Mernis

Mernis

Son dakika MERNİS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MERNİS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MERNİS haber sayfamızda...

Mernis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 342 mernis haberi bulunmuştur.
Soylu'dan AFAD'ın gönderdiği alarmla ilgili açıklama
Soylu'dan AFAD'ın gönderdiği alarmla ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Dijital Hizmetler Lansmanı’nda yaptığı konuşmada, “Geçen günlerde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) bir alarm geldi. Bu dünyanın gelişmiş ülkelerinde özellikle kritik zamanlarda gönderilebilecek bir alarmdır” dedi.
21.06.2022Siyaset
Son dakika: Nüfus Genel Müdürlüğü'nden 'e-devlet verileri sızdı' iddiasıyla ilgili resmi açıklama
Son dakika: Nüfus Genel Müdürlüğü'nden 'e-devlet verileri sızdı' iddiasıyla ilgili resmi açıklamaSon dakika haberine göre; sosyal medyada yer alan 'e-devlet verilerinin sızmış olduğu' iddiasıyla ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir. Veri tabanlarında çipli kimlik kartı görselleri de yer almamaktadır." ifadelerine yer verildi.
12.04.2022Gündem
152 bin çiftin evliliği, e-Evlenmeyle tescil edildi
152 bin çiftin evliliği, e-Evlenmeyle tescil edildiİçişleri Bakanlığı, yeni evlenen çiftlerin evlilik sonrası yeni kimlik, ehliyet ve pasaport değişimi gibi işlemlerini kolaylaştıran e- Evlenme uygulamasıyla 152 bin çiftin evliliğinin elektronik ortamda tescil edildiğini duyurdu.
10.04.2022Gündem
AUZEF sınav yerleri belli oldu mu? 2022 AUZEF sınav tarihleri ne zaman? Geri sayım başladı
AUZEF sınav yerleri belli oldu mu? 2022 AUZEF sınav tarihleri ne zaman? Geri sayım başladıİstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi öğrencileri, Bahar Dönemi sınavları için arayışa başladı. AUZEF sınav tarihleri merak konusu oldu. 2021-2022 Eğitim yılının AUZEF Bahar Dönemi sınav tarihleri belli oldu. Öğrenciler ise AUZEF sınavları ne zaman sorusunu soruyor. Peki AUZEF sınav yerleri giriş belgesi yayımlandı mı?
31.03.2022Gündem
Bakan Soylu duyurdu: Kimliklerle ödeme dönemi!
Bakan Soylu duyurdu: Kimliklerle ödeme dönemi!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik kartlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı açıkladı. Kimliklere ödeme sisteminin yükleneceğini söyleyen Soylu, gelinen son aşamaya ilişkin bilgi verdi.
27.03.2022Haberler
Bakan Soylu duyurdu: Kimliklerle ödeme dönemi!
Bakan Soylu duyurdu: Kimliklerle ödeme dönemi!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik kartlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı açıkladı. Kimliklere ödeme sisteminin yükleneceğini söyleyen Soylu, gelinen son aşamaya ilişkin bilgi verdi.
27.03.2022Gündem
Bakan Soylu: 3 milyonun üzerinde ehliyet kimliğe yüklendi
Bakan Soylu: 3 milyonun üzerinde ehliyet kimliğe yüklendiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Nüfus Personeli Eğitim Programı'nda konuştu. Nüfusta önemli bir mesafe aldıklarını belirten Bakan Soylu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tensipleri oldu ve Türkiye hakikaten MERNİS dediğimiz, şu anda gelişmiş ülkelerin bile birçoğunun altyapısı olmayan bir büyük projeyi faaliyete geçirdi. Aynı zamanda yönetti, eksikliklerini giderdi ve bütün kurumlarla entegrasyonunu sağladı. Bu olağanüstü bir şeydir. Esas itibariyle bugün e- devlet sistemimizin en önemli alt yapısını oluşturdu" dedi.
26.03.2022Siyaset
ATO’dan dijitalleşme yolunda yeni adım
ATO’dan dijitalleşme yolunda yeni adımTürkiye’de pilot oda olarak seçilen Ankara Ticaret Odası (ATO), ticaret sicili işlemlerine esas olan imza beyannamesini elektronik ortama taşıyan ilk oda oldu.
9.02.2022Ekonomi
FETÖ firarisi eski yarbay ve binbaşı, 'gaybubet evi'nde yakalandı
FETÖ firarisi eski yarbay ve binbaşı, 'gaybubet evi'nde yakalandıAnkarada, FETÖ/PDY'ye üye oldukları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı bulunan, meslekten ihraç edilen eski yarbay Cafer Togur ve eski binbaşı Hakan Koçyiğit, saklandıkları 'gaybubet evi'nde yakalandı.
17.11.2021Gündem
Doğum bildirimi e-Devlet üzerinden yapılabilecek
Doğum bildirimi e-Devlet üzerinden yapılabilecekİçişleri Bakanlığı, çeşitli nedenlerle sağlık kuruluşunda doğum bildirimi yapamayanların doğum bildirimlerini e-Devlet üzerinden yapabileceğini duyurdu.
16.10.2021Gündem
Artık e-Devlet'ten yapılabilecek! Kimlik kartları...
Artık e-Devlet'ten yapılabilecek! Kimlik kartları...İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce 15 yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartı başvurularının ebeveynleri tarafından e-Devlet Kapısı'nda yapılmasına imkan sağlandı.
11.09.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Büyük ilgi gören soyağacı hizmetinde yeni uygulama! 1800'lü yıllara kadar...
Son Dakika Haberi: Büyük ilgi gören soyağacı hizmetinde yeni uygulama! 1800'lü yıllara kadar...İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan alt-üst soy sorgulama hizmetine gösterilen yoğun ilgiden yola çıkarak vatandaşlar için alt-üst soy bilgilerinin kullanılması ile soyağacı tasarlayabilecekleri “Soyağacı Oluşturma” hizmetini uygulamaya açtı.
7.09.2021Gündem
Soyağacı bulma - oluşturma e Devlet girişi! Soyağacı nasıl bulunur? Alt-üst soy sorgulama linki
Soyağacı bulma - oluşturma e Devlet girişi! Soyağacı nasıl bulunur? Alt-üst soy sorgulama linkiBüyük ilgi gören soyağacı hizmetinde yeni uygulamaya geçildi. 1800'lü yıllara uzanan alt - üst soy sorgulama fırsatı çıktı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e Devlet üzerinden alt-üst soy bilgilerinin kullanılması ile soyağacı tasarlayabilecekleri “Soyağacı Oluşturma” hizmetini uygulamaya açtı. Peki Soyağacı nasıl bulunur? İşte Soyağacı bulma - oluşturma e Devlet girişi ile alt-üst soy sorgulama linki haberimizde...
7.09.2021Gündem
Kan donduran iddia! Kötü koku her şeyi ortaya çıkarmıştı
Kan donduran iddia! Kötü koku her şeyi ortaya çıkarmıştıAnkara'nın Çankaya ilçesinde bahçesinde 10 ölü köpek bulunan, evinde de bakımsız haldeki 7 köpeğe el konularak gözaltına alınan Meral Tekin (55) adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Meral Tekin tutuklandı. Komşusunun iddiaları ise şoka uğrattı.
7.08.2021Gündem
E-devlet'te yeni dönem!
E-devlet'te yeni dönem!Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, ilk ve orta okullarda adrese göre kayıtlı okul hizmetinin e-Devlet Kapısı üzerinden verilmeye başlandığını belirterek, "Velilerimiz artık çocuklarını hangi okula kayıt yaptırabileceklerini bu hizmet sayesinde görebilecek." dedi.
5.07.2021Ekonomi
Son dakika... İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı!
Son dakika... İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı!Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtlarının, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgileriyle e-Okul sistemi üzerinden yapıldığını duyurdu.
5.07.2021Eğitim
Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten mutlaka kontrol edin
Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten mutlaka kontrol edinVatandaşların çoğu taşındıklarında adreslerini güncellemiyor. Devletin kayıtlarındaki adresle yaşanılan adres farklı olduğunda icra takibi, dava bildirimi gibi tebligatlar ilgilisinin eline ulaşmıyor. Hukukçular olası mağduriyetlere karşı uyarıyor...
20.05.2021Ekonomi
'Kurbanların % 52 ’si evli'
'Kurbanların % 52 ’si evli'TÜİK verilerine göre, 2019’da 181 kadın cinayet sonucu öldürüldü. 2009-2019 döneminde, yüzde 31.4 oranı ile en çok ilkokul mezunu kadınlar cinayete kurban gitti. Kurbanların yüzde 52’si ise evliydi.
30.04.2021Gündem
92 yaşındaki emekli doktora akılalmaz tuzak! 'Bavul içinde 10.6 milyon dolar'
92 yaşındaki emekli doktora akılalmaz tuzak! 'Bavul içinde 10.6 milyon dolar'İstanbul'da 92 yaşındaki emekli doktor Mahmut Karaağaç'ı, önce sahte senetlerle 10.6 milyon dolar borçlandırıp, ardından evine haciz getirerek, icra yoluyla parayı tahsil etmeye çalışan 3 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs suçlamasıyla dava açıldı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanıklar Aşkın A., Selahattin A., Mehmet Ali P., emekli doktor Karaağaç'ın, aileden miras kalan Eminönü'ndeki iş hanındaki hissesini satın almak için 10.6 milyon doları, resmi hiçbir işlem yapmadan, bavullar içerisinde kendisine elden verdiklerini ileri sürdüler. Sanıklar yaşı ilerlemiş bir insana bu tutardaki paranın, tapu devri bile yapılmadan çantada verilmesini ise “Laleli'de alışveriş böyle yapılır" sözleriyle açıkladı.
16.04.2021Gündem
Mernis Nedir, Ne İşe Yarar? Mernis Adresi Neden Gereklidir?
Mernis Nedir, Ne İşe Yarar? Mernis Adresi Neden Gereklidir?Teknolojinin hayatımıza kazandırdığı isimlerden bir tanesi de MERNİS'dir. Son zamanlar da sıkça karşımıza çıkmakta olan ve ne işe yaradığı bilinmeyen MERNİS demektir? Hangi sistemleri anlatmak için bu ifade kullanılmaktadır? Bir devlet sistemi midir yoksa özel teşebbüs alanlarından mıdır? Bu sistem başka ne gibi sistemler ile ilişkilidir? İşte MERNİS hakkında tüm detaylar.
19.02.2021Eğitim
Mortalite Nedir? Tıpta Mortalite Hızı Ve Mortalite Oranı Nasıl Hesaplanır?
Mortalite Nedir? Tıpta Mortalite Hızı Ve Mortalite Oranı Nasıl Hesaplanır?Hastalık oluşumlarının ölçülmesi, değerlendirilmesi ve gruplardaki değişimlerinin belli aralıklar ile ölçülmesi geleceği tahmin etmek açısından önemlidir. Nüfus yapısının anlaşılabilmesi açısından da hastalık ve ölüm oranlarının ölçülmesi gerekmektedir. Mortalite nedir? Tıpta mortalite hızı ve mortalite oranı nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.02.2021Sağlık
Kısıtlamayı ihlal etti, kendisini görüntüleyen gazeteciyi tehdit etti
Kısıtlamayı ihlal etti, kendisini görüntüleyen gazeteciyi tehdit ettiİstanbul Bayrampaşa'da sokağa çıkma kısıtlaması sırasında durdurulan bir kadın burnunu 6 aydan bu yana ameliyat ettirememekten yakınırken, yasağı ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapılmasını görüntüleyen gazeteciyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) şikayet etmekle tehdit etti.
4.01.2021Haberler
Kısıtlamayı ihlal etti, kendisini görüntüleyen gazeteciyi tehdit etti
Kısıtlamayı ihlal etti, kendisini görüntüleyen gazeteciyi tehdit ettiİstanbul Bayrampaşa'da sokağa çıkma kısıtlaması sırasında durdurulan bir kadın burnunu 6 aydan bu yana ameliyat ettirememekten yakınırken, yasağı ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapılmasını görüntüleyen gazeteciyi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) şikayet etmekle tehdit etti.
4.01.2021Gündem
Son dakika! İçişleri Bakanlığından 'evlenme başvurularına' yeni düzenleme
Son dakika! İçişleri Bakanlığından 'evlenme başvurularına' yeni düzenlemeİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine evlenme başvurularına yönelik yeni düzenlemeler içeren "Evlendirme İşlemleri" konulu genelge gönderdi. Düzenleme ile evlendirme işlemlerinde çiftlerden birinin ikamet ettiği il ve ilçedeki evlendirme memurluğuna başvuru zorunluluğu kaldırıldı. Yeni düzenleme ile yerleşim yeri ve adres şartı aranmaksızın başvurular herhangi bir evlendirme memurluğuna yapılabilecek.
29.12.2020Gündem
Satış için anlaşamadığı kişilerin icra başvurusuyla aracı bağlandı
Satış için anlaşamadığı kişilerin icra başvurusuyla aracı bağlandıBalıkesir’de otomobilini satışa çıkaran Yağız Tuzla (26), Adana’dan gelen alıcılarla anlaşamadı. İki ay sonra Yağız Tuzla’nın otomobiline 58 bin 750 TL’lik borç gerekçesiyle icradan haciz konuldu. Avukatı Oğuzhan Tıkız aracılığıyla haklarını aramak için hukuki süreç başlattıklarını belirten Tuzla, "Arabamı almak için Adana’dan geldiler. Senetle almak istediklerini söyleyince anlaşamadık. Bu kişilerin yaptığı ilamsız icra takibi başvurusu üzerine hayatımda hiç gitmediğim Adana’da bir adrese adıma tebligat yapılmış ve sonrasında da icra takibi başlatılmış. Arabam bağlanınca dolandırıcı olduklarını anladım" dedi.
28.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mernis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.