Şehitlik

Şehitlik

Son dakika şehitlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şehitlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şehitlik haber sayfamızda...

Şehitlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.918 sehitlik haberi bulunmuştur.
Muhammed Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Muhammed Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMuhammed suresinin Medine’de indirildiğine inanılır, yalnız 13. ayetin hicret sırasında nazil olduğuna inanılır. Muhammed suresi, Kur’an-ı Kerim’in 47. suresidir. Sure toplam 38 ayetten oluşur.
25.07.2021Sureler
500T Durakları ve İsimleri: 500T Güzergah Hattı Neler?
500T Durakları ve İsimleri: 500T Güzergah Hattı Neler?İstanbul’un en uzun güzergahına sahip olan 500T otobüsleri Tuzla ve Zeytinburnu arasında sefer yapıyor. Toplamda 78 durak bulunan 500T’de tek yön sefer süresi 186 dakika sürüyor. Avrupa ve Anadolu güzergah hattında hizmet veren 500T’de 2 bilet tarifesi geçiyor. Her iki yakada da pek çok ilçeden geçiş sağlayan 500T hemen hemen her zaman dolu oluyor. 500T güzergah hattı neler? 500T Durakları ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.07.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
AVM’lerde her 100 özel güvenlikten 15’i virüse yakalandı
AVM’lerde her 100 özel güvenlikten 15’i virüse yakalandıGüvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) Başkanı Murat Kösereisoğlu, pandemi sürecinde AVM’lerde görev yapan özel güvenlik görevlileri arasındaki vaka oranının yaklaşık yüzde 15 olduğunu bildirdi.
22.07.2021Gündem
Bakan Akar'dan şehitlik ziyareti
Bakan Akar'dan şehitlik ziyaretiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kurban Bayramı'nda memleketi Kayseri'de şehitliği ziyaret etti. Anı defterini imzalayan Bakan Akar, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak" dedi.
21.07.2021Siyaset
Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa'da mezarlıklar ve şehitlikler ziyaret edildi
Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa'da mezarlıklar ve şehitlikler ziyaret edildiGaziantep, Malatya ve Şanlıurfa'da Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ve şehitlik ziyaretleri gerçekleştirildi. Bayram namazının ardından şehitliğe giden vatandaşlar uzun süre burada kaldı, duygu dolu anlar yaşandı.
20.07.2021Gündem
MSB'den 'Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği' paylaşımı
MSB'den 'Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği' paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), tarihte Türkiye ve Afganistan arasındaki yakın ilişkilerin gösterildiği "Tarihten Günümüze Türk-Afgan Kardeşliği" başlıklı grafik paylaştı.
17.07.2021Siyaset
Turistin sözlerine üzülüp, köyüne orman kurdu
Turistin sözlerine üzülüp, köyüne orman kurduKars'ın Selim ilçesine bağlı Bezirgan köyünde yaşayan Kayahan Avcı (33), geçen yıl köyden geçen turist kafilesindeki kişilerden birinin "Bu nasıl bir duygu ki Allahuekber Dağları'na giderken yol üzerinde bir dikili taş, bir ağacınız bile yok" sözleri üzerine arazisinin bir bölümüne 2 bin 700 fidan dikti. Arazinin tamamına 2023'e kadar 90 bin fidan dikeceğini söyleyen Avcı, "Sarıkamış Şehitler Hatıra Ormanı adını verdiğim alana 21 metre yüksekliğinde 24 metre kare genişliğinde bir Türk bayrağı, 2 çeşme ve 5 tanede leylek yuvası diktim" dedi.
17.07.2021Gündem
15 Temmuz şehitlerini Türkiye'de dualarla andı
15 Temmuz şehitlerini Türkiye'de dualarla andıDiyanet İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye genelinde çeşitli programlar düzenledi.
15.07.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmaz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmazGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Türkiye'nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin bayrağına ve ezanına göz dikenin, milletin geleceğini karartmaya kalkanın affı da olmaz müsamahası da olmaz." dedi.
15.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete silah çekenin affı olmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Türkiye'nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin bayrağına ve ezanına göz dikenin, milletin geleceğini karartmaya kalkanın affı da olmaz müsamahası da olmaz." dedi.
15.07.2021Haberler
Bakan Yanık 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazilerle bir araya geldi
Bakan Yanık 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazilerle bir araya geldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 15 Temmuz'un millet açısından "bir modern zaman istiklal mücadelesi olduğunu" söyledi.
15.07.2021Siyaset
Doğu Anadolu'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldı
Doğu Anadolu'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldıErzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Iğdır ve Erzincan'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlikler ziyaret edildi.
15.07.2021Gündem
Darbe girişiminin kilit noktası İstanbul'da yaşananlar
Darbe girişiminin kilit noktası İstanbul'da yaşananlarFetullahçı Terör Örgütü üyesi askerlerin 15 Temmuz 2016'da düzenlediği ve ülke genelinde 251 vatandaşın şehit olduğu darbe girişimi sırasında İstanbul, olayların kilit noktası oldu.
15.07.2021Gündem
Kayseri'de 15 Temmuz şehitleri için tören düzenlendi
Kayseri'de 15 Temmuz şehitleri için tören düzenlendi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle şehitlikte anma töreni yapıldı. Kent protokolü, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.
15.07.2021Gündem
Unutmayacağız
UnutmayacağızDarbe girişiminde İstanbul’da 5’i polis, 3’ü asker 97, Ankara’da 55’i polis 3’ü asker 149, Marmaris’te ise iki polis olmak üzere 248 kişi  darbeciler tarafından şehit edildi. Şehitlik mertebesine ulaşanlar arasında her yaştan her meslekten insan var.
15.07.2021Gündem
15 Temmuz şehidi Mehmet Güder'in oğlu: Bütün şehitlerimizin yüzünde gülümseme gördüm
15 Temmuz şehidi Mehmet Güder'in oğlu: Bütün şehitlerimizin yüzünde gülümseme gördüm 15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yıldönümünde, kalkışmada şehit olan 251 kişiden biri olan Mehmet Güder'in oğlu İbrahim Güder ve Saraçhane'de gazi olan Erol Bulut o geceyi anlattı. Babasının o gece kullanmış olduğu kanlı gözlüğü evinde sergileyen İbrahim Güder, "Babam, 'Bakarsınız Allah bana bir şehitlik, bir gazilik nasip eder' diyerek dışarıya çıkmış. Kendisini teşhis etmek için morga girdiğimde bütün şehitlerimizin yüzünde gülümseme gördüm ve ortamda çok güzel bir koku vardı. Babamdan aldığım sancağı ben taşıyacağım" dedi. 15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı Erol Bulut da 2 kurşunla vurularak, gazi olduğu Saraçhane'deki noktada yaşadıklarını anlattı.
13.07.2021Gündem
Çocuklara bahçede tiyatro
Çocuklara bahçede tiyatroİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özel tiyatrolarla dayanışmak için başlattığı “İstanbul’da Perdeler Kapanmasın” projesinde yer alan çocuk oyunları seyirciyle buluşuyor. 17 Temmuz’a kadar İstanbul’un iki yakasında 10 ilçede parklarda kurulacak sahnelerde, mevcut projede bulunan 40 oyun seçkisi ile tiyatro sanatçıları çocuklara ulaşacak.
13.07.2021Kültür Sanat
Son dakika: Diyanet’ten 15 Temmuz genelgesi
Son dakika: Diyanet’ten 15 Temmuz genelgesiDiyanet İşleri Başkanlığı, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nedeniyle Türkiye genelinde düzenlenecek programlara ilişkin genelge yayımladı.
1.07.2021Gündem
Önce Marmaris şimdi de Ula! Faciaya ramak kala
Önce Marmaris şimdi de Ula! Faciaya ramak kalaMarmaris’te önceki gün 100 hektar alanın küle döndüğü orman yangınının bir otelin LPG tankına 50 metre kala söndürüldüğü tespit edildi. Dün de Ula ilçesi alevlere teslim oldu; Muğla-Fethiye karayolu kapatılırken, yerleşim yerleri tahliye edildi. İki günde çıkan yangınlar akıllara sabotaj ihtimalini getirdi.
29.06.2021Gündem
Marmaris'teki yangında şehit olan Görkem Hasdemir'e veda
Marmaris'teki yangında şehit olan Görkem Hasdemir'e vedaMuğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında hayatını kaybeden orman işçisi Görkem Hasdemir'in cenazesi, Köyceğiz ilçesinde defnedildi.
28.06.2021Gündem
Şehit Mesajları: Şehitler İçin Dualı Sözler Ve En Anlamlı Şehitler Ölmez Mesajları Resimli
Şehit Mesajları: Şehitler İçin Dualı Sözler Ve En Anlamlı Şehitler Ölmez Mesajları ResimliŞehit mesajları, yoğun olarak aranıyor. Bizler için canlarını feda eden şehitlerimizle ilgili dualı ve anlamlı sözleri sıklıkla duymaktayız. Sizler için Şehit Sözleri: Şehitler İçin dualı sözler ve en anlamlı şehitler ölmez mesajlarını derleyerek bir araya getirdik. Şehitlik, Allah rızası için dinini, vatanını, milletini, bayrağını korumak uğruna ölmektir. Yüce bir mertebe olarak dinimizde kabul görmektedir.
28.06.2021Güzel Sözler
Malazgirt şehitlik alanı jeoradarlarla inceleniyor
Malazgirt şehitlik alanı jeoradarlarla inceleniyorTürkiye'de ilk defa 2014 yılında Çanakkale’de, Gelibolu Yarımadası’nda şehit mezarlarının tespiti çini kullanılan jeoradarlar, bu kez Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Örenşar köyüne bağlı 1800 rakımlı Grıbido (Şehitlik) Tepe mevkiinde kullanıldı. Şu ana kadar, Malazgirt Savaşı’nın yapıldığı alanın tespit çalışmaları kapsamında bölgedeki kazılarda şehit mezarı oldukları tahmin edilen yaklaşık 300 civarında mezar bulunarak koruma altına alındı.
25.06.2021Gündem
Şehitliğe dokunuş!
Şehitliğe dokunuş!Çanakkale Savaşı’nın yapıldığı Gelibolu Tarihi Alanı’nda bulunan Kanlıdere Şehitliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından doğal dokusu ile uyumlu olacak şekilde, gelecek nesiller için projelendirildi.
25.06.2021Ege
Şehit geliyor şiiri - Mücella Pakdemir
Şehit geliyor şiiri - Mücella PakdemirVatan sevgisi edebiyatta çok sefer işlenmiş bir konudur. Birçok şair eserlerinde ülkelerine olan sevgilerini işlemiştir. Şehit geliyor isimli şiirde de vatan savunması yapan ve bu mücadelede şehit olmuş kahramanlar konu alınır. Şehitlik en yüksek mertebe olarak bilinir. Ülkesi ve bayrağı uğruna şehit olanlar asla unutulmazlar. Şehit geliyor şiirinde şair Gökyüzüne ve yeryüzüne şehit haberi vermektedir ve saygı için selam durmalarını istemektedir.
23.06.2021Şiirler

Benzer Haber Etiketleri

15 temmuz15temmuzşehitşehitlikziyaret

Şehitlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.