Oruç Reis

Oruç Reis

Son dakika Oruç Reis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Oruç Reis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Oruç Reis haber sayfamızda...

Oruç Reis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 691 oruc reis haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi... Bu kez haddini aştı... Türkiye için savaş nedeni!
Son dakika haberi... Bu kez haddini aştı... Türkiye için savaş nedeni!Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros, Türkiye’ye yönelik hadsiz açıklamalarda bulundu. İşte Türkiye’nin 'savaş nedeni' kararını, 'gayri ciddi' olarak niteleyen Yunan Genelkurmay Başkanı'nın tepki çeken açıklamalarının detayları...
3.04.2021 Gündem
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?Sismik araştırma kelimesi en fazla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de anlamını bilmediğiniz bir kelime ile karşılaşırsanız bunun manasını öğrenmek isteyebilirsiniz. Sismik araştırma nedir? Sismik araştırma gemileri ne yapar? Son zamanlarda oldukça fazla karşılaşabileceğiniz sismik araştırma gemileri ile ilgili tüm detayları derledik.
29.03.2021Eğitim
Oruç Reis Araştırma Gemisi için takip gemisi hizmeti alınacak
Oruç Reis Araştırma Gemisi için takip gemisi hizmeti alınacakMaden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünce, Oruç Reis Araştırma Gemisi için takip gemisi hizmet alımı "açık ihale" usulü ile ihale edilecek.
23.03.2021Ekonomi
Bakan Dönmez ilk kez açıkladı! Yeni sondaj nisanda başlıyor
Bakan Dönmez ilk kez açıkladı! Yeni sondaj nisanda başlıyorTürkiye’nin halen devrede olan en eski hidroelektrik santrali Seyhan HES’te konuşan Bakan Dönmez, Mısır ile 8 yıl sonra ilk temas ile ilgili, 'Deniz yetki alanlarıyla ilgili ülkeler arasında itilaflar söz konusu oluyor. Mısır da ruhsat sahası açmayı ilan etti. Bizim deniz sahamıza saygı gösterecek şekilde ilan etti' dedi. "Bir sonraki çalışma Kuzey Sakarya Gaz Sahası bölgesinde nisan ayında ilk sondaj yapılacak" diyen Bakan Dönmez, "İlk keşif amaçlı sondaj olacak. Akabinde Kanuni Gemimiz devreye girecek" ifadelerine yer verdi.
19.03.2021Haberler
Karadeniz gazına en az 2 boru hattı
Karadeniz gazına en az 2 boru hattıKaradeniz’de keşfedilen doğal gazın en az 2 adet boru hattıyla kıyıya getirilmesinin planlandığını açıklayan Bakan Dönmez bu yıl bir sondaj kuyusu hedeflediklerini söyledi.
4.03.2021Ekonomi
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtma
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtmaYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi.
23.02.2021Haberler
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremez
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremezYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi. Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk ve Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da Yunan tacizine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
Son dakika: Atina’da bu kez ‘Çeşme’ yaygarası! Panik sardı...
Son dakika: Atina’da bu kez ‘Çeşme’ yaygarası! Panik sardı...Türkiye ile Yunanistan arasında, geçen ağustos-kasım döneminde Doğu Akdeniz’de yaşanan ‘Oruç Reis’ krizinin hâlâ tartışıldığı Atina’da şimdi de ‘Çeşme’ endişesi başladı. Son dakika haberine göre, Türkiye’nin Çeşme araştırma gemisi için Navtex ilan etmesi Atina’yı telaşlandırdı.
18.02.2021Dünya
Kritik isim açıkladı: Türkçe'yi top oynarken öğrendim
Kritik isim açıkladı: Türkçe'yi top oynarken öğrendimFransa’nın yeni Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Ankara doğumlu olması itibarıyla özel bir konuma sahip. İlk röportajını veren ve tamamen Türkçe konuşan Magro, ‘Türkçe'yi sokakta top oynarken öğrendim. Ankara’nın her yerinde hatıralarım var. Burada olmaktan çok mutluyum’ diyor.
2.02.2021Gündem
Berlin’de Doğu Akdeniz zirvesi
Berlin’de Doğu Akdeniz zirvesiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Doğu Akdeniz krizinde arabulucu olan Almanya’ya gidiyor. Alman mevkidaşı ile bir araya gelecek olan Akar, Doğu Akdeniz ve Ege’deki son durumu ele alacak. Berlin’e giderek bir dizi temasta bulunacak olan Akar çalışma ziyareti kapsamında, Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer ile görüşecek. Görüşmelerdeki en önemli gündem maddesi, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak.
2.02.2021Siyaset
Oruç Reis, Antalya açıklarına demirledi
Oruç Reis, Antalya açıklarına demirlediAkdeniz'de arama çalışmalarına devam eden sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Antalya açıklarında demirledi.
29.01.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyor
Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Türkali-2 kuyusundaki sondajına şubat ayının başında başlayacağını bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a görüşme daveti
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a görüşme davetiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Ocak ayı içerisinde ilk toplantıyı gerçekleştirmek üzere Yunanistan'ı istikşafi görüşmelere davet ediyoruz. Ev sahibi biziz. Bu bir davettir. Umarım Yunanistan bu daveti geri çevirmez. Biz tüm meseleleri görüşmeye hazırız' ifadelerine yer verdi.
11.01.2021Siyaset
Esenler ’de intihar eden kızın ailesinden çarpıcı iddia
Esenler ’de intihar eden kızın ailesinden çarpıcı iddiaGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Esenler ‘de intihar ederek hayatını kaybeden genç kız Eda Küçükbaltacılar’ın ailesi kızlarının ölümü ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Kızlarının intihar etmediğini öne süren aile, ölümüne intihar süsü verilmek istendiğini iddia etti.
6.01.2021Gündem
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA olduTürkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.
30.12.2020Haberler
Son dakika... Türkiye ilan etmişti! 'Oruç Reis' yola çıktı
Son dakika... Türkiye ilan etmişti! 'Oruç Reis' yola çıktıGelen son dakika haberine göre; Sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Doğu Akdeniz'deki çalışmalarına devam etmek üzere Antalya Limanı'ndan ayrıldı.
23.12.2020Gündem
Son dakika: Türkiye'den Oruç Reis için flaş karar!
Son dakika: Türkiye'den Oruç Reis için flaş karar!Gelen son dakika haberine göre; Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz'de çalışma yürüteceği alan için 15 Haziran 2021'e kadar sürecek yeni Navtex (denizcilere duyuru) ilan edildi.
23.12.2020Gündem
Oruç Reis için yeni Navtex
Oruç Reis için yeni NavtexDoğu Akdeniz’de sismik ve sondaj arama faaliyetlerine devam eden Türkiye, bir süredir Antalya Limanı’na demirleyen Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi’ne yeni bir görev verdi.
23.12.2020Gündem
Zirvede sağduyuyu Merkel korudu...
Zirvede sağduyuyu Merkel korudu...AB liderlerinin 10-11 Aralık’taki zirvesinden, Türkiye’ye yönelik “sağduyulu” denilebilecek kararlar çıktı. Zirvede Yunanistan ve Rum Kesimi’nin radikal talepleri karşılık bulmazken, bunda Merkel’in önemi büyük oldu
12.12.2020Dünya
‘Yeni adımlar bekliyoruz’
‘Yeni adımlar bekliyoruz’Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “Gerilimin azaltılmasını, doğrudan Yunanistan ve Türkiye arasında görüşmelere izin verecek şekilde adımlar atılmasını bekliyoruz” dedi.
12.12.2020Dünya
AB’yle ilişkilerde dönüşüm fırsatı
AB’yle ilişkilerde dönüşüm fırsatıAB liderler zirvesinde Türkiye ile ilişkiler ele alınırken, Yunanistan, Rum Kesimi ve Fransa’nın Ankara’ya yönelik radikal talepleri ilgi görmedi. Zirveden çıkacak kararların AB-Türkiye ilişkilerine etkisinin sınırlı olacağı belirtiliyor
11.12.2020Dünya
Son dakika: AB Zirvesi'nde Türkiye için flaş karar!
Son dakika: AB Zirvesi'nde Türkiye için flaş karar!Gelen son dakika haberine göre; Brüksel'deki zirvede Yunanistan'ın ağır yaptırım talepleri kabul görmedi. Zirvenin sonuç bildirgesinde 'Avrupa Birliği Türkiye ile diyaloğa fırsat tanımak istiyor' denildi.
11.12.2020Dünya
AB-Türkiye ilişkileri  için kritik zirve
AB-Türkiye ilişkileri  için kritik zirveBugün başlayacak ve iki gün sürecek AB zirvesinde, Brüksel ile Ankara arasındaki ilişkilerin geleceği açısından önemli kararlar çıkması bekleniyor.
10.12.2020Dünya
Son dakika... Yunanistan'a karşı Türkiye kararını verdi! Doğu Akdeniz'de artık...
Son dakika... Yunanistan'a karşı Türkiye kararını verdi! Doğu Akdeniz'de artık...Gelen son dakika haberine göre, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin haklarına göz diken Yunanistan'ın tahriklerine karşı yeni bir adım atıldı. Deniz güvenliğinin artırılması için çalışmalara başlayan Türkiye, Yunanistan gibi hukuki haklarımıza saldıranlara karşı Sahil Gözetleme İstasyonu kurma kararı aldı.
9.12.2020Gündem
AB'nin kritik zirvesi için geri sayım
AB'nin kritik zirvesi için geri sayımTopluluğa üye ülkelerin liderleri, 10-11 Aralık'ta Brüksel'de bir araya gelerek Macaristan ve Polonya'nın 1,8 trilyon avroluk bütçe ve kurtarma paketi vetosu, İngiltere ile bir türlü sonuca ulaşmayan Brexit sonrası ticaret müzakereleri ve Türkiye ile ilişkiler gibi zorlu konuların gölgesinde zirve toplantısı düzenleyecek.
9.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

YunanistanTürkiyedoğu akdenizNavtexoruç reis

Oruç Reis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.