Microsoft

Microsoft

Son dakika microsoft haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan microsoft gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan microsoft haber sayfamızda...

Microsoft

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.142 microsoft haberi bulunmuştur.
Dev şirket tüm verileri neden okyanusun dibine gömdü? Şaşırtan plan tıkır tıkır işliyor
Dev şirket tüm verileri neden okyanusun dibine gömdü? Şaşırtan plan tıkır tıkır işliyor Günümüzde tüm teknolojik veriler bulut üzerinde depolanıyor. Bulut tabanlı olan hizmetlere karşı güven ve talep böylesine yüksekken Microsoft yetkilileri, veri merkezlerini okyanusun dibine taşımaya karar verdi. "Veriler su altında depolanır mı?" demeyin, depolandı bile! İşte tıkır tıkır işleyen planın detayları.
16.05.2024 Yaşam
Microsoft, Fransa'ya yatırım yapacak
Microsoft, Fransa'ya yatırım yapacak Microsoft, Fransa'da veri merkezleri geliştirmek için dört milyar euroluk yatırım yapacağını açıklayarak, ülkenin teknoloji altyapısına taahhütte bulunan diğer ABD'li dev Amazon'a katıldı.
13.05.2024 Uzmanpara
Biden: Hamas rehineleri serbest bıraksa yarın ateşkes olurdu
Biden: Hamas rehineleri serbest bıraksa yarın ateşkes olurdu Gazze'deki savaşta silahların susmamasını yalnızca Filistinlilere bağlayan ABD lideri, İsrail işgal ordusunun saldırılarına ise değinmedi.
12.05.2024 Dünya
Turizmde yapay zekanın öncüsü, Türkiye’yi merkez üs seçti
Turizmde yapay zekanın öncüsü, Türkiye’yi merkez üs seçti Dünya genelinde 8 bini aşkın otele tedarik teknolojisi hizmetleri sunan Mövenpick Holding iştiraklerinden dijital satın alma platformu FutureLog, Yunanistan, Mısır ve Türk Cumhuriyetleri operasyonlarında Türkiye’yi merkez üs seçti.
3.05.2024 Advertorial
Microsoft, Malezya'ya yatırım yapacak
Microsoft, Malezya'ya yatırım yapacak Microsoft 4 yıl içinde Malezya'ya 2,2 milyar dolar yatırım yapacak.
2.05.2024 Uzmanpara
Amerikan gazetelerinden yapay zekaya dava...
Amerikan gazetelerinden yapay zekaya dava... ABD’de 8 gazete, teknoloji şirketlerinin yapay zeka sohbet robotlarını eğitmek için izinsiz veya ödeme yapmadan “telif hakkıyla korunan haber makalelerini çaldığını” iddia ederek OpenAI ve Microsoft’a dava açtı.
2.05.2024 Dünya
Teknoloji devlerini yapay zeka uçurdu
Teknoloji devlerini yapay zeka uçurdu Teknoloji devleri birinci çeyrekte büyük yatırımlar yaptıkları yapay zeka ile karlılıklarını katladı.
27.04.2024 Ekonomi
Microsoft'un gelir ve karı beklentileri aştı
Microsoft'un gelir ve karı beklentileri aştı Microsoft mali yılının üçüncü çeyreğinde analistlerin tahminlerinin üzerinde kazanç elde etti.
26.04.2024 Uzmanpara
Birbirine bağlantıda dünya lideri
Birbirine bağlantıda dünya lideri Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) operatörü DE-CIX’in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen, işletmelere yönelik birbirine bağlantı hizmetlerinin ve yakın dönemde genişletip yeniden yapılandırdığını duyurduğu İş Ortağı Programının avantajlarını anlatıyor.
25.04.2024 Advertorial
ABD hisselerinde dikkat çeken düşüş
ABD hisselerinde dikkat çeken düşüş Perakende satışların ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri düşürmek için acele etmeyeceğine dair beklentileri güçlendirmesi Wall Street'e teknoloji hisseleri öncülüğünde satış getirdi.
16.04.2024 Uzmanpara
Mini dizilik bir girişim macerası
Mini dizilik bir girişim macerası Paylaşımlı bir ofis alanı yaratma hayaliyle başlayan, değeri milyarlarca dolara yükselen WeWork sonra inişe geçerek nasıl mini dizi ve kitap konusu oldu, birlikte inceleyelim...
5.04.2024 Milliyet Executive
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu Amerikalı çip devi Nvidia'nın piyasa değeri 2.3 trilyon doları aşarken CEO Jensen Huang'ın serveti 82 milyar dolara tırmandı. Hayatı bir dönem ıslahevinde geçen Tayvan doğumlu Jensen Huang Nvidia'yı bir ara garsonluk yaptığı restoranda yemek yerken kurmuş!
5.04.2024 Milliyet Executive
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
15.04.2024 Milliyet Executive
Veri merkezine 100 milyar dolar
Veri merkezine 100 milyar dolar Teknoloji devleri arasında yapay zeka yarıyı kızışırken Microsoft’un dünyanın en pahalı veri merkezi projesini finanse edebileceği ve bu kapsamda OpenAI ile 100 milyar doların üzerinde maliyete sahip olacak bir süper bilgisayar tesisi kurmayı planladığı belirtiliyor. Söz konusu projenin tamamlanması 6 yıl sürecek ve aynı zamanda 2028 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan Stargate adlı gelişmiş bir yapay zeka süper bilgisayarının geliştirilmesine yol açacak.
2.04.2024 Ekonomi
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden hatta aile içinde rakip firmaların ürünlerini yasaklayan teknoloji devleri artık birbiri ile alışveriş yapmaya başladı. Apple yapay zeka için Google’ın Geminisi ile görüşüyor, Microsoft, Bing arama motoru için ezeli rakibi Google’a reklam veriyor.
26.03.2024 Ekonomi
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek Dünyanın en hızlı büyüyen teknolojisinde kariyer yapmak ister misiniz? İşte, AB Yapay Zeka Yasası ışığında Avrupa'ya gelen beş yeni potansiyel çalışma alanı.
22.03.2024 Dünya
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı ABD'li çip devi Nvidia, bazı işlemleri önceki çiplerden 30 kat hızlı yaptığı söylenen yeni yapay zeka çipini tanıttı.
19.03.2024 Dünya
Küresel temettü ödemelerinde rekor beklentisi
Küresel temettü ödemelerinde rekor beklentisi Dünya genelinde şirketlerin temettü ödemelerinin 2023 yılının ardından 2024'te de rekor kırması bekleniyor.
13.03.2024 Uzmanpara
‘Grok’ savaşı!
‘Grok’ savaşı! Yine zirveye oynayan Elon Musk, kendisinin yapay zeka sohbet robotu Grok’u öne geçirmek için rakipleri ChatGPT ve Gemini’yi batırmaya çalışıyor!
3.03.2024 Dünya
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar ABD merkezli sosyal medya şirketi Meta, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için özel bir ekip kurulacağını açıkladı.
26.02.2024 Dünya
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak Microsoft, İspanya'ya yapay zeka ve bulut altyapısı için 2,1 milyar dolar yatırım yapacak.
20.02.2024 Uzmanpara
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında Aralarında Meta, Microsoft, Google, Microsoft, TikTok ve OpenAI gibi teknoloji devlerinin bulunduğu şirketler bu yıl dünya çapında yapılacak önemli seçimler öncesinde seçmenleri kandırmaya yönelik yapay zeka içeriklerini engellemek için bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını duyurdu.
15.02.2024 Ekonomi
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon ABD'nin yanı sıra müttefikleri İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar ulaşan sızıntının arkasında, bir süper güç var. İnternete bağlı binlerce cihazı tehlikeye atan Dev-0391, 2021'den bu yana aktif.
14.02.2024 Dünya
Yatırımcı arkadaşı 'Sat' deyince yaptı! Bill Gates artık ilk 5'e giremiyor
Yatırımcı arkadaşı 'Sat' deyince yaptı! Bill Gates artık ilk 5'e giremiyor Dünyanın en zengin insanları listesine baktığımızda pek çok tanıdık isimle karşılaşabiliyoruz. Ancak bu listede yine de ters giden bir şeyler olduğunu, aslında dünyanın en zengin insanlarının bu kişiler olmadığını iddia edenler dahi var. Peki, Bill Gates aldığı bir tavsiye yüzünden en zengin olma şansını nasıl kaçırdı?
14.02.2024 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Microsoft ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.