Mariya Zaharova

Mariya Zaharova

Son dakika Mariya Zaharova haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mariya Zaharova gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mariya Zaharova haber sayfamızda...

Mariya Zaharova

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 232 mariya zaharova haberi bulunmuştur.
Rusya'dan ses getirecek iddia! 'Silah olarak kullanıyor'
Rusya'dan ses getirecek iddia! 'Silah olarak kullanıyor'Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Ukrayna’yı Rusya’ya karşı "silah" olarak kullandığını söyledi. Ukrayna’nın doğusundaki Donbas meselesine de değinen Zaharova, burada "iç savaşın" yaşandığını savundu.
2.09.2021Dünya
Rusya Dışişleri: Washington Büyükelçimiz gelecek hafta ABD’ye dönecek
Rusya Dışişleri: Washington Büyükelçimiz gelecek hafta ABD’ye dönecekRusya Dışişleri, martta istişareler için çağrıldığı Moskova’dan o günden beri ayrılmayan Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov’un gelecek hafta asıl görev yeri olan ABD’ye geri döneceğini açıkladı.
17.06.2021Dünya
Son dakika... Rusya'dan 9 Kanadalı yetkiliye ülkeye giriş yasağı!
Son dakika... Rusya'dan 9 Kanadalı yetkiliye ülkeye giriş yasağı!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya karşıtı anlayışın oluşması ve uygulanmasına katıldıkları gerekçesiyle Adalet Bakanı David Lametti’nin de aralarında bulunduğu 9 Kanada devlet görevlisine ülkeye süresiz giriş yasağı konulduğunu açıkladı.
7.06.2021Dünya
Rusya ateşkesten memnun
Rusya ateşkesten memnunRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Gazze'de İsrail ile Hamas arasında varılan ateşkesi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
21.05.2021Dünya
Son dakika... Moskova, ABD'yi 'hasım ülke' listesine aldı!
Son dakika... Moskova, ABD'yi 'hasım ülke' listesine aldı!Gelen son dakika haberine göre, Rusya, Çekya ve ABD'yi 'hasım ülkeler' listesine aldı. 23 Nisan'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yabancı ülkelerin hasmane eylemlerine karşı yanıt niteliğindeki önlemlere ilişkin kararı imzalamıştı.
14.05.2021Dünya
Son dakika: Rusya, ABD'nin de dahil olduğu hasım ülkeler listesi hazırlıyor
Son dakika: Rusya, ABD'nin de dahil olduğu hasım ülkeler listesi hazırlıyorSon dakika haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova'nın içerisinde ABD'nin de olduğu hasım ülkeler listesi üzerinde çalışma yaptığını açıkladı.
25.04.2021Dünya
Son dakika... Slovakya'dan flaş 'Rus diplomat' kararı!
Son dakika... Slovakya'dan flaş 'Rus diplomat' kararı!Slovakya, "Çekya'da 2014'te bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya Rus diplomatların karıştığı" yönündeki iddialara tepki olarak 3 Rus diplomatın sınır dışı edilmesine karar verdi.
22.04.2021Dünya
Son dakika... Rusya: Batı ülkelerinin diplomatlarımızı sınır dışı etmesi mevsimsel!
Son dakika... Rusya: Batı ülkelerinin diplomatlarımızı sınır dışı etmesi mevsimsel!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Batı ülkelerinin Rus diplomatlarını sınır dışı etmelerinin "mevsimsel" olduğunu söyledi. Zaharova, "Sağduyunun gösterileceği umuduyla artık romantik olmayan cevaplar veriyoruz. Ancak aynı zamanda, gerçekten barışsever, iş birliği odaklı bir yaklaşım sergiliyoruz." şeklinde konuştu.
22.04.2021Dünya
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’Ukrayna kriziyle yükselen gerilim, muhalif lider Navalni’nin durumu, Çekya ve Polonya’nın Rus diplomatları sınır dışı etmesiyle yeni bir boyut kazandı.
20.04.2021Dünya
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacak
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacakABD yönetiminin yeni yaptırımlarla, sadece birincil piyasadan Rus devlet tahvili alımlarını yasaklaması ekonomistler tarafından iyimserlikle karşılanırken, Rus rublesinin değer kazanmasına neden oldu.
16.04.2021Uzmanpara
ABD-Rusya yaptırım gerilimi
ABD-Rusya yaptırım gerilimiABD Başkanı Joe Biden, yayımladığı bir dizi kararnameyle Rusya’ya Kırım, seçimlere müdahale ve ABD resmi kurumlarına yönelik siber saldırılar nedeniyle yaptırımlar açıkladı.
16.04.2021Dünya
Son dakika: Rusya'dan ABD'ye 'yaptırım' cevabı!
Son dakika: Rusya'dan ABD'ye 'yaptırım' cevabı!Son dakka haberine göre Rusya Dışişleri Bakanlığı açıklama yaparak, "ABD’nin agresif davranışları kararlı şekilde karşılık görecek. Yaptırımlara cevap kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.
15.04.2021Dünya
Ukrayna gerilimi Karadeniz’e taştı
Ukrayna gerilimi Karadeniz’e taştıRusya ile Ukrayna arasındaki sınır bölgesindeki gerilim ölçek değiştirdi. ABD, Ukrayna’ya destek için Karadeniz’e savaş gemileri gönderiyor
10.04.2021Dünya
İki ülke arasında büyük gerginlik! 'Casusluk skandalı'
İki ülke arasında büyük gerginlik! 'Casusluk skandalı'Bulgaristan’da, 4 Nisan'da yapılacak parlamento seçimleri öncesinde devam eden kampanya sürecinde, 19 Mart'ta Rusya ile patlak veren "casusluk skandalının" ardından ikili ilişkilerdeki gerginlik sürüyor.
26.03.2021Dünya
Biden’dan Putin’e ‘katil’ suçlaması!
Biden’dan Putin’e ‘katil’ suçlaması!ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’in “katil” olduğunu ve Amerikan seçimlerine müdahale ettiği için “bedel ödeyeceğini” söyledi. Açıklama Rusya’da büyük rahatsızlık yarattı.
18.03.2021Dünya
‘Sevgi korkudan daha güçlü’
‘Sevgi korkudan daha güçlü’Rusya’da muhalefet, 14 Şubat’ta ülke çapında yeni bir eyleme hazırlanıyor. Buna göre, eylemciler kendi evleri önünde fener yakarak hükümete tepkilerini gösterecek
11.02.2021Dünya
Navalnıy hakim karşısında, dünya izliyor
Navalnıy hakim karşısında, dünya izliyorRusya'da, muhalif Aleksey Navalnıy’a adli kontrol şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıldı.
2.02.2021Dünya
Rusya'dan ABD'ye Navalny notası
Rusya'dan ABD'ye Navalny notasıRusya, ABD'nin Moskova Büyükelçiliğinin tutuklu Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için hafta sonu düzenlenen gösterileri destekleyen paylaşımlar yapması nedeniyle ABD'ye protesto notası verdi.
25.01.2021Dünya
Son dakika: Dünya gündemi sarsıldı! Rusya'dan sert tepki...
Son dakika: Dünya gündemi sarsıldı! Rusya'dan sert tepki...Son dakika haberlere göre, Rus muhalif Aleksey Navalnıy, zehirlendiği iddiasıyla tedavi gördüğü Almanya’dan ülkesine dönerken kendisini Moskova’da havaalanında bekleyen bazı destekçileri gözaltına alındı. Son dakika haberine göre ise, Navalny'nin uçağı Sheremetyevo havalimanına iniş yaptı. İniş sonrası Rus muhalif gözaltına alındı. ABD, Fransa ve Avrupa Birliği ise karara tepki göstererek serbest bırakılması çağrısında bulundu. Rusya ise bu çağrılara ise sert tepki verdi.
18.01.2021Dünya
Rusya’dan Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrılarına sert yanıt!
Rusya’dan Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrılarına sert yanıt!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın Moskova’da gözaltına alınmasına tepki gösteren ABD ve Avrupa Birliği'ne (AB), "Egemen devletlerin ulusal yasalarına tecavüz etmeyin, kendi ülkenizdeki sorunlarla uğraşın." karşılığını verdi.
17.01.2021Dünya
Rusya'dan İrini Operasyonu kapsamında durdurulan gemiye ilişkin AB'ye tepki
Rusya'dan İrini Operasyonu kapsamında durdurulan gemiye ilişkin AB'ye tepkiRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "Adler" isimli Rus kargo gemisinin Akdeniz'de AB'nin İrini Operasyonu kapsamında Yunan donanmasınca aranmasına tepki gösterdi.
15.01.2021Dünya
Rus bakandan Trump''la ilgili şok benzetme!
Rus bakandan Trump''la ilgili şok benzetme!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesaplarının engellenmesini siber ortamda nükleer patlamaya benzeterek, "Yıkımın kendisi, sonuçları kadar korkunç değil. Batı toplumunun ilan ettiği demokratik değerlere darbe indirildi." yorumunda bulundu.
14.01.2021Dünya
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
Rusya: Kim seçilirse işbirliğine hazırız
Rusya: Kim seçilirse işbirliğine hazırızRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’de hangi aday seçilirse seçilsin Rusya’nın göreve gelecek başkanla işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
6.11.2020Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Moskova'da bir araya geldi
Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Moskova'da bir araya geldiRusya'nın başkenti Moskova'ya inen Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları bir araya geldi.
9.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaabdson dakika haberlerMariya Zaharovanavalnıy

Mariya Zaharova ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.