Mayın

Mayın

Son dakika mayın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mayın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mayın haber sayfamızda...

Mayın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.857 mayin haberi bulunmuştur.
Son dakika! Türkiye’den sert F-35 ve S-400 açıklaması: Müstakil kullanacağız
Son dakika! Türkiye’den sert F-35 ve S-400 açıklaması: Müstakil kullanacağızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar Gara'daki PKK katliamı hakkında açıklamalarda bulundu. ABD'nin F-35 ve S-400 tutumunu sert sözlerle eleştiren Bakan Akar, "S-400 meselesi üzerinden ülkemize F-35 başta olmak üzere birtakım kısıtlamalar uygulanması müttefiklik ruhuna uygun değil." dedi.
26.02.2021Siyaset
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: Ağdam
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: AğdamMilliyet, Dağlık Karabağ’da Ermeni işgalinden kurtarılan bölgelerde. 27 yıllık işgal boyunca Ermenilerin yaptığı korkunç tahribatın ardından Ağdam, ‘Kafkasya’nın Hiroşima’sı’ olarak nitelendiriliyor.
26.02.2021Gündem
Terter’de savaşın izleri siliniyor
Terter’de savaşın izleri siliniyorDağlık Karabağ savaşı sırasında günlerce bombardıman altında kalan Terter’de yıkım net bir şekilde gözlenirken, normalleşme çalışmaları sürüyor. Bölge, mayınlardan temizlenip imara açılacak.
25.02.2021Dünya
Katil denizaltı Karadeniz’de batmış
Katil denizaltı Karadeniz’de batmışNazilerden kaçan 769 Yahudinin bulunduğu Struma gemisini batıran denizaltının komutanının bir hava saldırısında öldüğü, denizaltının da Romanya açıklarında tüm mürettebatıyla battığı ortaya çıktı
24.02.2021Siyaset
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştüFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile telefonda görüştüğü bildirildi.
21.02.2021Dünya
Son dakika! İki ay süreyle NATO Deniz Görev Grubu-2 komutası Türkiye'ye geçti
Son dakika! İki ay süreyle NATO Deniz Görev Grubu-2 komutası Türkiye'ye geçtiGelen bir son dakika haberine göre; Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Sokullu Mehmet Paşa Gemisi, NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2'nin komutasını, iki ay süreyle İspanya Deniz Kuvvetlerine ait ESPS Tajo Gemisi'nden devraldı
20.02.2021Gündem
Hız takibinde yerli radar dönemi başlıyor
Hız takibinde yerli radar dönemi başlıyorYerli olarak geliştirilen mobil hız tespit sistemi bu yıl trafik birimleri tarafından kullanılmaya başlanacak.
13.02.2021Teknoloji
Macaristan'a Türk zırhlısı Ejder Yalçın'ın ilk teslimatı yapıldı
Macaristan'a Türk zırhlısı Ejder Yalçın'ın ilk teslimatı yapıldıMacaristan Savunma Bakanı Tibor Benkö, 10 Ejder Yalçın 4x4 zırhlı muharebe aracının teslimatının yapıldığını, kısa süre içinde 40 zırhlı araç daha teslim alacaklarını söyledi.
11.02.2021Teknoloji
MEMATT Azerbaycan'da tüm testleri geçti
MEMATT Azerbaycan'da tüm testleri geçtiAskeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından üretilen "Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı" (MEMATT) Azerbaycan'da tüm testleri geçti.İlk ihracatı Azerbaycan'a yapılan MEMATT'ların test ve eğitim çalışmalarını Azerbaycan İstihkam Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Anar Kerimov ve ASFAT yetkileri izledi.
10.02.2021Haberler
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 havan atacak
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 havan atacakTürk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina, Ejder Yalçın 4x4'e yeni görev kabiliyeti kazandırdı.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Nurol Makina, 4x4 segmentinde yer alan zırhlı araçların, özgün tasarımı ve üretimini gerçekleştiriyor. Nurol Makinanın ürün ailesi Ejder Toma, Ejder Yalçın, Ejder Kunter, Ilgaz ve Yörük araçlarından oluşuyor.
9.02.2021Haberler
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacakAzerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan topraklarını geçen yıl başlattığı askeri harekatla kurtaran Azerbaycan'ı, gelecek yıllarda yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceği, altyapı ve üstyapı projelerinin gerçekleştirileceği bir dönem bekliyor.Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklardaki yerleşim birimlerinin büyük çoğunluğu, sadece taşlardan ibaret "hayalet şehir"leri andırıyor. Ağdam, Fuzuli, Cebrayıl, Zengilan gibi kentlerde işgal döneminde büyük tahribat yaşanmış durumda.
9.02.2021Haberler
Son dakika: Azerbaycan 'öncelikli' dedi! 'Ölüm temizliği' başladı...
Son dakika: Azerbaycan 'öncelikli' dedi! 'Ölüm temizliği' başladı...Son dakika haberlere göre Azerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.
9.02.2021Ekonomi
Rusya mayın tarama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti!
Rusya mayın tarama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti!Çanakkale Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 'Ivan Antonov' adlı mayın tarama gemisi, Ege Denizi'ne doğru yol aldı. Rus savaş gemisine, boğaz geçişi sırasında Türk Sahil Güvenlik botu eşlik etti.
7.02.2021Gündem
MEMATT’lar, Bakü’ye ulaştı
MEMATT’lar, Bakü’ye ulaştıAzerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ sorunun Azerbaycan lehine zaferle sonuçlanmasının ardından bölgedeki mayınları MEMATT temizleyecek. Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen 20 adet Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı'nın (MEMATT) Azerbaycan'a ihraç edildiğini duyurdu.Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait uçakla Kayseri’den yola çıkan ilk parti MEMATT’lar, Bakü’ye ulaştı.
4.02.2021Haberler
BM, Libya'ya ateşkesin denetlenmesi için uluslararası gözlemciler konuşlandıracak
BM, Libya'ya ateşkesin denetlenmesi için uluslararası gözlemciler konuşlandıracakBirleşmiş Milletler (BM), Libya'ya konuşlandıracağı uluslararası gözlemcilerle ateşkesi denetleyecek. AA muhabirinin diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, BM Güvenlik Konseyi, Libya'da kalıcı ateşkesin sağlanması ve ateşkesin denetlenmesi için ülkeye uluslararası gözlemciler konuşlandırılmasına onay verdi.
4.02.2021Dünya
Son dakika: Savaşın ardından Karabağ onlara emanet! Bakanlık açıkladı
Son dakika: Savaşın ardından Karabağ onlara emanet! Bakanlık açıkladıGelen bir son dakika haberine göre; Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ sorunun Azerbaycan lehine zaferle sonuçlanmasının ardından bölgedeki mayınları MEMATT temizleyecek. Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen 20 adet Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı'nın (MEMATT) Azerbaycan'a ihraç edildiğini duyurdu.
4.02.2021Teknoloji
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Boğaziçi Üniversitesi açıklamasıBoğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı son dakika açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, ocak ayında düzenlenen iç güvenlik operasyonlarında 73 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Çataklı, Boğaziçi protestolarında yakalanan 528 kişiden 2'sinin tutuklandığını, 108'i adli kontrolle toplam 498 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.
4.02.2021Gündem
Libya ordusuna Mehmetçik eli
Libya ordusuna Mehmetçik eliTürkiye ile Libya’nın BM tarafından tanınan meşru hükümeti Libya Milli Mutabakat Hükümeti arasında 26 Aralık 2019’da imzalanan Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri Libya ordusunu eğitmeye devam ediyor. Bunların yanı sıra Mehmetçik ülkede sağlık, insani yardım, askeri eğitim ve danışmanlık ile mayın temizleme desteği de sağlıyor.
27.01.2021Gündem
Son dakika: Bir ülke daha Türkiye'den 'HIZIR' alacak!
Son dakika: Bir ülke daha Türkiye'den 'HIZIR' alacak!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye günbegün savunma sanayi alanında kendini geliştiriyor. Hal böyle olunca birçok ülke savunma sanayi kısmındaki eksiklileri Türkiye ile ortaklık kurarak gidermeye çalışıyor. Şimdi ise Kenya ordusu, Türkiye'den 118 zırhlı personel taşıyıcı satın alacağını duyurdu.
25.01.2021Ekonomi
Hakkari'de mayına basarak ağır yaralanan asker şehit düştü
Hakkari'de mayına basarak ağır yaralanan asker şehit düştüHakkari’de yol kontrolü sırasında mayına basarak ağır yaralanan Piyade Er Selim Gedik, tedavi gördüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit düştü.
24.01.2021Gündem
Somali'de eski milletvekilinin aracına saldırı: 5 ölü
Somali'de eski milletvekilinin aracına saldırı: 5 ölüSomali'nin başkenti Mogadişu’da eski Milletvekili Afrah'ın aracına düzenlenen bombalı saldırıda 5 kişi yaşamını yitirdi.
23.01.2021Dünya
Sinop’ta deniz mayını bulundu
Sinop’ta deniz mayını bulunduSinop’un Türkeli ilçesinde balıkçıların ağına deniz mayını takıldı.
17.01.2021Haberler
Balıkçıların ağına takıldı! Rus yapımı...
Balıkçıların ağına takıldı! Rus yapımı...Sinop’un Türkeli ilçesinde balıkçıların ağına deniz mayını takıldı. Türkeli ilçesine bağlı Güzelkent köyünde balıkçılar, Helaldı Limanı'nın 4 mil açıklarında ağlarına top şeklinde bir cismin takıldığını gördü.
17.01.2021Gündem
Dakar Rallisi 31 sporcunun hayatına mal oldu
Dakar Rallisi 31 sporcunun hayatına mal olduFransız motosikletçi Pierre Cherpin, Dakar Rallisi'nde hayatını kaybeden 31. sporcu oldu.
15.01.2021Motor Sporları
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılar
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılarAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi. Öte yandan jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi.
6.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanTürkiyemacaristanMekanik Mayın Temizleme Teçhizatıermenistan

Mayın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.