Microsoft

Microsoft

Son dakika microsoft haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan microsoft gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan microsoft haber sayfamızda...

Microsoft

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.134 microsoft haberi bulunmuştur.
Mini dizilik bir girişim macerası
Mini dizilik bir girişim macerası Paylaşımlı bir ofis alanı yaratma hayaliyle başlayan, değeri milyarlarca dolara yükselen WeWork sonra inişe geçerek nasıl mini dizi ve kitap konusu oldu, birlikte inceleyelim...
5.04.2024 Milliyet Executive
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu Amerikalı çip devi Nvidia'nın piyasa değeri 2.3 trilyon doları aşarken CEO Jensen Huang'ın serveti 82 milyar dolara tırmandı. Hayatı bir dönem ıslahevinde geçen Tayvan doğumlu Jensen Huang Nvidia'yı bir ara garsonluk yaptığı restoranda yemek yerken kurmuş!
5.04.2024 Milliyet Executive
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
5.04.2024 Milliyet Executive
Veri merkezine 100 milyar dolar
Veri merkezine 100 milyar dolar Teknoloji devleri arasında yapay zeka yarıyı kızışırken Microsoft’un dünyanın en pahalı veri merkezi projesini finanse edebileceği ve bu kapsamda OpenAI ile 100 milyar doların üzerinde maliyete sahip olacak bir süper bilgisayar tesisi kurmayı planladığı belirtiliyor. Söz konusu projenin tamamlanması 6 yıl sürecek ve aynı zamanda 2028 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan Stargate adlı gelişmiş bir yapay zeka süper bilgisayarının geliştirilmesine yol açacak.
2.04.2024 Ekonomi
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden hatta aile içinde rakip firmaların ürünlerini yasaklayan teknoloji devleri artık birbiri ile alışveriş yapmaya başladı. Apple yapay zeka için Google’ın Geminisi ile görüşüyor, Microsoft, Bing arama motoru için ezeli rakibi Google’a reklam veriyor.
26.03.2024 Ekonomi
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek Dünyanın en hızlı büyüyen teknolojisinde kariyer yapmak ister misiniz? İşte, AB Yapay Zeka Yasası ışığında Avrupa'ya gelen beş yeni potansiyel çalışma alanı.
22.03.2024 Dünya
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı ABD'li çip devi Nvidia, bazı işlemleri önceki çiplerden 30 kat hızlı yaptığı söylenen yeni yapay zeka çipini tanıttı.
19.03.2024 Dünya
Küresel temettü ödemelerinde rekor beklentisi
Küresel temettü ödemelerinde rekor beklentisi Dünya genelinde şirketlerin temettü ödemelerinin 2023 yılının ardından 2024'te de rekor kırması bekleniyor.
13.03.2024 Uzmanpara
‘Grok’ savaşı!
‘Grok’ savaşı! Yine zirveye oynayan Elon Musk, kendisinin yapay zeka sohbet robotu Grok’u öne geçirmek için rakipleri ChatGPT ve Gemini’yi batırmaya çalışıyor!
3.03.2024 Dünya
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar ABD merkezli sosyal medya şirketi Meta, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için özel bir ekip kurulacağını açıkladı.
26.02.2024 Dünya
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak Microsoft, İspanya'ya yapay zeka ve bulut altyapısı için 2,1 milyar dolar yatırım yapacak.
20.02.2024 Uzmanpara
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında Aralarında Meta, Microsoft, Google, Microsoft, TikTok ve OpenAI gibi teknoloji devlerinin bulunduğu şirketler bu yıl dünya çapında yapılacak önemli seçimler öncesinde seçmenleri kandırmaya yönelik yapay zeka içeriklerini engellemek için bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını duyurdu.
15.02.2024 Ekonomi
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon ABD'nin yanı sıra müttefikleri İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar ulaşan sızıntının arkasında, bir süper güç var. İnternete bağlı binlerce cihazı tehlikeye atan Dev-0391, 2021'den bu yana aktif.
14.02.2024 Dünya
Yatırımcı arkadaşı 'Sat' deyince yaptı! Bill Gates artık ilk 5'e giremiyor
Yatırımcı arkadaşı 'Sat' deyince yaptı! Bill Gates artık ilk 5'e giremiyor Dünyanın en zengin insanları listesine baktığımızda pek çok tanıdık isimle karşılaşabiliyoruz. Ancak bu listede yine de ters giden bir şeyler olduğunu, aslında dünyanın en zengin insanlarının bu kişiler olmadığını iddia edenler dahi var. Peki, Bill Gates aldığı bir tavsiye yüzünden en zengin olma şansını nasıl kaçırdı?
14.02.2024 Yaşam
Herkesin iyiliği için YZ
Herkesin iyiliği için YZ 'Moda' sözcüğün ötesinde: Yapay zekânın küresel zorluklara karşı sunduğu gerçekçi çözümler
9.02.2024 Teknoloji
Microsoft: Yapay zekada en iyisiyiz
Microsoft: Yapay zekada en iyisiyiz Microsoft yapay zeka konusunda rakiplerine meydan okudu.
8.02.2024 Teknoloji
Meta ilk kez temettü ödeyecek
Meta ilk kez temettü ödeyecek Meta ilk kez çeyrek dönem için temettü ödeyeceğini açıkladı ve 50 milyar dolarlık genişletilmiş bir hisse geri alım programına yetki verdiğini bildirdi.
2.02.2024 Uzmanpara
S&P 500 yeniden rekor kırdı
S&P 500 yeniden rekor kırdı S&P 500 geçtiğimiz gün de rekor seviyeden kapandı. Son 5 günde yüzde 2,15 yükseldi.
25.01.2024 Uzmanpara
Yazılım devine Rus hacker şoku
Yazılım devine Rus hacker şoku Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan ve aynı zamanda dünyanın en büyük teknoloji şirketi konusunda Apple ile kafa kafaya yarışan Microsof Rus hacker’ların saldırısına uğradı.
21.01.2024 Ekonomi
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka! Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024 Ekonomi
Tetris yüzünden nasıl 1 milyar lira kaybetti? 38 dakikanın ardındaki gerçek
Tetris yüzünden nasıl 1 milyar lira kaybetti? 38 dakikanın ardındaki gerçek Genç bir yazılım mühendisiydi. Sovyet Electronika 60 bilgisayarının yeteneklerini test ederken, çocukluğundaki bulmacalardan ilham alarak bir oyun tasarladı. İşte ne olduysa da o saaten sonra oldu. Pek çok kişi bu oyun yüzünden işini ihmal edince birer birer yasaklar gelmeye başladı. İşte geçtiğimiz günlerde 13 yaşındaki bir çocuğun 38 dakikada bitirdiği Tetris'in ardındaki gerçek.
13.01.2024 Yaşam
Yapay zekanın bulduğu yeni madde
Yapay zekanın bulduğu yeni madde Yapay zeka ve süper bilgisayarlar kullanarak keşfedilen yeni bir maddenin, pillerde kullanılan lityum miktarını azaltabileceği tahmin ediliyor.
10.01.2024 Dünya
Hotmail Giriş Linki 2024: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi
Hotmail Giriş Linki 2024: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi Microsoft'un ürünü olan Hotmail adından anlaşılabileceği gibi e-mail hizmetidir. Şimdiki adı Outlook olan Hotmailin dünya genlinde milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Hotmail sistemine kaydolan kullanıcılar e-mail sisteminin yanı sıra birçok ücretsiz depolama özelliğine de sahiptirler. Ayrıca Skype uygulamasına direkt olarak giriş yapabilirler. Hotmail sevisini aktif kullanabilmek için hesaba ihtiyaç vardır. Hesabı olmayan kişiler PC veya akıllı cihazlarında yeni hesap açarak Hotmaile giriş yapıp aktif olarak kullanmaya başlayabilirler. Hesap açma ve giriş yapma işlemi birkaç basit adımdan oluşuyor. Hotmail hesap ve oturum açma işlemi ile ilgili detaylı bilgi almak için "Hotmail Giriş Yap 2024" içeriğimize göz atabilirsiniz.
9.01.2024 Teknoloji
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Yeni yılla birlikte Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
8.01.2024 Milliyet Executive

Benzer Haber Etiketleri

Microsoft ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.