Rus

Rus

Son dakika rus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rus haber sayfamızda...

Rus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.545 rus haberi bulunmuştur.
Ngınx Nedir, Nasıl Çalışır? Ngınx Ne İşe Yarar?
Ngınx Nedir, Nasıl Çalışır? Ngınx Ne İşe Yarar?NGINX bir mail istemcisi olarak geliştirilmiş ardından web sunucusuna dönüştürülmüş bir yazılım programıdır. NGINX rus asıllı yazılım mühendisi olan Igor Sysoev tarafından oluşturulmuştur. NGINX özellikle sıklıkla ziyaret edilen web sunucuları tarafından tercih edilmektedir. NGINX açık kaynaklı olarak tanımlanan bir yazılım programıdır. Çoklu bağlantıların bulunduğu ve aynı anda giriş yapıldığında hızlı şekilde cevap verme özelliğine sahiptir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.07.2022Eğitim
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ı ele geçirdi
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ı ele geçirdiRusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ın Rus ordusu tarafından tamamen kontrol altına alındığı duyuruldu.
3.07.2022Dünya
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Rus Alfabesi Harfleri, Yazılışı, Okunuşu, ve Türkçe Karşılığı: Rusça Alfabe Kaç Harf?
Rus Alfabesi Harfleri, Yazılışı, Okunuşu, ve Türkçe Karşılığı: Rusça Alfabe Kaç Harf?Kiril alfabesinden türeyen Rus alfabesinde (Kiril Alfabesi) toplam 33 harf bulunur. Alfabede 10 adet sesli, 21 tane sessiz ve 2 tane de tonlama işareti vardır. Başta öğrenmesi zor gibi gözükse de Rus alfabesini okumak diğer dillere göre aslında daha kolaydır. Bazı harflerin dışında Rus alfabesinin Türkçe karşılığı aynıdır. Türkçe’ye göre farklı vurgulama sistemine sahip olan Rusça’da telaffuz hatası anlamlarda değişiklik göstermeye neden olabilir. Rus alfabesi kaç harf? diyorsanız "Rus alfabesi harfleri, Türkçe okunuşu, yazılışı, el yazısı ve karşılığı" içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
30.06.2022Eğitim
Ukrayna'dan ilk görüntü! Kadraja girenler ve girmeyenler var
Ukrayna'dan ilk görüntü! Kadraja girenler ve girmeyenler varKod adı SS-26 Stone olan nükleer füze Putin'in Avrupa'daki tek müttefikine sevk ediliyor, ilk kez Ukrayna'yı ziyaret edebilen Sergey Şoygu'nun yanındaki isimler ise gözden kaçacak gibi değil!
26.06.2022Dünya
Ukrayna duyurdu: Tamamen işgal edildi! Şehre komutan bile atadılar...
Ukrayna duyurdu: Tamamen işgal edildi! Şehre komutan bile atadılar...Ukrayna’nın Luhansk bölgesine bağlı Severodonetsk şehrinin Belediye Başkanı Oleksandr Striuk yaptığı açıklamada, “Şehir Rus ordusu tarafından tamamen işgal edildi” dedi.
25.06.2022Dünya
Yabancıların yaptığı sondaj çalışmalarında petrol bulunan kuyular “yetersiz” denilerek betonla kapatıldı
Yabancıların yaptığı sondaj çalışmalarında petrol bulunan kuyular “yetersiz” denilerek betonla kapatıldıSivas ve çevresinde 70’li yıllarda yabancı mühendislerin başkanlık yaptığı sondaj çalışmalarında petrol bulundu, petrol bulunan üç kuyu da “yetersiz” denilerek betonla kapatıldı.
25.06.2022Ekonomi
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaş
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaşUkrayna'ya gönderilen gönüllülerin çoğu 45 yaş üstü, yalnızca birkaç gün eğitimin ardından cepheye sürülüyorlar. Bazıları canlı tank bile görmedi, giydikleri ise Sovyet iç çamaşırları!
21.06.2022Dünya
Polis elinden tuttuğu kayıp Rus çocukla Manavgat caddelerinde ailesini aradı
Polis elinden tuttuğu kayıp Rus çocukla Manavgat caddelerinde ailesini aradıAntalya’nın Manavgat ilçesinde kaldırımda ağlayan ve Rus olduğu belirlenen 8 yaşlarındaki küçük çocuğu, polis elinden tutup caddelerde ailesini aradı. Yolda gördüğü turistlerden de yardım alan polis sonunda aileyi bulup çocuğu teslim etti.
19.06.2022Haberler
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovdu
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovduİngiltere Rus işgalcilere karşı savaşan Ukrayna ordusuna denklemi değiştirebilecek bir program sundu, Putin Hava İndirme Kuvvetleri Komutanı'nı kovdu. Ukrayna'dan yüzlerce kilometre uzakta ise Rus savaş gemisi gökyüzünden izleniyordu.
18.06.2022Dünya
Rus askerleri durdurmak için şeytani tuzak! 'Kirazla zehirledi'
Rus askerleri durdurmak için şeytani tuzak! 'Kirazla zehirledi'Ukrayna'da savaşın ilk gününden bu yana Rus işgaline direnişin sembolü haline gelen çiftçiler, Rus ordusuna ait terk edilmiş askeri araçları çekmek dışında orduyu durdurmak ve yavaşlatmak için de farklı yollara başvuruyor. Son ortaya atılan 'kiraz' iddiası tüm dünyayı şaşkına çevirdi.
17.06.2022Haberler
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttı
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttıRusya-Ukrayna savaşı nedeniyle başta ABD olmak üzere birçok ülkenin yaptırımlarına maruz kalan Rusya, tüm yaptırımlara rağmen petrol ihracatını artırdı.
17.06.2022Ekonomi
Silah bekliyorlar! 'Rus ordusunu gözümüzde çok büyütmüşüz'
Silah bekliyorlar! 'Rus ordusunu gözümüzde çok büyütmüşüz'Severodonetsk’te Rusları şimdilik durdurmuş gözüken Ukrayna ordusu, Batı’dan gelecek silah ve uzun menzilli füze yardımlarını bekliyor...
9.06.2022Dünya
Putin’in tehlikeli oyunu: Açlık!
Putin’in tehlikeli oyunu: Açlık!Avrupa Parlamentosu üyesi Alman siyasetçi Udo Bullmann Milliyet’e yaptığı açıklamalarda, Türkiye’nin de dahil olduğu tahıl ihracatı önerisine Ukrayna’da şüpheyle yaklaşıldığını belirtti.
8.06.2022Dünya
Savaş dönemi gelen Rus turist sayısı, pandemili yılları geçti
Savaş dönemi gelen Rus turist sayısı, pandemili yılları geçtiAntalya'ya yıl sonuna kadar gelecek turist sayısının 10 milyonu aşması bekleniyor. Haziran ayında Rusya'dan uçuşlar artarken, kente gelen Rus turist sayısı bir haftada 100 bini geçti. Rusya- Ukrayna savaşına rağmen Rusya'dan, pandeminin yaşandığı son iki yıla göre daha çok turist geldi.
7.06.2022Ekonomi
Son dakika... Karadeniz'de sürpriz! Putin savaş gemilerini çekti
Son dakika... Karadeniz'de sürpriz! Putin savaş gemilerini çektiRus televizyonlarında nükleer savaşın mutluluk getireceği yorumları dehşete düşürdü, amiral gemisini kaybeden Rus donanması Karadeniz'de Ukrayna kıyılarından kaçtı.
7.06.2022Dünya
Zelenskiy açıkladı: Ukrayna, tahıl koridoru için Türkiye ve İngiltere ile görüşüyor
Zelenskiy açıkladı: Ukrayna, tahıl koridoru için Türkiye ve İngiltere ile görüşüyorSon dakika haberine göre Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinden çıkış yapacak tahıl taşıyan gemilerin Karadeniz’den güvenli geçişi için üçüncü bir ülkenin garantörlüğü konusunda Türkiye ve İngiltere ile görüşüldüğünü açıkladı.
7.06.2022Dünya
Kiev'e Rus füzesi yağmuru! Putin intikam sözü verdi...
Kiev'e Rus füzesi yağmuru! Putin intikam sözü verdi...Bugüne kadar 20 bini aşkın sivilin hayatını kaybetmesine ve dünyanın pek çok yerinde gıda kıtlığına yol açan kanlı savaşın 102'nci gününde, sosyal medyada paylaşılan bir ekran görüntüsü ortalığı karıştırdı. Tedirgin eden görüntü, Interpol'ü de harekete geçirdi. Putin'in tehdidi ise tüyler ürtertti.
5.06.2022Dünya
Yusuf Yazıcı'nın menajerinden transfere yeşil ışık: Kulüpler görüşüyor!
Yusuf Yazıcı'nın menajerinden transfere yeşil ışık: Kulüpler görüşüyor!Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde Lille'den CSKA Moskova'ya kiralanan Yusuf Yazıcı için menajeri Adem Cebeci'den flaş transfer açıklaması geldi.
SON DAKİKA HABERLER...Washington Post: Putin'in ısrarı Çin'i kızdırdı
SON DAKİKA HABERLER...Washington Post: Putin'in ısrarı Çin'i kızdırdıSon dakika haberlere göre, ABD Ukrayna'ya satacağı MQ-1C Gray Eagle'la yeni bir dönem başlatıyor, Himars füzeleri için verilen eğitimin konumu ise bilinmiyor. Washington Post gazetesi, Çin-Rusya arasındaki kırılma noktasını özel haberiyle duyurdu.
4.06.2022Dünya
Son dakika: ABD’den Putin ve Rus elitlerine yeni yaptırımlar
Son dakika: ABD’den Putin ve Rus elitlerine yeni yaptırımlarABD, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın olan Rus elitlerini ve Putin ile bağlantısı olan yatları hedef alan yeni yaptırımları duyururken, yaptırım listesinde Putin'in denizaşırı mal varlıklarını yönettiği iddia edilen Sergey Roldugin ve aile üyeleri de yer aldı.
2.06.2022Dünya
Son dakika: Putin'i kızdıracak hamle! 'Derhal geçerli olmak üzere' yasaklandı
Son dakika: Putin'i kızdıracak hamle! 'Derhal geçerli olmak üzere' yasaklandıRusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Avrupa Parlamentosu'ndan Rusya için flaş bir karar daha geldi. AP Başkanı Metsola, Rusya Devlet Başkanı Putin'in hiç hoşuna gitmeyecek yeni kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Metsola "Otokratlara karşı birlik içinde ve güçlü kalacağız” dedi. Öte yandan ABD, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın olan Rus elitlerini ve Putin ile bağlantısı olan yatları hedef alan yeni yaptırımları duyururken, yaptırım listesinde Putin'in denizaşırı mal varlıklarını yönettiği iddia edilen Sergey Roldugin ve aile üyeleri de yer aldı.
3.06.2022Dünya
NATO'dan iki ülkeyi veto eden Türkiye açıklaması
NATO'dan iki ülkeyi veto eden Türkiye açıklamasıİsveç ve Finlandiya'nın üyeliğini veto eden Türkiye ile ilgili NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den açıklama geldi. Stoltenberg, 'Türkiye'nin endişeleri konusunda çözüm bulacağımıza inanıyorum' dedi.
1.06.2022Dünya
Rus albayların telefon görüşmesi sızdı! Putin'i kızdıracak sözler
Rus albayların telefon görüşmesi sızdı! Putin'i kızdıracak sözlerRusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle başlayan savaş devam ederken, Rus askerlerinin morallerinin düşük olduğu ve emirlere itaatsizlik edip savaşmak istemedikleri iddialarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İki Rus albayı arasındaki sızdırılan telefon görüşmesi de yaşanan sıkıntıyı gözler önüne serdi.
1.06.2022Haberler
Rus albayların telefon görüşmesi sızdı! Putin'i kızdıracak sözler
Rus albayların telefon görüşmesi sızdı! Putin'i kızdıracak sözlerRusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle başlayan savaş devam ederken, Rus askerlerinin morallerinin düşük olduğu ve emirlere itaatsizlik edip savaşmak istemedikleri iddialarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İki Rus albayı arasındaki sızdırılan telefon görüşmesi de yaşanan sıkıntıyı gözler önüne serdi.
1.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.