Özgü Namal

Özgü Namal

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur.   28 Aralık 1978'de Üsküdar'da doğdu. Annesi Akile Namal emekli bir devlet memuru, babası Kubilay Namal ise emekli bir tüccardır.   1997 yılında profesyonel olarak Masal Gerçek Tiyatrosu'nda çocuk oyunlarıyla tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. Üsküdar Cumhuriyet Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Namal, daha önce Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda da oyunculuk eğitimi almıştır. Sinema ve tiyatro en büyük tutkusuyken, fotoğrafçılık da hobileri arasında yer almaktadır.   2005'te rol aldığı Kiralık Oyun adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Afife Tiyatro Ödülleri'nde yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncusu ödülünü elde etti.   Filmografi   Yıl Film Rol Notlar ve ödüller 1998 Bir Filiz Vardı Genç Filiz Televizyon dizisi 1998 Affet Bizi Hocam Nehir Televizyon dizisi 1998 İkinci Bahar Öğrenci Televizyon dizisi 1999 Kerem Ayla Televizyon dizisi 2000 Karate Can Zeliha Televizyon dizisi 2000 Fosforlu Cevriye Ayten Televizyon filmi 2001 Yeditepe İstanbul Duru Televizyon dizisi 2001 Cinlerle Periler Televizyon dizisi 2002 Beşibiryerde Ahu Televizyon dizisi 2002 Havada Bulut Yorgiya Televizyon dizisi 2002 Sır Çocukları Zeynep Ankara Uluslararası Film Festivali Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü Sadri Alışık Ödülleri Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü 2004 Büyü Sedef 2004 Anlat İstanbul Şenay 2005 Organize İşler Umut Ocak 2003-2005 Kurtlar Vadisi Elif Eylül Televizyon dizisi Beyaz İnci Televizyon Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Polisiye) 2006 Bebeğim Emel Erter Televizyon dizisi 2006 Beynelmilel Gülendam Uluslararası İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 2006 Polis Funda 2007 Sihirli Oyuncakçı Türkçe seslendirme 2007 Bratz Türkçe seslendirme 2007 Mutluluk Meryem Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Yeşilçam Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Pune Uluslararası Film Festivali En İyi Uluslararası Kadın Oyuncu Ödülü[3] Aday—Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 2008 Nerede Kalmıştık Konuk oyuncu Televizyon dizisi 2008 Güneşin Oğlu Şule 2008 İncir Çekirdeği Heda 2008 O... Çocukları Dona Aday—Yeşilçam Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 2008 Benim Annem Bir Melek Durusu can Televizyon dizisi 2009 Masumlar Zeynep Televizyon dizisi 2009-2011 Hanımın Çiftliği Güllü/Serap Televizyon dizisi İsmail Cem Televizyon Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dram) 2012 Koyu Kırmızı Ümit Televizyon dizisi 2013 Merhamet Narin (başrol) Televizyon dizisi 2013 Bu İşte Bir Yalnızlık Var Ayşe   Rol aldığı tiyatro oyunları Kuçu Kuçu : Fabrice Roger-Lacan - Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu - 2012 Kiralık Oyun : Ferhan Şensoy - Ortaoyuncular - 2006 Taraf Tutmak : Ronald Harwood - Devlet Tiyatrosu - 2004 Tekrar Çal Sam (Apaçık)  : Woody Allen - Tiyatro Fora - 2001 Yan Etkili Konuşmalar  : Craig Wright - Tiyatro Fora - 2000

Özgü Namal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 732 özgü namal haberi bulunmuştur.
KIZIL GONCALAR ZEYNEP KİMDİR, gerçek adı ne? Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı?
KIZIL GONCALAR ZEYNEP KİMDİR, gerçek adı ne? Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? Kızıl Goncalar Zeynep kimdir? Kızıl Goncalar dizisinde Zeynep karakterini canlandıran Mina Demirtaş diziyi yakından takip edenler tarafından araştırılıyor. Büyük bir beğeni ile izlenen Kızıl Goncalar dizisinin yönetmenliğini Ömür Atay ve Özgür Sevimli üstlenirken senaryosunu Şükrü Necati Şahin'in kaleme almıştır. Dram türündeki Türk televizyon dizisinin başrollerinde Özgü Namal ve Özcan Deniz yer alıyor. Peki, Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? FOX TV’de yayınlanan ve her Pazartesi ekrana gelen dizide oynayan Mina Demirtaş yaşamına dair detaylar…
20.05.2024 Bilgi Rehberi
Gülsim Ali'den aşk açıklaması! 'Herhangi bir kriterim yok'
Gülsim Ali'den aşk açıklaması! 'Herhangi bir kriterim yok' “Gönül Dağı” dizisindeki ‘Dilek’ karakteriyle tanınan oyuncu Gülsim Ali, önceki gün Bebek’te objektiflere takıldı. Ramazan Bayramı’nı ailesinin yanında Bulgaristan’da geçiren Gülsim Ali, muhabirlerin kendisine yönelttiği sorulara samimi yanıtlar verdi.
26.04.2024 Cadde
‘Şöhret ateşten gömlek’
‘Şöhret ateşten gömlek’ Tuba Ünsal, sektörde tutunabilmesini Yılmaz Erdoğan’a borçlu olduğunu söyledi.
19.04.2024 Cadde
KIZIL GONCALAR ZEYNEP KİMDİR? Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?
KIZIL GONCALAR ZEYNEP KİMDİR? Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Kızıl Goncalar Zeynep kim? Kızıl Goncalar dizisinde Zeynep karakterini canlandıran Mina Demirtaş merak edilmeye devam ediyor. Dikkat çeken Kızıl Goncalar dizisinin yönetmenliğini Ömür Atay ve Özgür Sevimli üstlenirken senaryosunu Şükrü Necati Şahin'in kaleme aldı. Dram türündeki Türk televizyon dizisinin başrollerinde Özgü Namal ve Özcan Deniz yer alıyor. Peki, Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? FOX TV’de yayınlanan ve her Pazartesi ekrana gelen dizide oynayan Mina Demirtaş yaşamına dair merak edilenler…
15.04.2024 Bilgi Rehberi
KIZIL GONCALAR DİZİSİNİN ZEYNEP'İ MİNA DEMİRTAŞ KİMDİR, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?
KIZIL GONCALAR DİZİSİNİN ZEYNEP'İ MİNA DEMİRTAŞ KİMDİR, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Kızıl Goncalar dizisinde Zeynep karakterini canlandıran Mina Demirtaş merak ediliyor. Dikkat çeken Kızıl Goncalar dizisinin yönetmenliğini Ömür Atay ve Özgür Sevimli üstlenirken senaryosunu Şükrü Necati Şahin'in kaleme alıyor. Dram türündeki Türk televizyon dizisinin başrollerinde Özgü Namal ve Özcan Deniz yer alıyor. Peki, Kızıl Goncalar dizisinin Zeynep'i Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? FOX TV’de yayınlanan ve her Pazartesi ekrana gelen dizide oynayan Mina Demirtaş yaşamına dair merak edilenler haberimizde…
4.03.2024 Bilgi Rehberi
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’ Dizi ve filmlerde senaryo gereği canlandırdıkları karakterler yüzünden oyunculara tepki gösterenlerimiz vardı, ama “Kurtlar Vadisi”nin Çakır’ı öldürüldüğünde yaşananların hepsi ‘ilk’ti… Oktay Kaynarca’nın oynadığı Çakır’ın ölümünden sonra gıyabi cenaze namazı kılandan taziye ilanı verene kadar senaryo karakterine gerçek insan muamelesi yapanlar da oldu bu ülkede…
24.02.2024 Pazar
KIZIL GONCALAR OYUNCULARI: Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, dizinin çekimleri nerede yapılıyor?
KIZIL GONCALAR OYUNCULARI: Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, dizinin çekimleri nerede yapılıyor? Kızıl Goncalar dizisi oyuncuları ve konusuyla dikkat çekmeyi başardı. Fox TV ekranında izleyici ile buluşan Kızıl Goncalar dizisi bu akşam yeni bölümü ile ekranlarda olacak. Başrollerinde Özcan Deniz ve Özgü Namal'ın yer aldığı dizi ilk bölümü ile tartışmalara yol açmıştı. Peki, Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, oyuncu kadrosu ve karakterleri kimler?
5.02.2024 Bilgi Rehberi
Özgü Namal ile Mehmet Ferman Doğan sessiz sedasız ayrıldı!
Özgü Namal ile Mehmet Ferman Doğan sessiz sedasız ayrıldı! Bir süredir turizmci Mehmet Ferman Doğan ile aşk yaşadığı konuşulan oyuncu Özgü Namal'ın, gözlerden uzak altı aydır sürdürdüğü ilişkisine nokta koyduğu iddia edildi.
12.01.2024 Cadde
KIZIL GONCALAR BU AKŞAM YOK MU (1 Ocak 2024) |  Kızıl Goncalar bugün var mı? 📺 Kızıl Goncalar yeni bölümü ne zamanı, Kızıl Goncalar neden yok?
KIZIL GONCALAR BU AKŞAM YOK MU (1 Ocak 2024) | Kızıl Goncalar bugün var mı? 📺 Kızıl Goncalar yeni bölümü ne zamanı, Kızıl Goncalar neden yok? Kızıl Goncalar dizisi kısa bir süre önce yayın hayatına başladı. Özcan Deniz ve Özgü Namal'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Kızıl Goncalar'ın bu akşam yeni bölümünün olup olmadığı merak ediliyor. Peki Kızıl Goncalar bu akşam yok mu, var mı 2024? Kızıl Goncalar yeni bölümü ne zaman?
1.01.2024 Bilgi Rehberi
KIZIL GONCALAR OYUNCU KADROSU 📍 Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, dizinin çekimleri nerede yapılıyor? İşte oyuncu ve karakterler...
KIZIL GONCALAR OYUNCU KADROSU 📍 Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, dizinin çekimleri nerede yapılıyor? İşte oyuncu ve karakterler... Fox TV ekranında ilk bölüm ile ekrana gelen Kızıl Goncalar dizisi bu akşam ikinci bölümü ile izleyici ile buluşacak. Başrollerinde Özcan Deniz ve Özgü Namal'ın yer aldığı dizi ilk bölümü ile tartışmalara yol açmıştı. Peki Kızıl Goncalar dizisi konusu nedir, oyuncu kadrosu ve karakterleri kimler?
25.12.2023 Bilgi Rehberi
Özgü Namal'a 'Kızıl Goncalar' piyangosu! Bölüm başı ücreti dudak uçuklattı
Özgü Namal'a 'Kızıl Goncalar' piyangosu! Bölüm başı ücreti dudak uçuklattı Uzun süre gözlerden uzak bir yaşamı tercih eden Özgü Namal, dokuz yıl sonra yeni bir dizide kamera karşısına geçiyor. Ekranlara dönüş kararı alan ünlü oyuncunun, Özcan Deniz ile başrolü paylaştığı 'Kızıl Goncalar' için dudak uçuklatan bir rakama 'evet' dediği konuşuluyor.
21.12.2023 Cadde
KIZIL GONCALAR dizisinin Meryem Tezel'i Özgü Namal kimdir? Meryem Tezel dizide nasıl bir karakter? İşte Özgü Namal hakkında merak edilenler...
KIZIL GONCALAR dizisinin Meryem Tezel'i Özgü Namal kimdir? Meryem Tezel dizide nasıl bir karakter? İşte Özgü Namal hakkında merak edilenler... Kızıl Goncalar Meryem Tezel karakterine uzun süredir ekranlardan uzak olan Özgü Namal hayat verecek. Dizide Muhafazakar bir anne karakterini yansıtacak olan Meryem'in tek amacı kızının mutluluğu olacaktır. Peki Kızıl Goncalar Meryem kimdir?
18.12.2023 Bilgi Rehberi
Özgü Namal'den yeni projeye yeni kıyafetler
Özgü Namal'den yeni projeye yeni kıyafetler Son olarak 2014 yılında final yapan 'Merhamet' dizisinde 'Narin' karakterini canlandıran Özgü Namal, geçtiğimiz gün İstinyePark’ta alışveriş yaparken objektiflere yansıdı.
16.09.2023 Cadde
Özgü Namal'dan zafer işaretli poz! 'Size helal olsun'
Özgü Namal'dan zafer işaretli poz! 'Size helal olsun' Özcan Deniz ile kamera karşısına geçeceği yeni bir dizi ile dokuz yıl aradan sonra setlere dönmeye hazırlanan oyuncu Özgü Namal, önceki akşam Cihangir'de objektiflere yansıdı.
26.07.2023 Cadde
‘Sevdiklerinizin kıymetini bilin’
‘Sevdiklerinizin kıymetini bilin’ Özgü Namal, Bodrum’da Emir Ersoy’un sahnesine konuk oldu.
11.07.2023 Cadde
Özgü Namal: Beş dakika içinde her şeyimi kaybettim!
Özgü Namal: Beş dakika içinde her şeyimi kaybettim! Kariyerinin zirvesinde daha huzurlu bir hayatı seçip oyunculuğa ara veren Özgü Namal, 2015 yılında Muğla'nın Köyceğiz ilçesine yerleşmişti. Eşi Ahmet Serdar Oral'ı 2020'de kaybettikten sonra İstanbul'a dönen Namal, konuk olduğu Emir Ersoy'un sahnesinde duygusal ifadeler kullandı.
16.09.2023 Cadde
Özgü Namal'ın yeni projesi! Partneri belli oldu
Özgü Namal'ın yeni projesi! Partneri belli oldu Kariyerinin zirvesinde daha huzurlu bir hayatı seçip oyunculuğa ara veren Özgü Namal, ve 2015 yılında Muğla'nın Köyceğiz ilçesine yerleşmişti. Eşi Ahmet Serdar Oral'ı 2020'de kaybettikten sonra İstanbul'a dönen Namal'ın, dokuz yıl sonra setlere döneceği öğrenildi.
6.07.2023 Cadde
'Kurtlar Vadisi’nin Meral'i Müge Ulusoy setlere döndü!
'Kurtlar Vadisi’nin Meral'i Müge Ulusoy setlere döndü! Bir döneme damga vuran 'Kurtlar Vadisi'nde 'Laz Ziya'nın (İstemi Betil) kızı 'Meral Yılmaz' karakterine hayat veren Müge Ulusoy, "Çok özlemişim" dediği setlere uzun süre sonra dönüş kararı aldı. Gözlerden uzak bir hayat süren 51 yaşındaki oyuncu, yıllara meydan okuyan son haliyle dikkat çekti.
2.06.2023 Cadde
Yılmaz Erdoğan: Berfin artık aşcı oldu
Yılmaz Erdoğan: Berfin artık aşcı oldu Oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, önceki gün kızı Berfin Erdoğan ile Nişantaşı'nda objektiflere yansıdı. Ünlü isim, 'Bir Demet Tiyatro'da çocuk oyuncu olarak rol alan, 2005 yılında 'Organize İşler' filmi ve 'Çok Güzel Hareketler' programının bir bölümünde kamera karşısına geçen 27 yaşındaki kızı hakkında konuştu.
6.05.2023 Cadde
Meslektaşlarına seslendi
Meslektaşlarına seslendi Nurgül Yeşilçay, Twitter’dan kendi jenerasyonundaki meslektaşlarına seslendi.
29.10.2022 Cadde
Özgü Namal iki yıl sonra gecelerde!
Özgü Namal iki yıl sonra gecelerde! 2014 yılında hayatını birleştirdiği eşi ve iki çocuğunun babası Ahmet Serdar Oral'ı kalp krizi sonucu Ekim 2020'de kaybeden Özgü Namal, uzun süre ortalarda görülmemiş, deyimi yerindeyse sırra kadem basmıştı. İnzivaya çekilen 43 yaşındaki oyuncu, yaşadığı tarifsiz acıdan iki yıl sonra, önceki gece Beyuoğlu'nda bulunan bir mekanda objektiflere yansıdı.
29.10.2022 Cadde
Özgü Namal'ın uzun süre sonra yüzü gülüyor
Özgü Namal'ın uzun süre sonra yüzü gülüyor 2014 yılında dünyaevine girdiği eşi Ahmet Serdar Oral'ı (53) 6 Ekim 2020 tarihinde kalp krizi sonucu kaybeden Özgü Namal, gözlerden uzak bir yaşam sürüyor. Vaktinin çoğunu çocuklarıyla geçiren 43 yaşındaki oyuncu, önceki gün Etiler'deydi. Eşinin vefatıyla tarifsiz bir acı yaşayan Özgü Namal, uzun süre sonra yüzü gülerken objektiflere yansıdı.
4.09.2022 Cadde
Özgü Namal'dan set ziyareti! Saçındaki beyazlar dikkat çekti
Özgü Namal'dan set ziyareti! Saçındaki beyazlar dikkat çekti 2014 yılında dünyaevine girdiği eşi Serdar Oral'ı 6 Ekim 2020 tarihinde kalp krizi sonucu kaybeden Özgü Namal, uzun süredir bir projede yer almadan gözlerden uzak bir yaşam sürüyor. Vaktini çocuklarıyla geçiren 43 yaşındaki ünlü isim, Onur Tan'ın yönettiği dizi setini ziyaret etti. Ünlü oyuncunun son hali sevenlerini üzerken, objektiflere uzun zaman sonra ilk kez tebessüm ederek poz vermesi dikkatlerden kaçmadı.
15.08.2022 Cadde
Özgü Namal çılgına döndü! 'Ben onlar gibi değilim'
Özgü Namal çılgına döndü! 'Ben onlar gibi değilim' Eşi Serdar Oral'ı 6 Ekim 2020 tarihinde kalp krizi sonucu kaybeden Özgü Namal, Bodrum Ortakent’teki bir otelde tatil yapıyor. Uzun süredir herhangi bir projede yer almayan ve basından uzak bir hayat yaşamayı tercih eden 43 yaşındaki oyuncu, beyazlamış saçları ve bir hayli zayıflamış haliyle dikkat çekti. Namal, yasal alandan görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi.
5.08.2022 Cadde
Sevda Erginci kimdir, boyu ve yaşı kaç, nereli? Seni Kalbime Sakladım dizisinin Zeynep'i hakkında...
Sevda Erginci kimdir, boyu ve yaşı kaç, nereli? Seni Kalbime Sakladım dizisinin Zeynep'i hakkında... Seni Kalbime Sakladım dizisinde Zeynep kararkterine hayat veren Sevda Erginci'nin dizileri ve hayatı merak konusu oldu. Erginci, Karagül dizisi ile dikkatleri çekti ve ardından Yasak Elma'da başrollerinden biri olarak kadroda yer aldı. Peki, Sevda Erginci aslen nereli, boyu kaç?
30.06.2022 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Özgü Namal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.