Savaş Gemileri

Savaş Gemileri

Son dakika savaş gemileri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş gemileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş gemileri haber sayfamızda...

Savaş Gemileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.399 savaş gemileri haberi bulunmuştur.
Son dakika... Harita yayınladılar! Bayraktar TB2 deniz aşırı uçtu
Son dakika... Harita yayınladılar! Bayraktar TB2 deniz aşırı uçtuSon dakika haberlere göre, ABD'nin Rus lider Putin'i hedef alan yaptırımları masaya getirmesi üzerine Moskova kimsenin beklemediği bir yanıt veriyor. Dahası ses hızının dokuz katına çıkabilen hipersonik Zircon füzeleri yüklenen savaş gemileri sahaya sürülüyor. Washington, Rusya'nın hamlesini 'kuru gürültü' olarak tanımladı. Rusya Savunma Bakanlığı'na yakın bir internet sitesinde ise dikkat çekici bir haber var. Haberde, Dalaman'dan kalkış yapan bir Bayraktar TB2 SİHA'nın Kırım kıyılarından geçerek Ukrayna'ya ait Zaporozhye askeri üssüne indiği ileri sürüldü.
14.01.2022Dünya
Son dakika... Putin Zircon'la Akdeniz'i kapatıyor!
Son dakika... Putin Zircon'la Akdeniz'i kapatıyor!Yıl içinde ilk kez nükleer füze taşıyabilen uzun menzilli bombardıman uçaklarını Suriye'ye indiren Rusya, tüm dengeleri alt üst edecek bir adım atıyor. Saatte 10 bin kilometre hıza ulaşabilen Zircon hipersonik füzelerle donatılmış Rus savaş gemileri, Tartus limanına konuşlanabilir.
29.12.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan'ın imdadına yetişti! 'Savaş gemilerini' manşetten verdiler
Son dakika... Yunanistan'ın imdadına yetişti! 'Savaş gemilerini' manşetten verdilerSon dakika haberlere göre, Türkiye ile yarışabilmek için devasa bir borçlanmanın altına giren Atina yönetimi, toplamda 10 milyar doları bulacak yeni anlaşmalar yapmanın eşiğinde. Doğu Akdeniz'de varlık göstermek adına elinden geleni yapmaya çalışan ülkede haber kuruluşları, bu sefer de topraklarına iyiden iyiye yerleşen ABD'den savaş gemileri alınacağını yazdı.
11.12.2021Dünya
‘Her işi sahnede yapmayız, milli sır’
‘Her işi sahnede yapmayız, milli sır’Milli Savunma Bakanlığı, yüzde 80 oranında millileşen Türk savunma sanayinin geleceğine ilişkin yatırımların yanı sıra, Genç Cumhuriyet’in ilk yıllarında başlattığı sanayi atağı ekseninde kurulan uçak fabrikasının hikâyesini kitaplaştırarak geçmişe sahip çıkıyor.
18.11.2021Siyaset
Burnunun dibine girdi! Rus casus gemisi Kraliyet Donanması'nın peşinde
Burnunun dibine girdi! Rus casus gemisi Kraliyet Donanması'nın peşindeBir Rus casus gemisi, Umman açıklarında Kraliyet Donanması'na ait uçak gemisini takip ederken görüntülendi. Geminin füzelerle de donatıldığı ve diğer gemilerdeki konuşmaları dinlemek için tasarlandığı bildirildi.
8.11.2021Dünya
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendi
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendiSon dakika haberlere göre jetler, helikopterler, savaş gemileri ve SİHA'lar sahne aldı, 1 milyon kilometrekareyi aşan alan kapatıldı. Füzelerin ateşlendiği noktada en ufak bir sürtüşmenin sıcak çatışmaya dönüşme riski var, ABD'yi hedef alan savaş oyununun süresi ise belirsiz.
8.11.2021Dünya
Vietnam, el konulan tanker için İran'la görüşmelere başladı
Vietnam, el konulan tanker için İran'la görüşmelere başladıVietnam, İran'ın Umman Denizi'nde el koyduğu petrol tankeriyle ilgili Tahran yönetimiyle görüşmelere başladıklarını duyurdu.
4.11.2021Dünya
İran, ABD'nin "petrol hırsızlığını önlediğini" iddia ettiği görüntüleri yayınladı
İran, ABD'nin "petrol hırsızlığını önlediğini" iddia ettiği görüntüleri yayınladıİran, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolüne el koyma girişiminin Devrim Muhafızları Ordusu'nun müdahalesiyle engellendiğine dair iddiaların yer aldığı görüntüleri yayınladı.
3.11.2021Haberler
Denizde ve havada sıcak temas! ABD ile İran yine karşı karşıya...
Denizde ve havada sıcak temas! ABD ile İran yine karşı karşıya...Gelen son dakika haberine göre; ezeli düşman ülkeler, ABD ile İran yine karşı karşıya geldi. ABD, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun (DMO), Umman Denizi'nde ABD tarafından el konulmaya çalışılan bir İran petrol tankerini kurtardığına yönelik iddialarını yalanladı. Öte yandan ABD, İran insansız hava araçlarının Hürmüz Boğazı'nda ABD gemisine, yapılan uçuşları engellemek üzere güvenli olmayan bir şekilde yaklaştığını duyurdu.
3.11.2021Dünya
ABD 6. Filo’ya bağlı gemi İstanbul’a geldi
ABD 6. Filo’ya bağlı gemi İstanbul’a geldiAkdeniz’de konuşlu ABD’nin 6. Filosunun komuta kontrol gemisi USS Mount Whitney İstanbul’a demirledi.
3.11.2021Gündem
Son dakika haberi: Rusya anında yalanladı! Uydu görüntüleri deprem etkisi yarattı
Son dakika haberi: Rusya anında yalanladı! Uydu görüntüleri deprem etkisi yarattıSon dakika haberlere göre, Ukrayna'nın Bayraktar SİHA'larla savunma sistemlerini dağıttığı Rusya'nın, tüm dünyayı paniğe sürükleyen bir askeri hareketliliğe giriştiği ortaya çıktı. Kremlin'den jet hızıyla yalanlama gelse de uzmanlar tehdidin altını çizdi. Rus savaş gemileri ayrıca bugün 'düşmanı yok etme' talimi gerçekleştirdi.
2.11.2021Dünya
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’Anadolu’dan Türk varlığını silmeye yönelik Mondros Mütarekesi 30 Ekim 1918’de imzalandı. Türk milleti, 29 Ekim 1923’e kadar 5 yıllık zaman diliminde Atatürk önderliğinde yok edilme planlarına karşı destansı bir kurtuluş mücadelesi verdi.
29.10.2021Gündem
Rus filosu Tsuşima Boğazı'ndan geçti
Rus filosu Tsuşima Boğazı'ndan geçtiRus savaş gemilerinin, Japonya'nın güneybatısındaki Tsuşima Boğazı'ndan geçiş yaptıkları bildirildi.
25.10.2021Dünya
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışı
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışıKuzey Kore, ABD yönetiminin Tayvan'a "pervasızca" destek verdiğini, bunun da bölgede askeri gerilimi artırdığını belirtti.
23.10.2021Dünya
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalar
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalarAtina'daki üçlü zirvede Sisi, Miçotakis ve Anastasiadis bir araya geldi, Yunan Başbakan doğrudan Türkiye'yi hedef alan açıklamalar yaptı. Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarının arttığı dönemde gerçekleşen zirvenin zamanlamasına vurgu yapıyor.
19.10.2021Dünya
Çin ve Rus savaş gemileri Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptı
Çin ve Rus savaş gemileri Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptıÇin ve Rus savaş gemilerinin, Japonya'nın kuzeyindeki Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptıkları bildirildi.
19.10.2021Dünya
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'de
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'deÇanakkale ve Saros Körfezi’nde 18-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için NATO’ya bağlı 4'ü yabancı, 5 savaş gemisi Nara Limanı'na yanaştı. Art arda gelen ve güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botlarının eşlik ettiği savaş gemileri, boğazda hareketlilik yarattı.
16.10.2021Gündem
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...İki süper gücün donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj göndermesinin ardından, Rusya savunma bakanlığı görüntüleri yayınladı, 1 milyar dolarlık Amerikan gemisinin yakın temasıyla Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler bir kez daha gerildi.
16.10.2021Dünya
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahada
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahadaDört süper gücün giderek güçlenen Çin'e karşı birleşerek savaş gemilerini Japon Denizi'ne göndermesinin ardından, iki süper güç donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj gönderdi. Gözler ise Çin'in 10 bin tonluk dev savaş gemisindeydi.
15.10.2021Dünya
Marmaray'da internet dönemi başlıyor!
Marmaray'da internet dönemi başlıyor!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Meclis Üyesi Serdar Duran, 15 Ekim Cuma günü itibarıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Marmaray'da internet hizmeti vermeye başlayacağını belirterek, ''Bundan sonra U harfi göreceğiniz her metro hattında internet erişiminden faydalanabileceksiniz'' dedi.
14.10.2021Teknoloji
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdi
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdiSon dakika haberlere göre, küresel dominasyon hedefine adım adım ilerleyen Çin'e karşı birleşen dört dev ülke, donanmalarını sahaya sürdü. Pekin'in vereceği tepki merakla beklenmeye başladı. Japonya'dan da açıklama geldi.
13.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Bayraktar korkusu! Moskova 'ana silahını' ilk kez denedi
Son dakika haberi... Bayraktar korkusu! Moskova 'ana silahını' ilk kez denediSon dakika haberlere göre, Bayraktar SİHA'ların paramparça etmesinden sonra savunma sistemlerinin gücü tartışılmaya başlanan Rusya, bu konuda harekete geçti. Tartışmalı adalar nedeniyle gerginlik yaşadığı Japonya yakınlarında ise, Rus savaş gemileri adeta gözdağı verdi.
12.10.2021Dünya
Son dakika... Yer yerinden oynuyor! 'Türk savaş gemisi durdurdu!'
Son dakika... Yer yerinden oynuyor! 'Türk savaş gemisi durdurdu!'Kıbrıs açıklarındaki araştırma gemisi Türk kıta sahanlığına girince anında müdahale edildi. Türkiye'nin restini gören Yunanistan'da medya skandal başlıklarla gerilimi sayfalarına taşıdı, yeni krizlerin kapıda olduğunu yazdı. Savaş uçaklarının Ege Denizi üzerinde karşı karşıya geldiği kaydedilen haberlerde, Fransa ile varılan anlaşmanın Ankara'yı kızdırdığı ileri sürüldü.
4.10.2021Dünya
Dünyanın en büyük ‘su altı tarih parkı’
Dünyanın en büyük ‘su altı tarih parkı’Birinci Dünya Savaşı sırasında Çanakkale’de batan savaş gemilerinin turizme kazandırılmasının amaçlandığı Gelibolu Tarihi Su altı Parkı resmi törenle hizmete girdi.
3.10.2021Gündem
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldı
'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' dalış turizmine açıldıÇanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 106 yıl önce batan savaş gemileri, 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' ile turizme açıldı.
2.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Savaş Gemileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.