Kuduz

Kuduz

Son dakika kuduz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuduz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuduz haber sayfamızda...

Kuduz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 797 kuduz haberi bulunmuştur.
Soyu tükenmiş bir dev vampir yarasaya dair kalıntılar bulundu
Soyu tükenmiş bir dev vampir yarasaya dair kalıntılar bulunduBilim insanları 100 bin yıl önce yaşamış bir vampir yarasının kalıntılarını keşfetti. Yeni araştırmada Arjantin’de bulunan çene kemiğinin, soyu tükenmiş bir dev vampir yarasa türüne ait olduğu doğrulandı.
29.07.2021Dünya
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı Adları
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı AdlarıKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Teknoloji
Parmağını kopartan kurdun başına taşla vurup uzaklaştırdı
Parmağını kopartan kurdun başına taşla vurup uzaklaştırdıAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde kurt saldırısına uğrayan çoban Mesut Şahin'in sağ el serçe parmağı koptu. Hastanede tedaviye alınan Şahin, "Yerden taş alıp burnuna vurunca bıraktı. Taşı vurmasam belki de beni öldürecekti" dedi.
20.07.2021Haberler
Parmağını kopartan kurdun başına taşla vurup uzaklaştırdı
Parmağını kopartan kurdun başına taşla vurup uzaklaştırdıAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde kurt saldırısına uğrayan çoban Mesut Şahin'in sağ el serçe parmağı koptu. Hastanede tedaviye alınan Şahin, "Yerden taş alıp burnuna vurunca bıraktı. Taşı vurmasam belki de beni öldürecekti" dedi.
20.07.2021Gündem
ABD'de, kuduz nedeniyle 100'den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasaklandı
ABD'de, kuduz nedeniyle 100'den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasaklandıABD'ye çeşitli nedenlerle köpek ihraç eden 100'den fazla ülkeye, kuduz riski nedeniyle 1 yıllığına yasak getirildiği açıklandı. Yetkililer, ABD'ye her yıl 1 milyon civarında köpek getirildiğini, 1 sene boyunca geçerli olacak yasak nedeniyle sayının yüzde 4 ila 7,5 oranında azalmasının beklendiğini bildirdi.
14.06.2021Dünya
Ekmek almaya giden kadın, köpeklerin saldırısına uğradı!
Ekmek almaya giden kadın, köpeklerin saldırısına uğradı!İstanbul Esenyurt'ta İran uyruklu Solmaz Tajgardoun (35), ekmek almaya giderken 3 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Bacağından ısırılan Tajgardoun, "Korkudan dışarı adımımı atamıyorum" dedi.
11.06.2021Haberler
Ekmek almaya giden kadın, köpeklerinin saldırısına uğradı!
Ekmek almaya giden kadın, köpeklerinin saldırısına uğradı!İstanbul Esenyurt'ta İran uyruklu Solmaz Tajgardoun (35), ekmek almaya giderken 3 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Bacağından ısırılan Tajgardoun, "Korkudan dışarı adımımı atamıyorum" dedi.
11.06.2021Gündem
Tarih Soruları: Tarih Bilginizi Test Edebileceğiniz Tarih Soruları Ve Cevapları
Tarih Soruları: Tarih Bilginizi Test Edebileceğiniz Tarih Soruları Ve CevaplarıGeçmiş çağlarda yaşanmış olan olayları inceleyen bilim dalına tarih denir. Hikayeci, sosyal ve öğretici gibi birçok çeşidi bulunan tarih, incelediği zamana ve alana göre de birçok türe ayrılır. Örneğin: Osmanlı Tarihi, Dinler Tarihi, Selçuklu Tarihi, Bizans Tarihi, Teknoloji Tarihi. Tarih bilginizi test edebileceğinizi soruları cevapları ile birlikte derledik.
6.06.2021Eğitim
Kuduz Aşısı Kim Tarafından Ne Zaman Bulunmuştur?
Kuduz Aşısı Kim Tarafından Ne Zaman Bulunmuştur?Bir köpeğin ya da yarasanın ısırması ile kişiler kuduz olma durumu ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumlar için yapılacak olan kuduz aşısı hem önleyici hem de güvenlidir. Kuduz aşısı tarihte en önemli buluşlar içerisinde yer almaktadır. Peki, Kuduz aşısı kim tarafından ne zaman bulunmuştur? Sizin için tüm detayları ile derledik.
19.05.2021Eğitim
Louis Pasteur Kimdir Ve Neyi İcat Etmiştir?
Louis Pasteur Kimdir Ve Neyi İcat Etmiştir?Günümüzde uygulanan farklı tedavi yöntemleri, eski dönemlerden günümüze kadar gelmiştir. Louis Pasteur ismini duyan kişiler, kim olduğu ve hangi konulardan icat yaptığını merak edebiliyor. Kişiler Louis Pasteur kişisi hakkında detaylı bilgiler araştırabiliyor. Louis Pasteur kimdir ve neyi icat etmiştir? Konularıyla ilgili olarak Louis Pasteur hakkında merak edilenleri derledik.
17.05.2021Eğitim
Kuduz Nasıl Bulaşır? Yiyeceklerle Kuduz Bulaşır Mı, Hangi Hayvanlardan Bulaşır?
Kuduz Nasıl Bulaşır? Yiyeceklerle Kuduz Bulaşır Mı, Hangi Hayvanlardan Bulaşır?Bulaşıcı hastalıklardan birisi de kuduz hastalığıdır. Kuduz hastalığı bulaşıcı hastalıklar arasında önemli bir hastalıktır. Kuduzun nasıl bulaştığı konusunda pek çok kişi bilgi almak adına araştırma yapabiliyor. Yiyeceklerle kuduz bulaşıp bulaşmadığı bireylerin araştırdığı bir konudur. Kuduz nasıl bulaşır? Yiyeceklerle kuduz bulaşır mı, hangi hayvanlardan bulaşır? İşte, tüm detaylar.
5.05.2021Eğitim
Dünyada Büyük Yıkıma Neden Olmuş Virüs Çeşitleri Nelerdir? En Büyük Virüs Salgınları...
Dünyada Büyük Yıkıma Neden Olmuş Virüs Çeşitleri Nelerdir? En Büyük Virüs Salgınları...Yaşadığımız bu hayatta birçok virüs ve salgın hastalıklarla karşı karşıya gelebilmekteyiz. İnsanlar tarih boyunca birçok virüsle mücadelede bulunmuşlardır. Bazı tedavi şekilleri ve ilaçlarla bu hastalıkların yayılımını ve azalmasını sağlanmıştır. Virüsler insan hayatını tehlikeye sokan ve insanın ölümüne dahi sebebiyet veren bulaşıcı bir hastalık çeşididir. Dünya da büyük yıkıma neden olmuş virüs çeşitleri nelerdir? En büyük virüs nedir? İşte, tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Ünlü bilim insanları
Ünlü bilim insanlarıDünyaya buluşları ile yön veren, hayatımızı kolaylaştıran, yüzyıllar boyunca unutulmayan bilim insanları onlar… Bazılarını tanıyorsun bazılarının ise ismini duyduğuna eminiz.
20.04.2021Bilim ve Çocuk
Özel Harekat şiiri - Tahir Altunay
Özel Harekat şiiri - Tahir AltunayÖzel Harekat polis birimleri içinde en gözde olan grupların başında gelir. Operasyonlarda en önde gidiyor olması Türk halkının gözünde Özel Harekatı değerli kılmaktadır. Özellikle yakın tarihte yaşadığımız terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyma konusunda diğer pek çok görevli gibi özel harekatın da ön safta olması ve çok sayıda şehit vermesi bu kurumu değerli kılmaktadır. İşte Özel harekat şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!
Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!Kedilerini veterinere götürmek isteyen çift, daha büyük bir kedinin hedefi olunca hayatlarının şokunu yaşadı. Kadının kocası, saldırgan hayvana silah çekti.
17.04.2021Haberler
Son dakika haberi: Şok... Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!
Son dakika haberi: Şok... Aracına binerken kuduz vaşak saldırdı!Son dakika haberine göre, kedilerini veterinere götürmek isteyen çift, daha büyük bir kedinin hedefi olunca hayatlarının şokunu yaşadı. Kadının kocası, saldırgan hayvana silah çekti.
17.04.2021Dünya
Kuduz Virüsü Nedir, Kuduz Virüsünün Özellikleri Nelerdir? Kuduz Virüsü Nasıl Ölür?
Kuduz Virüsü Nedir, Kuduz Virüsünün Özellikleri Nelerdir? Kuduz Virüsü Nasıl Ölür?Kuduz virüsü, deri içerisinden ya da sıvılar tarafından girmesinin ardından vücut içerisinde hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Bunun sonrasında sinir sistemleri üzerinde gözlemlenen etkiler oluşturur. Kuduz virüsü için bu dönemde insan, sinir sisteminin bozulması ve farklı tepkiler vermesine sebep olmaktadır. Kuduz virüsü, insan üzerinde nasıl etkiler oluşturmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.04.2021Sağlık
Son dakika... Vahşet döndü! Uzmanlar 'tek bir çizik yetiyor' dedi
Son dakika... Vahşet döndü! Uzmanlar 'tek bir çizik yetiyor' dediUzmanlar, yarasaların kuduz benzeri olan ve bir ısırıkla ölüme yol açan ABV hastalığını taşımaya başladığını açıkladı. Kuduz ile aynı aileden gelen virüs için "her zaman ölümcül" uyarısı yapıldı.
9.04.2021Dünya
Zoonotik Hastalıklar Nelerdir? Hayvanlardan İnsanlara Geçen Hastalıklar
Zoonotik Hastalıklar Nelerdir? Hayvanlardan İnsanlara Geçen HastalıklarHayvanlardan insanlara geçen birçok hastalık bulunmaktadır. Özellikle bu hastalıklar kimi zaman tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir. Zoonotik hastalıklar hakkında araştırmalar her geçen gün devam etmektedir. Zoonotik hastalıkların neyden kaynaklandığı ve hangi hayvanlardan daha çok insanlara bulaştığı araştırılmaktadır. Peki zoonotik hastalıklar nelerdir? Hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar hangileridir? İşte zoonotik hastalıklar ile ilgili tüm detaylar.
5.04.2021Eğitim
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacak
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacakGelen son dakika haberine göre, Türkiye'de koronavirüs aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuzu da yayımladı. Rehberde 2’nci doz aşı uygulanmayacak kişilerle ilgili madde dikkat çekti. İşte kononavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
3.04.2021Gündem
Alerji yaşayana 2’nci doz yok
Alerji yaşayana 2’nci doz yokTürkiye genelinde aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere dün uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuz yayımladı. Rehberde, sulandırıldıktan en geç 6 saat sonra uygulanması gerektiğine işaret edilen aşının ilk dozu sonrası alerjik şok yaşayanlara 2’nci doz aşının uygulanmayacağı belirtildi.
3.04.2021Gündem
İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?
İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?Gün içerisinde pek çok ke karşılaştığımız kelimeler bulunmakta ve bu kelimelerden birisi de iştiha kelimesi olmaktadır. Sosyal medya platformları ya da farklı mecralarda karşısına iştiha kelimesi çıkan kişiler bu kelimenin anlamını merak etmektedir. TDK sözlüğünde iştiha kelimesinin anlamı için farklı araştırmalar yapılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Kuduz Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuduz Nasıl Bulaşır, Nasıl Anlaşılır?
Kuduz Nedir, Belirtileri Nelerdir? Kuduz Nasıl Bulaşır, Nasıl Anlaşılır?Bulaşıcı hastalıklardan birisi olan kuduz herkesin merak ettiği bir hastalıktır. Nasıl bulaştığı ve hangi belirtileri gösterdiği herkesin merak ettiği bir konu oluyor. Kuduz hastalığını merak eden kişiler internet üzerinde bazı araştırmalar yapıyor. Kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır, nasıl anlaşılır? Soruları hakkında tüm detayları derledik.
30.03.2021Sağlık
Metin Serezli kimdir? Metin Serezli kaç yaşındaydı, neden öldü?
Metin Serezli kimdir? Metin Serezli kaç yaşındaydı, neden öldü?Oyuncu Metin Serezli, aynı zamanda birçok film ve dizide sesiyle var olmuştur. Kendisi gibi oyuncu olan Nevra Serezli ile evli olan Metin Serezli, 12 Ocak 1934 tarihinde doğdu ve 10 Mart 2013 yılında hayatını kaybetti. Son olarak Sihirli Annem dizisinde izleyici karşısına çıkan Metin Serezli aslen nereliydi?
9.03.2021Cadde
Kan Verme Şartları Nelerdir? Kimler Kan Verebilir, Kimler Veremez?
Kan Verme Şartları Nelerdir? Kimler Kan Verebilir, Kimler Veremez?Son zamanlarda pek çok kişi tarafında kan verilmesi istenilmektedir. Bu kan verme işlemi gerçekleşmesi için uygun şartların gerçekleşmesi gerekmektedir. Kan vermek isteyen bireylerin aklına gelen sorulardan birkaçı Kan verme şartları nelerdir? Kimler kan verebilir, kimler veremez? Şeklinde olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

saldırıabdkuduzköpekeğitim

Kuduz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.