Parlamento

Parlamento

Son dakika parlamento haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan parlamento gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan parlamento haber sayfamızda...

Parlamento

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.478 parlamento haberi bulunmuştur.
Özel SP lideriyle buluşacak
Özel SP lideriyle buluşacak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, siyasette normalleşme çabaları kapsamında başlattığı liderler turu kapsamında cuma günü SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşecek. Özel bugün ise kendisine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunacak BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi CHP Genel Merkezi’nde ağırlayacak.
23.05.2024 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Türk dünyasının birliği dünya barışına katkıdır
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Türk dünyasının birliği dünya barışına katkıdır TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile yaptığı görüşmenin ardından Özbek ve Türk medyasının sorularını yanıtlayarak, “Türk dünyasının birliği, beraberliği, gelişmesi dünya barışına katkıdır” dedi.
22.05.2024 Gündem
Kurtulmuş'tan Özbekistan’da Bağımsızlık Anıtı’na çelenk
Kurtulmuş'tan Özbekistan’da Bağımsızlık Anıtı’na çelenk Resmi ziyaret sebebiyle bulunduğu Özbekistan’da bulunan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bağımsızlık Anıtı'na çelenk bıraktı.
22.05.2024 Gündem
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir?
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir? İbrahim Reisi'nin yerine geçen 69 yaşındaki Muhbir, Hamaney'in parasını yönetmesiyle tanınıyor. Yanı sıra yaptırımlarla boğuşan İran ekonomisini ayakta tutan baş uzman.
20.05.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti
Numan Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını ziyaret etti, çelenk bıraktı.
19.05.2024 Gündem
Tayvan Parlamentosu'nda yumruklar havada uçuştu! Milletvekili oyları alıp kaçtı
Tayvan Parlamentosu'nda yumruklar havada uçuştu! Milletvekili oyları alıp kaçtı Tayvan Parlamentosu'nda hükümet ve muhalefet vekilleri birbirine girdi. Reform tasarısına ilişkisin oyları alan vekillerden biri ise meclisten kaçarak uzaklaştı. Akıllara durgunluk veren kavga saniye saniye kameralara yansıdı.
17.05.2024 Dünya
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak Moldova Parlamentosu, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Avrupa Birliği’ne (AB) katılım referandumunun 20 Ekim’de yapılmasını kabul etti.
16.05.2024 Dünya
Tuvalet fırçasını yaladı! Alman siyasetçinin skandal görüntüleri sızdı
Tuvalet fırçasını yaladı! Alman siyasetçinin skandal görüntüleri sızdı Alman siyasetçi Martin Neumaier'in umumi bir tuvalette, fırça ve klozet yaladığı görüntüler ortaya çıktı.
16.05.2024 Dünya
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun silahlı saldırıda yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı, saldırganın yakalandığı bildirildi. Slovakya Başbakanı Robert Fico’ya yönelik silahlı saldırı anının görüntüleri ortaya çıkarken, saldırganın da kimliği belli oldu. İşte detaylar...
15.05.2024 Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması Anayasa görüşmeleri kapsamında partileri ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. "Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemeli. Bu süreç, parlamenterler arasında, siyasi iradeyle olacak bir şeydir." diyen Kurtulmuş, "Şimdiye kadar ziyaret ettiğim partiler, anayasa çalışmaları için kapıyı açık tutmuştur. Yöntemi bulunduktan sonra esas tartışma, konulara girildikçe ortaya çıkacaktır." dedi.
11.05.2024 Gündem
Tayland, esrarın eğlence amaçlı kullanılmasını tekrar yasaklıyor
Tayland, esrarın eğlence amaçlı kullanılmasını tekrar yasaklıyor Tahminlere göre Tayland’da esrar endüstrisi, gelecek yıl 1.2 milyar dolar değerine ulaşacaktı.
9.05.2024 Dünya
Meclis Başkanı Kurtulmuş Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti
Meclis Başkanı Kurtulmuş Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Küba’nın başkenti Havana’da, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü şair ve yazar Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti.
8.05.2024 Gündem
Çin Devlet Başkanı Şi'den Sırbistan’a ziyaret
Çin Devlet Başkanı Şi'den Sırbistan’a ziyaret Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Sırbistan’a geldi. Şi, Belgrad’daki Nikola Tesla Havalimanı’nda Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından karşılandı.
7.05.2024 Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti. Kurtulmuş, ayrıca Meksika’daki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
7.05.2024 Haberler
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin Meksika Büyükelçiliğini ziyaret etti. Kurtulmuş, ayrıca Meksika’daki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Göç konusunda yeni yaklaşımları ortaya koymak durumundayız
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Göç konusunda yeni yaklaşımları ortaya koymak durumundayız TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın, Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen 10. Parlamento Başkanları Toplantısı'nın ‘Uluslararası Göç Akımlarındaki Artış Göz Önüne Alındığında, İnsan Hakları Nasıl Güvence Altına Alınır?’ konulu 4. Oturumunun başkanlığını yaptı.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkan Kurtulmuş'tan 'kadına şiddet' açıklaması! "Önemli mesafeler kat ettik"
TBMM Başkan Kurtulmuş'tan 'kadına şiddet' açıklaması! "Önemli mesafeler kat ettik" TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Mexico City'deki oturumda konuştu. Kurtulmuş "Kadına karşı şiddetin önlenmesinde Türkiye olarak son yıllarda önemli mesafeler kat ettiğimizi sevinerek ifade ediyorum" dedi.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'e açılan davada mahkeme süreçlerine müdahil olacağız
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'e açılan davada mahkeme süreçlerine müdahil olacağız TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Güney Afrika'nın İsrail'e açtığı ‘soykırım’ davası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş "Türkiye olarak Uluslararası Adalet Divanı Sözleşmesi'nin 63. maddesi gereği biz de bu mahkeme süreçlerine müdahil olacağız" dedi.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Meksika'da önemli temaslar
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Meksika'da önemli temaslar TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika’nın başkenti Mexico City’de önemli temaslarda bulundu. Kurtulmuş Meksika Temsilciler Meclisi Başkanı Castillo ile bir araya geldi.
6.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika’da
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA'nın 10. Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Meksika'nın başkenti Meksiko’ya gitti.
6.05.2024 Gündem
Meksika ve Küba yolcusu
Meksika ve Küba yolcusu Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’nın oluşturduğu MIKTA’nın 10. Parlamento Başkanları Toplantısı 5-9 Mayıs’ta Meksiko’da gerçekleştirilecek.
5.05.2024 Gündem
Sırbistan’da yeni hükümet kuruldu! ABD’nin yaptırım uyguladığı iki siyasetçi kabinede
Sırbistan’da yeni hükümet kuruldu! ABD’nin yaptırım uyguladığı iki siyasetçi kabinede Sırbistan’da Parlamento, Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’e yakın bir isim olarak öne çıkan eski Savunma Bakanı Milos Vucevic liderliğindeki yeni hükümete onay verdi. Kabinede ABD’nin yaptırım uyguladığı iki siyasetçi yer alıyor.
2.05.2024 Dünya
Meclis'te yeni anayasa turu! Numan Kurtulmuş'tan DEM Parti, Saadet Partisi ve İYİ Parti'ye ziyaret
Meclis'te yeni anayasa turu! Numan Kurtulmuş'tan DEM Parti, Saadet Partisi ve İYİ Parti'ye ziyaret Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa turunu sürdürüyor.
2.05.2024 Gündem
Gürcistan’da gösteriler çatışmaya dönüştü
Gürcistan’da gösteriler çatışmaya dönüştü Gürcistan’da “Yabancı Etkinin Şeffaflığı” yasa tasarısına karşı devam eden gösterilerde 63 kişi gözaltına alındı, 6 polis ise yaralandı.
2.05.2024 Dünya
Anayasa turu! Kurtulmuş: İçerikle ilgili konuşmadık
Anayasa turu! Kurtulmuş: İçerikle ilgili konuşmadık TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis’te gerçekleşen görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.
30.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Parlamento ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.