Psikoteknik

Psikoteknik

Son dakika Psikoteknik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Psikoteknik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Psikoteknik haber sayfamızda...

Psikoteknik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 201 psikoteknik haberi bulunmuştur.
Psikoteknik Nedir, Ne İşe Yarar? Psikoteknik Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Psikoteknik Nedir, Ne İşe Yarar? Psikoteknik Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Bazı araçları kullanabilmek için günümüzde değişik türde belgeler verilir. Belgeler özellikle sağlıklı kişilerin araçları kullanabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Peki psikoteknik nedir, ne işe yarar? Psikoteknik belgesi için gerekli evraklar nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
10.02.2021Eğitim
Milyonları ilgilendiriyor! 2021 itibarıyla hepsi değişti...
Milyonları ilgilendiriyor! 2021 itibarıyla hepsi değişti...Yeni yılın ilk günüyle birlikte milyonlarca insanı doğrudan ilgilendiren kararlar yürürlüğe girdi. Ticaretten yargıya, çalışma hayatından sağlığa çok sayıda düzenleme uygulanmaya başlandı.
1.01.2021Ekonomi
Milyonları ilgilendiren değişiklik! Yarından itibaren devreye alınıyor
Milyonları ilgilendiren değişiklik! Yarından itibaren devreye alınıyorTicaretten, çalışma hayatına günlük hayatı yakından ilgilendiren birçok yeni uygulama yarından itibaren yürürlüğe giriyor. Örneğin sürücü kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için psikoteknik belgesi artık zorunlu olacak. İşte milyonlarca kişiyi ilgilendiren değişiklikler...
31.12.2020Ekonomi
Binlerce sürücüyü ilgilendiriyor! 31 Aralık'tan itibaren zorunlu
Binlerce sürücüyü ilgilendiriyor! 31 Aralık'tan itibaren zorunluTürkiye’nin dört bir yanında her geçen gün meydana gelen kazalar, ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 31 Aralık’tan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik belgesinin olması mecburi hale getirildi. 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle psikoteknik test raporu olmayan sürücülere 1180 lira cezai işlem uygulanacak. Ayrıca araç kullanmalarına da izin verilmeyecek.
30.11.2020Haberler
Binlerce sürücüyü ilgilendiriyor! 31 Aralık'tan itibaren zorunlu
Binlerce sürücüyü ilgilendiriyor! 31 Aralık'tan itibaren zorunluTürkiye’nin dört bir yanında her geçen gün meydana gelen kazalar, ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 31 Aralık’tan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik belgesinin olması mecburi hale getirildi. 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle psikoteknik test raporu olmayan sürücülere 1180 lira cezai işlem uygulanacak. Ayrıca araç kullanmalarına da izin verilmeyecek.
30.11.2020Ekonomi
Trafiğin psikolojisine bakan merkez
Trafiğin psikolojisine bakan merkezEge Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi bünyesinde hizmet veren EÜ Psikoteknik Değerlendirme Merkezi EBİLTEM Uydu Laboratuvarı; ehliyetlerine el konulan sürücülerden ticari taşıt sürücülerine, demiryolu personelinden pek çok endüstri kuruluşu çalışanlarına yönelik hem psikoteknik değerlendirme hizmeti veriyor hem de trafik psikolojisi, sürücü davranışları ve diğer konularda araştırma faaliyetleri yürütüyor...
14.10.2020Ege
Avrupa’da taksici olmanın kriterleri ağır! Kent haritası hafızalarında
Avrupa’da taksici olmanın kriterleri ağır! Kent haritası hafızalarındaTürkiye’de ehliyeti olan herkes plaka kiralayarak taksicilik yapabilirken Avrupa’da durum çok daha farklı. Avrupa başkentlerinde 2-3 yılı bulan zorlu eğitimleri almadan, şehrin caddelerini ve kısa yollarını bilmeden, hem yazılı hem de sözlü sınavları geçmeden taksicilik yapılamıyor.
24.06.2020Gündem
Sürücüler dikkat! 8 gün kaldı... 1083 TL ceza kesilecek
Sürücüler dikkat! 8 gün kaldı... 1083 TL ceza kesilecekTürkiye genelindeki milyonlarca ticari araç sürücü için zorunlu hale getirilen psikoteknik test için tanınan süre doluyor. 26 Haziran da başlatılması planlanan denetimler kapsamında Psikoteknik Muayene ve Değerlendirme Raporu bulunmayan sürücülere 1083 TL ceza uygulanacak. Sürücülerin trafikte hafıza ve hız kontrolü ile saldırganlık gibi durumlarda davranış ve tepkilerini ölçmek için uygulanacak test sonrası verilecek rapor için şimdiye kadar 1.4 milyon kişi başvuruda bulunurken rapor alması gereken yaklaşık 800 bin kişinin ise başvuruda bulunmadığı belirtiliyor.
18.06.2020Ekonomi
Ambulans Şöförü Nasıl Olunur? Ambulans Şöförü Olma Şartları
Ambulans Şöförü Nasıl Olunur? Ambulans Şöförü Olma ŞartlarıŞoför olmak belirli yaşa ve kullanılacak araca göre ehliyete sahip olmak gerekiyor. Fakat ambulans gibi hayati önem taşıyan durumlarda nasıl ambulans şoförü olunur? Kamu veya özel hastanelerde ambulans şoförü alımıyla ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.
11.04.2020Kariyer
Aylık geliri 15 bin yıllık vergisi 3 bin
Aylık geliri 15 bin yıllık vergisi 3 binKısa mesafeye yolcu almayan, yağmurlu havalarda ortada görünmeyen, yolcu seçen ve son günlerde sık sık kavgalarla gündeme gelen taksiciler, İstanbul’un yıllardır çözülemeyen sorunu. 40 milyarlık plaka rantı, bu sorunun kaynağını açıklamaya yetiyor. Fiyatı 2.5 milyonu bulan bir plaka, sahibine aylık 15 bin TL kazandırıyor. 15 bin liralık aylık gelirin yıllık vergisi ise sadece 3 bin TL!
1.02.2020Gündem
Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor!
Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor!İstanbul'da otobüs durağına dalan halk otobüsünün dehşeti yaşatması, Avcılar'da bir servis minibüsünün öğrenciyi ezmesi ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 1 Aralık'tan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik teste girip rapor alması mecburi hale getirildi. 1 Aralık itibariyle psikoteknik test raporu olmayan araç sahiplerine 885 lira, sürücülere ise 283 lira cezai işlem uygulayacak.
16.11.2019Haberler
Son dakika: Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Zorunlu oluyor...
Son dakika: Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Zorunlu oluyor...İstanbul'da otobüs durağına dalan halk otobüsünün dehşeti yaşatması, Avcılar'da bir servis minibüsünün öğrenciyi ezmesi ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 1 Aralık'tan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik teste girip rapor alması mecburi hale getirildi. 1 Aralık itibariyle psikoteknik test raporu olmayan araç sahiplerine 885 lira, sürücülere ise 283 lira cezai işlem uygulayacak.
16.11.2019Ekonomi
Doğum günü magandalarına ceza yağdı
Doğum günü magandalarına ceza yağdıİstanbul Beşiktaş ve Fatih’te doğum günü kutlama bahanesiyle otomobillerle konvoy yaparak yollarda “drift” ve “slalom” yapan, abartı egzoz kullanan, patinaj çeken, caddede meşaleler yakarak havai fişek fırlatıp terör estiren magandalardan 3’ü sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan, araçları men edilen ve 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan magandalara toplamda 19 bin 174 lira idari para cezası kesildi.
14.11.2019Gündem
İmamoğlu korumalarının trafikteki kavgasıyla ilgili konuştu: Müsaade etmem
İmamoğlu korumalarının trafikteki kavgasıyla ilgili konuştu: Müsaade etmemİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Koruma arkadaşlarımızın, ne yazık, böyle hiç de yakışmayan ve kabul etmeyeceğim şekilde vatandaşla bir diyaloğu oluşmuş" dedi.
4.11.2019Siyaset
10 kişi alacaklar! İETT'den bir ilk
10 kişi alacaklar! İETT'den bir ilkİETT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamayla, İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla 10 kadın şoför alacağını duyurdu. Bu uygulamanın ilk olduğunun vurgulandığı açıklamada, konuya ilişkin internet üzerinden ilan verildiği belirtildi.
3.10.2019Gündem
Sürücü kurslarına "kota" geldi
Sürücü kurslarına "kota" geldiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan düzenlemeyle nüfusu 10 bin-25 bin olan ilçelerde iki, sonraki her 25 bin nüfus için de bir özel motorlu taşıt sürücü kursu açılmasına izin verilecek. Toplam nüfusu 10 binin altında olan ilçelerde ise kurs açılamayacak.
12.09.2019Ekonomi
Servis şoförlerinin sağlığı yerinde mi?
Servis şoförlerinin sağlığı yerinde mi? Çocuklarımız en değerli varlıklarımız ve onların eğitim hayatındaki emniyeti bizlerin birincil koşulu… Okulda geçirdikleri süre kadar eve ve okula varana kadarki zaman içerisinde de güvende olmaları gerekiyor. Servis araçlarının sağlamlığı kadar sürücülerinde sağlık kontrollerinin eksiksiz ve tam olarak yapılmış olması şart ve bu kontrollerin tam teşekküllü hastanelerde farklı dallardaki uzmanlarca yapılması zorunlu olmalı.
9.09.2019Ebeveyn
Servislere sıkı denetim
Servislere sıkı denetim2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesi okul servislerinin ne kadar güvenli olduğu tartışması başladı. Milliyet’in edindiği bilgiye göre servis şoförlerinin güvenlik sorgulamaları trafiğe çıkmadan önce yapılıyor. GBT sorgulamalarının sonucuna göre başvurucuların servis şoförlüğü yapıp yapamayacağı belli oluyor.
7.09.2019Gündem
Otobüsçülere bayram bereketi
Otobüsçülere bayram bereketiKurban Bayramı’na sayılı günler kala otobüs ve uçak biletleri tükenmeye başladı. Bayramın sektöre ‘bereket’ getireceğini söyleyen otobüsçüler, günde 2 bin 500’ü aşkın sefer yapılmasını öngörüyor.
2.08.2019Ekonomi
Dünyaya satıyor ama kendileri almıyorlar!..
Dünyaya satıyor ama kendileri almıyorlar!..Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi durumuna gelen Çin’de, düşen fiyatlara rağmen elektrikli araçların “gelir seviyesi yüksek” bölgelerin dışında pek fazla rağbet görmediği ortaya çıktı
22.07.2019Ekonomi
Tren makinisti olmak zorlaşıyor
Tren makinisti olmak zorlaşıyorTren kazalarıyla gündeme gelen makinistler bundan böyle göz, kulak, burun, boğaz, dahiliye, nöroloji, genel cerrahi, psikiyatri, ortopedi ve travmatoloji, kardiyoloji branşlarından periyodik olarak sağlık kurulu raporu alacak. Makinistlerin bedensel ve psikolojik durumlarının çalışmaya uygun olup olmadığını tespit etmek için de çalışan ve işe girecek olan makinistlerden psikoteknik rapor istenecek.
20.05.2019Ekonomi
Mobeseden fark ettiler
Mobeseden fark ettilerElazığ'da Harput Kalesi önünde drift yapan sürücüye jandarma ekipleri tarafından 5 bin 10 TL para cezası kesildi, ehliyetine de el konuldu.Olay, merkeze bağlı tarihi Harput Mahallesi Harput Kalesi önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, S.Ç. idaresindeki otomobil ile kale önüne gelerek drift yapmaya başladı. Bu sırada İl Jandarmaya bağlı Harput Karakol Komutanlığı ekipleri Mobese kamerasından drift yapan aracı fark etti. 1 dakika süreyle Drift yapan sürücü jandarma ekipleri tarafından araçla yakalandı. Trafik timlerine teslim edilen sürücüye 5 bin 10 TL para cezası kesilirken, 2 ay ehliyetine el konuldu. Sürücünün tekrar ehliyetini alması için psikoteknik muayeneye gitmesi gerektiği öğrenildi. Öte yandan, ocak ayında yine Harput Mahallesi’nde 3 sürücü karda drift yaparken yakalanmıştı. Sürücülerin her birine 5 bin 10 TL'den toplam 15 bin 30 TL para cezası verilmişti.
11.09.2019Yaşam
Mobeseden fark ettiler! Hemen para cezası kesildi
Mobeseden fark ettiler! Hemen para cezası kesildiElazığ'da Harput Kalesi önünde drift yapan sürücüye jandarma ekipleri tarafından 5 bin 10 TL para cezası kesildi, ehliyetine de el konuldu.
23.04.2019Gündem
Servis denetiminde nelere bakılıyor?
Servis denetiminde nelere bakılıyor?Denetlemelerde ekipler önce şoförün sürücü belgesi, servis taşımacılığı yetki belgesi, psikoteknik raporları, mesleki yeterlilik belgelerini kontrol ediyor. GBT sorgulaması yapıyor. Daha sonra araç denetimine geçen ekipler, emniyet kemerlerini ve taşıma kapasitesini kontrol ediyor....
19.04.2019Gündem
TCDD 356 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? TCDD işçi alımı son başvuru günü...
TCDD 356 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? TCDD işçi alımı son başvuru günü...9 Nisan'da başlayan TCDD 356 işçi alımı başvuruları için artık çok kısa bir zaman kaldı. Peki henüz başvurularını gerçekleştirmemiş binlerce adayın oldukça merak ettiği TCDD 356 işçi alımı başvuru şartları neler ve son başvuru günü ne zaman?
11.04.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

son haberlerPsikotekniksürücüistanbultrafik

Psikoteknik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.