Lukaşenko

Lukaşenko

Son dakika Lukaşenko haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lukaşenko gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lukaşenko haber sayfamızda...

Lukaşenko

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 325 lukasenko haberi bulunmuştur.
ABD, Belarus ile seyahatleri yasakladı
ABD, Belarus ile seyahatleri yasakladıABD hükümeti, asılsız bomba ihbarı üzerine zorunlu iniş yapan uçaktaki Belaruslu muhalif ismi gözaltına alan Belarus ile seyahatleri engelleme kararı aldı.
7.07.2021Dünya
Belarus’ta Ryanair uçağında yakalanan muhalifler ev hapsinde
Belarus’ta Ryanair uçağında yakalanan muhalifler ev hapsindeBelarus Soruşturma Komitesi, Atina-Vilnius seferini yaparken bomba ihbarı nedeniyle Minsk'e acil iniş yapan Ryanair’e ait uçakta gözaltına alınan muhalifler Belarus vatandaşı Roman Protaseviç ve Rus vatandaşı Sofiya Sapega’nın ev hapsine alındığını bildirdi.
25.06.2021Dünya
Belarus Başbakanı, Batı’ya meydan okudu!
Belarus Başbakanı, Batı’ya meydan okudu!Belarus Başbakanı Roman Golovçenko, Batı'nın ülkesine yönelik yaptırım kararlarına ilişkin, "Yeterli kaynaklarımız ve rezervlerimiz var. Bu koşullara uzun süredir hazırız.” dedi.
22.06.2021Dünya
ABD, Kanada ve İngiltere'den Belarus'a yaptırım!
ABD, Kanada ve İngiltere'den Belarus'a yaptırım!ABD, Kanada ve İngiltere, ortak bir kararla 23 Mayıs'ta Atina-Vilnius seferini yapan Ryanair yolcu uçağının bomba ihbarı sebep gösterilerek Minsk Havalimanı'na "zorunlu iniş yaptırılması" ve uçakta iki muhalifin gözaltına alınması gerekçesiyle Belarus yönetimine yaptırım uyguladıklarını açıkladı.
21.06.2021Dünya
AB'den Belarus'a yeni yaptırım kararı
AB'den Belarus'a yeni yaptırım kararıAvrupa Birliği (AB), "ciddi insan hakları ihlalleri" ve Ryanair uçağının geçen ay bomba ihbarı gerekçesiyle indirilmesi nedeniyle Belaruslu onlarca kişi ve kuruluşa kısıtlayıcı tedbir uygulama kararı aldı.
21.06.2021Dünya
Putin, Biden zirvesinden büyük bir sonuç beklemiyor
Putin, Biden zirvesinden büyük bir sonuç beklemiyorRusya lideri, ABD'li mevkidaşıyla 16 Haziran'daki görüşme öncesi "Rus-Amerikan ilişkilerini bu duruma düşüren biz değiliz.. Çok büyük bir gelişme beklemiyorum. Ancak, Rusya tarafının yaratmadığı çelişkilere rağmen, uyuşan çıkarlarımız var" dedi.
5.06.2021Dünya
Son dakika... Litvanya'dan Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine destek!
Son dakika... Litvanya'dan Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine destek!Son dakika haberine göre, Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte, ülkesinin, Ukrayna ve Gürcistan'ın NATO'ya üye olmasını güçlü şekilde desteklediğini söyledi.
3.06.2021Dünya
Son dakika... Boğazına sapladı! Mahkeme salonunda dehşet anları...
Son dakika... Boğazına sapladı! Mahkeme salonunda dehşet anları...Geçen yıl gözaltına alınan Belaruslu bir mahkum, Salı günü Minsk'te bir duruşmada ailesine ve komşularına suçunu kabul etmemesi halinde kovuşturmaya uğrayacağı söylendikten sonra korkunç bir eyleme girişti.
2.06.2021 Dünya
Lukaşenko, Batı’ya karşı Rusya ile hareket edeceklerini söyledi
Lukaşenko, Batı’ya karşı Rusya ile hareket edeceklerini söylediBelarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Batı’nın ülkesine yönelik yaptırım ve saldırılarına karşı Rusya'yla hareket etmeye kararlı olduklarını bildirdi.
1.06.2021Dünya
Son dakika...Merkel, AB'nin Belarus için aldığı yaptırım kararlarını savundu
Son dakika...Merkel, AB'nin Belarus için aldığı yaptırım kararlarını savunduAlmanya Başbakanı Angela Merkel, geçen hafta Avrupa Liderler Zirvesi’nde Belarus'a karşı alınan yaptırım kararlarının doğru ve gerekli olduğunu söyledi.
31.05.2021Dünya
Son dakika... Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Soçi'de görüştü!
Son dakika... Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Soçi'de görüştü!Gelen son dakika haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Ryanair'e ait yolcu uçağının indirilmesi konusunu ele aldı.
28.05.2021Dünya
Son dakika... Doğrudan hedef gösterdi! NATO'dan gelen şok açıklamaya yanıt gecikmedi
Son dakika... Doğrudan hedef gösterdi! NATO'dan gelen şok açıklamaya yanıt gecikmediGelen son dakika haberine göre, oklar bir kez daha Moskova'ya çevrildi. Yolcu uçağının savaş jetiyle Belarus'a zorla iniş yaptırılmasının yankıları giderek büyüyor. NATO başkanının doğrudan hedef göstererek konuşması gündemde bomba etkisi yarattı. Son dakika haberine göre, hem Putin'den hem de Lukaşenko'dan konuyla ilgili flaş açıklamalar geldi.
28.05.2021Dünya
Belarus'un zorla uçak indirmesine ilişkin soruşturma
Belarus'un zorla uçak indirmesine ilişkin soruşturmaUluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Atina-Vilnius seferini yapan bir yolcu uçağının "zorla" başkent Minsk'e indirilmesi ve uçakta bulunan Belaruslu muhalif bir gazetecinin gözaltına alınmasının ardından soruşturma başlatacak.
28.05.2021Dünya
Yalanlama gecikmedi!
Yalanlama gecikmedi!Belarus yönetiminin, Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko’nun emriyle sahte bomba ihbarı yaparak indirdiği yolcu uçağının yankıları sürüyor.
27.05.2021Dünya
Son dakika: Lukaşenko'dan acil iniş yapan uçakla ilgili açıklama!
Son dakika: Lukaşenko'dan acil iniş yapan uçakla ilgili açıklama!Son dakika haberine göre, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Ryanair’in acil inişiyle ilgili "Bomba ihbarı İsviçre’den geldi. Uçak, Belarus Nükleer Santrali’nin yakınından döndürüldü." ifadelerini kullandı.
26.05.2021Dünya
Johnson, Belarus'tan gazeteci Protaseviç'i derhal serbest bırakmasını istedi
Johnson, Belarus'tan gazeteci Protaseviç'i derhal serbest bırakmasını istediİngiltere Başbakanı Boris Johnson, Belarus'ta bomba ihbarı gerekçesiyle Minsk Havaalanına acil inen uçakta gözaltına alınan muhalif gazeteci Roman Protaseviç'in derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.
25.05.2021Dünya
Son dakika: Önce gözaltına alındı, sonra Instagram hesabı kapatıldı!
Son dakika: Önce gözaltına alındı, sonra Instagram hesabı kapatıldı!Son dakika haberlere göre, yolcu uçağının jetlerle indirilmesiyle başlayan skandallar dizisinde dünya nefesini tuttu, devlet televizyonu yeni görüntüler yayınladı. Avrupa Birliği (AB) saatler içinde yaptırım açıkladı, ABD adım atmaya hazırlanıyor. İşte son dakika gelişmeler...
25.05.2021Dünya
Son dakika... Öfke giderek artıyor! 'Bedelini ödeyecek' dedi, yeni yaptırımlar duyuruldu
Son dakika... Öfke giderek artıyor! 'Bedelini ödeyecek' dedi, yeni yaptırımlar duyurulduSon dakika haberlere göre dünya henüz 'bomba ihbarı' gerekçesiyle, savaş jeti eşliğinde yolcu uçağının indirilmesinin şokunu atlatamadı. Belarus İçişleri Bakanlığı'ndan flaş bir açıklama yapıldı. Uluslararası Sivil Havacılık Kurumu'ndan da 'acil toplantı' çağrısı geldi. BM de 'derhal araştırılsın' dedi. AB ise yeni yaptırım kararı aldı. Gözaltına alınan muhalif gazeteciden ilk açıklamalar basına yansıdı...
25.05.2021Dünya
‘Hava korsanlığı!’
‘Hava korsanlığı!’Belarus’un muhalif bir gazeteciyi gözaltına almak için “sahte bomba ihbarıyla” bir yolcu uçağını indirmesi dünyada şok yarattı. “Hava korsanlığı” ve “devlet terörü” olarak nitelenen olay sonrası Belarus’a Avrupa Birliği hava sahası kapatıldı.
25.05.2021Dünya
Biden ve Sullivan'dan Belarus'a yaptırım sinyali
Biden ve Sullivan'dan Belarus'a yaptırım sinyaliABD Başkanı Joe Biden ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, bir yolcu uçağının "zorla" Belarus'a indirilmesi ve uçaktan bulunan gazeteciyi tutuklamasını kınarken bu ülkeye yönelik yeni yaptırımlar getirilebileceğinin sinyalini verdi.
25.05.2021Dünya
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandı
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Brüksel'de yüz yüze yaptıkları zirve toplantısında başta Belarus olmak üzere Rusya, AB-İngiltere ilişkileri ve gündemdeki dış politika konularını görüştü. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, (Belarus'a indirilen uçak) Bu olay demokrasi, ifade özgürlüğü ve Avrupa'nın egemenliğine saldırıdır' dedi. AB Konseyi Başkanı Charles Michel de 'Masum insanların hayatlarıyla Rus ruleti oynanması girişimlerini hoş göremeyiz' açıklamasında bulundu.
25.05.2021Dünya
Roman Protaseviç'in ilk ifadesi basına yansıdı
Roman Protaseviç'in ilk ifadesi basına yansıdıBelarus'ta bomba ihbarı gerekçesiyle Minsk Havaalanı'na acil inen uçakta gözaltına alınan muhalif gazeteci Roman Protaseviç'in, güvenlik güçlerine verdiği ilk ifade basına yansıdı.
24.05.2021Haberler
Son dakika... İndirilen uçakta gözaltına alınan gazetecinin ilk ifadesi basına yansıdı!
Son dakika... İndirilen uçakta gözaltına alınan gazetecinin ilk ifadesi basına yansıdı!Belarus'ta bomba ihbarı gerekçesiyle Minsk Havaalanına acil inen uçakta gözaltına alınan muhalif gazeteci Roman Protaseviç'in, güvenlik güçlerine verdiği ilk ifade basına yansıdı.
24.05.2021Dünya
Son dakika... BM'den zorla indirilen yolcu uçağı için 'soruşturma' çağrısı!
Son dakika... BM'den zorla indirilen yolcu uçağı için 'soruşturma' çağrısı!Birleşmiş Miletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Belarus yönetiminin bir yolcu uçağını "zorla" başkent Minsk'e indirmesi ve uçaktaki muhalif bir gazeteciyi gözaltına almasına ilişkin "şeffaf ve bağımsız soruşturma yürütülmesi" çağrısı yaptı.
24.05.2021Dünya
Son dakika... ABD: Belarus rejiminin gazetecilere yönelik tacizini kınıyoruz!
Son dakika... ABD: Belarus rejiminin gazetecilere yönelik tacizini kınıyoruz!Gelen son dakika haberine göre, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Belarus'ta Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko yönetiminin gazetecilere yönelik eylemlerini kınadıklarını söyledi.
24.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

belarusryanairabdabyaptırım

Lukaşenko ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.