Saba Tümer

Saba Tümer

Sunucu ve gazeteci.EğitimiÖzel İzmir Fatih Lisesi'nden mezun olduktan sonra ikinci tercihi olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Üniversitede okurken akrabası Nuri Çolakoğlu, Show TV'yi kurmakla meşguldü ve kendisine asistanlık teklif etti fakat Saba Tümer, bu teklifi annesinin izin vermeyişi sebebiyle reddetmek zorunda kaldı.[kaynak belirtilmeli] Bitirdikten sonra 6 ay Sky TV'de çalıştı ve diksiyon dersleri aldı. Annesinin vefatı üzerine derslere bir süre ara verdi. Sonrasında o zamanın ünlü spikeri Gülgün Feyman'dan diksiyon dersleri almak üzere İstanbul'a gitti fakat Gülgün Feyman kendisine ders vermeyi reddedince emekli TRT spikeri Günay Oğuz'dan ders almaya başladı. Altı ay da Ege TV'de çalışıp sonrasında 4,5 yıl NTV'de günlük haberleri okudu ve bir süre NStyle adlı dergide yazılar yazdı.Kariyeri NTV'den (Nilüfer'in Reha Muhtar'a tavsiyesi ile) Reha Muhtar'ın sunuculuk teklifi üzerine Show TV'ye transfer oldu ve bir süre Show TV - dış haberler sorumlusu olarak çalışmaya başladı ancak daha sonra SKYTURK'e geçerek Serdar Akinan ile birlikte Ne Var Ne Yok adlı programın sunuculuğunu yaptı, sonrasında bir haber sitesinin anketinde "en iyi bayan haber spikeri" seçilerek tekrar Show TV'ye döndü ve Saba Tümer İle Bu Gece isimli programı sunmaya başladı. Bir süre burada gece haberlerini sunmaya devam ederken Okan Bayülgen'in teklifi üzerine "Haber Makinası" adlı programda yer aldı ve aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV'de Lütfen Bu Konuya Girmeyelim isimli kadın programını sundu. Star TV'nin programı yayından kaldırmasından sonra tekrar Show TV'ye geçerek Cem Özer ile birlikte Haberiniz Var mı? isimli sabah programını sunmaya başladı. Bu programın sona ermesinin ardından gelen dedikodu ve magazin içerikli program tekliflerini redderek yaklaşık bir yıl ekranlardan uzak kalmayı tercih eden Saba Tümer[kaynak belirtilmeli], 31 Mart 2008 itibariyle HaberTürk'te Saba Tümer İle Bu Gece isimli haber programının sunuculuğuna yeniden başladı. Bir ara Ayşe Özyılmazel ve annesi Oya Germen ile birlikte Yok Daha Neler isimli programın sunuculuğunu üstlendi ancak daha sonra bu program da yayından kaldırıldı. Daha sonra Saba Tümer İle Bu Gece programı CNN Türk'e geçti ve bir yıl sonra yeniden Show TV'ye döndü. Show TV'ye dönen Saba Tümer gece programını haftada 1 defa olmak üzere indirgedi. Bunun dışında 12 Eylül'de Saba Tümer'le Bugün'e başlamıştır.Saba Tümer bundan sonra her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembeleri yeni kanalı tv8'de Saba Tümer ile Bu Gece Programını sunacaktır.

Saba Tümer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 801 saba tümer haberi bulunmuştur.
Beren Saat ve Kenan Doğulu gecelerde!
Beren Saat ve Kenan Doğulu gecelerde!Uzun süredir İstanbul gecelerinde görünmeyen Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti, önceki akşam Kuruçeşme'de Saba Tümer'in doğum günü partisine katıldı. İkili, mekan çıkışı gazetecilerle konuşmayı ihmal etmedi.
7.12.2021Cadde
Ünlü SPA merkezinin yeni şubesi Kemer Country'de açıldı
Ünlü SPA merkezinin yeni şubesi Kemer Country'de açıldıSPA sektöründe 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Sanitas SPA & Welness, 13'üncü şubesini Kemer Country Club'ta açtı. Açılışa, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy da katıldı.
30.11.2021Gündem
Kapılarını açtı
Kapılarını açtıKalamata, Akaretler’den sonra yeni yerinde misafirlerine kapısını açtı.
18.11.2021Cadde
Efsane sahnede!
Efsane sahnede!Metin Akpınar, ‘Metin Akpınar’la Muhabbet’ isimli gösterisiyle 30 yıl sonra Maximum Uniq’te seyirciyle buluştu.
4.11.2021Cadde
“Aile psikologlarımız olmalı”
“Aile psikologlarımız olmalı”Uzman psikolog Gökhan Çınar son kitabı “Benim Evim Neresi”nde Umut’un hikayesiyle buluşturuyor okuru. Peki, Umut kadar şanslı olmayıp bir terapistle konuşamayanlar için ne yapılabilir? “Nasıl ki aile hekimleri var, aile psikologlarımız olmalı” diyor Çınar
3.10.2021Pazar
Saba Tümer, Flash TV ile anlaştı
Saba Tümer, Flash TV ile anlaştıYaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren ünlü sunucu Saba Tümer uzun süre sonra ekranlara dönüyor. Saba Tümer Flash TV ile anlaştı.
25.09.2021Cadde
Ünlü isimlerin aile trajedileri
Ünlü isimlerin aile trajedileriEkranda sürekli pozitif, en güzel halleriyle ve gülümsemeleriyle gördüğümüz birçok ismin aslında derinde, içerilerden trajik birçok anısı var. Dışarıdan bakıldığında hayatları hep güllük gülistanlık geçmiş gibi duruyor olsa da herkesin bir derdi var. Ünlü isimlerin aile trajedileri neler? Kimler ne zorluktan geçmiş? Gelin hep birlikte öğrenelim.
16.06.2021Ünlüler
Başarı, hayallerinden vazgeçmeyenlere gelir
Başarı, hayallerinden vazgeçmeyenlere gelirPortföyünde bulunan Muhteşem Yüzyıl, Binbir Gece gibi birçok yerli diziyi ve yarışma programı formatlarını çeşitli ülkelerindeki televizyon kanallarına ulaştırarak dünyada Türk dizi ihracatı furyasını başlatan İzzet Pinto’nun hayat hikayesini anlattığı “Babam İçin” kitabı raflarda yerini aldı. Çocuk yaşta başlayan ve beş farklı ülkede devam eden Pinto’nun girişimcilik maceralarını soluksuz okurken bolca şaşırmaya hazır olun. Baba oğul ilişkisini, aile dayanışmasının değerini, her şeye rağmen yılmadan çalışmayı ve hayallerinden vazgeçmemeyi anlatan kitabında Pinto, mevcut düzenin dışında kendi yolunu seçen ve hayallerinden taviz vermeyenlerin sesi oluyor.
Magazin Haberleri Bülteni (12 Mayıs 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (12 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
12.05.2021Magazin
Saba Tümer'e pandemi yaramamış!
Saba Tümer'e pandemi yaramamış!Sunucu Saba Tümer, Bodrum'da tatil sezonunu açtı. Kahkahası ile tanınan 50 yaşındaki sunucu, önceki gün Le Meridien Otel'de objektiflere takıldı.
12.05.2021Cadde
Pandemi yaramamış!
Pandemi yaramamış!Saba Tümer, Bodrum’da tatil sezonunu açtı.
12.05.2021Cadde
Detoks  kapanması
Detoks kapanmasıBerrak Tüzünataç, Ece Sükan, Saba Tümer ve Öykü Çelik gibi birçok ünlü, 17 günlük kapanma sürecini Bodrum’daki detoks otelinde geçirecek.
2.05.2021Cadde
NFT piyasası çok daha deneysel bir alan: Bizi neler bekliyor?
NFT piyasası çok daha deneysel bir alan: Bizi neler bekliyor?NFT dünyasına yeni girecekler ne olduğunu bilmeyenler, ondan korkanlar ve dahası… 2018 yılından beri hayatımızda bulunan bu ‘NFT’ daha ünlü simaların da ilgilenmesiyle popülerliğini katladı. Hal böyle olunca Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk Twitter paylaşımını NFT olarak satmasıyla başlayan olaylar silsilesi, Beeple adlı sanatçının eserini 69 milyon dolara satmasıyla ayyuka çıktı. Pek çok Türk sanatçı ve fenomenin de bu alana giriş yaptığını görmeye başlıyoruz. Peki ilk Türk NFT eseri nasıl satıldı, kim tarafından satıldı ve Türkiye’de NFT’ye bakış nedir? Bu soruların cevaplarını Milliyet.com.tr olarak uzmanlarına sorduk, işte cevaplar ve bu sektörün geleceği…
13.04.2021Teknoloji
NFT nedir?
NFT nedir?NFT, son dönemler oldukça popüler. İlk 2.5 milyona satılan tweet, Saba Tümer'in kahkahası, Gülben Ergen'in "Bana, unutmayın ki  hiçbir şey olmaz" sözünün satılmasından sonra NFT iyice popüler oldu ve gündeme geldi. Peki NFT nedir? Gelin, hep birlikte öğrenelim.
5.04.2021Trend
Kahkahasını sattı!
Kahkahasını sattı!Saba Tümer, meşhur kahkahasını 90 bin TL’ye sattı. Sunucu, parayı sosyal sorumluluk projelerine bağışlamaya karar verdi
5.04.2021Cadde
Saba Tümer kahkahasını 90 bin TL'ye sattı
Saba Tümer kahkahasını 90 bin TL'ye sattıSunucu Saba Tümer, daha önce de sigortalattığı kahkahasını 90 bin TL'ye sattı. Ünlü sunucu kahkahasından elde ettiği geliri, sosyal sorumluluk projelerine harcayacağını söyledi.
4.04.2021Cadde
Saba Tümer market alışverişinde
Saba Tümer market alışverişindeSunucu Saba Tümer, önceki gün Bebek'te görüntülendi.
29.03.2021Cadde
Saba Tümer: Herkesin anne olmasına gerek yok
Saba Tümer: Herkesin anne olmasına gerek yokÜnlü sunucu Saba Tümer dün Bebek’te görüntülendi. Geçtiğimiz günlerde çocuk sahibi olmak istemediğini söyleyen Tümer, "Herkes anne olmak zorunda değil' dedi.
24.03.2021Cadde
Saba Tümer neden çocuk istemiyor?
Saba Tümer neden çocuk istemiyor?Saba Tümer (50), Gökhan Çınar’ın sunduğu ‘Katarsis’ programına konuk oldu
20.03.2021Cadde
Saba Tümer: Ölüm acısı yaşatmamak için çocuk yapmadım!
Saba Tümer: Ölüm acısı yaşatmamak için çocuk yapmadım!Saba Tümer, 'Exxen'de yayınlanan 'Katarsis' programında Gökhan Çınar'ın konuğu oldu. 50 yaşındaki sunucu; çocuk sahibi olmak istememe sebebini, annesinin kaybından sonra hızlı büyümek zorunda kaldığı dönemi, hayatında yaşadığı en ilginç olayı ve mesleki kariyerini anlattı.
19.03.2021Cadde
Oktay Kaynarca: Evde kaldı ne yapayım?
Oktay Kaynarca: Evde kaldı ne yapayım?Oktay Kaynarca ve Saba Tümer, önceki gün Bebek’te bulunan bir mücevherat dükkanında denk geldi. Sürpriz karşılaşma sonrası birbirlerine sarılarak hasret gideren oyuncu ve sunucu, gazetecileri karşılarında görünce şaşkınlık yaşadı.
18.03.2021Cadde
Neşeli  sohbet
Neşeli sohbetOktay Kaynarca ve Saba Tümer, önceki gün Bebek’te bulunan bir mücevher dükkanında karşılaştı.
18.03.2021Cadde
'Mert el ele mi tutuşsaydık?' esprisi!
'Mert el ele mi tutuşsaydık?' esprisi!TV8 ekranlarının sevilen yorumcularından Hakan Hatipoğlu ve geçtiğimiz yıl 'Survivor' performansı ile dikkat çeken oyuncu Mert Öcal, İstinyePark AVM'de objektiflere takıldı.
13.02.2021Cadde
Binnaz Avcı ve Murat Metin Acar evlendi
Binnaz Avcı ve Murat Metin Acar evlendiYeşilçam'ın usta oyuncusu Suzan Avcı ve senarist Erdoğan Tünaş'ın müzisyen ve oyuncu kızları Binnaz Avcı, uzun zamandır aşk yaşadığı Murat Metin Acar ile nikah masasına oturdu.
12.02.2021Cadde
Çocuklara  umut olacak
Çocuklara umut olacakSaba Tümer, 2021 yılında daha çok çocuğun dileklerini gerçekleştirmek için başlatılan ‘Make A Wish Yıldızlı Hikayeler’ serisine konuk olacak.
16.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Saba Tümer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.