Oya

Oya

Son dakika oya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oya haber sayfamızda...

Oya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.251 oya haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 2023 mesajı: Kırgınlıkla hareket edilecek seçim değil
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 2023 mesajı: Kırgınlıkla hareket edilecek seçim değil Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya ile imzalanan üçlü mutabakata ilişkin “NATO’nun kayıtlarına PKK/YPG, FETÖ terör örgütü olarak girmiştir” dedi. 2023 seçimlerine dikkat çeken Erdoğan, “Kırgınlıkla hareket edilecek seçim değil” dedi.
7.07.2022Siyaset
Avcılar’da kablolarda peş peşe patlamalar
Avcılar’da kablolarda peş peşe patlamalarİstanbul Avcılar’da, bina inşaatının önündeki elektrik panosuna akım sağlayan kabloların kısa devre yapması sonucu meydana gelen patlamalar korkuttu.
6.07.2022Haberler
Avcılar’da kablolarda peş peşe patlamalar
Avcılar’da kablolarda peş peşe patlamalarİstanbul Avcılar’da, bina inşaatının önündeki elektrik panosuna akım sağlayan kabloların kısa devre yapması sonucu meydana gelen patlamalar korkuttu.
6.07.2022Gündem
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
6.07.2022Bebek
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Eğitim
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Kültür Sanat
36 yaşındaki engelli kadından 6 gündür haber alınamıyor
36 yaşındaki engelli kadından 6 gündür haber alınamıyorİstanbul Bağcılar’da yüzde 70 zihinsel engelli olan kadından yakınları 6 gündür haber alamıyor. Birilerinin ikna yoluyla kadını kaçırdığını ileri süren aile yakınları, kadının bulunmasını istiyor.
30.06.2022Haberler
36 yaşındaki engelli kadından 6 gündür haber alınamıyor
36 yaşındaki engelli kadından 6 gündür haber alınamıyorİstanbul Bağcılar’da yüzde 70 zihinsel engelli olan kadından yakınları 6 gündür haber alamıyor. Birilerinin ikna yoluyla kadını kaçırdığını ileri süren aile yakınları, kadının bulunmasını istiyor.
30.06.2022Gündem
Survivor All Star'ın final dörtlüsü son kez yarıştı! Bu akşam bir kişi daha elenecek
Survivor All Star'ın final dörtlüsü son kez yarıştı! Bu akşam bir kişi daha elenecekTv8 ekranlarında yayınlanan Survivor, bu yıl All Star formatıyla izleyici karşısına çıkıyor. Büyük finale geri sayımın başladığı yarışma, 28 haziran akşamı ekranlara geldi. 2022 All Star sezonunun şampiyonunun belirlenmesine az kala dört yarışmacı, Dominik'te son kez karşı karşıya geldi. Nisa ve Ayşe arasında bu akşam canlı yayında SMS oylaması gerçekleşecek. En az oyu alan yarışmacı Survivor hayallerine veda edecek.
29.06.2022Cadde
O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı mutluluğun yanında bir telaş da sarıyor. Çocuklarının cinsiyetini öğrenme heyecanı yaşayan aileler ardından isim araştırmasına giriyor. Kız bebekleri için anlamlı isimler seçmek isteyen aileler nadir bulunan, modern ve günümüz çağına uygun isimleri tercih ediyor. İsmin kendisi kadar kulağa hoş gelmesi de anne ve baba adaylarının dikkat ettiği faktörler arasında yer alıyor. O harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “O ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Tehlike hâlâ devam ediyor
Tehlike hâlâ devam ediyorSon haftalarda koronavirüs varyantı Omicron’un alt varyantları BA.4 ve BA.5’in yayılmasıyla hemen hemen tüm ülkelerde Kovid-19 vakaları artışa geçti.
26.06.2022Gündem
Akustik bir şarkı
Akustik bir şarkıIşıl Ayman, bugün Sony Music Turkey etiketiyle ‘Kırık Kalpler Mevsimi’ni yayınlıyor.
24.06.2022Cadde
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2022 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
22.06.2022Yaşam
Depreme karşı tüm binayı sigortalatın
Depreme karşı tüm binayı sigortalatınYaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Görevlisi Oya Turhaner, daireleri DASK poliçesi ile korumaya almanın depremin yol açtığı tüm problemleri aşmak anlamına gelmediğini söyledi.
20.06.2022Ege
'Arka Sokaklar' sezon finaliyle zirvede
'Arka Sokaklar' sezon finaliyle zirvedeKanal D’nin 16 sezondur izleyicisi ile buluşan fenomen dizisi 'Arka Sokaklar', sezon finali bölümü ile ekrana geldi. Dizinin 632’nci bölümü, izleyiciden bir kez daha tam not olarak, sezonu zirvede bitirdi.
18.06.2022Cadde
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bin 15 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya gelerek tek tek çocuklarının nasıl kaçırıldığını dinledi. Bakan Çavuşoğlu, “PKK ile YPG arasında hiçbir fark yoktur. İkisi aynı terör örgütüdür. Biz onlara şunu söylüyoruz. Kürtlerin haklarının ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, hangi hakkı istediklerini duymak istiyorsanız gelin burada Diyarbakır annelerini, babalarını ziyaret edin. Bize inanmıyorsanız doğrudan onlardan dinleyin” dedi.
13.06.2022Gündem
Biden en kısa sürede imzalayacağını duyurdu! Tarihi anlaşmaya vardılar
Biden en kısa sürede imzalayacağını duyurdu! Tarihi anlaşmaya vardılarABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat toplam 20 senatörden oluşan iki partili grup, silah kontrolü konusunda bir çerçeve anlaşmasına vardıklarını duyurdu.
12.06.2022Dünya
Galatasaray'da Dursun Özbek koltuğu devraldı! 'Ölene kadar Galatasaray'
Galatasaray'da Dursun Özbek koltuğu devraldı! 'Ölene kadar Galatasaray'Dursun Özbek, 23 Ocak 2018’de bıraktığı Galatasaray başkanlığına dün yeniden ulaştı. Rakibi Eşref Hamamcıoğlu ile son ana kadar kıran kırana bir yarış geçiren Özbek, 135 oy fark attı, 2 bin 208 oyla başkanlık koltuğunu devraldı.
12.06.2022Galatasaray
İntihal davasının tartışmaları sürüyor
İntihal davasının tartışmaları sürüyorGazeteci ve yazar Mine Kırıkkanat, yazar Elif Şafak’a, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 70/2-3 maddeleri uyarınca, “Sinek Sarayı” romanından intihal yaptığı gerekçesiyle açtığı maddi ve manevi tazminat davasının yankıları devam ediyor...
Foça’nın en güzel renkleri
Foça’nın en güzel renkleriFoça’da uzun yıllar yaşamış Türk Sanat Tarihi’nin en önemli sanatçılarından Ferruh Başağa ve Avni Arbaş için İzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça Belediyesi ile Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla sanat festivali düzenleniyor.
Yedi Bela Hüsnü oyuncuları: Yedi Bela Hüsnü filmi nerede çekildi, konusu nedir?
Yedi Bela Hüsnü oyuncuları: Yedi Bela Hüsnü filmi nerede çekildi, konusu nedir? Yeşilçam'ın en sevilen Kemal Sunal filmlerinden olan Yedi Bela Hüsnü televizyon ekranlarında film severlerle buluşmaya devam ediyor. Her şey Hüsnü'nün kandırılmasıyla başlar. Dönemin popüler filmi Yedi Bela Hüsnü kaç yılında çekildi?
8.06.2022Cadde
Terör örgütü İsveç siyasetini esir aldı! Elebaşından gelen emri birebir uyguladı
Terör örgütü İsveç siyasetini esir aldı! Elebaşından gelen emri birebir uyguladıNATO'ya katılmak için başvuruda bulunan İsveç, terör örgütü PKK'ya verdikleri destek nedeniyle Ankara tarafından veto edilirken, ülkede nefeslerin tutulduğu bir oylama gerçekleşti. Üstelik terör örgütü YPG'yi açık şekilde destekleyen bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh'in tercihi kilit roldeydi.
7.06.2022Dünya
Yatağa bağımlı hastalar için NİHAN projesi
Yatağa bağımlı hastalar için NİHAN projesiTürkiye’de ilk kez İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde başlatılan pilot proje ile hastanede tedavi gördükten sonra eve sedye ile nakledilmesi gereken hastaların ambulans bulma çilesini, NİHAN (Nitelikli Hasta Nakli) projesi bitirecek.
6.06.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Oya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.