Mısır Tarlası

Mısır Tarlası

Son dakika mısır tarlası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mısır tarlası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mısır tarlası haber sayfamızda...

Mısır Tarlası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83 misir tarlasi haberi bulunmuştur.
Vasıfsız tarladan bereket fışkırdı
Vasıfsız tarladan bereket fışkırdıTarım ve Orman Bakanı Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım vasfını kaybetmeye yüz tutmuş alanların tekrar tarıma kazandırılması amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında belirlenen pilot alanlarda verimin yaklaşık yüzde 26 arttığını bildirdi.
17.09.2020Ekonomi
Konya'da mısır tarlasında obruk oluştu! Çok  büyük ve korkutucu
Konya'da mısır tarlasında obruk oluştu! Çok  büyük ve korkutucuKonya'nın Karapınar ilçesinde mısır ekili tarlada yeni bir obruk oluştu.
16.09.2020Gündem
Bazı araziler üretime kazandırılıyor
Bazı araziler üretime kazandırılıyorTarım ve Orman Bakanı Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım vasfını kaybetmeye yüz tutmuş alanların tekrar tarıma kazandırılması amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında belirlenen pilot alanlarda verimin yaklaşık yüzde 26 arttığını bildirdi.
16.09.2020Ekonomi
Mısırlarını domuzlardan korumak için gece silahlı nöbet tutuyorlar!
Mısırlarını domuzlardan korumak için gece silahlı nöbet tutuyorlar!Tokat merkeze bağlı Çubuklu köyü sakinleri, tarlalarındaki mısırı domuzlardan korumak için sabah saatlerine kadar silahlarıyla nöbet tutuyorlar. Geceleri uyumadıkları için uykusuz kaldıklarını söyleyen köylüler avcılık kulüplerinden destek bekliyor.
27.08.2020Gündem
Mersin'de 598 kök Hint keneviri yetiştiren tarla sahibi tutuklandı!
Mersin'de 598 kök Hint keneviri yetiştiren tarla sahibi tutuklandı!Mersin’in Silifke ilçesinde jandarma ekipleri tarafından bir tarlaya yapılan baskında, ekili 598 kök Hint kenevir bitkisi ile 13 kilo 100 gram kubar esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan tarla sahibi tutuklandı.
18.08.2020Gündem
Kahramanmaraş'ta mısır tarlasında 2 bin 350 kök Hint keneviri ele geçirildi
Kahramanmaraş'ta mısır tarlasında 2 bin 350 kök Hint keneviri ele geçirildiKahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde jandarma ekiplerinin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda mısır tarlasına ekilmiş 2 bin 350 kök Hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
29.06.2020Gündem
Mısırda kırmızı örümcek ve yaprak biti görülmeye başlandı!
Mısırda kırmızı örümcek ve yaprak biti görülmeye başlandı!Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde mısır tarlalarında yaprak biti ve kırmızı örümceğin lokal olarak görülmeye başladığı bildirildi.
10.06.2020Gündem
Kentin göbeğinde mısır yetiştiriyorlar
Kentin göbeğinde mısır yetiştiriyorlarMersin'de Mezitli Belediyesinin desteğiyle Mezitli Üretici Kadın Kooperatifi'nin hayata geçirdiği 'Kent İçi Tarım Projesi' kapsamında geçen ay ekilen mısırlar büyüyor. Kısa sürede boy vermeye başlayan mısırlar, yükselmeye devam ediyor.
21.05.2020Haberler
Üvey kızına mısır tarlasında cinsel istismar!
Üvey kızına mısır tarlasında cinsel istismar!Burdur’da 12 yaşındaki üvey kızına mısır tarlasında cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H.B.'nin (35) yargılanmasına başlandı. Suçlamaları kabul etmeyen H.B., "Kesinlikle cinsel bir davranışta bulunmadım. Bana atılan iftiraları kabul etmiyorum" dedi.
31.10.2019Gündem
Tekirdağ'da domuzlar mısır tarlasını talan etti
Tekirdağ'da domuzlar mısır tarlasını talan ettiTekirdağ’ın Malkara ilçesinde mısır tarlasına giren yaban domuzları hasada zarar verdi.
30.09.2019Haberler
Mısır tarlasında şok görüntü! Gören telefona sarıldı
Mısır tarlasında şok görüntü! Gören telefona sarıldıKaraman’da hasadı yapılan mısır tarlasında baygın halde bulunan 2 genç hastaneye kaldırıldı.
15.09.2019Milliyet Tv
Didem Madak kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Didem Madak şiirleri
Didem Madak kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Didem Madak şiirleriTürkiye'nin son dönemde yetiştirdiği kadın şairlerimizden Didem Madak, bugün ölümünün 8. yılında sevenleri tarafından anılıyor. Peki yazdığı şiirlerle milyonlarca vatandaşımızın duygularına tercüman olan Didem Madak kimdir, kaç yaşındaydı ve neden öldü?
8.04.2019Gündem
Mısır tarlasındaki terör zulası böyle imha edildi!
Mısır tarlasındaki terör zulası böyle imha edildi!Mardin’in Kızıltepe ilçesinde jandarma ekipleri tarafından bir mısır tarlasında 55 kilogram plastik patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.
11.09.2019Yaşam
Mısır tarlasında yakalandılar
Mısır tarlasında yakalandılarİzmir'in Dikili ilçesinde, mısır tarlası ve sazlıklar arasına gizlenen, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş hazırlığında oldukları belirlenen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yabancı uyruklu 38 kaçak, jandarma tarafından yakalandı.
7.07.2018Gündem
Çıplak elle yakalamaya çalışınca...
Çıplak elle yakalamaya çalışınca...Batman’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte tarlalarda yaşayan yılanlar serinlemek ve beslenmek için kent merkezine yakın sulak alanlar ve serin olan mısır tarlalarına gelmeye başladı.
3.07.2018Gündem
Çıplak elle yakalamaya çalışınca...
Çıplak elle yakalamaya çalışınca...Batman’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte tarlalarda yaşayan yılanlar serinlemek ve beslenmek için kent merkezine yakın sulak alanlar ve serin olan mısır tarlalarına gelmeye başladı.
3.07.2018Gündem
Hava sıcaklıkları yılanları şehir merkezine çekiyor
Hava sıcaklıkları yılanları şehir merkezine çekiyorBatman’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte tarlalarda yaşayan yılanlar serinlemek ve beslenmek için kent merkezine yakın sulak alanlar ve serin olan mısır tarlalarına gelmeye başladı. Çıplak elleri ile Batman’da yılan yakalamakla ün yapmış olan yılan avcısı Hasan Doksal, kenar mahallelere gelen yılanları yakalamaya başladı. Pazaryeri Mahallesi’nde bulanan mısır tarlasından mahalle içine gelmeye çalışan iki yılanı aradığını belirten Doksal, atalarından gelen bir efsunu olduğunu ve yakaladığı yılanların kendisini sokmadığını söyledi. Yılanları yakalamakta ustalaşan Doksal, havanın sıcak olmasından dolayı mısır tarlası kenarında sulama yapılan su kanalında yılanları serinletmeyi de ihmal etmedi. Zehirli ya da zehirsiz olan yılanları arayan vatandaşlar için yakaladığını belirten yılan avcısı Hasan Doksal, “Batman bölgesinde kara yılanlar çoğalmış. Batman bölgesi bu kara yılanlarla yaşıyor. Bunların çiftleşme dönemidir. İnsanlara zarar verebilirler. Bize haber verildi. İki tane yılan var. Geldim ve bunların ikisini yakaladım. Mısır tarlalarında, mahalle kenarlarından şehir merkezine giriyorlar. Köylerde de öyle" dedi."Havalar ısındı yılanlar serin yerlere geliyor" Suyun olduğu yerler, mısırın olduğu yerlerin serin olduğunu ve yılanların bu bölgelere geldiğini belirten Doksal, özellikle çiftleşme döneminde bu serin alanların tercih edildiğini söyledi. Doksal, "Bu aralar yılanların çiftleşme dönemidir. Bunlar çoğalıyor. Evleri tarlalara yakın olanlar dikkat etsinler. Haber versinler biz gelip yakalarız. Beni ısırmıyorlar. Dedemizden kalan bir efsunlama var. Normalde kara yılanların herkese karşı bir ısırma durumu var. Isırıyorlar, saldırıyorlar ve öldürücü zehri de var. Bunlar öldürebiliyor. Yalnız dedemizden kaldığı için efsunlu olduğum için ısırsa da bana zarar vermiyor. Çiftleşme dönemi olduğu için bakın birbirlerine sarılmış halde yakaladık. Yakaladığım yılanları doğaya salıyorum kimseye zarar vermesin diye bunları yaşayabileceği bir bö
11.09.2019Yaşam
Şırnak Tatbikatta 16'ıncı gün
Şırnak Tatbikatta 16'ıncı günŞIRNAK'ın Silopi İlçesi ile Habur Sınır Kapısı arasında kalan TIR parkı karşısında devam eden askeri tatbikatın 16'ıncı gününde askerler, mısır tarlasının içerisinden temsili düşman hedeflerine hücum ederek, bu hedefleri başarılı bir şekilde etkisiz hale getirdi. Tatbikatı, 7'inci Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yalla da izledi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen tatbikatta askerler temsili düşman mevzilerine mısır tarlası içerisinden hücuma kalktı. Tatbikata katılan Irak özel kuvvetlerine bağlı askerler de farklı bir kamuflajla tatbikata katıldı.7'inci Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla da tatbikatı yerinde izledi. Irak özel kuvvetleri ile ortak yapılan tatbikatta Irak askerlerinin siyah kamuflaj yerine kendi ordularına ait kahverengi kamuflajı giydikleri görüldü. Tatbikatta temsili düşman mevzilerine kuşatma gerçekleştirildi. Zırhlı Muhabere Araçları (ZMA) ile mısır tarlası yakınlarına indirilen askerler, kendilerini tarla içerisinde kamufle ederek temsili düşman mevzilerine doğru ilerledi. Piyade birliklerinin 3 koldan saldırısına temsili düşman birlikleri tatbikat mermileri ile cevap verdi. Düşman mevzilerinin ZMA?lar ile işgal edilmesinden sonra çekilen piyade birliklerinin yerini tanklar aldı. Tankların ilerlemesinin ardından 4?lü füze rampası ve zırhlı sıhhiye aracı da tatbikat alanındaki yerlerine konuşlandı. Çevirmeyi bitiren tankçı ve piyade birlikleri, tatbikatın tamamlanması ile birliklerine geri döndü.
11.09.2019Yaşam
Habur’da tatbikat sürüyor
Habur’da tatbikat sürüyorTürk Silahlı Kuvvetleri’nin Şırnak’ın Silopi ilçesi ile Habur Sınır Kapısı arasında başlattığı askeri tatbikat, 2 gündür Irak askerlerinin katılımı ile devam ediyor.
27.09.2017Gündem
Kolunu iş makinesine kaptırdı
Kolunu iş makinesine kaptırdıBursa’nın İnegöl ilçesinde mısır tarlasında kolunu silaj makinesine kaptıran genç itfaiye ekibinin yaklaşık 1 saat süren çalışmasının ardından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre, Alibeyköy Mahallesi’ndeki mısır tarlasında çalışan Yusuf D. (33), ağabeyi Hasan D. yönetimindeki 16 UB 395 plakalı traktörün arkasına bağlı olarak operatör Necati T. tarafından çalıştırılan silaj makinesine öbeklerden mısır saplarını atarken kolunu makineye kaptırdı. Gencin çığlıkları üzerine makineyi durduran ağabeyi ve çevredekiler sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri ile mahalle sakinleri genci kurtarmak için seferber oldular. Yaklaşık bir saat süren yoğun çalışmalar sonucunda kurtarılan genç, İnegöl Devlet Hastanesine ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. İnegöl’deki müdahale sırasında uyanarak “parmaklarım nerede?” diye sorduğu öğrenilen gencin sol kolunun dirsekten aşağı bölümünü kaybettiği öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
11.09.2019Haberler
Helikopterle havadan tespit edilen kenevirleri polisler imha etti
Helikopterle havadan tespit edilen kenevirleri polisler imha ettiAdana'da mısır tarlasındaki bin 90 kök Hint Keneviri, helikopter ile tespit edilerek polisler tarafından yok edildi. Bu anlar ise anbean görüntülendi. Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu denetimleri aralıksız devam ediyor. Son olarak polis helikopter ile Seyhan ilçesine bağlı mahallelerde mısır tarlalarında havadan denetim yaptı. Yapılan denetimlerde Camuzcu Mahallesinde bir mısır tarlası arasına ekilmiş halde Hint Keneviri tespit edildi. Bu tespitin üzerine helikopterdeki polisler, polisleri telsiz ile yönlendirerek tarla içindeki kenevirleri bulmasını sağladı. Polis, kenevirleri söküp tek tek yok etti. Toplamda tarladan bin 90 kök Hint Keneviri söküldü. Bu anlar helikopter kamerasından anbean görüntülendi. Polis daha sonra tarla sahibine ulaştı. Tarla sahibinin polise kenevirleri kendisinin ekmediğini, tarlaya çok gelmediği için ekeni de görmediğini söylediği öğrenildi.
11.09.2019Haberler
Helikopter yol gösterdi, polis ekipleri mısır tarlasına daldı!
Helikopter yol gösterdi, polis ekipleri mısır tarlasına daldı!Adana'da helikopterle denetim yapan polis, tarlada ekili mısırların arasında yetiştirilen 1670 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. 2 metre boyundaki mısırların arasındaki kenevir bitkisi imha edildi.
12.07.2017Gündem
Helikopter yol gösterdi, polis ekipleri mısır tarlasına daldı!
Helikopter yol gösterdi, polis ekipleri mısır tarlasına daldı!Adana'da helikopterle denetim yapan polis, tarlada ekili mısırların arasında yetiştirilen 1670 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. 2 metre boyundaki mısırların arasındaki kenevir bitkisi imha edildi.
12.07.2017Gündem
Polisler mısır tarlasındaki keneviri sırtlarında taşıdı
Polisler mısır tarlasındaki keneviri sırtlarında taşıdıAdana'da polis ekipleri, mısır tarlasından söktükleri 567 kök hintkenevirini sırtlarında taşıyarak topladı, tarla sahibi ise gözaltına alındı.
19.06.2017Gündem
Polisler mısır tarlasındaki keneviri sırtlarında taşıdı
Polisler mısır tarlasındaki keneviri sırtlarında taşıdıAdana'da polis ekipleri, mısır tarlasından söktükleri 567 kök hintkenevirini sırtlarında taşıyarak topladı, tarla sahibi ise gözaltına alındı.
19.06.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mısır tarlasıoperasyonYılanadanakenevir

Mısır Tarlası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.