Sapıklık

Sapıklık

Son dakika sapıklık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sapıklık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sapıklık haber sayfamızda...

Sapıklık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 209 sapiklik haberi bulunmuştur.
Yasin Suresi okunuşu | Yasin Suresi Arapça - Türkçe oku/dinle: Diyanet Yasin Suresi fazileti
Yasin Suresi okunuşu | Yasin Suresi Arapça - Türkçe oku/dinle: Diyanet Yasin Suresi fazileti Yasin Suresi okunuşu internette sıkça araştırılıyor. Özellikle Kandil gecesi gibi mübarek gecelerde ve hayatını kaybeden yakınlarımızın ardından okunan Yasin Suresi Kuran'ı Kerim'de en mübarek ve önemli olan surelerdendir. Mekke döneminde inen Yasin Suresi 83 ayetten oluşmaktadır. Yasin Suresi, adını ilk ayeti oluşturan 'Ya-Sin' harflerinden almıştır. Peki, Yasin Suresi Arapça ve Türkçe okunuşu nasıldır? Yasin duasının meali nedir? İşte Yasin Suresi'nin okunuşu ve anlamı ile ilgili ayrıntılı bilgi.
22.02.2021Sureler
Ahkaf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahkaf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAhkaf, Yemen’de yer alan bir bölgenin adı olarak kabul edilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de yer alan Ahkaf Suresi de Ad Kavminin yaşadığı yeri işaret etmektedir.
5.02.2021Sureler
Zuhruf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Zuhruf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’deki sureler hem buradaki dizilişlerine hem de iniş sırasına göre sıralanabilmektedir. Bu kapsamda, Zuhruf Suresi Kur’an-ı Kerim’de yer alan 43. suredir. Sure ismini 35 numaralı ayette geçen “altın ve mücevher” teriminden almaktadır.
5.02.2021Sureler
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim içerisinde insanlara birer yol gösterici olarak indirilmiş 114 adet sure bulunmaktadır. Bunların içerisinde 42. sırada ise Şura Suresi’ne verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Yasin Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Yasin Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiYasin Suresi, Müslümanlar içerisinde en sık okunan sureler arasında yer almaktadır. Genellikle mevlid yapılırken okunan bu surenin oldukça faziletli olduğuna inanılmaktadır. Yasin Suresi, Mekke dönemindeyken indirilen ve toplamda 83 ayetten oluşan bir suredir.
5.02.2021Sureler
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSebe suresi, Mekke döneminde inmiştir. Yalnızca 6. ayetin Medine’ de nazil olduğuna inanılır. Sebe suresi, Kur’an-ı Kerim’in 34. suresidir. Sure toplamda 54 ayetten oluşmaktadır. Surenin mushaftaki sıralamaya göre otuz dördüncü, iniş sırasına göre elli sekizinci olduğu bilinmektedir.
5.02.2021Sureler
Lokman Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Lokman Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 31. suresi olan Lokma Suresi, toplamda 34 ayetten meydana gelmektedir. Bu sure, içerisinde 12. ve 13. ayetlerde Lokman Hekim’den bahsedilmektedir. Bu sebeple de sureye Lokman ismi verilmiştir. Lokman Suresi, Mekke döneminde inmiş bir suredir.
5.02.2021Sureler
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kasas Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKuran-ı Kerim’de yer alan ve ayetlerden oluşan 114 bölümden her birine sure denilmektedir. Bu bağlamda kitaptaki sıralamaya göre 23. sırada bulunan sure Kasas Suresi’dir.
5.02.2021Sureler
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiŞuara Suresi, Mekke döneminde Neml Suresi’nden önce ve Vakıa Suresi’nden sonra indirilmiştir. Bazı kaynaklarda bu sureye ait 197, 224, 225, 226 ve 227 numaralı ayetlerin Medine döneminde indirildiğine yer verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiEnbiya, ‘nebiler’ anlamına gelmektedir. Mekke’de nazil olmuştur. Enbiya suresi 112 ayettir.
5.02.2021Sureler
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMeryem suresinin Mekke döneminde indiğine inanılır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi toplam 98 ayetten oluşmaktadır. Kur’an-ı Kerim’ in 19. suresi Meryem suresidir. Meryem suresi Kehf suresinden sonra, Ta- Ha suresinden önce gelmektedir. Mushaftaki sıralamaya göre on dokuzuncu, iniş sırasına göre ise kırk dördüncü suredir. Sure adını, Meryem’in oğlu olan İsa’yı nasıl dünyaya getirdiğinden bahsettiğinden dolayı Meryem suresi olarak almıştır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır.
5.02.2021Sureler
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiNahl suresi, Kur’an-ı Kerim’in 16.suresidir. Sure toplamda 128 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde indirilmiş olan Nahl suresinin, Medine döneminde yazılmış son üç ayeti bulunmaktadır. Sure Allah’ın emri gelecektir ifadesiyle başlamaktadır. Mushaftaki sıralamada on altıncı, iniş sırasına göre yetmişinci suredir. Hicr suresinden sonra gelen Nahl suresi, sonrasında ise İsra suresi yer almaktadır. Sure adını 68. ayette geçen en- Nahl kelimesinden almıştır. En- Nahl, bal arısı anlamına gelmektedir. İnsanlara verilmiş olan nimetlerden söz edildiği için Niam suresi denir.
5.02.2021Sureler
İbrahim Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İbrahim Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİbrahim suresi, Kuran-ı Kerim’in 14.süresidir. İbrahim suresi, Ra’d süresinden sonra Hicr süresinden önce yer almaktadır. Sure toplam 52 ayetten oluşmaktadır. Medine’de 28. Ve 29. ayetlerin indirildiği diğer ayetlerin ise Mekke’de indirildiğine inanılır. 28. ve 29. Ayetler Bedir Savaşı sırasında inmiştir. Sure adını, sure de geçen İbrahim Peygamber ve ailesinden dolayı almıştır. İbrahim suresinin 35. ve 41. ayetler arasında Hz. İbrahim’in duasına yer verilmiştir. Mushaftaki sıralamaya göre on dördüncü, iniş sırasına göre ise yetmiş ikinci suredir.
5.02.2021Sureler
Yusuf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Yusuf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHz. Yusuf, İslamiyet için oldukça önemli bir yeri bulunan peygamberler arasındadır. Hatta Kur’an-ı Kerim’de kendisinden “Ahsenü’l kasas” yani kıssaların en güzeli olarak bahsedilmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 12. suresi olan Yusuf Suresi’nin neredeyse tamamında da Hz. Yusuf’tan bahsedilmektedir. Mekke döneminde nazil olan Yusuf Suresi, toplam 111 ayetten oluşmaktadır. Yalnızca ilk 3 ayetin Medine’de indirildiğine inanılmaktadır. İniş sırasına bakıldığında ise Yusuf Suresi’nden önce Hud Suresi, sonrasında ise Hicr Suresi yer almaktadır. Yusuf Suresi’nin indirildiği dönemde Hz. Muhammed ve kavminin üst üste gelen sıkıntılarla mücadele ettiği görülmektedir.
5.02.2021Sureler
Yunus Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Yunus Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiYunus Suresi’nin bazı ayetleri Mekke’de, bazı ayetleri ise Medine döneminde nazil olmuştur. Sure, Hz. Muhammed’in peygamberliğini yalanlayan müşrikler için daha önce de bazı peygamberlerin gönderildiğini söylemek üzere indirilmiştir. Bu bağlamda, 109 ayetten oluşan sure içerisinde Yunus Peygamber ile onun kavminin kıssaları anlatılmaktadır. Yunus peygamber dışında, Hz. Nuh ve Hz. Musa’nın kavimlerine de yer verilmektedir. Surenin diğer bölümlerinde ise Allah’ın tüm varlıkları, yeri ve göğü yarattığının vurgusu yapılmaktadır. Bunlara ek olarak da Allah’ın rahmetinin, gazabından daha büyük olduğu hatırlatılmaktadır.
5.02.2021Sureler
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
En’Am Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
En’Am Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSure okumak günlük hayatlarımızda içimize su serpen, bizleri kötülüklerden koruyan şeylerdir. Tabii ki bu bizlere güzel hisler yaşatan ve bizleri koruyan surelerin anlamlarını ve okunuşlarını bilmekte son derece önemlidir. Bu surelerden birisi de En'am suresidir.
5.02.2021Sureler
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAl-i İmran süresi Medine’de indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır. Al kelimesinin anlamı aile, akraba veya sülale demektir. Al-i İmran süresinin 33.ayetinde yer alan imran ailesi anlamına gelen “Al-i İmran” dan oluşmaktadır. İniş sırasına göre 89. süre olmakla birlikte mushafta ki sıralaması üçüncüdür. Al-i İmran süresinin eman, tayyibe, kenz isimleri de bulunmaktadır.
5.02.2021Sureler
YASİN SURESİ Türkçe meali ve Arapça okunuşu & Yasin Suresi 6 sayfa Türkçe meali ve Arapça okunuşu...
YASİN SURESİ Türkçe meali ve Arapça okunuşu & Yasin Suresi 6 sayfa Türkçe meali ve Arapça okunuşu...Yasin Suresi Türkçe meali ve Arapça okunuşu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de yer alan 36. sure Yasin Suresi olarak bilinmektedir. Mekke döneminde indirildiğine inanılan Yasin Suresi 83 ayet ve 6 sayfadan oluşmaktadır. Yasin Suresi'nde insanın ahlaki sorumlulukları Peygamberimizi yalanlayan Kureyş Kabilesi ve diğer birçok dini konu ele alınmaktadır. İşte Yasin Suresi Türkçe meali, Aarapça okunuşu ve Diyanet Tefsiri...
13.01.2021Sureler
Kızına cinsel istismardan ceza alan firariden tehdit alan anne isyan etti!
Kızına cinsel istismardan ceza alan firariden tehdit alan anne isyan etti!Mersin’de yaşayan Fatoş B. (38), kızı B.S.'ye (15) cinsel istismarda bulunduğu için 22 yıl hapis cezası alan ancak 1 yıl tutuklu kalmasının ardından serbest bırakılan, aralık ayında toplam 22 yıl hapis cezasına çarptırılan Süleyman S.'nin yakalanıp, cezaevine konulmasını istiyor. Aldığı tehditler nedeniyle evini değiştirmek zorunda kalan Fatoş B., Süleyman S.'nin evinin kapısına kadar geldiğini, fotoğraflarını çekip kendisini tehdit ettiğini söyleyerek, "Yakalanması için ölmem mi gerekiyor?" dedi.
5.01.2021Haberler
Kızına cinsel istismardan ceza alan firariden tehdit alan anne isyan etti!
Kızına cinsel istismardan ceza alan firariden tehdit alan anne isyan etti!Mersin’de yaşayan Fatoş B. (38), kızı B.S.'ye (15) cinsel istismarda bulunduğu için 22 yıl hapis cezası alan ancak 1 yıl tutuklu kalmasının ardından serbest bırakılan, aralık ayında toplam 22 yıl hapis cezasına çarptırılan Süleyman S.'nin yakalanıp, cezaevine konulmasını istiyor. Aldığı tehditler nedeniyle evini değiştirmek zorunda kalan Fatoş B., Süleyman S.'nin evinin kapısına kadar geldiğini, fotoğraflarını çekip kendisini tehdit ettiğini söyleyerek, "Yakalanması için ölmem mi gerekiyor?" dedi.
5.01.2021Gündem
Sakarya'da iğrenç iddia!
Sakarya'da iğrenç iddia!Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde ormanlık alanda hayvansever iki arkadaşın yaralı halde bulduğu köpeğin, veterinerdeki muayenesinde tecavüze uğradığına dair bulgulara rastlanıldığı öne sürüldü. Jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.
26.11.2020Gündem
Son dakika: Üstsüz fotoğraflarını çekip albüme yapıştırmış!
Son dakika: Üstsüz fotoğraflarını çekip albüme yapıştırmış!Onlarınki gerçek bir sapıklık zinciriydi. İçerisinde özel jetlerin, rezilliklerini istedikleri gibi gözlerden uzak yaşayabilmek satın alınmış özel Karayipler adası, mağdur edilen yüzlerce genç kız ve çocuğunun yanı sıra bolca yalan ve entrikanın da olduğu; dünyanın en zengin, en ünlü ve soylu isimlerinin karıştığı bir zincir. Şimdiyse bu rezilliklerin detayları bir bir ortaya dökülüyor. Sapık milyarderin eski uşağı, şahit olduğu olayları avukatlara anlattı. İşte dünyayı şoka uğratan haberin detayları...
23.11.2020Dünya
Yusuf suresi kaç sayfa? Yusuf suresi meali, anlamı, fazileti nedir? Arapça - Türkçe okuma sayfaları ve tefsiri
Yusuf suresi kaç sayfa? Yusuf suresi meali, anlamı, fazileti nedir? Arapça - Türkçe okuma sayfaları ve tefsiriMekke döneminde inmiştir. 111 âyettir. Bu sûrede Yûsuf Peygamberin hayatta karşılaştığı sıkıntılar ve bunlara sabrederek nasıl başarıya ulaştığı anlatılmakta ve inananlar için faydalı öğütler, önemli mesajlar verilmektedir. Kur’an’da baştan sona kadar bir tek konuyu anlatan tek sûre budur. Peki Yusuf suresi kaç sayfa? Yusuf suresi meali, anlamı, fazileti nedir? İşte Arapça - Türkçe okuma sayfaları ve tefsiri haberimizde...
29.10.2020Sureler
Son dakika: Sapıklık zinciri! Dünyanın en zengin, en ünlü ve soylu isimleri karıştı
Son dakika: Sapıklık zinciri! Dünyanın en zengin, en ünlü ve soylu isimleri karıştıOnlarınki gerçek bir sapıklık zinciriydi. İçerisinde özel jetlerin, rezilliklerini istedikleri gibi gözlerden uzak yaşayabilmek satın alınmış özel Karayipler adası, mağdur edilen yüzlerce genç kız ve çocuğunun yanı sıra bolca yalan ve entrikanın da olduğu; dünyanın en zengin, en ünlü ve soylu isimlerinin karıştığı bir zincir. Şimdiyse bu rezilliklerin detayları bir bir ortaya dökülüyor. Daha önce dünyanın adını bile duymadığı isim, ilk kez konuştu...
29.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet Mealiyasin suresiyasin suresi okuFaziletiYasin suresi anlamı

Sapıklık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.