Rekabet Kurumu

Rekabet Kurumu

Son dakika rekabet kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rekabet kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rekabet kurumu haber sayfamızda...

Rekabet Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.338 rekabet kurumu haberi bulunmuştur.
Yargıcı, Vakko’ya 1 beden büyük geldi
Yargıcı, Vakko’ya 1 beden büyük geldiÜnlü hazır giyim markası Yargıcı’yı satın almak için mücadele sürüyor. Vakko daha önce Yargıcı’yı satın almak için niyet mektubu imzaladığını açıklamıştı.
17.06.2021Ekonomi
Türkiye’nin sosu için 100 milyon $
Türkiye’nin sosu için 100 milyon $Kibar Holding, Türkiye’nin en büyük ketçap, mayonez ve sos üreticisi olan Assan Gıda’yı Kraft Heinz’a sattığını duyurdu.
12.06.2021Ekonomi
ABD'li Kraft Heinz Assan Gıda’yı 100 milyon dolara alıyor
ABD'li Kraft Heinz Assan Gıda’yı 100 milyon dolara alıyorABD merkezli, gıda, dondurulmuş gıda ve hazır yemek üreten çok uluslu The Kraft Heinz Company, Assan Gıda’yı satın almak üzere Kibar Holding ile yaklaşık 100 milyon dolar değerleme üzerinden bir anlaşmaya vardığını açıkladı.
11.06.2021Ekonomi
Fransa'dan Google'a 220 milyon euro ceza
Fransa'dan Google'a 220 milyon euro cezaFransa Rekabet Kurumu, Google’a reklam ağında rekabete aykırı davranmaktan 220 milyon euro para cezası verdi.
7.06.2021Uzmanpara
Son dakika: 13 ünlü şirkete soruşturma açıldı
Son dakika: 13 ünlü şirkete soruşturma açıldıSon dakika haberlere göre Rekabet Kurulunca, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren 13 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.
3.06.2021Ekonomi
Global hedeflere yüzde 100 Türk sermayesiyle devam
Global hedeflere yüzde 100 Türk sermayesiyle devamDamat Tween ve D’S Damat markalarını bünyesinde bulunduran Orka Holding, 2012 yılında ortaklık kurduğu Investcorp’taki hisselerini geri aldı.
31.05.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldıAlmanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google'ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.
25.05.2021Uzmanpara
OYAK, Tamek için Rekabet’e başvurdu
OYAK, Tamek için Rekabet’e başvurduSagra satın almasıyla gıda sektörüne giriş yapan OYAK, Türkiye’nin köklü markalarından Tamek’in satın alma anlaşmasının onayı için Rekabet Kurumu’na başvurdu.
25.05.2021Ekonomi
OYAK, Tamek için Rekabet Kurumu’na başvurdu
OYAK, Tamek için Rekabet Kurumu’na başvurduSagra’yı alarak, büyüklüğü 120 milyar lirayı aşan gıda sektörüne giriş yapan OYAK, 1955’te Bursa’da kurulan, Türk menşeli gıda üreticisi Tamek’i satın alma anlaşmasının onayı için Rekabet Kurumu’na başvurduğunu açıkladı.
24.05.2021Ekonomi
Veri paylaşımında ‘geri adım’ attı
Veri paylaşımında ‘geri adım’ attıKullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağı açıklayan WhatsApp, yeni sözleşme dayatmasından geri adım attı.
22.05.2021Ekonomi
WhatsApp kullanıcıları için son dakika! Rekabet Kurumu açıkladı
WhatsApp kullanıcıları için son dakika! Rekabet Kurumu açıkladıRekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada WhatsApp'ın güncellemesi onaylayanlar dahil yürürlüğe girmeyecek. Rekabet Kurumu'nun WhatsApp'ın 'veri hırsızlığı' tartışmalarına yol açan sözleşme dayatmasına karşı verdiği girişimler sonuç verdi. Kurumun başlattığı soruşturma kapsamında savunması alınan WhatsApp, güncellemenin Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini kurula bildirdi. İşte son dakika kararın detayları...
21.05.2021Haberler
WhatsApp için bir süredir konuşulan transfer özelliği yolda
WhatsApp için bir süredir konuşulan transfer özelliği yoldaDaha çok yeni Rekabet Kurumu WhatsApp kararını açıklamıştı. Bu kapsamda kısıtlamadan etkilenmeyecek olan Türkiye'deki kullanıcılar, derin bir nefes aldı. Öte yandan WhatsApp'ta numaralar arası transfer özelliği geliyor.
21.05.2021Teknoloji
Son dakika: WhatsApp kullanıcıları için son dakika! Rekabet Kurumu açıkladı
Son dakika: WhatsApp kullanıcıları için son dakika! Rekabet Kurumu açıkladıSon dakika gelen habere göre Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada WhatsApp'ın güncellemesi onaylayanlar dahil yürürlüğe girmeyecek. Rekabet Kurumu'nun WhatsApp'ın 'veri hırsızlığı' tartışmalarına yol açan sözleşme dayatmasına karşı verdiği girişimler sonuç verdi. Kurumun başlattığı soruşturma kapsamında savunması alınan WhatsApp, güncellemenin Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini kurula bildirdi. İşte son dakika kararın detayları...
21.05.2021Teknoloji
34 Carrefoursa mağazasının Migros'a devrine onay!
34 Carrefoursa mağazasının Migros'a devrine onay!CarrefourSA'nın Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Hatay, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Van illerinde bulunan 34 mağazasının kiracılık hakkının devri yoluyla Migros Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
20.05.2021Ekonomi
Amazon'a 'pazar hakimiyeti' soruşturması
Amazon'a 'pazar hakimiyeti' soruşturmasıAlmanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Amazon’un online alışverişte pazar hakimiyetinde durumu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.
18.05.2021Uzmanpara
E-ticaret müşterisi salgın döneminde en çok "moda" alışverişi yaptı
E-ticaret müşterisi salgın döneminde en çok "moda" alışverişi yaptıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde internetten alışveriş yapan kadın tüketicilerin yüzde 80,4'ü, erkeklerin 58,7'si moda ürünlerini tercih etti.
16.05.2021Ekonomi
Talep patlaması yaşandı! En çok mobil tercih ediliyor
Talep patlaması yaşandı! En çok mobil tercih ediliyorMobil cihazlarla yapılan işlemlerde alışveriş markası veya pazar yeri uygulamalarının payı 2019'da yüzde 56,4 iken 2020'de yüzde 82,3'e yükseldi. Bu yüksek artış, Kovid-19 salgını sürecinde tüketicilerin çevrim içi alışveriş yapma eğiliminin arttığını ve kullanım kolaylığı sunan mobil uygulamaların daha sık kullanılmaya başlandığını ortaya koydu.
14.05.2021Teknoloji
E - pazaryerlerine rekabet kıskacı
E - pazaryerlerine rekabet kıskacıPandemide satış ve işlem hacimleri adeta patlama yapan e - pazaryerleri, rekabet kıskacına alınacak. Rekabet Kurumu, hazırladığı raporla sektördeki sorunları ortaya koyarken, e - pazaryerlerinin tüketici ve satıcılar nezdinde yarattığı faydaların korunmasını hedefliyor.
13.05.2021Ekonomi
Türkiye'de "e-pazaryerleri"nin ticaret hacmi 34,1 milyar liraya ulaştı
Türkiye'de "e-pazaryerleri"nin ticaret hacmi 34,1 milyar liraya ulaştıTürkiye'de "e-pazaryerleri"nin ticaret hacmi, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla 2019 yılına göre yüzde 42,1 artarak 34,1 milyar liraya ulaştı.
8.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladı
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladıRekabet Kurulu, Metro Turizm, Efetur Özemniyet Taşımacılık ve Gür-Sel Turizm hakkında yürütülen rekabet soruşturması sonucu, söz konusu firmaların ilgili kanunu ihlal etmedikleri kararını verdi.
7.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadıRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, Kurumun iş gücü piyasasındaki rekabet ihlallerine yönelik başlattığı çalışmaları değerlendirerek, "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
5.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu sorunlar için kolları sıvadı
Rekabet Kurulu sorunlar için kolları sıvadıRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, Kurumun iş gücü piyasasındaki rekabet ihlallerine yönelik başlattığı çalışmaları değerlendirerek, "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
5.05.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdiRekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
30.04.2021Ekonomi
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturması
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturmasıRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
21.04.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturmaRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
20.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

son haberwhatsappRekabet Kurulusoruşturmarekabet

Rekabet Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.