Le Monde

Le Monde

Son dakika le monde haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan le monde gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan le monde haber sayfamızda...

Le Monde

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.310 le monde haberi bulunmuştur.
SON DAKİKA... Putin tarih verdi! 'Rubleyle ödemeyen doğal gaz alamaz'
SON DAKİKA... Putin tarih verdi! 'Rubleyle ödemeyen doğal gaz alamaz'Son dakika haberlere göre, gözler Rusya'nın bu sabah ateşkes ilan ettiği Mariupol'den bazı otobüsler ayrıldı. ABD, Rusya lideri Putin'in askeri danışmanları tarafından korku iklimi nedeniyle yanıltıldığını açıkladı, Kremlin bugün Washington'a yanıt verdi. Türkiye'ye müzakereler için teşekkür eden NATO Genel Sekreteri, Ukrayna'daki Rus askerlerinin yeniden konumlandığını söyledi. Putin'den doğal gaz satışına ilişkin açıklama geldi.
31.03.2022Dünya
Putin'in Macron'u ağırlaması dünyada yankı buldu! 'Masa Ukrayna kadar'
Putin'in Macron'u ağırlaması dünyada yankı buldu! 'Masa Ukrayna kadar'.Kremlin'deki görüşme beş saatten fazla sürdü, randevuya liderlerin açıklamaları kadar semboller damgasını vurdu. Sosyal medya Putin'in devasa masayla çalkalanırken, Fransız medyasında da manşetteydi.
8.02.2022Haberler
İşçisin sen işçi kal
İşçisin sen işçi kalBaşrolünde Juliette Binoche’un yer aldığı “Ouistreham/Ayrı Dünyalar”, başta işsizlik olmak üzere ekonomik sorunlarla boğuşan insanların zorlu mücadelesine odaklanıyor
21.01.2022Kültür Sanat
'Enflasyonda düşüş belirsiz'
'Enflasyonda düşüş belirsiz'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, "Enflasyonda yaşanacak düşüşün büyüklüğü ve hızı belirsiz" dedi.
22.12.2021Uzmanpara
Omicron’a karşı 3’üncü doz kuyruğu
Omicron’a karşı 3’üncü doz kuyruğuKoronavirüsün Omicron varyantı için hatırlatma dozunun süresinin 6'dan 3 aya indirilmesi hastanelerde yoğunluğu da beraberinde getirdi. Aşı merkezleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Eskişehir'de günde 15 binin üzerinde aşı yapıldığı bildirildi.
21.12.2021Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahin'den üçüncü doz açıklaması! 'Omicron varyantından kaçabilir'
Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahin'den üçüncü doz açıklaması! 'Omicron varyantından kaçabilir'BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, Omicron'a ilişkin Fransız basınına açıklamalarda bulundu. Aşıların etkinliğinin varyanta karşı düştüğünü gösteren çalışmalar hakkında konuşan Şahin, "Üçüncü doz aşıyı olan kişiler bile Omicron'u bulaştırabilir" diyerek, yeni varyantın güçlendirici aşıdan kaçabileceğini bildirdi. Şahin Pfizer/BioNTech aşısının üçüncü dozunun her türlü hastalığa karşı yüzde 70-75 oranında koruyuculuk sağladığını, ciddi hastalıkta bu oranın çok daha yüksek olacağını vurguladı.
20.12.2021Gündem
Zirve 'hayal kırıklığı!'
Zirve 'hayal kırıklığı!'Başkan Joe Biden'ın dünyadan 100 ülke temsilcisinin katılımıyla 9-10 Aralık'ta sanal ortamda gerçekleştirdiği, Türkiye'nin ise davet edilmediği "Demokrasi Zirvesi" sona ererken, zirvenin sonuçları ve düzenlenmesine ilişkin eleştiriler bitmedi.
14.12.2021Dünya
İddia: Cezayir Cumhurbaşkanı, Macron'un telefonuna cevap vermedi
İddia: Cezayir Cumhurbaşkanı, Macron'un telefonuna cevap vermediCezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un, başkent Paris'te düzenlenecek Libya konulu uluslararası konferansa davet etmek için telefonla arayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a cevap vermediği öne sürüldü.
10.11.2021Dünya
Fransa lideri Macron, ''Osmanlı'' çıkışı sonrası geri adım attı
Fransa lideri Macron, ''Osmanlı'' çıkışı sonrası geri adım attıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Cezayir'e yönelik yaptığı açıklamaların neden olduğu "polemiklerden" ve "yanlış anlaşılmalardan" üzüntü duyduğu belirtildi.
10.11.2021Dünya
'Macron, gerçek ile yanılsamayı birbirinden ayırt edemiyor'
'Macron, gerçek ile yanılsamayı birbirinden ayırt edemiyor'Cezayir ordusu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "artık gerçek ile yanılsama, doğru ile yalan arasında ayrım yapamadığını" belirtti.
6.11.2021Dünya
Macron'a en yakın isimdi... Hapis yatacak
Macron'a en yakın isimdi... Hapis yatacakFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eski yakın koruması ve eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Alexandre Benalla, birçok suç işlediği gerekçesiyle ikisi tecilli olmak üzere 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
5.11.2021Dünya
Şaşırtan elektrikli otomobil yorumu! Gelecekte fiyatlar artar mı azalır mı?
Şaşırtan elektrikli otomobil yorumu! Gelecekte fiyatlar artar mı azalır mı?Gelişen teknolojiyle birlikte son dönemde artan elektrikli otomobil talebiyle ilgili Fransız medyasından şaşırtan bir yorum geldi. Fiyatlar orta ve uzun vadede düşer mi artar mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı...
25.10.2021Otomobil
AK Partili Ünal: Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumda
AK Partili Ünal: Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumdaAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "AK Parti Türkiye'nin geleceğini omuzlamış durumda. Şu anda Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumda. Çünkü karşımızdaki grup, Türkiye'nin tam bağımsızlığı adına tek bir kelime etmiyor." dedi.
23.10.2021Haberler
AK Partili Ünal: Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumda
AK Partili Ünal: Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumdaAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "AK Parti Türkiye'nin geleceğini omuzlamış durumda. Şu anda Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi özdeşleşmiş durumda. Çünkü karşımızdaki grup, Türkiye'nin tam bağımsızlığı adına tek bir kelime etmiyor." dedi.
23.10.2021Siyaset
Arap Parlamentosu Macron’un Cezayir ile ilgili sözlerini kınadı
Arap Parlamentosu Macron’un Cezayir ile ilgili sözlerini kınadıArap Parlamentosu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cezayir’e yönelik açıklamalarını kınayarak, bunların “sorumsuz ve kabul edilemez” olduğunu bildirdi.
20.10.2021Dünya
Son dakika haberler... Fransız basınında Bayraktar 'hayali'! Erdoğan'ın ziyareti manşetlerde
Son dakika haberler... Fransız basınında Bayraktar 'hayali'! Erdoğan'ın ziyareti manşetlerdeSon dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ziyareti Batı dünyasında geniş yankı uyandırdı. Fransız basını Türkiye'nin ticaret hacmini katlayacağını yazarken, Bayraktar SİHA'lara olan hayranlığını gizleyemedi.
19.10.2021Dünya
Fransız basınında Erdoğan manşetleri
Fransız basınında Erdoğan manşetleriFransız basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angola, Nijerya ve Togo'ya gerçekleştirdiği ziyareti yakından takip ederken, Türk SİHA'lara övgülerde bulundu.
19.10.2021Dizi İzle
‘Fransa’nın Mağrip’te Türkiye takıntısı’
‘Fransa’nın Mağrip’te Türkiye takıntısı’Fransa’nın önemli gazetelerinden “Le Monde”, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Türkiye’ye dönük tuhaf bir saplantı derecesine varan açıklamalarını” eleştrien bir makale yayınladı.
18.10.2021Dünya
Macron Cezayir geriliminin dinmesini bekliyor
Macron Cezayir geriliminin dinmesini bekliyorFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesiyle Cezayir arasındaki gerginliğin geçmesini diledi.
5.10.2021Dünya
Macron Cezayir’i kızdırdı!
Macron Cezayir’i kızdırdı!Cezayir, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bu ülkeye yönelik açıklamalarını hakaret olarak niteleyip kınadı, Paris’teki elçisini istişareler için geri çağırdı.
4.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Kriz büyüyor! Cezayir Fransa'ya hava sahasını kapattı
Son dakika haberi... Kriz büyüyor! Cezayir Fransa'ya hava sahasını kapattıFransa lideri Macron'un Cezayir'in geçmişi ve Osmanlı İmparatorluğu'yla ilgili açıklamaları Kuzey Afrika-Paris hattında depreme yol açtı. Vize sayısının azaltılmasıyla başlayan gerilimde bugün hava sahalarının askeri uçuşlara kapatılması adımı atıldı.
3.10.2021Dünya
Macron'un eski yakın koruması farklı suçlamalarla hakim karşısında
Macron'un eski yakın koruması farklı suçlamalarla hakim karşısındaFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koruma işlerinden sorumlu eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Alexandre Benalla'nın silahla poz vermek ve 2 kişiyi darbetmekle suçlandığı davanın görülmesine başlandı.
14.09.2021Dünya
Macron'un eski yakın koruması hakim karşısında
Macron'un eski yakın koruması hakim karşısındaFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koruma işlerinden sorumlu eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Alexandre Benalla'nın silahla poz vermek ve 2 kişiyi darbetmekle suçlandığı davanın görülmesine başlandı.
13.09.2021Dünya
Casus yazılım krizinde yeni perde! 'Sonuçlarına katlanmaları gerekir..'
Casus yazılım krizinde yeni perde! 'Sonuçlarına katlanmaları gerekir..'Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita, İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "yerli ve yabancı çok sayıda kişinin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaları ortaya atanların delil getirmesi gerektiğini belirtti.
23.07.2021Dünya
Pegasus’un hedefinde Macron da varmış
Pegasus’un hedefinde Macron da varmışİsrailli şirket NSO Group’un onlarca ülkenin hükümetlerine sattığı Pegasus casus yazılımıyla binlerce gazeteci, aktivist ve muhalife dinleme-takip yapılması skandalının içinden çıkan Fas-Fransa skandalının çapı büyüyor.
21.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Le Monde ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.