Menfez

Menfez

Son dakika menfez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan menfez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan menfez haber sayfamızda...

Menfez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 588 menfez haberi bulunmuştur.
1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında araçların geçeceği yolun yapımına başlanıyor
1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında araçların geçeceği yolun yapımına başlanıyorÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası süren "1915 Çanakkale Köprüsü'nde" araçların geçeceği yol için tabliye montajına hazırlık yapılıyor.
30.05.2021Ekonomi
Bakan güzel haberi verdi! Yarın açılıyor...
Bakan güzel haberi verdi! Yarın açılıyor...Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Hasdal-Habipler-Başakşehir etabı olan 7. kesiminde inşa faaliyetlerinin tamamlandığını belirterek, "Ülkemizin yarınlarının tasarımında çok önemli bir yer tutan Kuzey Marmara Otoyolu'nu, yarın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrif edeceği bir törenle resmen hizmete açacağız." dedi.
20.05.2021Ekonomi
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin son kesiminin açılışı için geri sayım başladı
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin son kesiminin açılışı için geri sayım başladıTürkiye'yi kıtalararası taşımacılığın en önemli merkezi haline getirecek Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) Projesi'nde Habipler ile Hasdal kavşakları arasında kalan son bölümün 21 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla hizmete açılması planlanıyor.
19.05.2021Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor1915 ÇANAKKALE Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasıyla başlanan ana kabloların montajında sona yaklaşıldı. Köprünün ana halatlarını oluşturacak 296 çelik kablodan 220'ncisi bir kıtadan diğer kıtaya çekildi. Gemlik ve Gölcük'teki fabrikalarda üretilen tabliye bloklarından 42'ncisi de Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına ulaştı. Ana halatların bu ay sonuna kadar tamamlanarak, tabliye bloklarının montajına başlanacağı öğrenildi.
6.05.2021Haberler
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlar tamamlanıyor1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasıyla başlanan ana kabloların montajında sona yaklaşıldı. Köprünün ana halatlarını oluşturacak 296 çelik kablodan 220'ncisi bir kıtadan diğer kıtaya çekildi. Gemlik ve Gölcük'teki fabrikalarda üretilen tabliye bloklarından 42'ncisi de Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına ulaştı. Ana halatların bu ay sonuna kadar tamamlanarak, tabliye bloklarının montajına başlanacağı öğrenildi.
6.05.2021Ekonomi
Ankara-Sivas YHT hattı 4 Eylül'de açılıyor
Ankara-Sivas YHT hattı 4 Eylül'de açılıyorAnkara- Sivas arasında yapımı büyük oranda tamamlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının 4 Eylül'de açılması planlanıyor.
3.05.2021Haberler
Ankara-Sivas YHT hattı 4 Eylül'de açılıyor
Ankara-Sivas YHT hattı 4 Eylül'de açılıyorAnkara- Sivas arasında yapımı büyük oranda tamamlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının 4 Eylül'de açılması planlanıyor.
3.05.2021Ekonomi
Manisa'da feci kaza! Yolda çıkıp menfeze çarptı, 3 kişi öldü
Manisa'da feci kaza! Yolda çıkıp menfeze çarptı, 3 kişi öldüManisa'nın Ahmetli ilçesinde, yoldan çıkarak menfeze çarpan otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti. Kaza bölgesinden de ilk görüntüler geldi.
11.04.2021Haberler
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdik
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yağmur elbette ki tekrar yağacak. Elbette ki tekrar yüksek miktarda yağacak, ancak bunun bir sele dönüşmemesi için gereken önlemleri almak durumundayız." dedi.
11.04.2021Siyaset
Donmak üzere olan bisikletli özel idare ekipleri tarafından kurtarıldı
Donmak üzere olan bisikletli özel idare ekipleri tarafından kurtarıldıGaziantep'te bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Ömer Töremen (44), Iğdır'dan Karsa gelirken Digor Dağpınar karayolunda donma tehlikesi geçirdi. Hareket edemez hale geldiği için bisikletini yol kenarına bırakarak menfeze giren Töremen, kar ve tipiden kapanan köy yollarını açmak için bölgeye giden Digor Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.
27.03.2021Haberler
Ekiplerin dikkati kurtardı! Donmak üzereyken bulundu
Ekiplerin dikkati kurtardı! Donmak üzereyken bulunduGaziantep'te bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Ömer Töremen (44), Iğdırdan Karsa gelirken Digor Dağpınar karayolunda donma tehlikesi geçirdi. Hareket edemez hale geldiği için bisikletini yol kenarına bırakarak menfeze giren Töremen, kar ve tipiden kapanan köy yollarını açmak için bölgeye giden Digor Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.
27.03.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattı için tarih verdi
Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattı için tarih verdiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, test sürüşleri devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında sona gelindiğini belirterek, "İnşallah son testlerimizi, ayarlarımızı yapıyoruz. Haziran ayı itibarıyla bütün vatandaşlarımızı Ankara-Sivas YHT hattı ile buluşturmuş olacağız" dedi.
11.03.2021Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana kabloların montajı devam ediyor
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana kabloların montajı devam ediyor1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasının ardından başlanan ana kabloların montaj çalışmaları devam ediyor. Bir kıtadan diğer kıtaya, köprünün ana halatlarını oluşturmak için toplam 296 adet çelik kablo çekilecek. Çelik kablolarda kullanılan 162 bin kilometre tel uzunluğunun, dünyanın etrafını 4 kez dolaşabilecek uzunlukta olduğu ifade edildi. Köprüden araçların geçeceği yolu oluşturacak tabliye blokları da üretildiği Gemlik ve Gölcük'teki fabrikalardan Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına getirilmeye devam ediyor.
9.03.2021Haberler
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana kabloların montajı devam ediyor
1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana kabloların montajı devam ediyor1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasının ardından başlanan ana kabloların montaj çalışmaları devam ediyor. Bir kıtadan diğer kıtaya, köprünün ana halatlarını oluşturmak için toplam 296 adet çelik kablo çekilecek. Çelik kablolarda kullanılan 162 bin kilometre tel uzunluğunun, dünyanın etrafını 4 kez dolaşabilecek uzunlukta olduğu ifade edildi. Köprüden araçların geçeceği yolu oluşturacak tabliye blokları da üretildiği Gemlik ve Gölcük'teki fabrikalardan Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına getirilmeye devam ediyor.
9.03.2021Ekonomi
Yeniden düzenlenecek
Yeniden düzenlenecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, selden etkilenen Bornova’daki Homeros Vadisi Rekreasyon Alanı’nda tadilat çalışmalarına başlıyor...
1.03.2021Ege
Çözüm gezisi
Çözüm gezisiİzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, Dikili’nin su ihtiyacını karşılayacak Bergama’yı da dünya markası yapacak çalışmaların başladığını belirtti
24.02.2021Ege
Türkiye'de bir ilk! Dünyayı 4 kez dolaşacak büyüklükte...
Türkiye'de bir ilk! Dünyayı 4 kez dolaşacak büyüklükte...1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasının ardından ana kabloların montajına başlandı. Köprünün ana halatlarını oluşturacak çelik kablolardan 10'u bir kıtadan diğer kıtaya çekildi. Ana halatları oluşturmak için toplam 296 tane çelik kablo çekilecek.
22.02.2021Haberler
Menfez Nedir, Türleri Nelerdir? İnşaat Sektöründe Menfezler Ne İşe Yarar?
Menfez Nedir, Türleri Nelerdir? İnşaat Sektöründe Menfezler Ne İşe Yarar?Özellikle alt yapı ile yol çalışmaları konusunda menfez günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Farklı alanların sağlıklı bir şekilde kullanılması için mutlaka uygulanır. Peki, menfez nedir, türleri nelerdir? İnşaat sektöründe menfezler ne işe yarar? İşte bu konuda merak edilenler.
10.02.2021Eğitim
Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı'ndaki test sürüşleri 15 Mart'a kadar sürecek
Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı'ndaki test sürüşleri 15 Mart'a kadar sürecekKonya-Karaman Hızlı Tren Projesi kapsamında yapımı tamamlanan sinyalizasyon tesislerinin ETCS Seviye-1 tren dinamik test çalışmalarına dün Çumra İstasyonu'ndan başlanırken, test sürüşleri 15 Mart'a kadar devam edecek.
9.02.2021Ekonomi
Aç kurt, köye inip yiyecek aradı
Aç kurt, köye inip yiyecek aradıKars'ın Selim ilçesinin Benliahmet köyünün etrafına kadar inip, yiyecek arayan kurt, bölgede haber yapan gazeteciler tarafından görüntülendi. Köyün etrafında bir süre gezerek, yiyecek arayan kurt, köpeklerin sesleri üzerine dağa doğru gidip, gözden kayboldu.
9.02.2021Haberler
Menfezde mahsur kalan 7 yavru köpek böyle kurtarıldı!
Menfezde mahsur kalan 7 yavru köpek böyle kurtarıldı!Yozgat’ta menfezde mahsur kalan 7 yavru köpeği, belediye görevlisi Yasin Hüroğlu sürünerek içeriye girip kurtardı. Hüroğlu, "Menfezi her an su basabilirdi. Su baskınında, yavrular dışarı çıkamaz ve boğulurdu" dedi.
1.02.2021Gündem
Büyükşehir’den Demirci’ye  42 milyon lira yatırım
Büyükşehir’den Demirci’ye 42 milyon lira yatırımManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla 17 ilçenin refahı için çalışıyor.
20.01.2021Ege
Simgelerin köprüsünde "kedi yolu"nun yüzde 70'i tamamlandı
Simgelerin köprüsünde "kedi yolu"nun yüzde 70'i tamamlandıÇanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nde devam eden ve iki bölümden oluşan "kedi yolu"nda çalışmaların yüzde 70'i tamamlandı.
30.12.2020Haberler
Giresun'daki selde yıkılan menfezin yerine yapılan köprü yarın açılacak
Giresun'daki selde yıkılan menfezin yerine yapılan köprü yarın açılacakGiresun'da ağustos ayındaki sel afetinde yıkılan menfezin yerine inşa edilen Tirebolu-Doğankent yolundaki Muttab Köprüsü'nün açılışı yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından törenle yapılacak.
29.12.2020Ekonomi
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldıKuzey Marmara Otoyolu’nun 72.72 kilometrelik İzmit-Akyazı kesimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı törenle açıldı.
19.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

1915 Çanakkale KöprüsüçanakkaleyhtköprüKuzey Marmara Otoyolu

Menfez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.