Rus

Rus

Son dakika rus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rus haber sayfamızda...

Rus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42.209 rus haberi bulunmuştur.
Bunca ölüme rağmen aşıya direnenler var
Bunca ölüme rağmen aşıya direnenler varBaşkent Üniversitesi Sağlık Yönetimi tarafından yapılan maske ve aşı araştırmasından endişe veren sonuçlar çıktı.
16.05.2021Gündem
Rusya’ya ‘Alman modeli’ önerilecek
Rusya’ya ‘Alman modeli’ önerilecekCumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi’nin yarınki toplantısının ardından kademeli normalleşme sürecine geçecek Türkiye, yaklaşan turizm sezonu için de diplomasi trafiği yürütüyor.
16.05.2021Ekonomi
Rusça Nasıl Öğrenilir? Rusça Öğrenmeye Nereden Başlanmalıdır?
Rusça Nasıl Öğrenilir? Rusça Öğrenmeye Nereden Başlanmalıdır?Dünya'da en fazla konuşulan diller arasında Rusça gelmektedir. Rusça öğrenmek isteyenler internet ya da kursları tercih ederek çeşitli kaynaklardan bilgi edinmektedirler. Rusça öğrenmek isteyenler Rusça ile ilgili araştırmalar da yapmaktadır. Son günlerde Rusça ile ilgili araştırmalar yoğun bir şekilde artmıştır. Peki Rusça nasıl öğrenilir? Rusça öğrenmeye nereden başlanmalıdır? Rusça öğrenmek için gerekli olan tüm detayları derledik.
Reval Görüşmeleri Nedir? Reval Görüşmelerinin Önemi Ve Sonuçları
Reval Görüşmeleri Nedir? Reval Görüşmelerinin Önemi Ve SonuçlarıReval Görüşmeleri Tarihte büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple tarih ile ilgilenen kişilerin Reval görüşmelerini bilmesi oldukça önemlidir. Reval görüşmeleri nedir? Reval görüşmelerinin önemi ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim
Çanakkale Boğazı'ndan peş peşe geçtiler! Dikkat çeken an
Çanakkale Boğazı'ndan peş peşe geçtiler! Dikkat çeken anÇanakkale Boğazı'ndan peş peşe geçen Rus Donanması'na ait 142 borda numaralı 'Novocherkassk' adlı savaş gemisi ile İngiliz Donanması'na ait P224 borda numaralı 'HMS Trent' isimli açık deniz devriye gemisi, Karadeniz'e açılmak üzere Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.
15.05.2021Gündem
Rusya'dan Türkiye'ye büyük talep var!
Rusya'dan Türkiye'ye büyük talep var!Tam kapanma sürecinde vaka sayılarını üçte bir oranında düşürmeyi başaran Türkiye, yaz sezonuna güçlü bir giriş yapmayı hedefliyor. Turizmciler, haziranda Rusya, temmuzda ise Avrupa ve İngiltere pazarının hareketlenmesini bekliyor.
15.05.2021Ekonomi
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiası
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiasıNew York Times’a göre, Trump’ın iktidarı sırasında başkana karşı çalışan bir “derin devleti” kökten sökmek için bazı kadınlar “tuzak” olarak kullanıldı. Kadınların görevi hedefteki kişileri “baştan çıkarıp”, Trump aleyhinde konuştukları anları kaydetmekti
15.05.2021Dünya
Son dakika... Moskova, ABD'yi 'hasım ülke' listesine aldı!
Son dakika... Moskova, ABD'yi 'hasım ülke' listesine aldı!Gelen son dakika haberine göre, Rusya, Çekya ve ABD'yi 'hasım ülkeler' listesine aldı. 23 Nisan'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yabancı ülkelerin hasmane eylemlerine karşı yanıt niteliğindeki önlemlere ilişkin kararı imzalamıştı.
14.05.2021Dünya
Son dakika... ABD'ye şok! Moskova'dan tarihi 'uzay' adımı...
Son dakika... ABD'ye şok! Moskova'dan tarihi 'uzay' adımı...Gelen son dakika haberine göre, Rusya ile ABD arasında yaşanan 'uzay yarışı' yepyeni bir döneme giriyor. Rus uzay ajansının yaptığı açıklama, tüm dünyada heyecan yarattı.
14.05.2021Dünya
Tartışmacı Anlatım Nedir? Kısaca Tartışmacı Anlatım Örnekleri Nelerdir?
Tartışmacı Anlatım Nedir? Kısaca Tartışmacı Anlatım Örnekleri Nelerdir?Metinlerde anlatım biçimleri dört ana başlıkta toplanır. Bir konunun karakterler üzerinden, giriş- gelişme - sonuç bölümleriyle aktarılmasına öyküleyici anlatım denir. Konunun tasvire dayalı olduğu anlatımlar ise ''betimleyici'' olarak adlandırılır. Yazarın metinde bir konuyu örneklerle ve alıntılarla derinlemesine analiz etmesine ise açıklayıcı anlatım adı verilir. Dördüncü ve son teknik ise tartışmacı anlatımdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Son dakika haberi: Biden'dan Rusya açıklaması: İnanmıyoruz ancak...
Son dakika haberi: Biden'dan Rusya açıklaması: İnanmıyoruz ancak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin en büyük petrol boru hatlarından biri olan Colonial Pipeline'a yönelik siber saldırıya Rus hükümetinin karıştığına inanmadıklarını ancak saldırıyı yapanların Rusya'da yaşadığına inanmak için güçlü nedenleri olduğunu ifade etti.
13.05.2021Ekonomi
Türkiye'de sıfırdan üretilecek! İşte Rus aşısı Sputnik V hakkında merak edilenler
Türkiye'de sıfırdan üretilecek! İşte Rus aşısı Sputnik V hakkında merak edilenlerSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'nin Rusya'dan 6 ay içinde 50 milyon doz Sputnik V aşısı almak için anlaşma imzaladığını, üretimin Türkiye'de yapılacağını ve bu aşının Türkiye'de kullanımı için acil onay verildiğini duyurması, gözleri Sputnik V aşısına çevirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık; inaktif aşılara benzer yan etki gösteren Sputnik V'nin, BioNTech gibi mRNA aşılarına göre biraz daha düşük yan etkileri bulunduğunu söyledi.
13.05.2021Haberler
Türkiye'de sıfırdan üretilecek! İşte Rus aşısı Sputnik V hakkında merak edilenler
Türkiye'de sıfırdan üretilecek! İşte Rus aşısı Sputnik V hakkında merak edilenlerSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'nin Rusya'dan 6 ay içinde 50 milyon doz Sputnik V aşısı almak için anlaşma imzaladığını, üretimin Türkiye'de yapılacağını ve bu aşının Türkiye'de kullanımı için acil onay verildiğini duyurması, gözleri Sputnik V aşısına çevirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık; inaktif aşılara benzer yan etki gösteren Sputnik V'nin, BioNTech gibi mRNA aşılarına göre biraz daha düşük yan etkileri bulunduğunu söyledi.
13.05.2021Gündem
Koronavirüsten ölen Prof. Dr. Zeynalov'un cenazesi, Nahçıvan'a gönderildi
Koronavirüsten ölen Prof. Dr. Zeynalov'un cenazesi, Nahçıvan'a gönderildiAydın'da 15 gündür koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Azerbaycan asıllı Rus ressam ve mimar Prof. Dr. Eldar Zeynalov (60), son yolculuğuna uğurlanmak üzere ata toprağı Nahçıvan'a gönderildi.
12.05.2021Gündem
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri arttı
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri arttıRus enerji şirketi Gazprom'un boru hatlarıyla doğal gaz ihracat geliri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 32,2 artarak 9,6 milyar dolara çıktı.
12.05.2021Uzmanpara
Bir ressam: Wassily Kandinsky
Bir ressam: Wassily KandinskySoyut sanatın yaratıcılarından biri olan Rus ressam Wassily Kandinsky, resim sanatına büyük katkıları olmuş bir sanatçıymış.
Rusya’dan İsrail ile Filistin arasında arabuluculuk teklifi
Rusya’dan İsrail ile Filistin arasında arabuluculuk teklifiRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin, Filistin ve Ürdün Büyükelçileri ile yaptığı toplantında, Moskova'nın İsrail ile Filistin barış süreci çabalarını hızlandırmaya hazır olduğunu yineledi.
12.05.2021Dünya
Rusya Başbakanı Mişustin üreticileri ve perakende şirketlerini suçladı
Rusya Başbakanı Mişustin üreticileri ve perakende şirketlerini suçladıRusya Başbakanı Mihail Mişustin, ülkedeki fiyat artışları nedeniyle bireysel üreticiler ve perakende şirketlerini suçlayarak, “Artışın bir nedeni de bireysel üreticilerin ve perakende şirketlerinin açgözlülüğüdür. Talepteki hızlı artışlardan fayda sağlayanların iştahını kesecek araçlara sahip olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.” dedi.
12.05.2021Ekonomi
Tolstoy Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kitapları Ve Edebi Kişiliği
Tolstoy Kimdir? Hayatı, Eserleri, Kitapları Ve Edebi KişiliğiDünya edebiyatında pek çok önemli yazar bulunmaktadır. Dünya'nın en ünlü yazarlarından olan Tolstoy da o yazarlardan bir tanesidir. Tolstoy hayatı ve eserleri araştırılmaktadır. Tolstoy'un eserleri dünya genelinde sürekli olarak araştırılmaktadır. Tolstoy son yıllarda en çok araştırılan yazarlar arasına girmiştir. Peki Tolstoy kimdir? Tolstoy hayatı nasıldır? Tolstoy'un eserleri ve kitapları nelerdir? İşte Tolstoy ile ilgili tüm bilinmeyen detaylar.
12.05.2021Eğitim
Rusya'nın uluslararası rezervleri arttı
Rusya'nın uluslararası rezervleri arttıRusya'nın uluslararası rezervleri nisanda bir önceki aya kıyasla yüzde 3 artarak 590 milyar dolara çıktı.
11.05.2021Uzmanpara
Slavların tarihi başkenti Kiev
Slavların tarihi başkenti KievAdına ilk defa beşinci yüzyıl belgelerinde rastlanan, o dönemde Hazar Türklerine vergi ödemekle yükümlü olan Kiev, daha sonrasında Slavlar için önemli bir kent olarak tarih sahnesinde yer almaya başlar. Rus Çarlığı döneminde görkemli katedral ve bazilikaların inşa edildiği Kiev, Ortodokslar arasında önemli bir konum kazanır. Günümüzde Ukrayna'nın başkenti olan Kiev, Dnipro nehrinin hemen kıyısında yer alır. Türk turistlerin Avrupa'da en çok ziyaret ettiği ilk üç rotadan biri olan Kiev'e, Türkiye ve Ukrayna arasında yapılan anlaşma doğrultusunda geçerli kimlik belgesiyle gidilebiliyor. Bu durum elbette Ukrayna'nın diğer kentleri için de geçerli.
11.05.2021Tatil
Rusların vadesi geçmiş borçları yükseldi
Rusların vadesi geçmiş borçları yükseldi Rus vatandaşlarının vadesi geçmiş borçları 1 Nisan itibarıyla 1 trilyon 23 milyar rubleye ulaşarak Ekim 2016’dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı.
11.05.2021Uzmanpara
Son dakika: Rusya’da ateş açılan bir okulun içinde patlama
Son dakika: Rusya’da ateş açılan bir okulun içinde patlamaSon dakika haberine göre, Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da kimliği bilinmeyen kişilerce ateş açılan bir okulun içinde patlama meydana geldi. Saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Tutuklanan saldırganı 'terörist' olarak nitelendiren ve "Çok üzgünüz" diyen Tataristan lideri Rüstem Minnihanov, saldırganın 19 yaşında olduğunu ve üzerine ruhsatlı tabanca bulunduğunu, başka suç ortağı olup olmadığının henüz tespit edilmediğini söyledi.
11.05.2021Dünya
‘Öldü’ denildi, ortaya çıktı!
‘Öldü’ denildi, ortaya çıktı!Rusya’da cezaevinde bulunan muhalif Aleksey Navalni’ye zehirlendikten sonra Omsk’da ilk tedaviyi yapan ve Cuma gününden beri kendisinden haber alınamayan doktor Aleksander Murakovski, nihayet ortaya çıktı.
11.05.2021Dünya
Türkiye'den İsrail'e çok sert Mescid- i Aksa tepkisi
Türkiye'den İsrail'e çok sert Mescid- i Aksa tepkisiDışişleri Bakanlığı, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik devam eden saldırılarını kınarken, bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesini istedi. Gelen son bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran, Cezayir, Pakistan ve Rus mevkidaşlarıyla yaptığı telefon görüşmesinde, Filistin ve Kudüs'teki son gelişmeleri değerlendirdi.
10.05.2021Televizyon

Benzer Haber Etiketleri

rusyaabdaşıkoronavirüsSputnik V

Rus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.