Nükleer Anlaşma

Nükleer Anlaşma

Son dakika nükleer anlaşma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer anlaşma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer anlaşma haber sayfamızda...

Nükleer Anlaşma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.105 nükleer anlaşma haberi bulunmuştur.
Petrolde 'nükleer anlaşma' etkisi
Petrolde 'nükleer anlaşma' etkisiİran nükleer anlaşmasının yeniden canlandırılacağı umutları petrol fiyatlarını geriletti.
9.08.2022Uzmanpara
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldı
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldıRusya, ABD'yle imzaladığı Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması (Yeni START) kapsamında stratejik nükleer silahları için tesislerinde yapılan denetlemeleri geçici olarak askıya aldığını açıkladı.
9.08.2022Dünya
Nükleer intihar! 'Rusya patlatmaya hazır'
Nükleer intihar! 'Rusya patlatmaya hazır'Ukrayna’da çatışmalar Avrupa’nın en büyük nükleer santrali yakınında sürerken, BM, Zaporijya nükleer santraliyle ilgili korkunç gerçekleri dünya ile paylaştı.
9.08.2022Dünya
Rusya ABD'ye resmen ilan etti! Anlaşmadan çekildi
Rusya ABD'ye resmen ilan etti! Anlaşmadan çekildiRusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve ABD arasında imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (Yeni START) tüm unsurlarının denetiminden geçici olarak çekildiklerini ABD'ye iletti.
8.08.2022Dünya
AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koydu
AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koyduAvusturya'nın başkenti Viyana'da İran, ABD ve Avrupa Birliği (AB) heyetleri arasında yeniden başlayan nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakerelerinde AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, taraf ülkeler arasında uzlaşı için "son metni" ortaya koydu.
8.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Dohuk açıklaması: Sivillere saldırı olmadı
Bakan Çavuşoğlu'ndan Dohuk açıklaması: Sivillere saldırı olmadıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak'ın Dohuk Vilayeti'nde gerçekleştirilen saldırıya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Saldırıyla ilgili TSK'dan aldığı bilgiyi açıklayan Bakan Çavuşoğlu, Suriye'ye yapılması planlanan operasyona ilişkin de dikkat çeken mesajlar verdi.
21.07.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu: İran'a yönelik tek taraflı yaptırımlara her zaman karşı olduk
Bakan Çavuşoğlu: İran'a yönelik tek taraflı yaptırımlara her zaman karşı oldukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile görüşmesine ilişkin, "Güvenlik iş birliği gibi bu konuları da bugün gözden geçirdik. Somut beklentilerimizi de paylaştık. Bu konuda birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı” dedi.
27.06.2022Gündem
ABD'den İran'a petrol yaptırımı
ABD'den İran'a petrol yaptırımıABD Hazine Bakanlığı, İran'ın petrol ihracatını sınırlamaya yönelik yeni yaptırımları uygulamaya koydu.
17.06.2022Uzmanpara
İran, gaz ihracatı peşinde
İran, gaz ihracatı peşindeİran ile P5+1 olarak bilinen Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, Çin, Rusya, İngiltere ve Fransa ile Almanya arasındaki Nükleer Anlaşma’nın canlandırılması müzakereleri dur-kalk devam ederken, Tahran yönetimi doğalgaz arayışındaki Avrupa’ya tedarik etme olasılığı için çalışıyor...
31.05.2022Vitrin
Düzenleyici kurumun yetkin ve bağımsız olması çok önemli
Düzenleyici kurumun yetkin ve bağımsız olması çok önemliNükleerdeki riskler sıfırlanamaz, ama azaltılabilmesinin temel şartı teknolojinin kendisi değil, kendi içimizde nükleer düzenlemeyi doğru uygulayabilmek. Bunun da şartı, bu düzenlemenin sorumlusu olacak Türkiye’deki nükleer düzenleme kurumunun hem yetkin olması hem de bağımsız olması.
31.05.2022Vitrin
‘ABD’nin başarısızlığı!’
‘ABD’nin başarısızlığı!’ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin Türkiye’nin PKK ile ilgili kaygılarını anlayamamasını “Washington’un başarısızlığı” diye nitelerken, “Biden’ın Ortadoğu’da ne istediği net değil” dedi.
28.05.2022Dünya
İran Dışişleri Bakanı: Umut ediyorum Rusya nükleer anlaşmayı destekler
İran Dışişleri Bakanı: Umut ediyorum Rusya nükleer anlaşmayı desteklerİran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Rusya'nın 4+1 ülkeleri arasında nükleer anlaşmanın imzalanması halinde anlaşmayı desteklemeyeceği şeklindeki haber ve yorumlara katılmadığını belirterek, "Bugün yapacağımız görüşmede umut ediyorum iyi ve güçlü bir nükleer anlaşma konusunda Rusya ile ortak bir anlayışa varırız ve Rusya nükleer anlaşmayı destekler" dedi.
15.03.2022Dünya
Rus istihbaratında deprem! Putin affetmedi
Rus istihbaratında deprem! Putin affetmediRusya-Ukrayna savaşında ateşkes ve çözüm çabaları artarken, Avrupa liderleri de bu konuda yeniden harekete geçti. Bununla birlikte Avrupa Birliği, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısını önemli bir dönüm noktası olarak tanımladı ve kritik kararlar aldı. İngiliz “Daily Mail” gazetesi Putin’in, Ukrayna konusundaki yanlış tespitler nedeniyle Rus İstihbarat Servisi FSB'de deprem etkisi yaratan değişikliklere gittiğini yazdı.
13.03.2022Dünya
İran’ın yeni füzesi: Hayber-Vuran
İran’ın yeni füzesi: Hayber-Vuranİran, Viyana’daki nükleer anlaşma müzakerelerinde tekrar masaya dönülmesinin hemen ardından, tamamen yerli üretim yeni füze sistemini tanıttı.
10.02.2022Dünya
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştu
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştuYeni süreci Milliyet'e yorumlayan uzmanlar, ilişkilerin gelişmesi için şartların oluştuğunu, İsrail Cumhurbaşkanı Hertzog’un Türkiye ziyaretinin normalleşmede ilk adım olacağını, ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkabileceğini söyledi...
23.01.2022Gündem
Putin, yarın Moskova’da İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi ağırlayacak
Putin, yarın Moskova’da İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi ağırlayacakRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi yarın Moskova’da ağırlayacak.
18.01.2022Dünya
2021 krizlerle geçti
2021 krizlerle geçtiBugün 2022'nin ilk günü. Aslında bugünkü sayfanın manşeti, “Sami Abi”den, Sami Kohen’den gelirdi normalde. Ancak bu kez onsuz başlıyoruz 2022’ye… Ama onun başlattığı geleneği sürdürerek elbette… Nurlarda uyusun...
1.01.2022Gündem
İsrail'den nükleer anlaşma açıklaması! İddiaları yalanladı
İsrail'den nükleer anlaşma açıklaması! İddiaları yalanladıİsrail Başbakanı Naftali Bennett, İran ile diğer ülkeler arasında iyi bir nükleer anlaşmaya karşı olmadığını ifade ederek, "Günün sonunda elbette iyi bir anlaşma olabilir" dedi.
28.12.2021Dünya
Tahran, Batılı ülkeleri pazarlıklarda 'kötü niyetli' olmakla suçladı
Tahran, Batılı ülkeleri pazarlıklarda 'kötü niyetli' olmakla suçladıİran'la 2015'te imzalanan nükleer anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesi için Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan müzakereler çöküşün eşiğinde.
14.12.2021Dünya
İran: Nükleer anlaşma için bir engel yok
İran: Nükleer anlaşma için bir engel yokNükleer anlaşmaya geri dönüş müzakerelerinde İran heyetine başkanlık eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri, “Nükleer anlaşma için engel yok” dedi.
9.12.2021Dünya
Trump açıklaması: İranlılara ihanet etti
Trump açıklaması: İranlılara ihanet ettiİran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri, batılı ülkelerin nükleer anlaşmanın uygulanmasından yana olmadıklarını belirterek, “Batı nükleer anlaşmanın uygulanmasını istemiyor” dedi. Bakıri ayrıca, “Trump, İranlılara ihanet etti” diye konuştu.
28.11.2021Dünya
İran'dan nükleer anlaşma mesajı
İran'dan nükleer anlaşma mesajıİran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, 29 Kasım’da Viyana’da yeniden başlayacak nükleer anlaşmaya dönüş müzakerelerine yönelik, “Tüm hazırlıklarımız iyi bir anlaşmaya varma yönünde” dedi.
27.11.2021Dünya
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldü
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldüİran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri, "Basra Körfezi'nde şu ana kadar ABD ile yaşanan doğrudan çatışmalarda 9 Devrim Muhafızının öldüğünü" söyledi.
23.11.2021Dünya
İsrail Başbakanı'ndan şok karar! ABD'nin İran Özel Temsilcisi'yle görüşmeyecek
İsrail Başbakanı'ndan şok karar! ABD'nin İran Özel Temsilcisi'yle görüşmeyecekİsrail Başbakanı Naftali Bennett'in, Washington'un Tahran ile nükleer anlaşma müzakerelerine tepki olarak, ülkesini ziyaret eden ABD'nin İran Özel Temsilcisi Robert Malley ile görüşmeyeceği bildirildi.
15.11.2021Dünya
İran'dan ticari ilişkilerin normalleştirilmesi talebi!
İran'dan ticari ilişkilerin normalleştirilmesi talebi!İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak nükleer müzakerelerde ülkesinin ticari ilişkilerinin normalleşmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.
8.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer Anlaşma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.