Parlamento

Parlamento

Son dakika parlamento haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan parlamento gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan parlamento haber sayfamızda...

Parlamento

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.246 parlamento haberi bulunmuştur.
Son dakika... Ermenistan'da resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu!
Son dakika... Ermenistan'da resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu!Reuters'in son dakika haberine göre, Ermenistan'da yapılan parlamento seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı.
20.06.2021Dünya
Ermenistan'da erken seçimde oy verme işlemi sona verdi
Ermenistan'da erken seçimde oy verme işlemi sona verdiErmenistan’da yapılan erken parlamento seçimlerinde sandıklar kapandı. Kesin olmayan ilk sonuçların 21.00'de açıklanması bekleniyor.
20.06.2021Dünya
Ermenistan'da erken parlamento seçimi başladı
Ermenistan'da erken parlamento seçimi başladıErmenistan'da erken parlamento seçimi için halk sandık başına gidiyor.
20.06.2021Dünya
Erkek politikacılar aşı olurken ‘soyundu’
Erkek politikacılar aşı olurken ‘soyundu’Birçok ülkede siyasetçilerin Kovid-19’a karşı aşı olurken vücutları görünür bir şekilde fotoğraf çektirmesi dikkati çekti. Siyasetçilerin bu tarz fotoğraf çekiminin, vatandaşların aşıya güven duyması için geliştirildiği iddia edildi.
20.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu gençlerin sorularını yanıtladı: Onlara inat uluslararası ilişkiler okudum
Bakan Çavuşoğlu gençlerin sorularını yanıtladı: Onlara inat uluslararası ilişkiler okudumDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iyi bir futbolcuyken uluslararası ilişkiler okuma kararıyla ilgili, "Lisede öğrenciyken Ermeni terör örgütü diplomatlarımıza saldırıyordu, şehit veriyorduk. Ben de onlara inat diplomat olacağım diye uluslararası ilişkiler okudum." ifadelerini kullandı.
20.06.2021Siyaset
Ermenistan yarın tarihi seçime gidiyor
Ermenistan yarın tarihi seçime gidiyorDağlık Karabağ savaşını kaybettikten sonra türbülansa giren ülkedeki ilk seçime, 26 siyasi hareket katılıyor. Koltuğunu kaybeden Başbakan Nikol Paşinyan "Sivil Sözleşme Partisi", Ermenistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan "Ermeni Ulusal Kongre Partisi", Rusya yanlısı tutumu ile bilinen eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan "Ermenistan İttifakı" ile yarışacak.
19.06.2021Dünya
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin NATO'nun çok eski ortaklığı olduğunu belirterek, "Türkiye bu ortaklığın en önemli ülkesinden biridir. Türkiye yıllar içerisinde çok büyük külfetler çekmiş bir ülkedir. Barışı sağlama misyonlarında Somali'den, Afganistan'a kadar NATO'nun yükünü çekmiş bir ülkedir. NATO'da diğer bütün ülkeler kadar Türkiye'nin ciddi bir yeri vardır, Türkiye'siz bir NATO'nun düşünülmesi mümkün değildir" dedi.
14.06.2021Siyaset
Ermenistan'da yarış Paşinyan ve Koçaryan arasında geçecek
Ermenistan'da yarış Paşinyan ve Koçaryan arasında geçecekErmenistan’da hafta sonu yapılacak erken parlamento seçimlerinin, başbakanlıktan istifaya zorlanan Nikol Paşinyan ile Rusya yanlısı eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın partileri arasında geçmesi bekleniyor.
14.06.2021Dünya
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...Naftali Bennett, İsrail'in yeni başbakanı seçildi. 2005 yılında siyasete katıldı ve Binyamin Netanyahu'nun yardımcısı olarak başladı. Meclisten güven oyu alan Bennett'in hayatı ise okuyucuların gündeminde yer alıyor.
13.06.2021Gündem
Senato Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Senato Ne İş Yapar?
Senato Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Senato Ne İş Yapar?Dilimize Latinceden geçmiş olan senato kelimesi 15. yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır. Orijinal dilinde ''senatus'' şeklinde yazılan bu kelimenin sözlük anlamı yaşlılar meclisidir. Senato hem meclislerde hem de üniversitelerde denetleyici kurumdur. Görevi, ilgili kurumların yasalara ve yönetmeliklere uygun hareket edip etmediğini denetlemektir. Senato nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Senato ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
13.06.2021Eğitim
Avrupa'nın en büyük binası Romanya Parlamento Sarayı
Avrupa'nın en büyük binası Romanya Parlamento SarayıPalatul Parlamentului veya Casa Poporului, Romanya'nın başkenti Bükreş'in merkezinde bulunan ülkenin ulusal meclis binasıdır. Avrupa'nın en büyük binası olma özelliği taşıyan bu devasa yapı aynı zamanda ABD'deki Pentagon'un ardından dünyanın da en büyük ikinci binası olma özelliği taşımaktadır. Günümüzde parlamentonun yanı sıra müzelere de ev sahipliği yapan Casa Poporului, karşısında yer alan Union Bulvarı ve onun etrafındaki simetrik binalar ile birlikte yapısal bir bütünlük de oluşturur. Balkanların Paris'i olarak da anılan Bükreş'teki bu devası binanın yapımına 1983 yılında başlandı ve inşası altı sene sürdü. Guinness Rekorlar Kitabı'na da giren bu görkemli yapıya daha yakından bakalım.
11.06.2021Tatil
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da türbülans bitmiyor. Parlamento seçimleri öncesinde mitingler yapan Başbakan Nikol Paşinyan, oğluna karşı tüm Ermeni esirlerin geri iade edilmesi çağrısında bulundu.
9.06.2021Dünya
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajı
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırım Tatarları'nın yerli halk statüsünün kabulüyle Kırım Tatar Meclisinin statüsü konusundaki mevzuat çalışmalarına önem atfettiklerini belirterek, "Bu çalışmaların parlamentoya sunulduğunda gereken desteği bularak kanunlaşması Kırım Tatarları'nın temel beklentisidir." dedi.
8.06.2021Siyaset
Meksika'da kanlı seçim: Parçalanmış cesetler, suikastlar, kopan kafalar
Meksika'da kanlı seçim: Parçalanmış cesetler, suikastlar, kopan kafalarMeksika dün tarihinin en kapsamlı seçimleri için sandık başına giderken, seçimlere şiddetin ve suikastların gölgesi düştü. Bazı seçim merkezlerinde içinde insan kalıntıları olan çantalar bulunması yetkilileri alarma geçirdi.
7.06.2021Dünya
'İki ittifaka da aynı mesafedeyiz'
'İki ittifaka da aynı mesafedeyiz'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile zaman zaman görüşmesi eleştirilen Aksakal, DSP’nin Cumhur İttifakı’na da Millet İttifakı’na da ‘aynı mesafede’ durduğunu, onlardan da kendilerine ittifak ortaklığı için bir teklif gelmediğini söyledi.
7.06.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'den erken seçim açıklaması! Açık ara birinci parti çıkıyoruz
Son dakika... AK Parti'den erken seçim açıklaması! Açık ara birinci parti çıkıyoruzAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin bir erken seçim gündeminin bulunmadığını söyledi. Kurtulmuş, "Diğer muhalefet partilerinin yaptığı kamuoyu araştırmalarında bile AK Parti, ikinci parti ile arasındaki fark neredeyse yarı yarıya bir şekilde Türkiye’de açık ara birinci parti olarak çıkıyor. Siyasal şartlar bakımından erken seçimi doğuracak hiçbir neden görünmüyor." dedi.
6.06.2021Siyaset
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyor
Japonya Tayvan'a 1 milyon 240 bin doz aşı gönderiyorJaponya’nın, Tayvan’a 1 milyon 240 bin doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı göndereceği bildirildi.
4.06.2021Dünya
Kılıçdaroğlu: Yeni siyaset anlayışına ihtiyacımız var
Kılıçdaroğlu: Yeni siyaset anlayışına ihtiyacımız varAydın'da kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. Sözüm var, bu ülkede yoksulluğu bitireceğiz" dedi.
3.06.2021Siyaset
AB, Puigdemont'un dokunulmazlığını kaldıran kararı dondurdu
AB, Puigdemont'un dokunulmazlığını kaldıran kararı dondurduAvrupa Birliği (AB) mahkemesi, İspanya'dan kaçarak Ekim 2017'den bu yana Belçika'da yaşayan Katalan ayrılıkçı siyasetçi Carles Puigdemont ile diğer iki milletvekilinin dokunulmazlıklarının iptal edilmesi kararını geçici olarak kaldırdı.
3.06.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söyledi
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söylediTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) İsrail’in Filistin topraklarında işlediği suçlar bakımından soruşturma ve yargılama yetkisine sahip olduğuna dair karar aldığını belirterek "Biz bu kararı destekliyoruz. Bu yönde atılacak adımları destekliyoruz." dedi.
2.06.2021Siyaset
Parlamento Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Parlamento İle Meclis Aynı Şey Midir?
Parlamento Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Parlamento İle Meclis Aynı Şey Midir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan parlamento kelimesi, ülkemizde ilk kez Osmanlı Devletinin yıkılma döneminde kullanılmaya başlanmıştır. Bu kelime konuşmak, istişare etmek ve danışmak manasına gelen ''paler'' kökünden türetilmiştir. Parlamentoların asli görevi, yasa çıkarmak ya da anayasada düzenlemeler yapmaktır. Parlamento nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Parlamento ile meclis aynı şey midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.06.2021Eğitim
Huawei'in casusluk davası başladı
Huawei'in casusluk davası başladıHuawei bu aralar yeni bir dava ile gündeme geldi. Eski bir Polonya gizli servis ajanı ve eski bir Huawei çalışanının dahil olduğu bir casusluk davası görülüyor. Bazı Avrupa devletlerinin dahil olduğu davada, şirketin Çin ile olan ilişkisi yine eleştirildi.
1.06.2021Teknoloji
Rum parlamentosunda tablo netleşti
Rum parlamentosunda tablo netleştiGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) dün gerçekleştirilen parlamento seçimlerinin partilerin kazandığı sandalye sayıları belli oldu.
31.05.2021Dünya
Son dakika... Kıbrıs Rum kesimindeki seçimlerde ırkçı ELAM oylarını iki kat artırdı
Son dakika... Kıbrıs Rum kesimindeki seçimlerde ırkçı ELAM oylarını iki kat artırdıKıbrıs Rum kesiminde düzenlenen parlamento seçimlerinde aşırı sağcı, ırkçı olarak bilinen ve Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve yabancı karşıtlığıyla öne çıkan Ulusal Halk Cephesi (ELAM) oylarını 3,71'den 6,78'e çıkardı.
30.05.2021Dünya
Kıbrıs Rum kesimi yarın sandık başına gidiyor
Kıbrıs Rum kesimi yarın sandık başına gidiyorGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) seçmenler, yarın Rum meclisinin 56 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.
29.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ermenistanseçimnikol paşinyanRusyaParlamento

Parlamento ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.