Semender

Semender

Son dakika semender haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan semender gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan semender haber sayfamızda...

Semender

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103 semender haberi bulunmuştur.
Nesli tükenmek üzere! Siirt'te görüntülendi
Nesli tükenmek üzere! Siirt'te görüntülendiSiirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi.
23.05.2022Gündem
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: S Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. S harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.05.2022Bebek
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!Malatya’da, bir evin bahçesinde nesli tükenmekte olan semender görüldü. Ev sahibi ilk plastik zannettiği semenderin canlı olduğunu görünce o anları saniye saniye kaydetti.
28.11.2021Haberler
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!Malatya’da, bir evin bahçesinde nesli tükenmekte olan semender görüldü. Ev sahibi ilk plastik zannettiği semenderin canlı olduğunu görünce o anları saniye saniye kaydetti.
28.11.2021Gündem
Nesli tükenmek üzere! Adana'da görüldü
Nesli tükenmek üzere! Adana'da görüldüAdana’nın Pozantı ilçesinde, "Türk semenderi" olarak bilinen ve nesli tehdit altında olan sarı benekli semender görüldü.
26.11.2021Gündem
Amfibi Hayvanlar Nelerdir? Özellikleri Ve İsimleri İle Amfibi Hayvanlar
Amfibi Hayvanlar Nelerdir? Özellikleri Ve İsimleri İle Amfibi HayvanlarAmfibi kelimesi en kolay tanımı ile hem suda hem de karada yaşamaya kolay adapte olan hayvanlar demektir. Latincede ise, ”Amphibia” kelimesi ”iki yaşamlılar” ya da ”iki yaşayışlar” anlamına da gelir. Amfibi türler genellikle de kurbağa ya da bazı semender türleri gibi memeli olmayan soğukkanlı hayvanlardır. Amfibi hayvanlar nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
31.10.2021Eğitim
Yaban arılarında hiç beklenmedik bir özellik keşfedildi
Yaban arılarında hiç beklenmedik bir özellik keşfedildiVietnam’da bir ormanda keşif gezisi yapan bilim insanı, arı yuvalarında olağandışı bir parlaklık gördü.
1.09.2021Dünya
Semender de yangın kurbanı
Semender de yangın kurbanıMarmaris ve çevresinde yaşanan orman yangınları çok sayıda tür ve bölgede yaşayanlarla birlikte nesli tehlike altındaki Marmaris semenderinin yaşam alanını da yok etti.
25.08.2021Gündem
İtalya'daki orman yangınında 3 kişi hayatını kaybetti! OHAL isteniyor
İtalya'daki orman yangınında 3 kişi hayatını kaybetti! OHAL isteniyorHava sıcaklıklarının rekor seviyeye ulaştığı İtalya'da orman yangınlarında dün üç kişi hayatını kaybetti. Orman yangınlarından en ağır etkilenen yerler arasında yer alan Calabria'da yönetim, merkezi hükümetten bölgede olağanüstü hal (OHAL) ilan etmesini istedi. Sicilya'da ise bölgesel yönetim "kriz ve acil durum" ilan etmişti.
12.08.2021Dünya
Kertenkele Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kertenkele Yanıtları
Kertenkele Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kertenkele YanıtlarıGünümüzde pek çok bulmaca çeşidi bulunur. Kare, çilingir, petek bu bulmaca türlerinden birkaç tanesidir. Bulmacalarda sorulan sorular insanların kelime dağarcığının artmasına yardımcı olmaktadır. Kertenkele bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada kertenkele yanıtları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.06.2021Eğitim
10 bin yıllık Ağaçbaşı Turba Bataklığı'nda büyük tehlike!
10 bin yıllık Ağaçbaşı Turba Bataklığı'nda büyük tehlike!Trabzon’da, 50 hektarı 'doğal sit alanı' ve 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilen 10 bin yıllık Ağaçbaşı Turba Bataklığı, çıkan yangınların ardından bu kez de kirlilik ve kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya. Semenderlerin yaşam alanı sulak arazi ve derelerde kirliliğin oluştuğunu belirten KTÜ) Fen Bilimleri Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Bülbül, "İnsan etkisi hayvanlar için stres kaynağı. İnsanın burada yapacağı kirlilik ne ölçüde olursa, alan o kadar etkilenecektir" dedi.
31.05.2021Gündem
Turba bataklığında ‘kuraklık ve kirlilik' tehdidi!
Turba bataklığında ‘kuraklık ve kirlilik' tehdidi!Trabzon’da, 50 hektarı 'doğal sit alanı' ve 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilen 10 bin yıllık Ağaçbaşı Turba Bataklığı, çıkan yangınların ardından bu kez de kirlilik ve kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya. Semenderlerin yaşam alanı sulak arazi ve derelerde kirliliğin oluştuğunu belirten KTÜ Fen Bilimleri Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Bülbül, "İnsan etkisi hayvanlar için stres kaynağı. İnsanın burada yapacağı kirlilik ne ölçüde olursa, alan o kadar etkilenecektir" dedi.
31.05.2021Gündem
Son dakika haberi... Tunceli'de görüntülendi! Siyah parlak renkli semender...
Son dakika haberi... Tunceli'de görüntülendi! Siyah parlak renkli semender...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’ye özgü endemik tür olan ve koruma altında bulunan benekli Anadolu semenderi, bu kez Tunceli’de görüldü. Öte yandan, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
20.05.2021Gündem
Rejenerasyon Nedir, Özellikleri Nelerdir? Rejenerasyon Örnekleri Nelerdir?
Rejenerasyon Nedir, Özellikleri Nelerdir? Rejenerasyon Örnekleri Nelerdir?Rejenerasyon biyolojinin önemli konularından bir tanesidir. Bu konu oldukça ilginç ve dikkat çekici olması nedeni ile çoğu kişi tarafından araştırılan konulardan bir tanesidir. Rejenerasyon nedir, özellikleri nelerdir? Rejenerasyon örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.03.2021Eğitim
Diyarbakır’da nesli tükenme tehlikesi altında olan ‘Türk semenderi’ görüldü
Diyarbakır’da nesli tükenme tehlikesi altında olan ‘Türk semenderi’ görüldüNesli tükenme tehlikesi altında olan benekli semender Diyarbakır'da köylüler tarafından bulundu. Türkiye’de sayılı bölgelerde yaşayan benekli semenderler Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulundu.
19.12.2020Haberler
Nesli tükenmekte olan Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendi
Nesli tükenmekte olan Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendiOsmaniye'de, Amanos Dağları eteklerindeki Zorkun Yaylası'nda, nesli tükenmekte olan 'sarı benekli semender' görüntülendi.
1.07.2020Yaşam
Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendi
Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendiOsmaniye'de, Amanos Dağları eteklerindeki Zorkun Yaylası'nda, nesli tükenmekte olan 'sarı benekli semender' görüntülendi.
1.07.2020Gündem
Pokemon karakterleri ve isimleri nelerdir? Özellikleri ile birlikte Pokemon listesi
Pokemon karakterleri ve isimleri nelerdir? Özellikleri ile birlikte Pokemon listesiPokemonlar bir dönem hepimizin hayatında yer almış sevimli çizgi film karakterleri. Yetiştiriciler tarafından yakalanıp yetiştirilen birbirinden farklı güçlere sahip Pokemon karakteri var.
23.06.2020Kültür Sanat
Muş'ta sarı benekli semender bulundu
Muş'ta sarı benekli semender bulunduMuş'ta doğa sever bir vatandaş, evinin bahçesinde nesli tükenmekte olan sarı benekli semender buldu.
16.05.2020Haberler
İstanbul'da geniş çaplı elektrik kesintisi! İşte 13 ilçe...
İstanbul'da geniş çaplı elektrik kesintisi! İşte 13 ilçe...Son dakika gelen bilgilere göre; İstanbul'un 13 ilçesinde elektrik dağıtım şirketi BEDAŞ, bakım-onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisine gidileceğini açıkladı. BEDAŞ, ayrıntılı bir liste yayınlayarak saat aralıklarını da belirtti. İşte elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler....
27.04.2020Gündem
Siirt’te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender bulundu
Siirt’te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender bulunduSiirt’tin Şirvan ilçe kırsalında nesli tükenmekte olan sarı benekli semender bulundu.
23.04.2020Haberler
Ejderhaya benzettikleri su canlısı bakın ne çıktı
Ejderhaya benzettikleri su canlısı bakın ne çıktıBilecik'te bir grup doğa sever, yürüyüş yaptıkları esnada bir derede gördükleri canlıyı ejderhaya benzetirken, yaptıkları inceleme sonucu canlının kuzey şeritli semender olduğunu öğrendiler.
14.04.2020Haberler
Ejderhaya benzettikleri su canlısı şeritli semender çıktı!
Ejderhaya benzettikleri su canlısı şeritli semender çıktı!Bilecik'te bir grup doğa sever, yürüyüş yaptıkları esnada bir derede gördükleri canlıyı ejderhaya benzetirken, yaptıkları inceleme sonucu canlının kuzey şeritli semender olduğunu öğrendiler.
14.04.2020Gündem
Çankırı'da 'şeritli Karadeniz semenderi' görüldü
Çankırı'da 'şeritli Karadeniz semenderi' görüldüÇankırı'nın Bayramören ilçesinde, "şeritli Karadeniz semenderi" görüldü. Harmancık köyünde bir su birikintisinde görüntülenen semender, vatandaşların ilgisini çekti.
23.03.2020Gündem
Osmaniye'de 10 santim uzunluğunda sarı benekli semender görüntülendi!
Osmaniye'de 10 santim uzunluğunda sarı benekli semender görüntülendi!Osmaniye’de, mesire alanındaki yamaçlarda nesli tükenme tehlikesi altında olan sarı benekli semender görüntülendi.
1.03.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Semender ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.