Molnupiravir

Molnupiravir

Son dakika Molnupiravir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Molnupiravir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Molnupiravir haber sayfamızda...

Molnupiravir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 molnupiravir haberi bulunmuştur.
Bilim Kurulu Üyesi Kaya: Kovid ilacından fayda görmek için zamanında test yaptırmak şart
Bilim Kurulu Üyesi Kaya: Kovid ilacından fayda görmek için zamanında test yaptırmak şartSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın Kaya, pandeminin başından beri Kovid'e karşı etkinliği ilk kez klinik çalışmalarla ispatlanan ilaç için uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Kaya, ‘Artık tedavide etkinliği ispatlanmış bir ilaç var' şeklinde açıklama yaptı.
22.03.2022Gündem
Son dakika haberler: HES kodu ve açık havada maske şartı kaldırıldı! Bakan Koca kararları tek tek açıkladı
Son dakika haberler: HES kodu ve açık havada maske şartı kaldırıldı! Bakan Koca kararları tek tek açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu koronavirüs ile mücadele, aşılamada son durum ve mevcut kısıtlamalar gibi gündem maddeleri ile bir kez daha bir araya geldi. Bakan Koca'nın açıklamaları ile kısıtlamalar kalktı mı? Maske için yeni karar ne soruları da cevap buldu.Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Normale dönüşün son aşamasına gelmiş bulunuyoruz.' diyerek alınan yeni kararları peş peşe açıkladı.
3.03.2022Gündem
Bilim Kurulu bugün mü toplanıyor, saat kaçta? Bakan Koca'dan son dakika maske yasağı açıklaması
Bilim Kurulu bugün mü toplanıyor, saat kaçta? Bakan Koca'dan son dakika maske yasağı açıklamasıBilim Kurulu toplantısı bugün yapılacak mı? Geçen hafta Çarşamba günü yapılması beklenen Bilim Kurulu Toplantısı bu haftaya ertelenmişti. Gözler Bakan Koca'nın açıklamalarında. Maske zorunluluğu kalkacak mı merak konusu.
1.03.2022Gündem
MASKE ZORUNLULUĞU kalktı mı, ne zaman kalkacak? Maske yasağı için gözler Bilim Kurulu'nda...
MASKE ZORUNLULUĞU kalktı mı, ne zaman kalkacak? Maske yasağı için gözler Bilim Kurulu'nda...Maske zorunluluğu kalkacak mı? Birçok ülkede kaldırılan maske zorunluluğunun ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu hafta yapılacak toplantıyı işaret eden Bakan Koca koronavirüsle gelinen mücadelede son durumu daha net açıklayacaklarını duyurdu. Peki, maske zorunluluğu ne zaman kalkacak?
1.03.2022Gündem
MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU kalktı mı, ne zaman kalkacak? Maske zorunluluğunda son durum ne?
MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU kalktı mı, ne zaman kalkacak? Maske zorunluluğunda son durum ne?Maske takma zorunluluğu ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Birçok ülkede kaldırılan maske zorunluluğunun ardından Türkiye'de de maske zorunluluğu kalkacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maske zorunluluğu ile ilgili değerlendirmelerin Bilim Kurulu Toplantısında ele alınacağına işaret etti.
1.03.2022Gündem
Omega 3, şehir efsanesi
Omega 3, şehir efsanesiPandemide Omega 3 ve vitamin haplarındaki bilinçsiz tüketime dikkat çeken uzmanlar, "Vitaminler, Omega 3 hapları ve gıda takviyeleri Kovid-19’u önlemez" uyarısında bulundu.
27.02.2022Gündem
'Martta maskeye gerek kalmayacak'
'Martta maskeye gerek kalmayacak'Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, geçen hafta Omicron varyantına yakalandığını ve çok hafif geçirdiğini belirtip, "Artık pandeminin sonuna geldik" dedi.
24.02.2022Gündem
Salgında yeni döneme geçilecek
Salgında yeni döneme geçilecekSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün toplanıyor. Mevcut tedbirlerin gevşetilmesine yönelik kararlar alınacağı tahmin edilirken, toplantının ardından Bakan Koca'nın açıklama yapması da bekleniyor.
23.02.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi: Vefatların düşmesini bekliyorum
Bilim Kurulu Üyesi: Vefatların düşmesini bekliyorumSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüs salgınında İstanbul'da vaka sayısının düşmeye başladığını belirterek, "Anadolu'da da aşağıya doğru gidişin olabileceğini düşünüyorum. Vakalar bu ay sonuna doğru daha aşağıya doğru inebilir. Vefatların da giderek aşağıya doğru düşmesini bekliyorum" dedi.
21.02.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Şu an stabil olarak değerlendirebileceğimiz dönemdeyiz
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Şu an stabil olarak değerlendirebileceğimiz dönemdeyizOmicron varyantının çok kolay ve hızlı bulaştığını, bu nedenle vaka sayılarının da dünya genelinde hızla tırmandığını belirten Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, Avrupa ülkelerinde ciddi anlamda vaka sayıları yükselişe geçti. Daha sonra belirli bir düz stabil seyri izleyip sonrasında ise düşüşe geçti. Ülkemizde de şu an stabil olarak değerlendirebileceğimiz dönemdeyiz” dedi.
20.02.2022Gündem
19 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
19 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 19 Şubat 2022 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Omicron varyantı ağırlıklı devam eden ve vakaların genelde hafif seyrettiği salgının toplum üzerindeki doğrudan veya dolaylı etkilerini en aza indirmek için gerekli adımları atıyoruz. Molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın risk grubundaki hastalara dağıtımına başlandı." dedi.
19.02.2022Haberler
Son dakika: 19 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 19 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 462 bin 252 testte 80 bin 454 vaka tespit edildi. 278 kişi hayatını kaybederken, 96 bin 664 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın risk grubundaki hastalara dağıtımına başlandı" dedi.
19.02.2022Gündem
Bakan Koca'dan çarpıcı 'Molnupiravir' paylaşımı
Bakan Koca'dan çarpıcı 'Molnupiravir' paylaşımıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Molnupiravir ilacıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
18.02.2022Gündem
Vakalar inişe geçti maskeye veda mı?
Vakalar inişe geçti maskeye veda mı?Vaka sayılarının inmeye başladığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Koca, gelecek hafta düzenleyeceği basın toplantısında maske, test ve benzeri tedbirlerle ilgili yeni dönemi anlatacağını söyledi.
18.02.2022Gündem
MOLNUPİRAVİR NEDİR? Molnupiravir ilaç ne için kullanılır, yan etkisi var mı, hangi ülkenin?
MOLNUPİRAVİR NEDİR? Molnupiravir ilaç ne için kullanılır, yan etkisi var mı, hangi ülkenin? Molnupiravir, koronavirüse karşı kullanılan antiviral ilaçlardandır. İngiltere'de de kullanıma başlanan Molnupiravir ilacının Türkiye'de kovid-19'a karşı kullanımı için Bilim Kurulu'ndan karar çıktı. Peki, Molnupiravir hangi ülkenin?
17.02.2022Gündem
Son dakika: 17 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 17 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı 17 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Son 24 saatte 465 bin 563 Kovid-19 testi yapıldı, 92 bin 406 kişinin testi pozitif çıktı, 258 kişi yaşamını yitirdi. Tablo ile beraber Bakan Koca kritik uyarılarda bulundu.
17.02.2022Gündem
Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan kararları duyurdu
Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan kararları duyurduBilim Kurulu koronavirüs ile mücadele, aşılamada son durum gibi gündem maddeleri ile bir kez daha bir araya geldi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzası ile yazılı açıklama yapıldı. 5 maddeden oluşan yazılı açıklamada, "Yerli aşımız Turkovac’ın tüm illerimize dağıtımı sağlanmış, ilçelere dağıtımına ise başlanmıştır. İki hafta sonra aile hekimliklerine Turkovac aşımızın dağıtımına başlanacaktır. Yerli aşımızın kullanımı tüm vatandaşlarımız için en üst seviyede önerilmektedir." ifadeleri yer aldı. Öte yandan Koca Omicron varyantı kaynaklı vaka artışının düşüşe geçtiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, "3. Molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımına başlanmıştır. 65 yaş üzeri ve bağışıklığı baskılanmış vatandaşlarımıza Molnupiravir ilacının dağıtımı başlamıştır." bilgisi paylaşıldı.
17.02.2022Haberler
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan kararları duyurdu: En üst seviyede önerilmektedir
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan kararları duyurdu: En üst seviyede önerilmektedirGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu koronavirüs ile mücadele, aşılamada son durum gibi gündem maddeleri ile bir kez daha bir araya geldi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzası ile yazılı açıklama yapıldı. 5 maddeden oluşan yazılı açıklamada, "Yerli aşımız Turkovac’ın tüm illerimize dağıtımı sağlanmış, ilçelere dağıtımına ise başlanmıştır. İki hafta sonra aile hekimliklerine Turkovac aşımızın dağıtımına başlanacaktır. Yerli aşımızın kullanımı tüm vatandaşlarımız için en üst seviyede önerilmektedir." ifadeleri yer aldı. Öte yandan Koca Omicron varyantı kaynaklı vaka artışının düşüşe geçtiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, "3. Molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımına başlanmıştır. 65 yaş üzeri ve bağışıklığı baskılanmış vatandaşlarımıza Molnupiravir ilacının dağıtımı başlamıştır." bilgisi paylaşıldı.
17.02.2022Gündem
Son dakika! Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalkacak mı?
Son dakika! Bakan Koca'dan açıklama: Maske zorunluluğu kalkacak mı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bazı Avrupa ülkelerinde koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılmasına ilişkin, "Gelecek hafta düzenleyeceğimiz toplantıda, koronavirüsle mücadelede geldiğimiz noktayı ve bundan sonra ne olacağını daha net ifade edeceğiz. Toplantıya maskenin ne zaman çıkacağı ve test konuları da dahil olacak" dedi.
17.02.2022Gündem
Pandeminin başından beri ilk kez! Kovid'e karşı etkinliği ispatlandı
Pandeminin başından beri ilk kez! Kovid'e karşı etkinliği ispatlandıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, pandeminin başından beri ilk kez "Kovid'e karşı da etkinliği ispatlanmış" bir ilacın kullanıma girdiğini söyledi. Yavuz, "Molnupiravir" etken maddeli antiviral ilaca, hangi hasta gruplarında öncelik verileceğine dair önemli açıklamalarda bulundu: "Özellikle Kovid'i ağır geçirme riski yüksek olan hastalarda molnupiravir kullanımı öncelikli olacak. Ancak burada da zamanlama çok önemli, ilk 5 günde ilaç başlanırsa etkinliği yüksek. O nedenle bu gruptakilerin nezle oldum, üşüttüm diye belirtileri geçiştirmeden şüpheli durumda hemen test yaptırmaları çok önemli" dedi.
14.02.2022Gündem
Koca: Dünyada kabul görmüş bir ilaç
Koca: Dünyada kabul görmüş bir ilaçSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 tedavisi kapsamına alınan molnupiravir etken maddeli antiviral ilaçla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
4.02.2022Gündem
Son dakika: 3 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 3 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin 3 Şubat 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, kritik tablo ile beraber önemli uyarılarda bulundu. Bakan Koca vaka sayılarıda omicron etkisine dikkat çekerek, "Vaka sayıları ise, İstanbul ve Eskişehir örneğinde olduğu gibi 2-3 haftada ciddi düşüş gösterebiliyor. Kendimizi korumalıyız ama salgın yerine geleceğe odaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.
3.02.2022Gündem
Antiviral ilacın kullanımı başlıyor
Antiviral ilacın kullanımı başlıyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımı gelecek hafta başlayacaktır" dedi.
3.02.2022Gündem
Son dakika: Virüsle mücadelede yeni dönem! Bilim Kurulu sonrası Molnupiravir ilacı için tarih verildi
Son dakika: Virüsle mücadelede yeni dönem! Bilim Kurulu sonrası Molnupiravir ilacı için tarih verildiGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu koronavirüs ile mücadele, aşılamada son durum gibi gündem maddeleri ile bir kez daha bir araya geldi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzası ile yazılı açıklama yapıldı. 5 maddeden oluşan açıklamada Koca, koronavirüs tedavisi kapsamında molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımının gelecek hafta itibarıyla başlayacağını bildirdi. Koca, "Geldiğimiz noktada hastane doluluk oranlarımız bazı illerimizde zorlayıcı seviyelere ulaşsa da ülke genelinde servis yatakları doluluk oranı yüzde 57,8, yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 68,7 ve solunum cihazı doluluk oranı yüzde 31’dir. Mevcut seyrin hastane kapasitemizi zorlamayacağı öngörümüz devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.
2.02.2022Gündem
Bilim Kurulu sonrası alınan kararları açıklandı! Omicron ve Turkovac için yeni gelişme
Bilim Kurulu sonrası alınan kararları açıklandı! Omicron ve Turkovac için yeni gelişmeBilim Kurulu koronavirüs ile mücadele, aşılamada son durum gibi gündem maddeleri ile bir kez daha bir araya geldi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzası ile yazılı açıklama yapıldı. 5 maddeden oluşan açıklamada Koca, koronavirüs tedavisi kapsamında molnupiravir etken maddeli antiviral ilacın kullanımının gelecek hafta itibarıyla başlayacağını bildirdi. Koca, "Geldiğimiz noktada hastane doluluk oranlarımız bazı illerimizde zorlayıcı seviyelere ulaşsa da ülke genelinde servis yatakları doluluk oranı yüzde 57,8, yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 68,7 ve solunum cihazı doluluk oranı yüzde 31’dir. Mevcut seyrin hastane kapasitemizi zorlamayacağı öngörümüz devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.
2.02.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Molnupiravir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.