Pence-Kilit Harekatı

Pence-Kilit Harekatı

Son dakika Pence-Kilit Harekatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pence-Kilit Harekatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pence-Kilit Harekatı haber sayfamızda...

Pence-Kilit Harekatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 440 pence-kilit harekatı haberi bulunmuştur.
PKK, Irak’ın kuzeyinde barınamaz hale geldi
PKK, Irak’ın kuzeyinde barınamaz hale geldi Irak’ın kuzeyinde 17 Nisan 2022’de başlatılan Pençe - Kilit Harekat bölgesinde kilidin kapatılması için sürdürülen operasyonlar ile terör örgütüne büyük çapta darbe indirildi.
17.05.2024 Gündem
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Haberler
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Gündem
PKK’nın bahar kabusu başladı
PKK’nın bahar kabusu başladı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit harekat bölgesinde baharın gelişiyle birlikte başlattığı havadan ve karadan süratli-sürekli operasyonlar ile kilidi kapatıyor.
14.05.2024 Gündem
Orgeneral Bayraktaroğlu'ndan hudut hattı ve üs bölgelerine ziyaret
Orgeneral Bayraktaroğlu'ndan hudut hattı ve üs bölgelerine ziyaret Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, üs bölgeleri ve sınır ötesi birliklerinde denetlemelerde bulundu.
13.05.2024 Gündem
MSB'den acı haber! 1 askerimiz şehit oldu
MSB'den acı haber! 1 askerimiz şehit oldu Pençe Kilit Harekât Bölgesi'nde görevi esnasında yıldırım düşmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş şehit oldu.
1.05.2024 Haberler
Irak askerleri 33 yıl sonra sınır hattında
Irak askerleri 33 yıl sonra sınır hattında Irak, Türkiye ile imzaladığı güvenlik iş birliği çerçevesinde 1991’de Körfez Savaşı’nın ardından çekildiği sınır hattına yeniden askerlerini konuşlandırdı. Türkiye sınırı yakınlarındaki Zaho ilçesine bağlı Kişani köyünde 2 askeri üs kurdu...
30.04.2024 Gündem
Özel şehit yakınlarıyla bayramlaştı
Özel şehit yakınlarıyla bayramlaştı CHP lideri Özgür Özel, Ramazan Bayramı vesilesiyle şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın’ı, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz’ı, şehit Eren Bülbül’ün ağabeyi Olcay Bülbül’ü arayarak, bayramlarını kutladı...
13.04.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Doğu'ya, Güneydoğu'ya tarihinde hiçbir dönemde olmadığı kadar yatırım yaptık
Cevdet Yılmaz: Doğu'ya, Güneydoğu'ya tarihinde hiçbir dönemde olmadığı kadar yatırım yaptık Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Tuzla’da düzenlenen Doğu ve Güneydoğu STK ve Kanaat Önderleri Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Terör en büyük zararı Doğu'ya, Güneydoğu'ya, orada yaşayan vatandaşlarımıza verdi. Hangi mezhepten olursa olsun, hangi etnik yapıdan olursa olsun en büyük zararı Doğu, Güneydoğu'da yaşayan insanımız çekti. Şimdi tersine huzur ortamı da en büyük faydayı Doğu'ya, Güneydoğu'ya veriyor” açıklamasında bulundu.
23.03.2024 Gündem
‘39 hedef hava harekatıyla imha edildi’
‘39 hedef hava harekatıyla imha edildi’ Milli Savunma Bakanlığı kaynakları terör örgütü PKK’nın son saldırısına ilişkin “Son dönemde saldırıların gerçekleştirildiği yerler artık Pençe-Kilit bölgesinin en uç, en cephe bölgeleridir.
22.03.2024 Gündem
Irak’ta harekat Suriye’de diplomasi
Irak’ta harekat Suriye’de diplomasi Türkiye, Irak’ın kuzeyinde askeri harekatın yanı sıra istihbarat operasyonları ve diplomatik girişimler ile bu yıl içinde Irak sınır hattındaki güvenli bölgeyi tamamlamayı planlıyor.
22.03.2024 Gündem
Son bir haftada 26 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 26 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
21.03.2024 Haberler
Son dakika... Pençe Kilit'te son durum! MSB kaynakları: Bunlar son çırpınışları
Son dakika... Pençe Kilit'te son durum! MSB kaynakları: Bunlar son çırpınışları Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Bağdat’ta gerçekleşen görüşmelerde Irak tarafının terörle mücadeleye yaklaşımının nasıl olduğuna soruya yanıt verdi. MSB kaynakları Pençe Kilit Hareketleri'ne ilişkin son bilgileri de aktardı.
21.03.2024 Gündem
TSK süpürecek, Irak tıkayacak! Teröre karşı ortak mücadelenin ilk adımı
TSK süpürecek, Irak tıkayacak! Teröre karşı ortak mücadelenin ilk adımı Türkiye, PKK'yı ilk defa 'yasaklı örgüt' diye tanımlayan Irak'ın teröristlerin kaçış güzergahlarında tahkimat yapmasını bekliyor.
16.03.2024 Gündem
Teröre Bağdat kilidi! Çember kapanacak! İşte öne çıkan 3 başlık
Teröre Bağdat kilidi! Çember kapanacak! İşte öne çıkan 3 başlık Bağdat’taki zirvenin gündeminde üç temel konu var: “Bağdat’ın PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesi, Kalkınma Yolu Projesi ve Dicle’nin ardından Fırat nehrinden de su salınımı”
14.03.2024 Gündem
Bakan Özhaseki depremde evi yıkılan şehit ailesini yeni evlerinde ziyaret etti
Bakan Özhaseki depremde evi yıkılan şehit ailesini yeni evlerinde ziyaret etti Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş'ta depremde evi yıkılan ve konteyneri ısıtamadığı için soba kurduğu çadırda yaşayan şehit Müslüm Özdemir'in ailesini, yeni teslim edilen evlerinde ziyaret etti.
26.02.2024 Ekonomi
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında açıklama
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında açıklama Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Avrupa Gökyüzü Kalkanı (ESSI) Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
22.02.2024 Haberler
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklaması
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklaması Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Avrupa Gökyüzü Kalkanı (ESSI) Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
22.02.2024 Gündem
Şehit asker toprağa verildi
Şehit asker toprağa verildi Pençe Kilit Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay için dün Erzincan’da cenaze töreni düzenlendi.
19.02.2024 Gündem
‘Müzik susmasın bağışlansın’
‘Müzik susmasın bağışlansın’ Haluk Levent, şehit haberleri ve felaketlerden sonra konserlerin ertelenmesine tepki gösterdi. Şarkıcı, “Müzik susmasın, konserden elde edilen gelir şehit ailelerine bağışlansın” dedi.
19.02.2024 Cadde
Bakan Özhaseki: Şehidimiz, Müslüm evladımızın ailesinin evi hazır
Bakan Özhaseki: Şehidimiz, Müslüm evladımızın ailesinin evi hazır Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Er Müslüm Özdemir'in depremzede ailesi için yapılan evin bu hafta teslim edileceğini belirtti.
18.02.2024 Ekonomi
Şehit ağabeyi Gökhan Delen'in doğum gününde anne oldu
Şehit ağabeyi Gökhan Delen'in doğum gününde anne oldu Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Piyade Üsteğmen Gökhan Delen'in (32) kardeşi Büşra Aslan (29), ağabeyinin doğum gününde bir bebek dünyaya getirdi.
11.02.2024 Gündem
'Bölücü hainlere 31 Mart gecesi güçlü bir mesaj vereceğiz'
'Bölücü hainlere 31 Mart gecesi güçlü bir mesaj vereceğiz' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, "Hep beraberce bu kaos planlarını, bu karmaşa planlarını rafa kaldıracağız, bu oyunları bozacağız ve bu bölücü hainlere 31 Mart gecesi bir kez daha güçlü bir mesaj vereceğiz" dedi.
10.02.2024 Gündem
Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Yavuz : Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek
Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Yavuz : Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yavuz (36), "Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
4.02.2024 Gündem
Bakan Özhaseki, Şehit Müslüm Özdemir’in ailesine ev sözü vermişti! Teslim edileceği tarih belli oldu
Bakan Özhaseki, Şehit Müslüm Özdemir’in ailesine ev sözü vermişti! Teslim edileceği tarih belli oldu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen Kahramanmaraşlı Piyade Er Müslüm Özdemir’in depremde evi yıkılan ailesine verdiği sözü tuttu. İşte evin teslim edileceği tarih...
1.02.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Pence-Kilit Harekatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.