Metina

Metina

Son dakika metina haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metina gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metina haber sayfamızda...

Metina

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 644 metina haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi! Bakan Akar duyurdu: Bütün zamanların rekorunu kırdı
Son dakika haberi! Bakan Akar duyurdu: Bütün zamanların rekorunu kırdıSon dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde 1 Ocak 2021'den itibaren toplam 988 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor' dedi. Öte yandan Bakan Akar, deniz Kuvvetlerinin geçen yıl deniz seyir saatinde bütün zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.
8.05.2021Siyaset
Son dakika! Bordo bereliler Mervanos Tepesi’ne konuşlandı! Kıskaca alındılar
Son dakika! Bordo bereliler Mervanos Tepesi’ne konuşlandı! Kıskaca alındılarGelen bir son dakika haberine göre; Kuzey Irak’ta devam eden operasyonlarda, Avaşin bölgesine çevirme harekâtı yapan Mehmetçik, İkiyakalar’ın güneyinde kalan teröristleri kıskaca aldı. Harekât boyunca etkisiz hale getirilen terörist sayısı 70’e ulaştı. Pençe-Yıldırım operasyonun sürdüğü Avaşin-Basyan bölgesi, İkiyakalar ve Dağlıca’nın karşısında yer alıyor.
7.05.2021Gündem
MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita...
MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita...Milli Savunma Bakanlığı, Pençe operasyonları kapsamında önemli bir mağaranın tespit edildiği ve kullanılamaz hale getirildiği bildirildi.
6.05.2021Haberler
Son dakika haberi! MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita...
Son dakika haberi! MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita...Son dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanlığı, Pençe operasyonları kapsamında önemli bir mağaranın tespit edildiği ve kullanılamaz hale getirildiği bildirildi.
6.05.2021Gündem
MSB'den Metina ve Avaşin-Basyan paylaşımı
MSB'den Metina ve Avaşin-Basyan paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde devam eden operasyonlardan fotoğraflar paylaştı.
4.05.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdiAK Parti Sözcüsü Çelik, "Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” şeklinde konuştu.
3.05.2021Siyaset
MSB: Pençe operasyonlarında sığınak ve mühimmatlar imha edildi
MSB: Pençe operasyonlarında sığınak ve mühimmatlar imha edildiMİLLİ Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında PKK'lı teröristlere ait sığınak ve çok sayıda mühimmatın imha edildiğini duyurdu.
3.05.2021Haberler
Mehmetçik, Pençe bölgesinde kontrolü sağladı
Mehmetçik, Pençe bölgesinde kontrolü sağladıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 23 Nisan’da terör örgütü PKK’ya yönelik Metina, Avaşin ve Zap bölgeleri dahil Irak’ın kuzeyindeki Bahdinan alanına yönelik başlattığı “Pençe-Şimşek” ve “Pençe-Yıldırım” harekatlarında, planlanan hedeflerin büyük bölümüne ulaşıldı.
3.05.2021Gündem
6 günde 42 terörist etkisiz hale getirildi
6 günde 42 terörist etkisiz hale getirildiIrak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında, 5 PKK’lı terörist Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile tam isabetle vuruldu. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 42’ye yükseldi.
30.04.2021Gündem
Teröristlerin inleri imha edildi
Teröristlerin inleri imha edildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarına ilişkin yeni görüntüler paylaştı. Bakanlık açıklamasında, "23 Nisan 2021’de başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi sürüyor. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör hedeflerini tek tek etkisiz hâle getirmeye devam ediyor. Gece-gündüz demeden kahramanca ve fedakârca görev yapan Kahraman Mehmetçikler, teröristlere ait mayın ve EYP tuzaklarını tek tek imha ederken bir yandan da her bir sığınak, barınak ve mağaraya girerek teröristlerin izini sürüyor. Tespit edilen sığınak, barınak ve mağaralar Komandolarımız tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hâle getiriliyor." denildi.
29.04.2021Haberler
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! 6 terörist daha etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! 6 terörist daha etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Eren-2 Operasyonu'nda, Diyarbakır Lice kırsalında 5 teröristin daha etkisiz hale getirildi. Açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Öte yandan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, terörist sayısı 6'ya yükseldi.
29.04.2021Gündem
MSB: Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etmeyi sürdürüyor
MSB: Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etmeyi sürdürüyorMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarıyla Irak kuzeyinde tespit edilen hedeflerin etkili şekilde vurulduğunu ve terör hedeflerininin yerle bir edildiğini duyurdu.
29.04.2021Gündem
MSB: 'Pençe' operasyonunda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 'Pençe' operasyonunda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMİLLİ Savunma Bakanlığı'nca 'Pençe-Şimşek' ve 'Pençe-Yıldırım' operasyonları kapsamında 5 PKK'lı teröristin, silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile etkisiz hale getirildiği açıklandı.
29.04.2021Haberler
Son dakika... Örgüte darbe! SİHA'lar vurdu, sayı 42'ye yükseldi
Son dakika... Örgüte darbe! SİHA'lar vurdu, sayı 42'ye yükseldiMilli Savunma Bakanlığı, Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen operasyonlarda tespit edilen 5 PKK'lı teröristin SİHA'lar ile vurularak etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
29.04.2021Gündem
Komandolar PKK’nın yollarını kesti
Komandolar PKK’nın yollarını kestiMehmetçik, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Avaşin ve Zap’ta ilerleyişini sürdürüyor. Terör örgütünün kampları arasında kullandığı ikmal yollarını kesen komandolar stratejik tepelere konuşlandı.
29.04.2021Gündem
Sınırdan sonra ilk hedef: Gara
Sınırdan sonra ilk hedef: GaraPençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Harekâtı’nda 4. gün geride kalırken, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37’ye yükseldi. Avaşin-Basyan’da bir mağaradaki üç PKK’lı terörist havadan tam isabetle imha edildi
28.04.2021Siyaset
3 teröristin vurulma anı! MSB görüntüleri paylaştı
3 teröristin vurulma anı! MSB görüntüleri paylaştıMilli Savunma Bakanlığı, Avaşin-Basyan bölgesinde devam eden operasyonlarda 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyona ilişkin ana görüntüler de paylaşıldı.
27.04.2021Haberler
Son dakika haberi: 3 teröristin vurulma anı! MSB görüntüleri paylaştı
Son dakika haberi: 3 teröristin vurulma anı! MSB görüntüleri paylaştıSon dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanlığı, Avaşin-Basyan bölgesinde devam eden operasyonlarda 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyona ilişkin ana görüntüler de paylaşıldı.
27.04.2021Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Biden'a 'soykırım' tepkisi!
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Biden'a 'soykırım' tepkisi!Son dakika gelen habere göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ABD Başkanı Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesine sert tepki gösterdi.
27.04.2021Siyaset
Terör kamplarına kuşatma
Terör kamplarına kuşatmaIrak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK kamplarına 23 Nisan’da başlatılan hava destekli kara harekâtı, nokta operasyonlar ile sürüyor. Mehmetçik örgütün yer altı tünellerine ulaşmaya çalışıyor.
27.04.2021Gündem
MSB görüntüleri paylaştı! Operasyonda ele geçirildi
MSB görüntüleri paylaştı! Operasyonda ele geçirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.
26.04.2021Haberler
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! Operasyonda ele geçirildi
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! Operasyonda ele geçirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.
26.04.2021Gündem
Tam kapanma olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı başladı
Tam kapanma olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı başladıCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda, ramazan ayının geri kalanında ve bayramda hangi tedbirlerin uygulanacağına karar verilecek.
26.04.2021Siyaset
Son dakika: Bakanlık açıkladı! Teröristlere göz açtırılmıyor
Son dakika: Bakanlık açıkladı! Teröristlere göz açtırılmıyorGelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında ele geçirilen, teröristlere ait çift girişli mağaranın tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiğini bildirdi.
26.04.2021Gündem
Bayramda kapanma kabine gündeminde
Bayramda kapanma kabine gündemindeKoronavirüs tedbirleri kapsamında alınacak yeni kararlar, bugün yapılacak kabine toplantısında masada olacak. Kısmi kapanmanın Ramazan boyunca devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.
26.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma Bakanlığıoperasyonteröristpençeırak

Metina ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.