Korona Haberleri

Korona Haberleri

Son dakika korona haberleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan korona haberleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan korona haberleri haber sayfamızda...

Korona Haberleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.104 korona haberleri haberi bulunmuştur.
Koronavirüs vaka sayısı belli oldu!  İşte 1 Ekim korona tablosu...
Koronavirüs vaka sayısı belli oldu! İşte 1 Ekim korona tablosu...Koronavirüs vaka sayısı 30 binlere dayandı. Artış endişe yaratırken günlük tablo her akşam olduğu gibi araştırılıyor. Yeni bir aya girilirken vaka sayılarında artış olup olmayacağı merak ediliyor.
1.10.2021Gündem
Bugünkü koronavirüs vaka sayısı belli oldu! 17 Eylül Korona tablosunda ölü sayısı kaç oldu?
Bugünkü koronavirüs vaka sayısı belli oldu! 17 Eylül Korona tablosunda ölü sayısı kaç oldu? Koronavirüste son 11 gündür vaka sayıları 20 binin üzerinde seyrediyor. İki gündür ise vaka sayıları 28 binde... Vefat sayıları da yükselirken endişe de artıyor. Gözler bukünkü korona tablosunda...
17.09.2021Gündem
20 Ağustos Koronavirüs vaka sayısı açıklandı! Korona tablosunda hasta ve ölü sayısı kaç oldu?
20 Ağustos Koronavirüs vaka sayısı açıklandı! Korona tablosunda hasta ve ölü sayısı kaç oldu?Koronavirüs vaka sayıları iki gündür 20 binin altında seyrediyor. Dün vaka sayısı 19 bin 320 ve vefat sayısı 216 olarak belirtildi. Vefat sayılarındak ciddi yükseliş endişe yaratırken bugünkü korona tablosu merak ediliyor. İşte ayrıntılar...
20.08.2021Gündem
Son dakika haberler: Bayram tatili kaç gün olacak? İşte Kabine'nin tarihi
Son dakika haberler: Bayram tatili kaç gün olacak? İşte Kabine'nin tarihiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin toplanacağı tarih belli oldu. Toplantı sonrası Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını açıklaması bekleniyor. İşte detaylar...
11.07.2021Gündem
Son dakika: 16 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...
Son dakika: 16 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin 16 Haziran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 227 bin 163 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 221 kişinin testi pozitif çıktı, 71 kişi hayatını kaybetti. Tabloda vaka sayısında düne göre artış olduğu dikkat çekerken, vefat sayısında düşüş görüldü.
16.06.2021Gündem
Son Dakika Haberi... Gizli baskın: Yakalanan kapatılıyor!
Son Dakika Haberi... Gizli baskın: Yakalanan kapatılıyor!İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs yaklaşık 1,5 buçuk yıldır insanların pek çok alışkanlığını değiştirdi. İnsanların bir araya geldiği alanlarda bulaş riskini azaltmak için ulaşımdan tatile kadar her türlü alanda dünya genelinde bir dizi değişiklik yapıldı.
10.06.2021Ekonomi
Son dakika: 23 Mayıs koronavirüs tablosu paylaşıldı! İşte günlük vaka sayısı...
Son dakika: 23 Mayıs koronavirüs tablosu paylaşıldı! İşte günlük vaka sayısı...Son dakika haberine göre, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 210 bin 291 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 839 kişinin testi pozitif çıktı, 197 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1843 oldu, 11 bin 202 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 24 bin 313'e yükseldi. Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı saat 19.45 itibarıyla 27 milyon 860 bin 302'ye ulaştı.
23.05.2021Gündem
Son dakika! Daha öldürücü mutasyon olmaz! PCR testlerinde görünmüyor
Son dakika! Daha öldürücü mutasyon olmaz! PCR testlerinde görünmüyorGelen bir son dakika haberine göre; Koronavirüs gün geçtikçe daha güçlü mutasyonlarla değişmeye devam ediyor. Son mutasyonla ilgili korkutan detaylar ortaya çıktı. Virüsün en güçlü haline ulaştığını ve daha ölümcül bir varyant gelişmeyeceğini tahmin eden uzmanlar, bazı varyantların PCR testlerinde görünmediğine dair endişelerini paylaştı.
20.04.2021Gündem
Son dakika haberler | Doktorlardan aşı uyarısı! İşte yeni gelişmenin ayrıntıları...
Son dakika haberler | Doktorlardan aşı uyarısı! İşte yeni gelişmenin ayrıntıları...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 117 bin 121 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 325 kişinin testi pozitif çıktı, 86 kişi yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 ile mücadele kapsamında illerin, Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterlere göre, "düşük", "orta", "yüksek" ve "çok yüksek" riskli olarak sınıflandırılacağını ve mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecinin başlatılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulamasından başlayarak, sokağa çıkma sınırlamasını da illerdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldıracaklarını, restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafın durumuyla ilgili yol haritasının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Aile Sağlığı Merkezleri’nden ise koronavirüs aşı randevuları ile ilgili bir son dakika aşı haberi açıklaması geldi. İşte koronavirüs ile ilgili yaşanan yeni gelişmenin detayları...
18.02.2021Gündem
Son dakika! Bir kentte büyük şok! 262 kişi evlerinde bulunamadı
Son dakika! Bir kentte büyük şok! 262 kişi evlerinde bulunamadıGelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki virüs haritasında vaka yoğunluğuna işaret eden kırmızı rengin hakimiyeti artıyor. Ankara vaka artışının en çok yaşandığı iller arasında yer alıyor. İstanbul'da da tablo benzer. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir süredir devam eden vaka artışları yoğunluk haritasına da yansıyor. Öte yandan Samsun'da koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ederken evlerde izole olması gerekirken dışarıya çıkan pozitif veya temaslı kişilerin sayısı 262 kişiye ulaştı.
1.09.2020Gündem
Son dakika! Corona virüste sonbahar kuralları: Eylülün ikinci yarısından itibaren yine uygulanabilir!
Son dakika! Corona virüste sonbahar kuralları: Eylülün ikinci yarısından itibaren yine uygulanabilir!Gelen bir son dakika haberine göre; Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle yeniden artan vakaların önüne geçmek için yeni kuralların gelmesi bekleniyor. Buna göre nisanda alınan bir dizi önlemin benzerleri, eylülden itibaren yine uygulanabilir.
11.08.2020Gündem
Son dakika! Burası Erzurum... Profesör uyardı!
Son dakika! Burası Erzurum... Profesör uyardı!Gelen bir son dakika haberine göre; Erzurum, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı, İl Pandemi Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Vançelik, cenaze, düğün, asker uğurlaması ve hasta ziyaretlerinin en büyük riski taşıdığını belirterek, kimsenin 10 Mart'tan önceki özgürlüğe sahip olmadığını söyledi. Prof. Dr. Serhat Vançelik, corona virüsle mücadelede, İbni Sina'nın El Kanun Fi't- Tıp kitabındaki, "Paradan uzak durun, bir araya gelmeyin ama mutlaka neşeli kalmaya çalışın" sözünün dikkate alınması gerektiğini kaydetti.
19.06.2020Gündem
Normalleşme süreci, ailede çatışmalara yol açabilir mi?
Normalleşme süreci, ailede çatışmalara yol açabilir mi?Haziran başından itibaren başlayan normalleşme sürecine uyumun herkesi farklı şekilde etkileyebileceğini belirten uzmanlar, bu durumun aile bireyleri arasında bile anlaşmazlıklara yol açabileceğine dikkat çekiyor. Maske takmak, fiziksel mesafeyi korumak ve el hijyenine dikkat etmek gibi önlemlere devam edilmesini hatırlatan uzmanlar, bu önlemlerin kaygıyı azaltarak kişilerin kendini daha iyi hissetmesini sağlayacağını söylüyor.
10.06.2020Ruh Sağlığı
Son dakika! Bakan Koca uyardı! Hidroksiklorokin'in ölüm oranlarını artırdığını iddia eden makaleler geri çekildi
Son dakika! Bakan Koca uyardı! Hidroksiklorokin'in ölüm oranlarını artırdığını iddia eden makaleler geri çekildiGelen bir son dakika haberine göre; Türkiye'deki koronavirüs vakaları konusunda gerçekle bağdaşmayan verilerin yer aldığı ve sıtma tedavisinde başarısı kanıtlanan, Kovid-19'la mücadelede de büyük yararı görülen "Hidroksiklorokin" adlı ilacın ölüm oranlarını artırdığına yönelik iddiaların yer aldığı uluslararası iki dergideki makaleler, tıp dünyasından gelen itirazlar üzerine yazarları tarafından geri çekildi.
6.06.2020Gündem
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan 'hayal' deyip açıkladı: İstanbul 7, Türkiye 25...
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan 'hayal' deyip açıkladı: İstanbul 7, Türkiye 25...Hacattepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, corona virüse karşı toplumsal bağışıklığın oluşmasının hayal olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ceyhan, "İstanbul'da yüzde 6,7, Türkiye'de yüzde 2 oranında kişi bağışık hale gelmiştir diye hesaplıyorum. Bizim yüzde 50'ye ulaşmamız için İstanbul'un en az 7, Türkiye geneli için 25 tane bu büyüklükte salgın geçirmemiz lazım" dedi.
5.06.2020Gündem
Milas-Bodrum Havalimanı'na inen ilk uçağa su takıyla karşılama
Milas-Bodrum Havalimanı'na inen ilk uçağa su takıyla karşılamaKorona virüs önlemleri kapsamında uçuşların durduğu Milas-Bodrum Havalimanı'na, yeni normalleşme adımları çerçevesinde ilk uçak indi.
4.06.2020Gündem
Sağlıkta normalleşme sürecinin ayrıntıları belli oldu! Yeni dönem...
Sağlıkta normalleşme sürecinin ayrıntıları belli oldu! Yeni dönem...Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, corona virüsle (Kovid-19) mücadelede hastanelerdeki normalleşme sürecinde yarım saat arayla hasta alabileceklerini belirterek, "Sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden hasta kabulü yapacağız. Bu konuda Başkentlilerin azami gayret göstermesini rica ediyoruz." dedi.
3.06.2020Gündem
Son dakika! İstanbul'un yeni şifa merkezleri yarın hizmete açılacak
Son dakika! İstanbul'un yeni şifa merkezleri yarın hizmete açılacakGelen bir son dakika haberine göre; Yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.
30.05.2020Gündem
İran'da cami ve alışveriş merkezlerine yönelik kısıtlamalar kaldırıldı
İran'da cami ve alışveriş merkezlerine yönelik kısıtlamalar kaldırıldıİran'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 ay önce ibadete kapatılan camilerin bugünden itibaren yeniden açılması ve alışveriş merkezlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılması kararlaştırıldı.
30.05.2020Dünya
Son dakika! Corona virüs şüphelisine müdahale anbean görüntülendi
Son dakika! Corona virüs şüphelisine müdahale anbean görüntülendiGelen bir son dakika haberine göre; Antalya'da, corona virüsle mücadelede ön saflarda yer alan sağlık personelinden 112 Acil Servis ekipleri, tüm risklere rağmen çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin, koronavirüs şüphelisi bir hastayı evinden alıp hastaneye götürene kadar geçen süre, Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından anbean görüntülendi.
28.05.2020Gündem
Son dakika! Karantinadaki çay üreticilerinin zor anları... 5 bin kişiye test!
Son dakika! Karantinadaki çay üreticilerinin zor anları... 5 bin kişiye test!Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, corona virüs tedbirleri kapsamında alınan 'seyahat kısıtlaması' engeli kaldırılan çay üreticileri, memleketlerine gelmeyi sürdürüyor. İl Pandemi Kurulu’nca oluşturulan 110 kişilik ekip, karantinadaki çay üreticileri arasında her evden bir kişiye ‘Covid-19’ testi yapmaya başladı. Kentte 3 günde 5 bin kişiye test yapılacak.
23.05.2020Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anket! İşte sonuçlar...
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anket! İşte sonuçlar...Gelen bir son dakika haberine göre; AK Parti corona virüs sürecine ilişkin bir anket yaptırdı. Ankette vatandaşlara corona virüs ile mücadelede alınan tedbirlerle ilgili düşünceleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve açıkladığı rakamlara güven, Bayramdaki yasaklarla ilgili fikirleri ve sağlık sistemine güvenlerine olan oranları soruldu. Anketin son dakika sonuçlarını paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ çarpıcı verileri ve bunların nedenlerini değerlendirdi. İşte son corona virüs anketinin sonuçları...
22.05.2020Gündem
Son dakika corona virüs açıklaması! Ultraviyole ışınları ve sıcak hava sayesinde...
Son dakika corona virüs açıklaması! Ultraviyole ışınları ve sıcak hava sayesinde...Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, bayramda 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili, "Bizim kültürümüzde bayramlaşma var, sarılma, tokalaşma var, bunlar bulaştırıcılığı artıran şeyler; bunları düşünerek 81 ilde sokağa çıkma yasağı oluşturuldu. Yasak gelmeseydi hem temas, hem de kalabalıkların oluşmasıyla vaka sayıları artabilirdi" dedi.
22.05.2020Gündem
Son dakika! Corona virüs sürecinde 20 yaş altı nelere dikkat etmeli? Taşıyıcı olma ihtimalleri...
Son dakika! Corona virüs sürecinde 20 yaş altı nelere dikkat etmeli? Taşıyıcı olma ihtimalleri...Corona virüs (COVID-19) salgını sürecinde çocuklar ve gençler için ailelere uyarılarda bulunan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Kadir Göktürk, “Çocuklar ve gençlerde yaygın olarak hastalığın ağır tablosu görülmese de taşıyıcı olma ihtimalleri çok yüksek olduğu için bulaştırma riskine karşı gerekli önlemleri almaları konusunda çok hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi.
19.05.2020Gündem
Müftü yardımcısı, karantina yurdundaki vatandaşlara konser verdi
Müftü yardımcısı, karantina yurdundaki vatandaşlara konser verdiÇorum Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan'dan getirilerek Çorum'daki yurtta karantinaya alınan vatandaşlar için yurt bahçesinde konser verdi.
15.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskorona haberlericoronacorona virüsson dakika korona haberleri

Korona Haberleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.