Kremlin

Kremlin

Son dakika Kremlin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kremlin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kremlin haber sayfamızda...

Kremlin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.915 kremlin haberi bulunmuştur.
Rusya'da neler oluyor? Putin generalleri bir bir hapse attı, kaos yayılıyor
Rusya'da neler oluyor? Putin generalleri bir bir hapse attı, kaos yayılıyor Rusya'da yüksek kademeli savunma yetkililerinin üst üste gelen tutuklanma haberleri dikkat çekiyor. Askeri tasfiye, bir Rus generalin daha tutuklanmasıyla devam ediyor. Bu, üst düzey bir savunma yetkilisinin bir aydan kısa süre içinde dördüncü tutuklanışı olarak kayıtlara geçiyor.
24.05.2024 Dünya
Rusya'da bir üst düzey general daha tutuklandı
Rusya'da bir üst düzey general daha tutuklandı Rus askeri mahkemesi, Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Rusya Silahlı Kuvvetleri Ana İletişim Dairesi Başkanı Vadim Şamarin'in tutuklandığını açıkladı.
23.05.2024 Dünya
Rusya, Kırım ve diğer ilhak ettiği bölgelerde nükleer tatbikata başladı
Rusya, Kırım ve diğer ilhak ettiği bölgelerde nükleer tatbikata başladı Rusya ordusu, Ukrayna'daki savaşa daha derin bir şekilde müdahil olma ihtimalinden bahseden üst düzey Batılı yetkililere uyarı niteliği taşıyan taktik nükleer silahların kullanıldığı tatbikatlara başladı.
23.05.2024 Dünya
Putin Çin'de: Rusya lideri ziyaretle ne mesaj vermek istiyor?
Putin Çin'de: Rusya lideri ziyaretle ne mesaj vermek istiyor? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in iki gün sürecek olan Çin ziyareti başladı.
16.05.2024 Haberler
Putin Çin'de: Rusya lideri ziyaretle ne mesaj vermek istiyor?
Putin Çin'de: Rusya lideri ziyaretle ne mesaj vermek istiyor? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in iki gün sürecek olan Çin ziyareti başladı.
16.05.2024 Dünya
Gri bölgeye 500 bin asker! Karşılarında 40 bin kişilik bir ordu ve İHA'lar var
Gri bölgeye 500 bin asker! Karşılarında 40 bin kişilik bir ordu ve İHA'lar var 2022'den beri devam eden savaşta Rus ordusu en büyük saldırılarından birine hazırlanıyor. İngiliz medyasına göre 500 bin Rus askerinin karşısında yalnızca 40 bin Ukrayna askeri yer alacak.
15.05.2024 Dünya
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek ABD medyası Çin'in Avrupa'daki savaş için devreye gireceğini ve Rusya'ya teknolojik destek sunacağını ifade etti. Rusya ise Pekin ile 'sınırsız ilişkisini' dünyaya duyurdu.
15.05.2024 Dünya
Rusya lideri Putin, Şi Cinping'in daveti üzerine Çin'e gidiyor
Rusya lideri Putin, Şi Cinping'in daveti üzerine Çin'e gidiyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki müttefik arasındaki birlikteliğin son göstergesi olarak bu hafta Çin'e iki günlük bir resmi ziyaret gerçekleştirecek.
15.05.2024 Dünya
Rusya'da yaprak dökümü! Putin'in Şoygu'yu kovmasından iki gün sonra Koznetsov da hapse atıldı
Rusya'da yaprak dökümü! Putin'in Şoygu'yu kovmasından iki gün sonra Koznetsov da hapse atıldı Savunma Bakanı Şoygu, yardımcısının tutuklanmasının üzerinden üç hafta geçmeden koltuğunu kaybetti. Korgeneral Kuznetsov'un parmaklıklar ardına gönderilmesi ise Moskova'daki üstü örtülü savaşta yeni bir adım.
14.05.2024 Dünya
Putin, Şoygu'yu neden görevden aldı? Savaşın ‘ekonomisi’ daha ağır bastı
Putin, Şoygu'yu neden görevden aldı? Savaşın ‘ekonomisi’ daha ağır bastı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu görevden alması büyük ses getirdi.
14.05.2024 Dünya
Ukrayna, Rusya'yı vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Ukrayna, Rusya'yı vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var Ukrayna, Rusya'nın sınır şehri Belgorod'u hedef aldı, saldırıda 15 kişi yaşamını yitirdi.
13.05.2024 Dünya
Putin, Rusya Savunma Bakanı Şoygu'yu görevden aldı
Putin, Rusya Savunma Bakanı Şoygu'yu görevden aldı 5. dönemine başlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, 12 yıldır Savunma Bakanı olan Sergey Şoygu'yu görevden alacağı, yerine Başbakan Yardımcısı ve ekonomist Andrey Belousov'u atayacağı açıklandı.
13.05.2024 Dünya
Rusya’da 5. Putin dönemi
Rusya’da 5. Putin dönemi  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda düzenlenen törenle 5. kez ülkesinin lideri olarak göreve resmen başladı. 1999’dan bu yana Rusya’da devlet başkanı ya da başbakan olarak görev yapan 71 yaşındaki Putin, Kremlin’deki Aziz Andrew salonunda gerçekleşen yemin töreni sonrasında yaptığı konuşmada, “Biz birleşik ve büyük bir halkız. Birlikte tüm engellerin üstesinden geleceğiz, tüm planlarımızı hayata geçireceğiz ve birlikte kazanacağız” dedi. 
8.05.2024 Dünya
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu ABD ve Rus basını, Moskova'nın deprem bombası adı verilen FAB-1500 füzelerini kullanmaya başladığını duyurdu. Mart ayında tanıtılan füze iki ay sonra ilk hedefini vurdu, Harkov'daki mahalle tuzla buz oldu.
7.05.2024 Dünya
Rusya'nın sıradaki hedefi! 'Bodrumları sığınaklara dönüştürün'
Rusya'nın sıradaki hedefi! 'Bodrumları sığınaklara dönüştürün' Rusya'nın bir sonraki hedefinin Baltık ülkeleri olabileceğine dair korku tırmanmaya devam ederken, Letonya'nın başkenti Riga'nın Belediye Başkanı dikkat çeken bir açıklama yaparak, halkı 'acil durumlara' karşı bodrumlarını sığınaklara çevirmelerini söyledi.
1.05.2024 Dünya
Batılı bankaların Rusya'ya vergi ödemesi arttı
Batılı bankaların Rusya'ya vergi ödemesi arttı Rusya'daki Batılı bankalar geçen yıl Kremlin'e 800 milyon euro vergi ödedi.
29.04.2024 Uzmanpara
Ukrayna uzun menzille vuracak
Ukrayna uzun menzille vuracak ABD’nin uzun menzilli ATACMS’ları gizlice Ukrayna’ya gönderdiği ve etkin biçimde kullanıldığı ortaya çıktı. 300 kilometre menzilli füzelerin sahada durumu nasıl değiştireceği merak konusu
26.04.2024 Dünya
Sergey Şoygu’nun yardımcısına 2 ay tutukluluk kararı
Sergey Şoygu’nun yardımcısına 2 ay tutukluluk kararı Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun yardımcısı Timur Ivanov'un yolsuzluk suçlamasıyla 2 ay tutuklu kalmasına karar verildi.
24.04.2024 Haberler
Rusya'yı karıştıran haber! Şoygu'nun yardımcısı gözaltında, ultra-lüks hayatında yok yok
Rusya'yı karıştıran haber! Şoygu'nun yardımcısı gözaltında, ultra-lüks hayatında yok yok Ukrayna işgalinin yirmi yedinci ayı bugün dolarken, Moskova'da savaşın başından bu yana en üst düzey gözaltı aniden gerçekleşti. Şoygu'nun yardımcısı, Kremlin sözcüsü Peskov'un parti arkadaşı Timur İvanov'un göz kamaştırıcı lüks hayatında yok yok: Albümden Cote d’Azur'daki yaz tatilleri, kiralık yatlar, helikopterler, İstanbul'da doğum günü ve elbette lüks arabalar ve mücevherler çıktı.
24.04.2024 Dünya
Moskova'da kritik görüşme! Aliyev ile Putin bir araya geldi
Moskova'da kritik görüşme! Aliyev ile Putin bir araya geldi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya geldi.
22.04.2024 Dünya
Savaşta 50 bin asker öldü! 'Kıyma makinesi stratejisi' katliama yol açtı
Savaşta 50 bin asker öldü! 'Kıyma makinesi stratejisi' katliama yol açtı Ukrayna savaşında ölen Rusların sayısı 50 bini aştı. BBC, savaşın ikinci yılında ölenlerin sayısında ilk yıla göre yaklaşık yüzde 25 arttığını tespit etti.
18.04.2024 Dünya
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak İngiltere ve ABD dünyanın en büyük iki metal borsasını mevcut yasaklar kapsamına alarak yasaklanmış Rus metal ihracatını daha sıkı bir şekilde engellemek için ortak hareket edeceklerini duyurdu.
15.04.2024 Uzmanpara
ABD kartellerden ordu kuruyor! Devlet medyası doğruladı, 10 bin kilometre öteden savaşmak için gelecekler
ABD kartellerden ordu kuruyor! Devlet medyası doğruladı, 10 bin kilometre öteden savaşmak için gelecekler Aylardır kilit durumda olan Ukrayna-Rusya arasındaki savaş için ABD yeni bir ordu kuruyor. Rus istihbaratı tarafından elde edilen ve resmi medya tarafından yayınlanan haberin detayları dünya basınında sansasyona yol açtı.
11.04.2024 Dünya
Rus savaş gemisi 'NATO Gölü'nde alev alev! Videoyla duyurdular
Rus savaş gemisi 'NATO Gölü'nde alev alev! Videoyla duyurdular Birçok Rus gemisinin Karadeniz'in soğuk sularına gömüldüğü savaşta ilk kez Baltık Denizi'nde bir saldırı gerçekleşti, Serpukhov füze gemisinin Kaliningrad'da yandığı bildiriliyor.
9.04.2024 Haberler
Rus savaş gemisi 'NATO Gölü'nde alev alev! Videoyla duyurdular
Rus savaş gemisi 'NATO Gölü'nde alev alev! Videoyla duyurdular Birçok Rus gemisinin Karadeniz'in soğuk sularına gömüldüğü savaşta ilk kez Baltık Denizi'nde bir saldırı gerçekleşti, Serpukhov füze gemisinin Kaliningrad'da yandığı bildiriliyor.
9.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kremlin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.