Sağlıkta Şiddet

Sağlıkta Şiddet

Son dakika sağlıkta şiddet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlıkta şiddet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlıkta şiddet haber sayfamızda...

Sağlıkta Şiddet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 321 sağlıkta şiddet haberi bulunmuştur.
Acil doktorunu koridor boyunca darp ettiler
Acil doktorunu koridor boyunca darp ettiler Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde çalışan acil servis doktorunun darp edilme anı güvenlik kamerasına yansıdı. Hemşire ve sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı olayda yaralanan doktor hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edilirken gözaltına alınan 3 zanlı ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
29.06.2022Haberler
Şanlıurfa'da doktora istifa ettiren saldırı
Şanlıurfa'da doktora istifa ettiren saldırıŞanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme nedeniyle çıkan tartışma sonrası hasta yakınlarınca tekme tokat dövüldü. Yaşanan olay sonrası 4 kişi gözaltına alınırken, doktor Şeyhmus Baraj'ın istifa ettiği öğrenildi.
28.06.2022Haberler
Şanlıurfa'da doktora istifa ettiren saldırı
Şanlıurfa'da doktora istifa ettiren saldırıŞanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme nedeniyle çıkan tartışma sonrası hasta yakınlarınca tekme tokat dövüldü. Yaşanan olay sonrası 4 kişi gözaltına alınırken, doktor Şeyhmus Baraj'ın istifa ettiği öğrenildi.
28.06.2022Gündem
Bakan Koca: Hekimlik yeni bir döneme girdi
Bakan Koca: Hekimlik yeni bir döneme girdiDört bölümden oluşan geniş kapsamlı toplantıda, hekimler için yapılan ve çalışmaları süren düzenlemeler hakkında bilgi veren Bakan Fahrettin Koca, "Türkiye'de hekimliğin yeni bir döneme girdiği" mesajını paylaştı
24.06.2022Gündem
'Karımı ağlatmışsınız' diyerek, doktoru tehdit eden şüpheli uzlaştırmaya gönderildi
'Karımı ağlatmışsınız' diyerek, doktoru tehdit eden şüpheli uzlaştırmaya gönderildiAnkara Şehir Hastanesinde görevli doktor T.Ş.Y.B.'yi, Ukrayna uyruklu eşine kan sonuçları için beklemesi gerektiğini söylediği için "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" diyerek, tehdit eden Mustafa P. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık 'tehdit' suçunun uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi.
17.06.2022Gündem
AK Parti’li Kılıç: 'Sağlıkta önemli başarı hikayeleri yazdık'
AK Parti’li Kılıç: 'Sağlıkta önemli başarı hikayeleri yazdık'AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, hekimler ile sağlık çalışanlarının ücret ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak sağlıkla ilgili bazı kanunlardaki düzenlemelerin görüşüldüğü Komisyon toplantısında yaptığı konuşmada, “İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren uygulamaya koyduğumuz sağlıkta dönüşüm programı ile bir dünya modeli ortaya çıkardık. Sağlıkta önemli bir başarı hikayesini yazdık. Bu başarı hikayesinin mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm sağlık bakanlarımız başta olmak üzere emeği geçen herkese milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
13.06.2022Siyaset
Son dakika: Bakan Koca 'çok yakında' diyerek duyurdu! Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren haber
Son dakika: Bakan Koca 'çok yakında' diyerek duyurdu! Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren haberGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Müjdeleri ile başlayan süreç, Milli İradeyi temsil eden Meclis’te kısa zamanda karşılığını bulacak." diyerek "Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemeler, çok yakında Meclis gündemine alınacak" bilgisini paylaştı.
12.05.2022Gündem
Son dakika: Meclis'ten geçti! Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet 'katalog suç' sayılacak
Son dakika: Meclis'ten geçti! Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet 'katalog suç' sayılacakGelen son dakika haberine göre; Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini de içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik kasten işlenen suçlar katalog suçlara girecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda, "Sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan malpraktis davalarında, kasıt olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesini sağlayan kanun maddesi Meclis’te kabul edildi. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Bakan Koca, "Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Müjdeleri ile başlayan süreç, Milli İradeyi temsil eden Meclis’te kısa zamanda karşılığını bulacak." diyerek "Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlayacak düzenlemeler çok yakında Meclis gündemine alınacak" bilgisini paylaştı
12.05.2022Gündem
Hasta yakını, 'adli vaka' girişi yapan doktoru darbetti
Hasta yakını, 'adli vaka' girişi yapan doktoru darbettiİzmir’de Menemen Devlet Hastanesi'nde görevli pratisyen Dr. Mir Nayim Kiyan, 'adli vaka girişi' yaptığı hastanın ağabeyi İbrahim D.'nin yumruklu saldırısına uğradı. Önlüğü yırtılıp, kaburgasında çatlak oluşan Dr. Kiyan, “Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını öğrendim. Bu saldırgan ceza alana kadar hukuki olarak haklarımı kullanacağım" dedi.
12.05.2022Gündem
'Beni taciz ettin' diyerek doktora saldırmıştı! Adli kontrolle serbest bırakıldı
'Beni taciz ettin' diyerek doktora saldırmıştı! Adli kontrolle serbest bırakıldıSakarya’da aile hekimine ‘Beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.
28.04.2022Gündem
'Beni taciz ettin' diyerek aile hekimine saldırdı, burnunu kırdı
'Beni taciz ettin' diyerek aile hekimine saldırdı, burnunu kırdıSakarya’da bir sağlık çalışanı daha hasta tarafından darp edildi. ‘Beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek darp edilen aile hekiminin burnunda kırıklar oluştu. Saldırıya yaralı doktorun kendisi gibi doktor olan babası ve Sağlık-Sen Sakarya Şubesi de tepki gösterdi.
27.04.2022Gündem
Lice'deki sağlık çalışanlarına saldırıya Memur-Sen’den tepki
Lice'deki sağlık çalışanlarına saldırıya Memur-Sen’den tepkiDiyarbakır'da elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren Cüneyt Yaruk'un yakınlarının, devlet hastanesine gelerek sağlık çalışanlarına saldırmasıyla ilgili, Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, "Buna rağmen sağlık çalışanlarımız bunlara aldırış etmeden canla başla görevlerini en iyi şekilde yapmak için mücadele ediyor ve etmeye de devam edecekler" dedi.
25.04.2022Gündem
Ölen hastanın yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı
Ölen hastanın yakınları sağlık çalışanlarına saldırdıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde elektrik çarpması nedeniyle vefat eden hastanın yakınları, hastaneye gelerek olay çıkardı. Polisin belinden alınmaya çalışılan silah ateş alarak duvarı deldi. Sağlık çalışanları kapı önüne koydukları sedyeyle kendilerini korumaya çalışırken, polis bazı hasta yakınlarını gözaltına aldı. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Halis Toprak Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde hasta yakını, görevli hekim ve sağlık çalışanlarına saldırması olayına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Lice’deki sağlıkta şiddet olayında yaralanan olmamışsa da olmuş gibi etkilendik ”dedi.
25.04.2022Gündem
‘Sağlıkta şiddet düzenlemesi bayramdan sonra kanunlaşacak’
‘Sağlıkta şiddet düzenlemesi bayramdan sonra kanunlaşacak’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarına şiddeti önlemeye yönelik düzenlemenin Ramazan Bayramı sonrasında kanunlaşacağını açıkladı.
22.04.2022Siyaset
Bakan Bilgin: İşçileri memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacağız
Bakan Bilgin: İşçileri memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında işçileri, kamu çalışanlarını, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacaklarını, aralık ayında ise asgari ücreti değerlendirirken de çalışanları koruyacak seviyede belirleyeceklerini söyledi.
21.04.2022Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu'nu işaret etti: Alınan kararları milletimizle paylaşacağız
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu'nu işaret etti: Alınan kararları milletimizle paylaşacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık çalışanları ile yaptığı iftar sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısına işaret ederek, "İnşallah önümüzdeki günlerde bu gerçekler temelinde kapsamlı değerlendirme yapacak Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararları milletimizle paylaşacağız" şeklinde konuştu.
21.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sağlık çalışanları ile iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada müjdeleri peş peşe sıraladı. Erdoğan, "Sağlık çalışanlarına şiddetin katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik düzenleme bayram sonrası milletvekillerinin takdiriyle kanunlaşacak" dedi. 3600 ek gösterge konusuna da değinen Erdoğan, "Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı.
21.04.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul etti.
21.04.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta şiddet yasası ve 3600 ek gösterge için tarih verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık çalışanları ile iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada müjdeleri peş peşe sıraladı. Erdoğan, "Sağlık çalışanlarına şiddetin katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik düzenleme bayram sonrası milletvekillerinin takdiriyle kanunlaşacak"dedi. 3600 ek gösterge konusuna da değinen Erdoğan, "Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı.
21.04.2022Siyaset
Aşı olmak için gelip sağlık çalışanını darp etti
Aşı olmak için gelip sağlık çalışanını darp ettiKayseri'de, Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi'ne aşı yaptırmak için gelen L.S. (68) isimli kadın, tartıştığı sağlık çalışanı Fatma Bozbıyık'ı darbetti.
21.04.2022Gündem
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanığa 1 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Cerrahpaşa'da doktora saldıran sanığa 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiCerrahpaşa'da Tıp Fakültesi'nde tedavi sırasında eşi Çiğdem Duman'ın canını acıttığı gerekçesiyle doktora saldırdığı iddia edilen Selim Duman hakkında 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.
19.04.2022Gündem
Hamile hemşireye şiddet davası: "Darbetseydik çocuğunu düşürürdü"
Hamile hemşireye şiddet davası: "Darbetseydik çocuğunu düşürürdü"Başakşehir'de bir devlet hastanesinde 24 yaşındaki hamile hemşire Gülhan D.'nin darbedilmesine ilişkin yargılanan baba Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan Hüseyin Koçyiğit, "Biz hemşireyi darbetseydik çocuğunu düşürürdü. Böyle bir şey yapmadık" dedi. Mahkeme, Hüseyin Koçyiğit ve Rıdvan Koçyiğit'in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
1.04.2022Gündem
Bakan Koca'dan sağlıkta şiddet yasası açıklaması: Kılık kıyafete özen göstermek iyi hal indirimi nedeni sayılmayacak
Bakan Koca'dan sağlıkta şiddet yasası açıklaması: Kılık kıyafete özen göstermek iyi hal indirimi nedeni sayılmayacakSağlık Bakanı Koca, Sağlıkta ve diğer şiddet suçlarında failin ceza indirimi amacıyla duruşmada kılık kıyafetine özen göstermesi, takım elbise giymesi, kravat takması gibi şekli tutum ve davranışların iyi hal indirimine neden sayılmayacağını açıkladı.
31.03.2022Gündem
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan 3600 ek gösterge açıklaması
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan 3600 ek gösterge açıklamasıSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlıkta şiddet sadece cezaların arttırılmasıyla çözülecek bir hadise değil. Sağlıkta şiddet konusunda toplumsal duyarlılık şart" dedi.
27.03.2022Ekonomi
Sağlık çalışanlarını korkutan tablo TBMM’de: 172 milyonluk tazminat yükü
Sağlık çalışanlarını korkutan tablo TBMM’de: 172 milyonluk tazminat yüküTBMM'de açıklanan istatistikler, doktorlar başta olmak üzere sağlıkçılar aleyhine açılan tazminat davalarının ulaştığı boyutu ortaya koydu. 10 yılda 4067 doktor, 517 hemşire, 147 ebe, 391 diğer personel kusurlu olduğu iddiasıyla suçlandı. Mahkemelerce vatandaşa 172 milyon TL tazminat ödemelerine karar verildi.
24.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sağlıkta Şiddet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.