Maçka

Maçka

Son dakika Maçka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Maçka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Maçka haber sayfamızda...

Maçka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.052 macka haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’
‘Fındıkta taban fiyat en az 30 lira olsun’Fındıkta üreticiler, tarım il müdürlükleri ve ziraat odaları 668 bin ton rekolte tahmini yapıyor. İhracatçıların beklentisi ise 800 bin tonu aşıyor. Üreticinin fiyat beklentisi en az 30 TL.
21.07.2021Ekonomi
TRT Genel Müdürü Eren, sosyal medyadan izleyiciye müjdeyi verdi
TRT Genel Müdürü Eren, sosyal medyadan izleyiciye müjdeyi verdiTRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT 1’in yeni yayın döneminde ekrana getireceği yapımlarla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımla izleyiciye müjdeyi verdi. Eren yaptığı paylaşımda, “Yeni sezonda birbirinden kaliteli yapımlar yine TRT ekranlarında olacak. Barbaros’tan Sultan Alparslan’a, Mevlânâ’dan Hacı Bayram-ı Veli’ye, Trablusgarp Savaşı’ndan Mehmet Akif Ersoy’un hayatına özenle hazırlanmış güçlü yapımlar TRT 1’de yayınlanacak” ifadelerini kullandı.
9.07.2021Vitrin
Sümela’da fresklere sızan suya önlem
Sümela’da fresklere sızan suya önlemTrabzon'un Maçka ilçesinde, 5 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından ziyarete açılan Sümela Manastırı’nda, ince restorasyon kapsamında sızan yüzey suları nedeniyle tahrip olan fresklerde çalışma sürdürülüyor. 14 restoratör ve kimyagerden oluşan grup, iğneyle kuyu kazar gibi analiz yapıyor, su yollarını değiştirerek, freskleri onarıyor.
6.07.2021Gündem
Sümela Manastırı'nın kapalı alanları ziyarete açıldı
Sümela Manastırı'nın kapalı alanları ziyarete açıldıSümela Manastırı'nda 5 yıl süren restorasyon sırasında saklı mekanlar, gün yüzüne çıkarıldı. Şapeller, keşiş ve öğrenci odaları, çan kulesi, çilehane, misafirhaneler ve mahzenler manastır tarihinde ilk kez ziyarete açılmış oldu. Demirören Haber Ajansı (DHA) manastırda ortaya çıkarılan yeni alanları görüntüledi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, Bugüne kadar görülebilenlerin dışında Sümela'da ciddi sürprizler var dedi.
3.07.2021Tatil
Sümela Manastırı'nda saklı mekanlar ziyarete açıldı
Sümela Manastırı'nda saklı mekanlar ziyarete açıldıSümela Manastırı'nda 5 yıl süren restorasyon sırasında saklı mekanlar, gün yüzüne çıkarıldı. Şapeller, keşiş ve öğrenci odaları, çan kulesi, çilehane, misafirhaneler ve mahzenler manastır tarihinde ilk kez ziyarete açılmış oldu. Demirören Haber Ajansı (DHA) manastırda ortaya çıkarılan yeni alanları görüntüledi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "Bugüne kadar görülebilenlerin dışında Sümela'da ciddi sürprizler var" dedi.
3.07.2021Haberler
Sümela Manastırı 5 yıl sonra açılıyor
Sümela Manastırı 5 yıl sonra açılıyorTrabzon'un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’nın tüm alanları, 5 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla yarın ziyarete açılacak. Restorasyonunun yüzde 90'ının tamamlandığı manastırda, Ana Kaya Kilisesi’nin kuzeyinde yer alan 10 şapel, Çan Kulesi, misafirhane, keşiş ve öğrenci odaları ve mahzenler 5 yıl sonra ilk kez gezilecek.
30.06.2021Gündem
Sunay Akın kimdir, kaç yaşında? Sunay Akın kitapları
Sunay Akın kimdir, kaç yaşında? Sunay Akın kitaplarıKitapları ve araştırmacı kimliği ile takip edilen yazar ve şair Sunay Akın kimdir, kaç yaşında? İşte Sunay Akın'ın hayatı ile ilgili merak edilenler.
29.06.2021Gündem
Şehit Eren'in o paylaşımı 4 yıl sonra yeniden gündem oldu
Şehit Eren'in o paylaşımı 4 yıl sonra yeniden gündem olduTrabzon’da, 4 yıl önce PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün (15), sosyal medya hesabından 24 Haziran 2017’de paylaştığı 'Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın' sözleri, yıl dönümünde yeniden sosyal medyanın gündemi oldu. Binlerce kişi, ‘İyi ki varsın Eren’ paylaşımlarında bulundu.
25.06.2021Gündem
Atilla İlhan şiirleri
Atilla İlhan şiirleriŞair, romancı, senarist, düşünce adamı kimlikleri ile Cumhuriyet döneminin en etkili sanatçılarından olmuş ve 1950 yılından sonraki kültür yaşamımıza damga vurmuştur. “Balıkçı Türküsü” adlı ilk şiirini yazdıktan sonra, 1946 yılında yarışmada ikincilik aldığı “Cebbaroğlu Mehemmed” şiiriyle adını duyurmuştur.İkinci Yeni’ye ve Garip akımına ilk karşı çıkan kişilerden olmuştur. Garip akımını Orhan Veli’yi eksik bir şair görmesi ve akımın anlayışını dar ve sığ bulması nedeniyle eleştirmiş İkinci Yeni’yi ise “yozlukla” itham etmiştir. Bu gruplara karşı çıkan Attila İlhan Mavi dergisindeki yazılarından hareketle “Mavi Akımı” oluşturmak istemiş, ancak bu hareket pek başarı sağlayamamıştır. İşte Atilla İlhan'ın en güzel şiirlerinden bazıları.
23.06.2021Şiirler
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandı
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül'de, 28'inci kez açmaya hazırlanıyor. Açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle festival, İstanbul'un cazla hissedildiği günleri geri getiriyor.
22.06.2021Kültür Sanat
Maçka parkında doktorun boğazını kesmişti! Tahliye edildi
Maçka parkında doktorun boğazını kesmişti! Tahliye edildiİstanbul Maçka Parkı’nda kırdığı cam şişe ile asistan doktor Süleyman Dönmezler’in boğazını kesen sanık Emrah Danışman tahliye edildi. Danışman önceki celsede yaptığı savunmasında, “Bana şiit dedikten sonra anneme küfür etti. Çok üzgünüm çok pişmanım” demişti.
16.06.2021Gündem
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’te
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’teParis’te Centre Pompidou’da düzenlenen “Women in Abstraction\Soyutlamada Kadınlar” sergisinde Fahrelnissa Zeid’in 1954 tarihli “Güneş Arenası” tablosu izleyiciyle buluştu
15.06.2021Kültür Sanat
Son dakika... Maçka Parkı'ndaki "uygunsuz kıyafet" tartışması davasında karar
Son dakika... Maçka Parkı'ndaki "uygunsuz kıyafet" tartışması davasında kararMaçka Parkı'nda uygunsuz olduğu iddiasıyla kıyafete müdahale ettiği iddiasıyla güvenlik görevlisi Savaş İlter ile Çağla Köse'nin karşılıklı olarak hakaret suçundan yargılandıkları dava, istinaf mahkemesinin bozmasının ardından bugün yeniden karara bağlandı. Mahkeme, Savaş İlter hakkında beraat, Çağla Köse hakkında da ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.
10.06.2021 Gündem
Ece Mumay: Müziği satmayanlar bu işlere başvuruyor!
Ece Mumay: Müziği satmayanlar bu işlere başvuruyor!2020'de yayınladığı 'Galaksi' parçasıyla Youtube'ta 210 milyon izlenmeyi aşan Ece Mumay, ‘Peri’ isimli yeni teklisiyle gündemde... Pandemi döneminin zorluklarından, yeni projelerinden, Türkçe poptan ve odak probleminden bahseden 22 yaşındaki şarkıcı, müzik sektöründeki 'para ile tık kazanma' tartışmasına dair çarpıcı açıklamalar yaparken, idol olarak gördüğü isimleri de açıkladı.
9.06.2021Cadde
‘Para değil; sahne istiyoruz’
‘Para değil; sahne istiyoruz’Doğan Duru, müzisyenlerin sıkıntısını anlattığı sırada mikrofona 200 TL koyan kişiye sinirlendi. Şarkıcı, “Bizim maksadımız para toplamak değil. Açık havamızı istiyoruz” dedi
9.06.2021Cadde
Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfi
Park ve sahillerde ilk cumartesi keyfiYasaksız ilk cumarteside güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar meydanlara, parklara ve sahillere akın etti. Yoğunluk nedeniyle trafik kilitlendi
6.06.2021Gündem
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanları
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanlarıLGS için geri sayım sürerken en çok merak edilen konulardan birisi de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri. LGS sonrası açıklanacak olan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu yıl ne olacak? Öğrenciler yüzdelik dilim ve puanlara göre lise tercihinde bulunacak. Tercih robotu LGS sonrası yayınlanacak.
5.06.2021Gündem
Volkan Konak kimdir, kaç yaşında? Volkan Konak nereli?
Volkan Konak kimdir, kaç yaşında? Volkan Konak nereli?Volkan Konak, her hafta cuma günü ekranlara gelen Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programını sunuyor. Bu akşam yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Volkan Konak'ın yaşamı ise merak edilen konular arasında bulunuyor. Peki Volkan Konak kimdir, kaç yaşında?
4.06.2021Cadde
‘Özgürlük Tuvalde’ yarışması sonuçlandı
‘Özgürlük Tuvalde’ yarışması sonuçlandıŞamil Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “Özgürlük Tuvalde” adlı uluslararası resim yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi 5 Haziran’da Maçka Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.
Korcan Kol ve Duygu Özlen’in park romantizmi
Korcan Kol ve Duygu Özlen’in park romantizmiKorcan Kol ve meslektaşı Duygu Özlen, önceki gün Maçka Parkı'nda görüntülendi. Dizilerin tatil sezonuna girmesi ile soluğu İstanbul'da alan ikili, ilk kez kameralara yakalandı.
3.06.2021Cadde
Yeşille mavinin arasında Karadeniz
Yeşille mavinin arasında KaradenizKurtuluş Savaşı’nın tek deniz çarpışmasının yaşandığı Kuvayi Milliye şehri Ereğli’de birçok etkinlik yapılabilir. Batı Karadeniz’in çok bilinmeyen koyu Gideros, Cenevizlilerin Kytoros tanımıyla günümüze ulaşmış bir turizm cenneti. Yöresel kültür zenginliğinin yanı sıra halkı misafirperver Sinop’ta denize girilebilir.
2.06.2021Gündem
Kadınım şiiri - Volkan Konak
Kadınım şiiri - Volkan KonakVolkan Konak, 1967 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinin Yeşilyurt köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Maçka'da tamamladıktan sonra öğretmeninin teşvikiyle 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'na girdi. Halk müziği üzerine uzmanlaşan Volkan Konak müzik hayatına 1989 yılında Maçka yöresinde yaptığı derleme çalışmalarını topladığı Suların Horon Yeri adlı müzik albümüyle başladı. Sanatçı bir çok şairin eserini bestelemiştir.
19.05.2021Şiirler
Merve Boluğur yasaklara uymuyor
Merve Boluğur yasaklara uymuyorSosyal medya paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren Merve Boluğur, önceki gün Nişantaşı Maçka'da objektiflere yansıdı. Kendisine birçok kez kurallara uymadığı için cezai işlem uygulanan Boluğur, yine kural tanımadı.
14.05.2021Cadde
Şehit Eren Bülbül’ün annesi: Harçlığı olmadığı için bana çiçek alamazdı
Şehit Eren Bülbül’ün annesi: Harçlığı olmadığı için bana çiçek alamazdıTrabzon'un Maçka ilçesinde, 4 yıl önce PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün (15) annesi Ayşe Bülbül, Anneler Günü'ne buruk giriyor. Oğlunun mezarı başında gözyaşı döken Ayşe Bülbül, "Eren'imin harçlığı olmadığı için bana Anneler Günü'nde çiçek alıp getiremezdi, ormandan açan çiçeklerden toplar getirirdi" dedi.
8.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

TrabzonMaçkasümelaSümela Manastırıeren bülbül

Maçka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.