Kuzey Akım

Kuzey Akım

Son dakika kuzey akım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuzey akım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuzey akım haber sayfamızda...

Kuzey Akım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 566 kuzey akım haberi bulunmuştur.
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstı
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstıİtalya, Almanya ve Fransa liderlerinin Kiev’e birlikte yaptıkları ziyaretin ardından, Rus Gazprom şirketi, Kuzey Akım 1’den Almanya ve İtalya’ya gönderdiği doğalgazı yaklaşık yüzde 60 azalttığını açıkladı...
28.06.2022Vitrin
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükseliyor
Avrupa'da doğal gaz fiyatları yükseliyorAvrupa'da doğal gaz fiyatları Rusya'nın gaz sevkiyatını kısmasının kış mevsimi öncesi depoların doldurulmasını yavaşlatmasının etkisiyle yükselmeye devam ediyor.
27.06.2022Uzmanpara
Avrupa'da doğal gaz fiyatı yükseldi
Avrupa'da doğal gaz fiyatı yükseldiGazprom'un teknik sorunlar ve bakım gerekliliklerini öne sürerek Kuzey Akım 1 üzerinden Avrupa'ya gaz sevkiyatını kısması doğal gaz fiyatını yükseltiyor.
17.06.2022Uzmanpara
Merkel, Putin'le kurduğu ilişkilere yönelik eleştirileri reddetti
Merkel, Putin'le kurduğu ilişkilere yönelik eleştirileri reddettiEski Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya'yla ve lideri Vladimir Putin ile geçmişte kurduğu ilişkilerde özür dilemesini gerektirecek hiçbir şey olmadığını söyledi. Merkel, "Yeterince çaba sarf etmedim diye kendimi suçlamak zorunda değilim. 'Hatalıydım' dememi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.
8.06.2022Dünya
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız2021 yılı ortasından itibaren, artık konjonktür değişti, farklı bir enerji güvenliği konseptine doğru evrildi. Rusya-Ukrayna savaşı da bunu daha da perçinledi. Hem Ruslarla bitecek kontratlarımız hem de uzun dönemli Amerikan LNG’si kontratlarını yenileyerek, artık uzun dönemli enerjimizi güvence altına almak zorundayız.
26.04.2022Vitrin
ABD LNG’si kurtarıcı ama Avrupa daha fazlasına ihtiyaç duyuyor
ABD LNG’si kurtarıcı ama Avrupa daha fazlasına ihtiyaç duyuyorKüresel doğalgaz piyasalarının uzman ismi Leslie Palti-Guzman, Avrupa’nın Rus gazı bağımlılığıyla ilgili “doğalgaz özgürlüğü” kavramını kullanarak, bunun artık gülünecek bir kavram olmadığını vurguladı. Amerikan LNG’sinin Avrupa’yı bu kış rahatlatacağını belirten Guzman, bu dönemin Türkiye için altın fırsat olacağının da altını çizdi. Guzman, en güncel rakamlar ve analizleriyle enerji piyasalarının yarınını Milliyet Enerji’ye anlattı.
26.04.2022Vitrin
Ukrayna savaşı nedeniyle Almanya Başbakanı baskı altında
Ukrayna savaşı nedeniyle Almanya Başbakanı baskı altındaAlmanya'nın Ukrayna savaşındaki temkinli tutumu Başbakan Scholz'u eleştirilerin odağına oturttu. Muhalefetten Hristiyan Birlik, haftaya meclise getirmeyi planladığı önergeyle koalisyonda çatlak yaratmayı hedefliyor.
23.04.2022Dünya
Rusya'nın müttefik arayışı! Yaptırımları Çin sayesinde aşabilir mi?
Rusya'nın müttefik arayışı! Yaptırımları Çin sayesinde aşabilir mi?Rusya, Ukrayna'yı işgalinden sonra bazı ülkeler tarafından getirilen ekonomik yaptırımların etkisini sınırlamaya yönelik ittifak arayışlarına girdi. Krizde tarafsız görünmeye özen gösteren Çin, Rusya'nın işgalini kınamamış ve Batı'nın yaptırımlarını eleştirmişti.
16.04.2022Dünya
Politico: 'Putin'in kullanışlı Alman aptalları'
Politico: 'Putin'in kullanışlı Alman aptalları'ABD'nin siyaset haberleri yapan medya kuruluşu Politico, Almanya'nın 33 gündür süren Rusya-Ukrayna savaşına olan etkisini inceleyen bir makale yayınladı. Almanya'nın tarihi U dönüşünü sayfasına taşıyan ABD'nin ünlü dergisi Politico, 'Putin'in kullanışlı Alman aptalları' gibi oldukça sert bir başlık kullandı. Haberde, "Başka bir deyişle Almanya, ABD ve diğer müttefiklerin yıllardır teşvik ettiği her şeyi neredeyse bir gecede yapmayı kabul etti. Berlin, bu geçiş için bir slogan bile üretti: Zeitenwende, yani 'yeni bir çağın şafağı'." ifadeleri kullanıldı.
28.03.2022Dünya
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldü
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldüSon dakika haberlere göre, Berdyansk bir Rus savaş gemisinin batırıldığı büyük saldırı uydu tarafından görüntülendi, hiçbir açıklama yapmayan Rusya'nın suskunluğu sürüyor. Kiev yakınlarındaki pusu görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı, saldırıda Ukraynalı kadın gönüllülerin yanı sıra ABD'li gönüllüler de vardı. Öte yandan Ukrayna'dan flaş bir iddia geldi. Herson kentinin Chornobayivka bölgesindeki çatışmalarda, Rus ordusunun güney askeri bölgesi 49. Kombine Birliği Komutanı Korgeneral Yakov Rezantsev'in öldürüldüğü açıklandı.
26.03.2022Dünya
ABD ve AB'den çok önemli 'Rusya' kararı
ABD ve AB'den çok önemli 'Rusya' kararıAmerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa Birliği (AB), Avrupa'nın enerjideki Rusya'ya bağımlılığını azaltmaya yönelik yeni bir anlaşmaya vardı.
25.03.2022Ekonomi
Zelenskiy'den AB liderlerine: Biraz geç kaldınız
Zelenskiy'den AB liderlerine: Biraz geç kaldınızUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Konseyi Toplantısına hitap ettiği konuşmasında, "Yaptırım uyguladınız. Minnettarız. Bunlar güçlü adımlar. Ama biraz geç kaldınız" ifadelerini kullandı.
25.03.2022Dünya
Son dakika... Rus devlet televizyonu cehennemi ekrana getirdi ama bir farkla!
Son dakika... Rus devlet televizyonu cehennemi ekrana getirdi ama bir farkla!Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da öldürülen Rus askeri sayısının 7 ila 15 bin arasında olduğu belirtiliyor. Azak Denizi kıyısında yer alan Berdyansk şehrindeki limandaki demirleyen Rus savaş gemilerine saldırı düzenlendi. Çıkarma gemisi Orsk'un batırıldığını bildiren Ukrayna, gemide 20 tank, 45 zırhlı araç ve 400 paraşütçünün bulunduğunu söylüyor. Rus devlet televizyonundaki spiker ise, Mariupol'ün görüntülerini tüm dünya ile alay eden bir yorumla sundu.
24.03.2022Dünya
Trump: 'Putin çok değişti'
Trump: 'Putin çok değişti'Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in savaşla ilgili hamlelerinde kendisini şaşırttığını söyleyerek "Askerlerini sınıra gönderdiğinde müzakere ettiğini zannetmiştim" dedi.
19.03.2022Dünya
Zelenskiy Berlin’e sert çıkıştı
Zelenskiy Berlin’e sert çıkıştıUkrayna Cumhur-başkanı Volodimir Zelenskiy, dün video konferansla bağlandığı Almanya Parlamentosu’nda, Berlin’i savaşı önlemek için yeterince çaba harcamamakla suçladı.
18.03.2022Dünya
Son dakika... Almanya F-35 satın alıyor
Son dakika... Almanya F-35 satın alıyorRusya'nın Ukrayna'yı işgale girişmesiyle silahlanma programında radikal değişikliğe giden Berlin yönetimi, ABD'den F-35 jetleri almaya karar verdi. Berlin, Amerikan Lockheed Martin firması tarafından üretilen savaş uçaklarını halihazırda kullanılan Tornado'ların yerine koyacak. Bir çatışma çıkması durumunda Tornado, ABD'nin nükleer bombalarını taşıyabilecek tek Alman jeti ancak hava kuvvetleri 80'lerden beri Tornado'ları uçurmuyor.
14.03.2022Dünya
Rusya'dan korkutan petrol açıklaması
Rusya'dan korkutan petrol açıklamasıABD'nin yaptırımları genişleterek Rusya'dan petrol ithalatına yasağı gündeme getirmesi piyasalarda brent petrol fiyatının son 14 yılın rekor seviyesine çıkmasına neden oldu. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksander Novak, Rusya'dan petrol ithalatına yasak getirilmesi halinde Batı ülkelerinin 300 dolar/varili aşan petrol fiyatı ile karşı karşıya kalabilecekleri uyarısında bulundu.
8.03.2022Uzmanpara
Açıklama Zelenskiy'nin konuşmasından hemen sonra geldi:  ABD'nin Rus uçağını düşürmesini gerektirecek...
Açıklama Zelenskiy'nin konuşmasından hemen sonra geldi: ABD'nin Rus uçağını düşürmesini gerektirecek...Rusya'nın Ukrayna saldırıları devam ederken müzakere masasından bugün de beklenen çıkmadı. Zelenskiy yaptığı açıklamada dünyaya seslendi ve daha fazla yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi. Beyaz Saray'dan gelen son dakika açıklamasında "Uçuşa yasak bölge oluşturmak, ABD ordusunun Rus uçağını düşürmesini gerektirecek, bu da doğrudan küresel bir savaşa yol açacak. Bu bizim istediğimiz bir şey değil. Bundan kaçınmaya çalışıyoruz” ifadeleri yer aldı.
5.03.2022Dünya
Son dakika: Rusya'dan bomba yağmuru! Kiev'de kritik noktalar bir bir vuruluyor...
Son dakika: Rusya'dan bomba yağmuru! Kiev'de kritik noktalar bir bir vuruluyor...Son dakika haberlere göre, Ukrayna'yı üç koldan işgal etmeyi deneyen Rusya lideri Putin, Harkov'u cehenneme çevirdi. Top mermisi düşmeyen yerin bulunmadığı şehirde en az 21 kişi öldü, 112 yaralı var. Öğle saatlerinde ise şehir Ruslar tarafından füzelerle hedef alındı. Ukraynalı yetkililer, işgalin başlangıcından bu yana Rus ordusunun ne kadar sivili öldürdüğünü açıkladı. Öte yandan Rusya ve Ukrayna heyetleri, görüşmeleri bugün gerçekleştirilecek. Görüşmede ateşkesin de ele alınacağı öğrenildi. Kiev'de önceki gün TV kulesi vurulmuştu. Bugün kritik bir bölge daha hedef alındı ve Kievliler için hayati öneme sahip olan ısıtma hatlarını vuruldu.
3.03.2022Dünya
Almanya kömürden çıkışı değerlendiriyor
Almanya kömürden çıkışı değerlendiriyorAlmanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Rusya'nın yaptırımlar nedeniyle Avrupa'ya gaz dağıtımını durdurması halinde kömürden elektrik üretiminden daha yavaş bir çıkışı düşüneceğini bildirdi.
2.03.2022Uzmanpara
Ticaret akışı kesildi ödemeler durdu
Ticaret akışı kesildi ödemeler durduRusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlar, Ukrayna’daki savaş ortamı, Türkiye’nin iki ülkeye ticaretini durdurdu. Alacaklar konusunda da sıkıntılar yaşanacak
2.03.2022Ekonomi
Yaptırım kararlarının ardından Rus milyarderlerin kripto para uyanıklığı!
Yaptırım kararlarının ardından Rus milyarderlerin kripto para uyanıklığı!Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre, Amerika ve AB’nin yaptırımları ve ambargo kararları, Rus milyarderlerin kripto para piyasasına yönelme eğilimini artırdı. Rus bankalarının küresel para transferi sistemi SWIFT’ten çıkarılması, bu ihtimali daha da yükseltti.
3.03.2022Ekonomi
Rusya resti çekti! Avrupa'nın gaz tedirginliği
Rusya resti çekti! Avrupa'nın gaz tedirginliğiRusya'nın Ukrayna'yı işgali beşinci gününde. İhtiyacının yüzde 35'ten fazlasını Rusya'dan karşılayan Avrupa ülkeleri, doğalgaz akışının kesilmesi ihtimaline karşı alternatif enerji kaynakları aramaya başladı. Öte yandan Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Başkanı Medvedev, “Avrupalıların doğal gaza 2000 Euro ödeyeceği yeni dünyaya hoş geldiniz” diye konuşmuştu.
1.03.2022Ekonomi
'Rusya, SWIFT için arka kapı bulabilir'
'Rusya, SWIFT için arka kapı bulabilir'JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, SWIFT yasağının Rusya ile iş yapmayı engellemediğini, SWIFT’in etrafından dolaşılabilecek araçlar olduğunu belirtti.
1.03.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey Akım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.