Microsoft

Microsoft

Son dakika microsoft haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan microsoft gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan microsoft haber sayfamızda...

Microsoft

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.735 microsoft haberi bulunmuştur.
Gates servetini ‘yavaş  yavaş’ eşine aktarıyor
Gates servetini ‘yavaş yavaş’ eşine aktarıyorMicrosoft’un kurucusu olan ABD’li milyarder Bill Gates’in, geçen günlerde boşanacaklarını açıkladığı eşi Melinda Gates’e yaklaşık 500 milyon dolarlık hisse daha aktardığı açıklandı.
8.05.2021Dünya
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanmanın sebebi bu kadın mı?
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanmanın sebebi bu kadın mı?Dünya, yeryüzündeki 100 ülkenin varlığından daha büyük olan 130 milyar dolarlık boşanmayı konuşuyor. Bill ve Melinda Gates'in imparatorluğunda yok yok: Özel jetler, evler, otomobil filosu, sanat koleksiyonu, araziler. Ayrılık nedeni dünyanın merak ettiği bir sır olarak gündeme bomba gibi düşmüşken, boşanmanın sebebi olarak Gates Vakfı'nda çalışan bir kadın gösterildi.
6.05.2021Dünya
‘Gates çifti aslında çoktan ayrılmıştı’
‘Gates çifti aslında çoktan ayrılmıştı’Microsoft kurucusu Bill Gates’ten boşanma sürecindeki Melinda Gates, servetten payını alınca dünyanın en zengin ikinci kadını olacak. Kadın haklarına odaklanan, “Bill eşit olmayı öğrenmeliydi” diyen Melinda Gates ile eşinin dünyasının çoktan ayrıldığı belirtildi
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanma! Anlaştılar...
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanma! Anlaştılar...Dünya, yeryüzündeki 100 ülkenin varlığından daha büyük olan 130 milyar dolarlık boşanmayı konuşuyor. Bill ve Melinda Gates'in imparatorluğunda yok yok: Özel jetler, evler, otomobil filosu, sanat koleksiyonu, araziler. Ayrılık nedeni şimdilik bir sır olsa da, boşanma dünya zenginler listesinde de radikal bir değişikliğe yol açacak.
5.05.2021Dünya
Microsoft, Nijerya'da 5 milyon kişiye dijital eğitim verecek
Microsoft, Nijerya'da 5 milyon kişiye dijital eğitim verecekNijerya hükümeti, Amerikan teknoloji şirketi Microsoft'un, ülkedeki 5 milyon kişiye dijital eğitim vereceğini açıkladı.
5.05.2021Teknoloji
130 milyar dolarlık ‘ayrılık’
130 milyar dolarlık ‘ayrılık’Boşanacaklarını açıklayan Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile eşi Melinda Gates’in 130 milyar dolarlık serveti de paylaşacağı belirtiliyor. Servetin bölünmesiyle Bill Gates’in en zenginler listesinde 4. sıradan 17’nci sıraya düşmesi, Melinda Gates’in ise listede yükselmesi bekleniyor
5.05.2021Dünya
Bill Gates kaç yaşında, kimdir? Bill Gates'in eşi kim, boşanıyor mu?
Bill Gates kaç yaşında, kimdir? Bill Gates'in eşi kim, boşanıyor mu?Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates kim sorusu gündemde araştırılan konulardan. Girişimci ve yazılımcı olan Gates, birçok kez serveti ile de en zenginler listesinde yer almayı başardı. Dünyanın en zenginleri arasında bulunan Bill Gates'in eşi merak ediliyor. Popüler iş insanı Melinda Gates ile evlilik yapmıştır. Peki, Bill Gates ile Melinda Gates boşanıyor mu?
3.05.2021Gündem
Melinda Gates kimdir? Bill Gates'in eşi Melinda Gates kaç yaşında?
Melinda Gates kimdir? Bill Gates'in eşi Melinda Gates kaç yaşında? Melinda Gates, 1994 yılından bu yana Microsoft'un kurucusu Bill Gates ile evlidir. 3 Mayıs günü Melinda ve Bill çifti boşanma kararı aldıklarını duyurdular. Okuyucular ise Melinda Gates kaç yaşında, kim sorularını araştırıyor.
3.05.2021Gündem
Son dakika... Bill Gates boşanıyor!
Son dakika... Bill Gates boşanıyor!Ajanslara düşen son dakika haberine göre, dünyanın en zengin kişilerinden Microsoft'un kurucusu Bill Gates, eşi Melinda ile boşanacaklarını duyurdu. Twitter'dan yaptıkları açıklamada "bir çift olarak birlikte ilerleyebileceğimize artık inanmıyoruz" ifadelerini kullandılar.
4.05.2021Dünya
Samsung yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı!
Samsung yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı!Samsung’un yeni etkinliği günler önceden duyurulmuştu. Galaxy Unpacked 2021 olarak adlandırılan etkinlik, yepyeni cihazların tanıtılmasıyla gerçekleşti. Samsung’a göre en büyük ‘Galaxy’ bu etkinlikte tanıtılacaktı. Gerçekten de öyle oldu.
29.04.2021Teknoloji
Son dakika: Trakya'da fiyatları uçuran iddia! 8 bin euroya satıyorlar
Son dakika: Trakya'da fiyatları uçuran iddia! 8 bin euroya satıyorlarMicrosoft'un kurucusu Bill Gates'in Trakya'da 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı söylentileri fırsatçıları harekete geçirdi.
28.04.2021Ekonomi
ABD'li teknoloji şirketleri kar ve gelirlerini artırdı
ABD'li teknoloji şirketleri kar ve gelirlerini artırdıABD'li teknoloji şirketlerinden Microsoft ile Google'ın ana kuruluşu Alphabet, bu yılın ocak-mart döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.
28.04.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, güne karışık seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,18 azalışla 33.921,05 puandan işlem gördü.
27.04.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,18 azalarak 33.981,57 puana geriledi.
26.04.2021Ekonomi
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, yatırımcıların şirket gelirlerine ilişkin açıklamalara odaklanmasının etkisiyle günü yükselişle kapattı.
26.04.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldı New York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,18 artışla 34.104,19 puandan işlem gördü.
26.04.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
26.04.2021Uzmanpara
Sanal toplantıların çalışanlara etkisi ortaya çıktı
Sanal toplantıların çalışanlara etkisi ortaya çıktıMicrosoft yeni yaptığı bir araştırmada sanal toplantıların çalışanlar üzerinde bıraktığı etkiye odaklandı. Bu kapsamda değerlendirildiğinde dijital olarak yapılan toplantılar çalışanların üzerinde etki bırakıyor.
26.04.2021Teknoloji
Bill Gates, salgının biteceği tarihi söyledi!
Bill Gates, salgının biteceği tarihi söyledi!Bill Gates koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana farklı fikirlerde ve tahminlerde bulunuyor. Hatta bu yorumlarından dolayı çoğu kez 'komplo teorisyenlerinin' sözlerine konu oldu. Gates en son koronavirüs salgınının ne zaman sonra ereceği hakkında açıklamalarda bulundu.
26.04.2021Teknoloji
Epub Nedir, Ne İşe Yarar? Epub Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?
Epub Nedir, Ne İşe Yarar? Epub Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?Dosya uzantısı (.epub) olan, e-kitaplar ve diğer içerik çeşitlerini saklamak için kullanılan bir tür dosya formatıdır. EPUB, Electronic Publication yani elektronik yayın anlamına gelen kelimelerinin kısaltmasıdır. 2007 Eylül ayından bu yana Uluslararası Dijital Yayın Forumu’nun resmi standardı konumunda olan EPUB dosyası nedir ve nasıl açılır tüm detaylarıyla derledik
25.04.2021Teknoloji
Dosya Uzantısı Nedir, Ne İşe Yarar? En Çok Kullanılan Dosya Uzantıları Nelerdir?
Dosya Uzantısı Nedir, Ne İşe Yarar? En Çok Kullanılan Dosya Uzantıları Nelerdir?Bilgisayarlarda kullanmış olduğumuz birden çok program bulunmaktadır. Bu programların işlevlerine göre farklı farklı uzantıları vardır. Bu uzantılar sayesinde programın hangi fonksiyonları yerine getirdiği hakkında bilgi sahibi oluruz. Peki bu kapsamda, programların dosya uzantıları ne anlama gelmektedir? Hangi işlevleri yerine getirmektedir? En çok kullanılmakta olan ve popüler olan dosyalar ve uzantıları hangileridir? İşte, dosya uzantıları ve işlevleri hakkında bilgi içeren hususlar.
23.04.2021Teknoloji
Microsoft xCloud beta sürümü iPhone ve iPad için geliyor
Microsoft xCloud beta sürümü iPhone ve iPad için geliyorMicrosoft'un uzun bir süredir konuşulan ancak ne zaman yayımlanacağı bilinmeyen xCloud genel beta sürümü yarın hem iPhone hem de iPad için resmen başlıyor.
19.04.2021Teknoloji
Microsoft veri merkezi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdı
Microsoft veri merkezi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdıAmerikan teknoloji şirketi Microsoft, Malezya'da veri merkezleri kurmak üzere ülkeye 1 milyar ABD doları yatırım yapmak için Malezya hükümetiyle anlaşmaya vardı.
19.04.2021Teknoloji
Facebook satın almak için Hindistan ile el sıkıştı
Facebook satın almak için Hindistan ile el sıkıştıFacebook uzun bir süre konuşulacak bir veri sızdırılma olayı ile gündeme gelmişti. Şimdi ise yeni projesi için Hindistan ile el sıkıştı.
15.04.2021Teknoloji
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,16 artışla 33.730,89 puana çıktı.
14.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bill GatesMicrosoftMelinda GatesNew York borsasıboşanma

Microsoft ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.