Konserler

Konserler

Son dakika konserler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan konserler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan konserler haber sayfamızda...

Konserler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.948 konserler haberi bulunmuştur.
Hüsnü Şenlendirici kaç yaşında, nereli, kimdir? Hüsnü Şenlendirici'nin hayatı...
Hüsnü Şenlendirici kaç yaşında, nereli, kimdir? Hüsnü Şenlendirici'nin hayatı... Klarnet ustası olarak adını duyuran Hüsnü Şenlendirici kim merak ediliyor. Yıllar sonra ekranlara dönen Şenlendirici, yurt içi ve yurt dışı konserleri ile beğen topladı. Kullanıcılar 'Hüsnü Şenlendirici evli mi, eşi kim?' gibi sorulara da yanıt arıyor. Hüsnü Şenlendirici aslen nereli?
25.02.2021Cadde
Erkin Arslan: Dijitalleşmenin erişim sağlamakla beraber sanatın büyüsünü ve samimiyetini baltaladığını düşünüyorum
Erkin Arslan: Dijitalleşmenin erişim sağlamakla beraber sanatın büyüsünü ve samimiyetini baltaladığını düşünüyorumGeçtiğimiz haftalarda yayımladığı ve Yarım Kalan adını taşıyan teklisiyle dikkat çeken Erkin Arslan, pandemi sürecinde müzikal üretimini devam ediyor. Yaşadığımız süreçte ilhamın hayal gücünde saklı olduğunu ifade eden Erkin Arslan ile müzikal yolculuğu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. 2021 yılı boyunca belirli aralıklarla yeni tekliler yayımlayacağını ifade eden Erkin Arslan, sürpriz bir düet ihtimalinden de bahsetti.
25.02.2021Kültür Sanat
Yardım yağmuru
Yardım yağmuruİzmir Büyükşehir, Konak, Çiğli ve Merkezefendi belediyeleri, pandemi nedeniyle iş yapamayan esnaf ve müzisyenlere yönelik desteklerini artırdı.
24.02.2021Ege
Büyük Ev Ablukada “World Akustik”  sahnesine konuk oluyor
Büyük Ev Ablukada “World Akustik” sahnesine konuk oluyorYapı Kredi bomontiada’nın her Cuma Instagram hesabından canlı yayınladığı “Dünya Kadar Müzik” kapsamındaki “World Akustik” serisi bu hafta “Büyük Ev Ablukada” grubunu ağırlıyor.
23.02.2021Kültür Sanat
Sanatçılardan destek
Sanatçılardan destekCahit Berkay, Selda Bağcan, Çelik ve Gökhan Türkmen’in desteklediği 240 müzisyenin 10 gün boyunca evlerinden kesintisiz canlı konserler vereceği ‘Her Ev Bir Sahne’ etkinliği, Pepsi’nin katkılarıyla başladı.
20.02.2021Cadde
Hazi: Risk alıp, hayattan ne istediğimi bulmam gerekiyordu
Hazi: Risk alıp, hayattan ne istediğimi bulmam gerekiyorduTürkiye'de sunuculuk ve müzisyenlik kariyerine devam ettiği dönemde bir karar alıp dünyanın öbür ucuna, Hawaii'ye taşınan Hazi, geçtiğimiz günlerde Sayende adını taşıyan teklisini yayımladı. Kadına yönelik şiddete ve kadın hakları konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan projelere imza atan Hazi'nin yeni teklisi de duyarlılığın bir yansıması. Doğu ve Batı melodilerini harmanlayan kendi parçalarının yanı sıra cover çalışmalarıyla da dikkat çeken Hazi ile müzikal yolculuğunu ve gurbet günlerini konuştuk.
19.02.2021Kültür Sanat
'Belirsizlikten endişeliyim'
'Belirsizlikten endişeliyim'+1 FEST, şubat ve mart ayı boyunca 6 hafta sonu Cem Adrian’dan Göksel’e Ceza’dan Fatma Turgut’a pek çok ismin canlı performansını @artibir Instagram hesabından evlere taşıyor. Önceki konserlerde 1 milyon seyirciye ulaşan +1 FEST’te yarın sahne alacak Göksel, Milliyet’e konuştu
19.02.2021Kültür Sanat
Gökçe: Pandemide ben de şoka girdim!
Gökçe: Pandemide ben de şoka girdim! Şarkıcı Gökçe; son parçası 'Eyvallah'ı, pandemi günlerini, koronavirüs salgını sonrası planlarını, sosyal medya hakkındaki düşüncelerini, geleceğe dair hayallerini ve geçmişe duyduğu özlemi anlattı.
17.02.2021Cadde
Perdenin Ardındakiler: Yaşadığım her saniyenin yaptığım müziğe doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorum
Perdenin Ardındakiler: Yaşadığım her saniyenin yaptığım müziğe doğrudan etkisi olduğunu düşünüyorumSon dönemin en çok dinlenen isimlerinden Perdenin Ardındakiler, Mark Eliyahu ile ortak çalışmaları olan Uzaklara Savrulalım şarkısı ile Hot Hits Türkiye listesinde ilk sıraya yükseldi. Alternatif müziğin gittikçe ünlenen ikilisi Doruk ve Direnç, Beni Kendinden Kurtar, Yağmurlar, Kalbinde Birileri Var gibi şarkılarıyla da dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmış durumda. Perdenin Ardındakiler grubu üyesi iki genç müzisyenle, yeni albümleri öncesi müzikal yolculuklarını, pandemi hissiyatlarını ve gelecek planlarını konuştuk.
17.02.2021Kültür Sanat
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda bu hafta
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda bu haftaCemal Reşit Rey(CRR) Konser Salonu’nun YouTube kanalından yayınladığı konserler devam ediyor. Bu hafta da birbirinden renkli konserler müzikseverlerle buluşuyor. Konserleri yayınlandığı tarihten itibaren 1 hafta boyunca YouTube kanalından izleyebilirsiniz.
16.02.2021Kültür Sanat
'Evlilik bize yaradı'
'Evlilik bize yaradı'2019 yılında dünyaevine giren Deniz Baysal ve Barış Yurtçu, aşklarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyledi. Güzel bir dönüşüm geçirdiklerini belirten çifttenBaysal, “Şu anki halimizden daha memnunum. Evlilik bize yaradı” dedi
14.02.2021Cadde
Burak Kut kimdir, aslen nereli? Burak Kut biyografisi (Albümleri, film ve dizileri)
Burak Kut kimdir, aslen nereli? Burak Kut biyografisi (Albümleri, film ve dizileri)Burak Kut, İbo Show'a konuk olacak olan isimler arasında yer alıyor. Müzik kariyerine ortaokul yıllarında başlayan Burak Kut, Lise'de müzik eğitimine devam etmiş, Kabataş Erkek Lisesi'nde okul korosunun solistliğini üstlendi. Kabataş Erkek Lisesi'nde katıldığı müzik yarışmalarında üç sene üst üste birinci olan Burak Kut okuldan mezun olduktan sonra ilk albümünü 1994 yılında Benimli Oynama adlı albümü ile çıkardı. Peki Burak Kut kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
13.02.2021Cadde
Ferda Anıl Yarkın kimdir kaç yaşında? Ferda Anıl Yarkın albümleri...
Ferda Anıl Yarkın kimdir kaç yaşında? Ferda Anıl Yarkın albümleri...Ferda Anıl Yarkın kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show'a konuk olacak olan isimler arasında yer alan Ferda Anıl Yarkın şarkıları ile 90'lı yılları yeniden ekran başındakilere yaşatacak. Üzülme, Sonuna Kadar gibi duygusal parçalar ile adından söz ettirmiştir. İşte Ferda Anıl Yarkın hakkında bilinmeyenler...
13.02.2021Cadde
Olafur Arnalds: Bunun bir "covid-album" olarak hatırlanmasını istemem
Olafur Arnalds: Bunun bir "covid-album" olarak hatırlanmasını istememOlafur Arnalds, 12 Şubat'ta Iceland Airwaves Presents: Olafur Arnalds kapsamında Zorlu PSM Online üzerinden çevrimiçi konserle izleyicilere ulaşacak. Geçtiğimiz yıl yayımladığı "some kind of peace" albümü büyük beğeni toplayan İzlandalı müzisyenin çevrimiçi konserinde ağırlıklı olarak bu albümden parçalar yer alacak. 12 Şubat akşamı saat 21.00'de başlayacak olan çevrimiçi konser öncesi Olafur Arnalds ile konuşma fırsatı yakaladık. Son on yıldır ilk defa bu denli uzun bir süre hiç seyahat etmediğini ifade eden Olafur Arnalds pandemi sürecini ve pandemi sonrasına dair düşüncelerini anlattı.
17.02.2021Kültür Sanat
İstanbul müzik festivali  açık havada olacak
İstanbul müzik festivali açık havada olacakİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen İstanbul Müzik Festivali bu yıl 49. kez, 3-21 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
10.02.2021Kültür Sanat
Barış Kerem Bahar: Hiç tatmadığım bir meyvenin lezzetini ilk kez hissediyor gibiydim
Barış Kerem Bahar: Hiç tatmadığım bir meyvenin lezzetini ilk kez hissediyor gibiydimNisan ayında başkent Ankara ilk defa gerçekleşecek bir etkinliğe hazırlanıyor. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde ünlü viyola sanatçısı Barış Kerem Bahar'ın öncülüğünde gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Viyola Günleri, bu özel enstrümana dair pek çok etkinlikleri bünyesinde barındıracak. Viyola sanatçısı, akademisyen kimliklerinin yanı sıra üç kitaba da imzasını atmış bir yazar olan Barış Kerem Bahar ile müzikal yolculuğunu, Turkish Viola Society ve 1. Ulusal Viyola Günleri'ni konuştuk. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemindeki hissiyatı hakkında konuşan Barış Kerem Bahar, hayata bakışını da bir sanatçı hassasiyetiyle ifade etti.
49. İstanbul Müzik Festivali açık hava mekânlarda
49. İstanbul Müzik Festivali açık hava mekânlardaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali, 3–21 Haziran tarihleri arasında İstanbul’un çeşitli açık hava mekânlarında müzikseverlerle buluşacak. Festivalin Onur Ödülü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın’a, Yaşam Boyu Başarı Ödülü ise besteci Pēteris Vasks’a sunulacak.
Cem Karaca kimdir, nereli? Cem Karaca ne zaman öldü, ölüm nedeni nedir?
Cem Karaca kimdir, nereli? Cem Karaca ne zaman öldü, ölüm nedeni nedir?Türk rock müziği sanatçısı Cem Karaca ölüm yıl dönümünde özlemle anılıyor. Okuyucular, 'Cem Karaca kaç yaşında vefat etti?' sorusunu araştırıyor. Karaca; Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Dervişan gibi gruplarla şarkılarını seslendirdi. Ardan yılara rağmen şarkıları ilk günkü gibi büyük ir ilgiyle dinleniyor. İşte, Cem Karaca hayatı...
7.02.2021Cadde
Müzeyyen Senar kimdir, kaç yaşında öldü? Müzeyyen Senar nereli?
Müzeyyen Senar kimdir, kaç yaşında öldü? Müzeyyen Senar nereli? Türk Sanat Müziğinin usta ismi Müzeyyen Senar'ın hayatı ölüm yıl dönümünde merak konusu oldu. "Cumhuriyetin Divası" olarak da anılan Senar, Anadolu Musiki Cemiyeti'nde ilk müzik eğitimini aldı. Öte yandan Mustafa Kemal Atatürk'ün de dikkatini çekti. Peki, Müzeyyen Senar neden ve ne zaman öldü?
7.02.2021Cadde
Bu ikili daha çok “Tekrar” eder
Bu ikili daha çok “Tekrar” eder“Tekrar” şarkısında bir araya gelen Mustafa Sandal ve Doğu Demirkol’un enerjileri o kadar tuttu ki herkes çok sevdi. Görünen o ki ikili tekrara düşmekte kararlı
7.02.2021Pazar
Ahmet Selçuk İlkan kimdir? Ahmet Selçuk İlkan şiirleri - şarkıları - sözleri
Ahmet Selçuk İlkan kimdir? Ahmet Selçuk İlkan şiirleri - şarkıları - sözleriBu akşam İBO Show konukları arasında yer alan Ahmet Selçuk İlkan izleyiciler tarafından araştırılmaya başladı. Ahmet Selçuk İlkan kimdir sorusu yoğun ilgi görmeye başlarken, Ahmet Selçuk İlkan şiirleri, şarkıları ve sözleri de merak konusu oldu. İşte Ahmet Selçuk İlkan'ın hayatı...
6.02.2021Cadde
Camille Thomas: Müziğin güzelliklerini paylaşamayınca kendimi boşlukta hissediyorum
Camille Thomas: Müziğin güzelliklerini paylaşamayınca kendimi boşlukta hissediyorumCamille Thomas, son yılların en önemli genç çello sanatçılarından biri olarak gösteriliyor. Dünyanın dört bir yanında konserler veren Paris doğumlu sanatçı geçtiğimiz perşembe günü İstanbul'da Borusan Klasik için bir canlı yayın kaydı gerçekleştirdi. Şef Gürer Aykal'ın yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın eşlik ettiği konserde Camille Thomas, Schumann, Mozart, Prokofiev ve Salieri gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi. Geçtiğimiz yıl Voice of Hope isimli yeni albümünü yayımlayan Camille Thomas, yeni cdsinde yer alan ve bir Fazıl Say bestesi olan Never Give Up konçertosunu albümünün merkezindeki yapı olarak tanımlıyor. Konser için İstanbul'da bulunan Camille Thomas ile hem BİFO ile gerçekleştirdikleri bu özel kaydı hem de Fazıl Say ile gerçekleştirecekleri yeni projeyi konuştuk.
'Bodrum’u Türkiye'nin Davos'u yapmaya kararlıyız'
'Bodrum’u Türkiye'nin Davos'u yapmaya kararlıyız'Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, salgına rağmen Bodrum'da devam eden ve yapımına yeni başlanan yatırım tutarının 10 milyar dolar olduğunu belirterek, "Bu, Bodrum’un tarihinde görülmemiş bir yatırım tutarı” dedi.
5.02.2021Ekonomi
Borusan Sanat’ta  bayrak değişimi
Borusan Sanat’ta bayrak değişimi2006’dan bu yana Borusan Sanat Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Etem Erenli’nin Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörlüğü’ne gelmesiyle birlikte yöneticilik koltuğunu Aydın Dorsay devraldı. Borusan Sanat Müdürü olarak yola devam eden Dorsay, Milliyet’e konuştu
Athena Grubu World Akustik Sahnesi'nde
Athena Grubu World Akustik Sahnesi'ndeTürkiye'de alternatif rock müziğin en başarılı ve önemli grupları arasında yer alan Athena, 5 Şubat Cuma akşamı saat 21:00’de, Yapı Kredi bomontiada’nın Instagram hesabından canlı yayınladığı “Dünya Kadar Müzik” kapsamında “World Akustik” serisinin konuğu olacak.

Benzer Haber Etiketleri

röportajkaç yaşındakimdirnereliİhsan Dindar

Konserler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.