmak Deltası’nda 26 istilacı ve yabancı tür keşfedildi. Bu türler arasında özellikle İsrail sazanının deltanın büyük çoğunluğuna yayıldığı tespit edildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi (KTÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Delta için kesinlikle risk var. Ön incelememizde İsrail sazanının deltanın hemen hemen her yere yayıldığını ve etkin bir şekilde var olan diğer türleri baskı altına aldığını gördük” dedi.
11.06.2021Gündem
Kızılırmak Deltası’nda 26 istilacı tür keşfedildi
Kızılırmak Deltası’nda 26 istilacı tür keşfedildiSamsun'daki 56 bin hektarlık Kızılırmak Deltası’nda 26 istilacı ve yabancı tür keşfedildi. Bu türler arasında özellikle İsrail sazanının deltanın büyük çoğunluğuna yayıldığı tespit edildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi (KTÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Delta için kesinlikle risk var. Ön incelememizde İsrail sazanının deltanın hemen hemen her yere yayıldığını ve etkin bir şekilde var olan diğer türleri baskı altına aldığını gördük” dedi.
11.06.2021Gündem
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz10 millet bahçesi, bisiklet yolları ve atık su arıtma tesislerinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘El ele vererek başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız’ dedi
6.06.2021Siyaset
Birleşik Sözcükler Nasıl Oluşur? Birleşik Sözcüklerin Yazımı Konu Anlatımı
Birleşik Sözcükler Nasıl Oluşur? Birleşik Sözcüklerin Yazımı Konu AnlatımıTürkçenin içerisinde yer alan önemli konularından olan birleşik kelimeleri günlük hayatta farkında bile olmadan sıklıkla kullanırsınız. Bazen birleşik kelimeleri okuduğunuzda ya da duyduğunuzda bu kelimenin anlamını veya nasıl yazıldığını merak edebilirsiniz. Türkçede en fazla yanlış yapılan konulardan biri olan birleşik kelimeler ile ilgili merak ettiğiniz kelimeler hakkında detayları derledik.
5.06.2021Eğitim
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem
Törene damga vuran an! Yaşanan diyalog Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldürdü
Törene damga vuran an! Yaşanan diyalog Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı açılış törenlerine Samsun Valisi Zülküf Dağlı ile Binali Yıldırım'ın esprisi damga vurdu. Vali Zülküf Dağlı, "Burası tamamen doğal bir ortam, bu açıdan makas yok" deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğal makasınız da mı yok? Bende doğal makas var. Devamlı yanımda taşırım' dedi ve cebinden çıkardığı çakıyı kameralara gösterdi.
5.06.2021Haberler
Törene damga vuran an! Yaşanan diyalog Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldürdü
Törene damga vuran an! Yaşanan diyalog Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı açılış törenlerine Samsun Valisi Zülküf Dağlı ile Binali Yıldırım'ın esprisi damga vurdu. Vali Zülküf Dağlı, "Burası tamamen doğal bir ortam, bu açıdan makas yok" deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğal makasınız da mı yok? Bende doğal makas var. Devamlı yanımda taşırım' dedi ve cebinden çıkardığı çakıyı kameralara gösterdi.
5.06.2021Gündem
Macera dolu Anadolu
Macera dolu AnadoluYüksek dağları, geniş bozkırları ve gürül gürül akan nehirleriyle Anadolu, kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız seçenek sunuyor. Anadolu rotasında yer alan antik kalıntılar ise yüzyıllar öncesine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor...
3.06.2021Gündem
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti. Toplumcu gerçekçi şiir anlayışının önde gelen temsilcilerindendir. Kırsal kesimde yaşayan kişilerin sorunlarıyla işçilerin sorunlarını eserlerinde işler. Bunları dile getirirken halk edebiyatı öğelerinden yararlanır.
31.05.2021Şiirler
Müge Anlı'da korkunç iddia! Elektrik verip boğarak öldürdüler, Kızılırmak'a attılar
Müge Anlı'da korkunç iddia! Elektrik verip boğarak öldürdüler, Kızılırmak'a attılarMüge Anlı’da boşandığı eşi Firdevs Öztürk ile birlikte kayıp olarak aranan Mehmet Turhan ve erkek kardeşi Yusuf Turhan hakkında tüyler ürperten bir iddia ortaya atıldı. İki kardeşin 30 yıl önce ortadan kaybolan kız kardeşleri Hava Turhan’a elektrik verip ardından boğdukları ve beline taş bağlayarak Kızılırmak’a attıkları ortaya çıktı. İşte haberin ayrıntıları...
28.05.2021Gündem
61 ova "büyük ova koruma alanı" olarak belirlendi
61 ova "büyük ova koruma alanı" olarak belirlendiOvaların korunması amacıyla yaklaşık 550 bin 802 hektarlık alana sahip 61 ova, "büyük ova koruma alanı" olarak ilan edildi.
8.05.2021Ekonomi
Kayseri'de feci kaza: 3 yaralı!
Kayseri'de feci kaza: 3 yaralı!Kayseri'de iki otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı. Kazada yaralanan sürücüler ile kimliği henüz öğrenilemeyen bir kişi hastaneye kaldırıldı.
1.05.2021Gündem
Sularımızın sadece yüzde 37’si temiz
Sularımızın sadece yüzde 37’si temizCumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Lütfi Akca, evsel atık suların yüzde 88’ini, Organize Sanayi atık sularının yüzde 95’ini arıtmaya yetecek tesisler yapılmasına rağmen suların sadece yüzde 37’sinin temiz olduğunu açıkladı.
29.04.2021Gündem
Bafra Ovası Nasıl Oluşmuştur? Bafra Ovası Nerededir?
Bafra Ovası Nasıl Oluşmuştur? Bafra Ovası Nerededir?Coğrafyada yer alan çok sayıda yüzey şekli vardır. Bu yüzey şekilleri farklı özeliklere sahiptir. En çok dikkat çeken yüzey şekillerinden biriside ovalardır. Ovalar, farklı şekillerde oluşabilir ve buna göre isimlendirilir. Ülkemizde bulunan ovalardan biriside Bafra Ovası'dır. Sizler için Bafra ovası nasıl oluşmuştur? Bafra ovası nerededir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

eğitimmüsilajmhpson dakika haberlerKaan Kahraman

Kızılırmak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.