Kremlin

Kremlin

Son dakika Kremlin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kremlin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kremlin haber sayfamızda...

Kremlin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.179 kremlin haberi bulunmuştur.
Trump: Afganistan yüzünden Biden'ın tehditleri Putin'i korkutmuyor
Trump: Afganistan yüzünden Biden'ın tehditleri Putin'i korkutmuyorEski ABD Başkanı Donald Trump, halefi Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesini değerlendirdi.
8.12.2021Dünya
Beklenen görüşmede mucize çıkmadı
Beklenen görüşmede mucize çıkmadıABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki beklenen görüşme gerçekleşti. Ağırlıklı olarak Ukrayna krizinin ele alındığı görüşmede her iki lider de kendi tezlerini savundu.
8.12.2021Dünya
Son dakika: Biden-Putin arasında kritik görüşme! Kriz kapıda... Yüzüne açık açık söyledi
Son dakika: Biden-Putin arasında kritik görüşme! Kriz kapıda... Yüzüne açık açık söylediSon dakika haberine göre; Tüm dünyanın merakla beklediği ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna gerilimini ele alacağı görüşme sona erdi. Görüşme 2 saat 1 dakika sürdü. Görüşmenin detaylarına ilişkin Beyaz Saray ve Kremlin'den açıklamalar peş peşe geldi. Yapılan açıklamalardan en dikkat çekici olanı ise ABD cephesinden gelen 'güçlü ekonomik yaptırım' mesajıydı. Öte yandan bir kritik görüşme ise perşembe günü Biden ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında gerçekleştirilecek. İşte detaylar...
7.12.2021Dünya
Putin, Ukrayna'da neden gerilimi tırmandırma siyaseti güdüyor?
Putin, Ukrayna'da neden gerilimi tırmandırma siyaseti güdüyor?New York Times gazetesi, haberinde "Yıllardır süren çatışma, Putin ve pek çok Rus için sadece jeopolitikle değil; hasar almış ulusal ruhla, düzeltilmesi gereken tarihi bir adaletsizlikle ilgili" cümlesine yer verdi.
7.12.2021Dünya
Putin-Biden görüşmesi öncesi 'Ukrayna ile dayanışma' mesajı
Putin-Biden görüşmesi öncesi 'Ukrayna ile dayanışma' mesajıABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün Ukrayna'daki son gerilimi konuşmak üzere bir telefon görüşmesi yapacak.
7.12.2021Dünya
Son dakika... 300'den fazla general toplanıyor! Avrupa da Rus işgaline 'ikna oldu'
Son dakika... 300'den fazla general toplanıyor! Avrupa da Rus işgaline 'ikna oldu'Son dakika haberlere göre, Rusya'da tüm üst düzey askeri komutanın toplanacağı ve tarihinde ilk kez gerçekleşecek devasa büyüklükte bir seferberlik görüşmesi yapılacağı yönündeki haberler, gündemde bomba etkisi yarattı. İngiliz Financial Times gazetesi de ABD'nin rutininin dışına çıkarak Avrupa ile elindeki istihbaratı paylaştığını ve NATO ülkelerinin ciddi anlamda karar değiştirdiğini yazdı.
6.12.2021Dünya
Rusya kritik tarihi açıkladı! Dünya bu ana kilitlendi
Rusya kritik tarihi açıkladı! Dünya bu ana kilitlendiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden'ın 7 Aralık'ta telefon görüşmesi yapacağı açıklandı.
4.12.2021Dünya
'NATO' tartışması
'NATO' tartışmasıRusya ve Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, tartışmanın kalbinde Ukrayna'nın olası NATO üyeliği var. Buna kesinlikle karşı çıkan Rusya'nın 'garanti' isteğine Ukrayna'dan sert yanıt geldi.
4.12.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü, görüşmede Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan gelişmeler ile Suriye, Libya ve Ukrayna başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.
3.12.2021Siyaset
Son dakika... Savaş için tarih verdi!
Son dakika... Savaş için tarih verdi!Askeri hareketliliğin büyük bir endişeyi tetiklediğini kaydeden ABD Genelkurmay Başkanı Milley, ilk kez sessizliğini bozdu. Sınırda 94 bin askerin beklediğini yineleyen Ukrayna ise, muhtemel bir Rus saldırısının beklendiği tarihi açıkladı.
3.12.2021Dünya
Kırım konusu gerdi!
Kırım konusu gerdi!Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’in Kırım’a dair açıklamaları Moskova’dan sert tepki alırken, olası bir çatışma riskini engellemek için görüşen ABD ve Rusya dışişleri bakanlarının “diplomatik çözüm” mesajları dikkat çekti.
3.12.2021Dünya
Son dakika... Kremlin'den Putin-Biden görüşmesi için açıklama
Son dakika... Kremlin'den Putin-Biden görüşmesi için açıklamaAGİT Dışişleri Bakanları Konsey Toplantısına katılan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov, Ukrayna meselesini ele aldı. Kremlin'den ise ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin'in olası görüşmesine ilişkin açıklama geldi.
2.12.2021Dünya
Son dakika... Rusya: Zelenskiy'nin Kırım yemini doğrudan tehdit
Son dakika... Rusya: Zelenskiy'nin Kırım yemini doğrudan tehditUkrayna liderinin Kırım'ı geri almayı planladıklarını ilan etmesine yanıt veren Kremlin, söz konusu açıklamanın Moskova'yı hedef alan doğrudan bir tehdit olduğunu savundu. Dışişleri Bakanı Lavrov ise, askeri bir kapışmanın kabus senaryosu olacağı uyarısında bulundu.
2.12.2021Dünya
Diplomasi trafiği arttı
Diplomasi trafiği arttıRusya ve Ukrayna arasında olası bir çatışmayı engellemek için diplomasi trafiği artarken, Türkiye’nin arabuluculuğu da gündeme geldi.
2.12.2021Dünya
Son dakika haberleri: ABD dünyaya ilan etti: İşgal kanıtlarını gördük!
Son dakika haberleri: ABD dünyaya ilan etti: İşgal kanıtlarını gördük!Son dakika haberlere göre, Rusya Ukrayna'nın Donbas'a bütün ordusunun yarısına denk gelen 125 bin kişiyi sevk ettiğini açıkladı. Rus medyası Pantsir-S hava savunma sistemlerinin ve Krasukha-4 elektronik harp sistemlerinin sınırına gönderildiğini gösteren fotoğraflar yayınlıyor. Moskova yine sınırda 'beklenmedik büyüklükte' bir askeri tatbikata başlarken, ABD Dışişleri Bakanı Blinken bütün dünyayı dehşete düşüren açıklamayı NATO zirvesinde yaptı.
1.12.2021Dünya
Rusya'dan Erdoğan'ın arabuluculuk teklifine yeşil ışık
Rusya'dan Erdoğan'ın arabuluculuk teklifine yeşil ışıkRusya Dışişleri Bakanı Lavrov, cuma günü telefon görüşmesi yapacağı açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Türkiye'nin Donbass'ta arabulucu olma önerisini konuşabileceğini söyledi.
1.12.2021Dünya
Son dakika haberleri: Tanklar göründü, uçaklar havalandı! Süper güçler savaşın kıyısında
Son dakika haberleri: Tanklar göründü, uçaklar havalandı! Süper güçler savaşın kıyısındaSon dakika haberlere göre, Washington ve Moskova'dan gelen açıklamaları uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla duyurdu. Ukrayna'yı işgal etmeye girişeceği konuşulan Rusya ve müttefiki Belarus'un savaş jetleri havalandı. Bunun üzerine ABD'den çok sert bir açıklama geldi. Kremlin'in ise buna yanıtı gecikmedi. Dünya nefesini tutmuş durumda.
30.11.2021Dünya
Son dakika haberleri: Putin'e kafa tutuyor! 'Ya savaş ya sus' mesajı
Son dakika haberleri: Putin'e kafa tutuyor! 'Ya savaş ya sus' mesajıİngiliz gazetesi The Times'ın haberine göre, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rusya'nın ülkesini işgal edeceği iddialarının artması üzerine sert bir açıklama yaptı. Ukrayna liderinin tarih vererek "Bana darbe planlanıyor" iddiasına hem darbeye dahil olacağını söylediği milyarder iş insanından, hem de Moskova'dan yanıt geldi.
27.11.2021Dünya
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'
'Gizemli hastalık' için CIA'den şok tehdit! 'Bedelini ödersiniz'İlk kez Küba'nın başkenti Havana'da görülmeye başlanan ve ABD'li diplomat ve istihbarat görevlilerinde açıklanamayan semptomlara yol açan gizemli hastalık için, CIA devreye girdi. Washington Post, ABD'nin istihbarat liderinin Moskova'yı işaret ederek 'bedelini ödersiniz' dediğini yazdı.
25.11.2021Dünya
Son dakika... Bardağı taşırdı! ‘2,5 kat arttı’ dedi, zehir zemberek konuştu
Son dakika... Bardağı taşırdı! ‘2,5 kat arttı’ dedi, zehir zemberek konuştuSon dakika haberlere göre, iki süper güç anlaştıklarını duyururken küresel bir savaşa yönelik endişeler giderek güçleniyor. ABD vatandaşlarına acil uyarı geçti. 'İşgal' planlarıyla ilgili de Moskova'dan zehir zemberek bir açıklama yapıldı.
25.11.2021Dünya
ABD'den vatandaşlarına Rusya-Ukrayna uyarısı
ABD'den vatandaşlarına Rusya-Ukrayna uyarısıUkrayna ve Rusya arasındaki gerilim, endişeleri arttırıyor. Son olarak ABD’nin Kiev Büyükelçiliği, vatandaşlarına yönelik bir uyarı mesajı yayımladı. Mesajda Rusya’nın Ukrayna sınırında ve Kırım’daki askeri hareketliliği konusunda, ABD vatandaşlarından dikkatli olmaları istenildi.
25.11.2021Dünya
‘Demokrasi Zirvesi’ tartışma yaratıyor
‘Demokrasi Zirvesi’ tartışma yaratıyorTürkiye’nin yer almadığı ‘Demokrasi Zirvesi’ davetli listesi, tutarsızlıklar nedeniyle ağır biçimde eleştirildi. ABD’nin Tayvan’ı davet etmesi ise Çin tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
25.11.2021Dünya
Kuzey Buz Denizi aniden donunca birçok gemi Rusya açıklarında buzda sıkıştı
Kuzey Buz Denizi aniden donunca birçok gemi Rusya açıklarında buzda sıkıştıMoskova, aralarında iki petrol tankeri ve yük gemilerinin de olduğu gemileri kurtarmak için iki buzkıran gönderdi. Gemiler, kalınlığı 30 santimetreye ulaşan buz tabakasında kıpırdayamıyor.
24.11.2021Dünya
Son dakika haberler... Son model silah milislerin elinde! İşgalin eli kulağında
Son dakika haberler... Son model silah milislerin elinde! İşgalin eli kulağındaSon dakika haberlere göre, CNN International deniz üssü inşaatının iki yılda tamamlanacağını ancak çatışmaya hazırlanmak için bu kadar süre olmayabileceğini bildiriyor. Savaş uçaklarının gemileri bombardımana tuttuğu Karadeniz'de, Putin'in desteklediği milislerin silahları ise ifşa oldu.
24.11.2021Dünya
Son dakika... Savaş patlamak üzere! Karadeniz'de 'saldırgan rüyalar' suçlaması
Son dakika... Savaş patlamak üzere! Karadeniz'de 'saldırgan rüyalar' suçlamasıSon dakika haberlere göre, savaşın eşiğine gelen Rusya ve Ukrayna kanadından karşılıklı birbirini suçlayan açıklamalar geliyor. Kremlin, 'askeri provokasyonlar dahil' her türlü provokasyona yanıt vereceğini duyururken, Kiev de artan savaş hazırlıkları ve tatbikatlar konusunda bir açıklama yaptı.
23.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kremlin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.